BRANDWEER OP ZOEK DE KLASGENOTEN VAN NAAR NIEUWE COLLEGA'S OUD ZEVENHUIZEN-MOERKAPELLE" DE VISPAS JAIME M0NTSERRAT, SARA BENHAM0U EN ERIC DE VRIES gïfw«w«* ^VENHUÏZEN^n^OÊRKAPELLE 1 BOERDERIJ BESTAAT 100 JAAR Hart van Hollan^jéJcrant_voor_de_Zuidplas_/_^ .oê-wide di e**ms'* .-veTe-rt^ rten9*^®JIt>c" .ands^^r Door Karin Jongkind (Tekstueel) Zevenhuizen-Moerkapelle - De brandweer is op zoek naar nieuwe mensen. Brandweercommandant Ed Molenaar van het korps Nieu- werkerk aan den IJssel legt uit waar nieuwe kandidaten aan moe ten voldoen én wat ze kunnen ver wachten. "Wij zijn vooral op zoek naar kandidaten voor het team Ze venhuizen-Moerkapelle. Dit jaar is een aantal mensen hier vertrokken omdat ze bijvoorbeeld een andere baan kregen, verhuisden of met functioneel leeftijdsontslag gin gen. Op dit moment bestaat het team uit 13 mannen en 3 vrouwen, maar de minimale sterkte voor een gemeente van deze omvang is eigenlijk 18 medewerkers. We zoeken minimaal vier nieuwe col lega's. Om deel uit te maken van het brandweerkorps moet je sportief zijn en een goede conditie hebben. Daarnaast moet je goed onder druk kunnen presteren en in team verband willen én kunnen werken. Technisch inzicht is een pré, maar geen vereiste. De werkgever moet het er overigens wel mee eens zijn, dat je vrijwillig brandweerman of -vrouw wordt. Je moet immers ook overdag beschikbaar en op roepbaar zijn. Mensen die overdag of een deel van de week in Zeven huizen-Moerkapelle zijn, maar el ders wonen, kunnen zich ook aan melden. Gemiddeld trekt het team Zevenhuizen-Moerkapelle er zo'n 80 keer per jaar op uit. Naast het blussen van branden is hulpverle ning en het redden van mensen en dieren ons doel. Wij zoeken een oplossing voor iedere situatie waarin gevaar kan ontstaan." De brandweer vraagt veel van haar (nieuwe) mensen. Molenaar; "Zeker in het begin. Het eerste jaar vraagt de grootste tijdsinves tering. Je volgt een opleiding en oefent iedere vrijdagavond in of om de kazerne. Uiteraard heb je in het begin nog geen routine en moet je wennen aan alle verschil lende situaties. Dat is tegelijk ook het leuke aan dit vak; geen dag is hetzelfde." Het team Zevenhuizen-Moerkapel le is relatief klein. Volgens Ed Mo lenaar heeft die kleinschaligheid veel voordelen, "ledereen kent elkaar en heeft alles voor elkaar over. Er hangt hier een zeer kame raadschappelijke sfeer. De team leden vinden het fijn dat ze iets voor de maatschappij kunnen be tekenen. Uiteraard krijg je voor al die inzet ook wat terug. Naast de voldoening die je zelf ondervindt, bieden wij een goede opleiding met tal van verbredingmogelijk heden na het eerste jaar. Je kunt snuffelen aan techniek en, als je er interesse in hebt en geschikt bent bevonden, diverse specialisatie opleidingen volgen, zoals duiker, chauffeur, instructeur of leiding gevende. De mogelijkheden zijn legio. En dit alles doe je natuurlijk ook niet voor niets. De brandweer kent prima vergoedingen voor haar medewerkers." Interesse? Neem dan contact op met Ed Molenaar, via telefoon nummer 0180-314119 of mail naar e.molenaar@nieuwerkerk-ijssel.nl. Ed Molenaar: "De mogelijkheden bij de brandweer zijn legio. De foto van deze week is ver terug in de tijd en dateert van 1920 zo als op het bord vooraan te zien is. De foto is van de christelijke lagere school te Zevenhuizen. Ook hier weer een aantal onbekenden. Het zal gezien de tijd niet gemakkelijk zijn om ontbrekende namen te vin den. Op de bovenste rij van links naar rechts; Wim Verburg, onbekend, hoofdmeester Visser, Cor van Eijk?, Floor van den Dool, onbekend. Jan de Man, Cor koot en Wim van Rooijen. Op de tweede rij van links naar rechts: Annie Kreft, Stijn van den Hoek, Mien van Rooijen?, on bekend, Pietje Sleeuwenhoek, on bekend, Paulien de Man, Jannie Molenaar, Jo de Raat, Maartje van der Wiel, Cor Rozenboom, Gerrit Klein en juffrouw Esveld. Op de derde rij van links naar rechts; Albert Weerheim, Mon ster?, Bep Heijkoop, Piet van Vliet, Marie Voorwinden, juffrouw Blok, Henk van Vliet, Sijgje Reijm, Floor Berkhout, onbekend, Simon Bac en Teun Reijm. Op de vierde rij van links naar rechts: Anna Verweij?, Toni vd. Dool, Marie de Graaf?, Annie Evers?, Bets van den Dool, Margje de Ruit, Monster?, Teun- tje Evers, onbekend en Hannes Sleeuwenhoek. Op de voorste rij van links naar rechts: Margo Jon- geneel?, Mijntje van den Dool, Gerrit Roos, Cor van Leeuwen, Klaas Markus, onbekend, Geertrui van Leeuwen?, Janus de Groot en een onbekende. Correcties en/of aanvullingen zijn welkom bij Pim van der Zalm. Van de foto van de vorige keer zijn geen onbekende namen op gelost. De foto van de vorige keer betrof de christelijke lagere school in Moerkapelle rond 1942. Op de foto bovenin links van meester Slootweg: Ali Möhle, Henk Vos kuilen, Gerrie van der Linden, Netty Hofman, Wimmy Drost en Jany van Kralingen. Bovenin rechts van meester Slootweg: Corrie van der Knijff, Jan van der Spek, Riet Boevé, Nellie Meijer, Arie Hertog, Annie Havelaar en Andries Stam. Op de onderste rij van links naar rechts: Pleunie Hertog, Marrie van der Spek, onbekend, Jan van den Knijff, Henk Koot, Tinus van der Spek, Piet Boevé en Hans Breedijk. Liggend op de voorgrond van links naar rechts: Herman Lindhout en Jan Tuitel. Van iedere gepubliceerde klas- senfoto kan men een kopie foto bestellen tegen de kostprijs ver meerderd met 2 euro. De bijdrage van 2 euro komt ten goede aan de Stichting Oud Zevenhuizen-Moer kapelle. Van oude klassenfoto's in uw bezit en van vóór 1970 maakt de heer van der Zalm graag een kopie. De kans bestaat dat de foto te zijner tijd in deze rubriek geplaatst wordt. Ook gaat een kopie naar de Stichting OZM. Graag reacties, het liefst tus sen 20.00 en 22.00uuur naar Pim van der Zalm: 0180 - 633077 of famvdzalm@hetnet.nl. Gouda - Onder hun eigen namen exposeren deze drie kunstenaars van 23 mei tot en met 7 juni in de Stadsgalerie te Gouda. De ope ning vindt plaats op zaterdag 2 juni om 16.00 uur in de Stadsga lerie van Gouda. Jaime Montserrat is een in Spanje geboren Rotterdamse kunste naar. Hij is gefascineerd door de natuur en haar onbegrijpelijke, oncontroleerbare en onbereik bare processen die beheerst wor den door onzichtbare wetten. Het resultaat is dan ook een aan tal series foto's, tekeningen, en schilderijen waarin het landschap en de natuurelementen prachtig vorm hebben gekregen. Meer informatie op http://montserrat. tijgerweb.nl. Sarah Benhamou toont in haar werk de dagelijkse bizarre reali teit van het Israël van vandaag. Foto's waarin de leger camoufla ge kleding van soldaten onder deel worden van interieur, zoals een wit opgemaakt bed met één kussensloop in camouflage des sin. In november 2006 werd van Sarah Benhamou en haar echtge noot Eric de Vries tijdens de 'Dag van de rechten van het kind' door burgemeester Deetman het Joods Kindermonument op het Rabbijn Maarsenplein onthuld. Dit monu ment is ter nagedachtenis aan de Haagse joodse kinderen, die zijn omgekomen in de Tweede We reldoorlog, opgericht. Eric de Vries is diverse keren naar Cambodja gereisd om daar te fotograferen De foto's zijn ge baseerd op dingen die hij voelt, maar niet kan verklaren. Meer in formatie op www.ericdevries.nl. Zevenhuizen-Moerkapelle - Tot en met 31 december 2006 waren er diverse voorwaarden verbonden aan het mogen vis sen, zoals het hebben van een geldig lidmaatschapsbewijs van een hengelsportvereniging, een bewijs dat de vereniging lid is van de Federatie van Hengelsportver enigingen, de sportvisakte en het boekje van de Grote Vergunning met de daarin omschreven wate ren. Met ingang van 1 januari is het allemaal makkelijker geworden, want de meeste formulieren zijn vervangen door één document, te weten de zogenaamde 'VISpas', een handige, in creditcardformaat uitgevoerde pas, waarmee ge vist kan worden in alle wateren die vermeld staan in een bijbeho rende Lijst van Viswateren. Dit is ongeveer 80% van de wateren in Nederland. Er mag gevist worden met twee hengels en alle toege stane aassoorten. Er is dus één pasje als bewijs van lidmaatschap van een vereniging, de Federatie en Sportvisserij Ne derland. De vispas is vanaf 14 jaar een verplicht document. Zonder deze vispas loopt men bij controle het risico een proces verbaal te krij gen. Voor meer informatie: Hengel sportvereniging Zevenhuizen- Moerkapelle 0180-632942 of www.vispas.nl. Reeuwijk - Deze maand is het hon derd jaar geleden dat de eerste steen gelegd werd van de boerde rij waar Streekmuseum Oudheid kamer Reeuwijk gevestigd is. Op 9 en 10 juni is het daarom feest aan de Oudeweg 3. Een fotospeurtocht door het museum laat onbekende hoekjes zien. Zaterdag 9 juni laat het 40 jaar oude draaiorgeltje Het Puttertje zijn vrolijke klanken ho ren. Voor kinderen tot en met 12 jaar is er een kleurplaat in A3 for maat beschikbaar. Deze kan zater dag 16 juni worden ingeleverd en ter plekke voor 1,- gelamineerd worden als een placemat. Een ori gineel Vaderdagcadeau. Tevens is er verkoop van Oud-Hollands snoep. De Oudheidkamer is op zaterdag geopend van 10.00 tot 17.00 uur en op zondag van 13.00 tot 17.00 uur. De toegang bedraagt €1,-. Voor meer informatie: ww# streekmuseumreeuwijk.nl.

Hart van Holland | 2007 | | pagina 10