Kapot of slecht product? Sta op uw recht. F&BIEN in INDIA SKATEDAG Zevenhuizen - Voor en door de jeugd van Zeven huizen wordt zaterdag 7 juli een skatedag gehouden op het parkeer terrein van voetbalvereniging Groeneweg aan de Knibbelweg. De Stichting Skateland Rotterdam is bij de organisatie betrokken. ZEWNHüiZÈFHnviOERKAPELLE 1 Consument heeft vaker recht op vervanging of reparatie dan hij denkt Consumenten kunnen zich veel kosten en teleurstellingen besparen door op te komen voor hun rechten op een goed product. Vaak moeten winkeliers kapotte of slechte producten nog wel degelijk repareren of vervangen, terwijl de garantietermijn is verstreken. "Veel consumenten weten dit niet en laten het er daarom bij zitten", vertelt Marije Hulshof, directeur van de Consumentenautoriteit. De organisatie roept consumenten op bij problemen meteen terug te gaan naar de winkelier en bij onenigheid klachten te melden op www.ConsuWijzer.nl. De komende maanden gaat zij bedrijven aanpakken die de consumentenregels niet naleven. periode", aldus de directeur. Gaat na 3,5 jaar je wasmachine kapot en is je garan tietermijn verlopen? Dan wil dat niet zeg gen dat je geen rech ten meer hebt. Want een wasmachine behoort langer mee te gaan dan 3,5 jaar. Hoelang het recht op een goed product blijft gelden hangt van de Nederlanders weet dat je na het ver lopen van de garantie recht hebt op repara tie of vervanging. Altijd recht op goed product "Consumenten heb ben altijd recht op een goed product, ook zonder garantie bewijs of na afloop van de garantie- De meeste meldingen die bij het informatie loket ConsuWijzer (van de Consumen tenautoriteit, NMa en OPTA) binnenkomen gaan over 'garantie' of'een ondeugdelijk product'. Veel consu menten blijken hun rechten niet te ken nen. Eerder onder zoek toonde dit ook al aan; slechts 30% gebruikt. Dat bewijs is na de garantie periode wel nodig. Meer informatie vindt u op ConsuWijzer; www.consuwijzer.nl of telefonisch: 088 070 70 70. U kunt hier ook de folder 'ConsuWijzer over garantie' downloaden of opvragen. dan nog een garan tiebewijs, vraagt u zich wellicht af. Het garantiebewijs is een extra service om het de koper bij proble men makkelijker te maken. Wie binnen de garantieperiode terugkomt met een kapot apparaat hoeft niet aan te tonen dat hij het juist heeft af van onder andere de prijs, de winkel, het merk en of het een nieuw of tweede hands product is. De winkel of fabrikant kan de consument over deze levensduur informeren. Garantie is iets extra's Waarom krijgen we Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 6 juni 2007 pagina 12 A PRAIRIE HOME COMPANION; regie: Robert Altman - met: Kevin Kline, Meryl Streep, John C. Reilly, LilyTomlin, Woody Harrelson en vele anderen - USA 2006 105 min. Deze film van regisseur Robert Alt man (M*A*S*H, Short cuts) is een dubbel afscheid. De 81-jarige Alt man overleed eind vorig jaar, het zelfde jaar waarin hij een ere-Oscar ontving voor zijn complete werk. A prairie home companion is zijn laat ste film en heeft 'afscheid' als on derwerp. Toeval? De filmtitel is ontleend aan het ge lijknamige radioprogramma dat dertig jaar lang elke zaterdagavond werd uitgezonden vanuit het Fitz gerald Theater van de publieke omroep in de Amerikaanse staat Minnesota. Het theater moet ech ter wijken voor parkeerplaatsen en zal worden gesloopt. Het einde van de populaire radioshow nadert. Een show die traditiegetrouw gevuld is met een hoorspel, gospel en coun- trymuziek, afgewisseld met recla meboodschappen en aan elkaar gepraat door Garrison Keillor - de presentator en geestelijk vader van het programma. In de film volgen we de laatste uitzending en zijn we getuige van alle emoties en (gehei me) relaties die zich achter en soms ook op het toneel afspelen. We zien de zusjes Johnson (Meryl Streep en Lily Tomlin) in de kleedkamer en later op het toneel in een loep zuiver zangduet. Ook zien we het countryduo Dusty en Lefty (Woody Harrelson en John C. Reilly) dat de show steelt met schuine liedjes en moppen, 'the Axeman' (Tommy Lee Jones) en Garrison Keillor zelf als gluiperige presentator. Keillor bedacht het idee voor A prairie home companion en schreef ook het script. De nostalgische sfeer wordt door Altman haarscherp neergezet zonder zwaarmoedig te worden. Het is een heerlijk lichtvoe tige film die balanceert op het rand je van kitsch. Een waardig afscheid van een groot filmmaker. Gouda - In het Filmhuis aan de Le- thmaetstraat 45 worden in de ko mende periode de volgende films vertoond. ANCHE LIBERO VA BENE; regie Kim Rossi Stuart - met: Kim Rossi Stuart, Alessandro Mo- race, Marta Nobili - ITA 2006 108 min. 'Ook libero is goed', zo luidt de titel van de Italiaanse film Anche libero va bene. Een sportfilm? Nee: het is een familiedrama over een gebro ken gezin, waarin vader Renato probeert zijn pre-puberende zoon Tommi en dochter Viola een goede jeugd te bieden. Maar dat blijkt bepaald geen sinecure. Renato zit zelf namelijk diep in de problemen doordat hij verschillen de keren door zijn labiele vrouw Stefania is verlaten én doordat hij zich tijdens zijn werk als freelance fotograaf telkens weer onmogelijk maakt. Zijn opvliegende karakter zit hem in de weg, ook thuis. Dat verergert als Stefania voor de zo veelste maal terugkeert. Haar aan wezigheid trekt een zware wissel op het gezin: Tommi kiest de kant van zijn vader, terwijl Viola juist blij is met de komst van haar moe der. De vraag is natuurlijk hoe lang dat goed gaat. Anche libero va bene is het regie debuut van de Italiaanse acteur Kim Rossi Stuart, die we eerder in het Filmhuis tegenkwamen in Romanzo Criminale en Le Chiavi de casa. Net als in die laatste film speelt Rossi Stuart ook nu weer de vaderrol. Qua intensiteit kan zijn film wedijveren met het enigszins vergelijkbare drama La stanza de! figlio, dat enkele jaren geleden de Gouden Palm won in Cannes. Mar keerde die film de entree van het jonge natuurtalent Jasmine Trinca, Anche libero va bene doet dat voor de elfjarige Alessandro Morace. Zijn rol van Tommi is even sterk als ontroerend. Als ik de ton zelf op de scooter heb getild hoor ik van de over kant iemand me lui aanspreken, "need help madam?" Ik kijk op, het is Aziz die in de schaduw met zijn vrienden zit te kletsen. Hij maakt niet echt aanstalten om te komen helpen en kijkt mismoe dig naar mijn gezweet. Blijf jij ook maar lekker zitten, het is hier veel te warm voor. Weer thuis til ik de ton omgekeerd op de voet met het kraantje. Een lege fles vul ik om in de koelkast te zetten en een andere fles om nu meteen te drinken. Het kost me geen moeite om een halve liter in een keer weg te klokken. Lente, hoe was dat ook al weer? Ik weet nog van vorig jaar hoe heet het in mei was. Tien graden hoger dan de 34 graden van vandaag. Ik geloof dat ik maar even een tukje ga doen. Meer weten over dit project? Kijk op www.earthaidhol- land.nl Donaties zijn van harte welkom op rekening 37.50.32.940 t.a.v. Fabien Schiereck te Amsterdam o.v.v. Project donatie Ami Nadu. Fabien Schiereck is in India gaan werken bij NGO (Niet Gouver- mentele Organisatie) Earth Aid India, waar zij Project Manager is van het gehandicaptenproject. Ze heeft een project opgezet voor gehandicapte kinderen in Tamil Nadu, Zuid India. Ze heeft te ma ken met enorme armoede, ziek tes die in Nederland niet voorko men en een cultuurverschil. In 2005 was zij in dit gebied in ver band met de Tsunami. In februari 2006 is zij weer naar India gegaan voor nog onbepaalde tijd. In het Hart van Holland wordt u op de hoogte gehouden van haar ervaringen. DEZE WEEK DEEL 14. Ik word wakker met een natte borstkas en ik weet het: de hele dag zal ik zweten, ook als ik niets doe. Het is heet en het wordt alleen maar heter. Als ik mijn huis uitga om water te halen komt er een musje op het muurtje naast mijn huis zitten. Hij heeft een takje in zijn snavel en doet net of het lente is. Gisteren heb ik de paaseitjes opgegeten die door mijn familie waren opgestuurd. Voor zover dat kon, ik heb me niet laten weerhouden door het feit dat de zakjes drop, kauwgomballen en chocolade-eitjes door de douane waren open gemaakt en los in de doos verspreid, waardoor de hele doos aankwam met een donkere niet veel goeds voorspellende olieachtige vlek aan de buiten kant. Een kwestie van de chocola van de drop aflikken. Veel te lang zonder de smaak van praliné gezeten, laat staan van Hollandse drop. Doe ik ook net of het lente is. Vandaag was ik genoodzaakt thuis te werken, omdat het zie kenhuis vlakbij bezig is zich aan het stroomnetwerk te koppelen en dat gaat gepaard met weken lang dagelijks stroomuitval. Thuis heb ik wel stroom. Een plafond ventilator en een tafelmodel bla zen wat hete lucht in het rond. Maar mijn drinkwater is op dus ik moet nieuwe gaan halen. Het musje vliegt op als ik de scooter door het hek een koeienvlaai in stuur met de lege waterton tus sen het zadel en het stuur. Twintig liter gaat erin. Bij het winkeltje staan vier lege tonnen maar achter staan nog volle ton nen. Het is een eenvoudig gebouwtje van schotten en plan ken dat aan het woonhuis is gebouwd. Voor de toonbank die vol staat met plastic potten vol snoep, staat een tafel die is vol gezet met flesjes melkdrank. Met de kroonkurken doet het me denken aan koffiemelk, maar op de labels staan vruchten en ik denk dat het een soort jogydrink is. De waterige laagjes bovenin de flesjes maken dat ik het niet snel zal uitproberen. De winkel is verder volgestouwd met chips en flessen water en cola voor toeris ten. Ik drink op dit soort dagen minstens vijf liter water per dag dus ik waag me niet meer aan de losse flesverkoop. De vrouw in een rood-zwarte sari zet de ton op haar heup en draagt de twin tig kilo naar mijn scooter, maar ze komt niet onder de luifel uit en plant de ton nog net in de scha duw en neemt twee stappen terug de winkel in. Zuchtend vraagt ze of ik hulp nodig heb, maar ik sla het af. De zon is te heet, blijf maar in de schaduw. 2 DAGEN NAPAT DE oarantie verlopen ie ONTPLOFT ME.'

Hart van Holland | 2007 | | pagina 12