GRATIS VERWENMIDDAG VAN STICHTING CARE FOR FAMILY OPTREDEN CAJUN BAND LES CHATS CADIENS "ER ZITTEN GOEDE SPELERS TUSSEN" Ma I WADDINXVEEN WADDINXVEENS SPORTWEEKVOETBAL 7 TEGEN 7 KERKDIENSTEN - 10 JUNI Geslaagd G-voetbaltoernooi Be Fair DE GOUWENAARS WINNEN ONGESLAGEN Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 6 juni 2007 pagina 15 Waddinxveen Prot. Gem. i.w.: Wijkgemeente De Rank 10.00 uur ds. W.M. de Boer; 18.30 uur C.H. Wesdorp. Ontmoetings- kerk 9.30 uur ds. H.G. van Vlie gen. Wijkgemeente Immanuel- kerk 9.30 uur ds. F. Bos. Boskoop Chr. Ger.kerk. 9.30 uur, 15.00 uur en 18.30 uur ds. C.C. den Hertog. Ev.Gem.Parousia. 10.00 uur Ro meo Mohanu. De Stek 9.30 uur mw. Ds. J. Kolkman. Zijdekerk 9.30 uur ds. E. Baljet. Dorpskerk 9.30 uur dr. R. de Reuver; 18.30 uur dr. R. de Reuver. MEDISCHE WEEKENDDIENST Benthuizen, Boskoop en Wad dinxveen: voor spoedeisende huisartsenhulp buiten kantoor uren (17.00-8.00 uur, week enden/feestdagen): HuisArt- senPost Midden-Holland (HAP MH), Jan van Beaumontstraat 4, Gouda, 0182-322488. Dienst Apotheek Midden- Holland (DAM), Ronsseweg 138 (tegenover de Bleuland-lo- catie van het Groene Hart Zie kenhuis), Gouda, 0182-698820. Diabeteslijn (033) 463 05 66, info@dvn.nl, voor alle vragen over diabetes (24 uur per dag, 's nachts alleen in geval van nood). Groene Hartziekenhuis: Bleu- landlocatie: Bleulandweg 10, 2803 HH Gouda, (0182) 505050. Postadres: Postbus 1098, 2800 BB Gouda. Jozeflocatie: Jan van Beaumontstraat. Voor informa tie over wachttijden, opname, afdelingen etc.: www.ghz.nl Waddinxveen - Bij voetbalvereni ging Be Fair werd zaterdag een G- voetbaltoernooi gehouden. Tien verenigingen uit de regio waren present met hun teams van spe lers met een lichamelijke of een verstandelijke handicap. BeFairisdeeerstevoetbalvereniging in Waddinxveen die veertien jaar geleden een G-team oprichtte. "Het initiatief kwam destijds van Stichting de Bruggen", aldus Evert van der Steeg, trainer van het G- team. "Zij hadden opgemerkt dat er onder de bewoners een groot aantal voetballiefhebbers was. Daar is Be Fair vervolgens op ingesprongen." Verstandelijke en geestelijke gehandicapten spelen samen in een team. Evert: "De meesten zijn motorisch en fysiek gezien uitstekend in orde. Maar sommigen wat minder. En toch gaat het allemaal perfect samen. Het acceptatievermogen onderling is enorm, ledereen behandelt elkaar met respect." En hoe zit het met het niveau van de voetballers? "Nou, er zitten goede spelers tussen. We zijn dit jaar niet voor niets kampioen geworden van de tweede klasse. De bedoeling was dat we zouden promoveren naar de eerste klasse, maar daar hebben we niet zoveel zin in. Dan kom je in een competitie terecht met veel betere voetballers, die minder zwaar gehandicapt zijn. Dat doen we niet. We blijven lekker in de tweede klasse voetballen. Het plezier van al die gasten staat voorop." Toch is het fanatisme er in het G- team van Be Fair niet minder om. "Klopt, we gaan wel elke wedstrijd vol voor de winst," zegt Evert. "Het gaat er vrij fanatiek aan toe. Dat moet ook. Je hoeft die jongens ook niet altijd met de fluwelen handschoen te behandelen. Dat hebben ze snel genoeg door. Als je dat doet lopen ze over je heen." Volgens Evert is het belangrijk dat mensen met een beperking toch gewoon een balletje kunnen trappen. "Daar hebben miljoenen Nederlanders behoefte aan, dus waarom niet de mensen met een Elke wedstrijd vól voor de winst. handicap. Het is mooi dat ze bij Be Fair allemaal welkom zijn. We zijn zelfs van plan om op korte termijn flink uit te breiden. We hebben nu maar één G-team. Dat moeten er meer worden. Helaas is de huidige accommodatie daarvoor te klein. Het wachten is op de verhuizing." De voetballers speelden afgelopen zaterdag om de Joop Starreveld- bokaal. "Joop is een vrijwilliger, die al vanaf 1957 bij Be Fair rondloopt", vertelt Evert. "Echt zo'n manusje van alles, waar we als vereniging niet zonder kunnen. Als eerbetoon aan hem, en tevens aan alle vrijwilligers, hebben we dit toernooi en de beker naar hem vernoemd. Want zonder vrijwilligers kun je het als vereniging wel schudden." Waddinxveen - Tijdens het 62e Programma van de Waddinxveense Sportweek is afgelopen vrijdag de laatste ronde gespeeld van het '7 tegen 7' voetbaltoernooi, waarbij voetballen in een ongedwongen, sportieve sfeer voorop staat. Het team van De Gouwenaars was virtueel al kampioen, doch het was de vraag of zij ook de laatste wedstrijd winnend zouden kunnen afsluiten. En dat lukte. HIP S. werd met 3-2 verslagen. Tevens verloor HIPS. nipt met 1-2 van Deep Purple. Wesseling wist W.S.E.-6 met 7-1 te verschalken, maar verloor met 2-3 van Je Moeder, waardoor tevens de tweede plaats werd verspeeld aan de Saffies, die Con Amore met 18-1 klop gaven. De eindstand is als volgt: 1.De Gouwenaars 7-21; 2.Saffies 7-13; 3.Wesseling 7-11; 4.Deep Purple 7-10; 5.HIP S. 7- 9; 6.Je Moeder 7- 9; 7.W.S.E.-6 7- 7; 8.Con Amore 7- 0. Waddinxveen - De liefhebber van rauwe Cajun muziek kent de band inmiddels: 'Les Chats Cadiens garant staat voor op zwepende Cajun-blues waarbij je als toeschouwer niet stil kan zitten.' Het mag volgens de organisatoren van Easy As Jazz, een klein wondertje heten dat deze band wederom geboekt kon worden voor het laatste concert van dit seizoen in Easy Dinner. De concerten van Les Chats Cadiens spelen zich namelijk in toenemende mate af in het buitenland. De popu lariteit van de band blijkt wel uit de enorme reeks van optre dens voor prestigieuze evene menten zoals het North Sea Jazzfestival, het Jazzfestival in Breda en recent, het Bevrij dingsfestival in Wageningen. Hierbij speelt de band veelal voor een duizend-koppig publiek. Toch heeft de band met Waddinxveen een speciale relatie opgebouwd en is kwaliteit voor de band belangrijkerdan kwantiteit. De entree bedraagt €5,- (verkoop bij de ingang van JazzCafe Easy Dinner). Meer informatie: 06- 53948103. Door Paulien de Graaf Wadddinxveen - De stichting Care for Family biedt praktische hulp aan gezinnen die om wat voor reden dan ook in de proble men zijn geraakt. Ongeveer 160 gezinnen ontvangen eenmaal per twee weken een grote tas met levensmiddelen. Daarnaast organiseert de stichting een aan tal maal per jaar een verwenmid dag. De verwenmiddag in het Anne Frankcentrum op 4 juni werd door ongeveer 70 mensen bezocht. De kapsters zijn op maandag vrij en werken bij ons gratis mee. Ook mogen de mensen zich gratis laten knippen. "We houden deze middag expres op maandag, want dan zijn de kapsters vrij. Zij werken allemaal gratis mee aan deze mid dag", aldus de enthousiaste op richtster. Daarnaast zijn er schoon heidsspecialisten aanwezig die de mensen een gratis behandeling geven en er is een masseuse. Er wordt goed gebruik gemaakt van deze services. Verder is er een kof fiehoek, waar men wat kan drin ken en er iets lekkers bij kan eten. Ook gratis. Uitdeelbank "We zijn niet aangesloten bij de voedselbank", vertelt Hetyey. "Ik wil graag het persoonlijke verhaal horen en niet een inkomensgrens vaststellen. Maar je kunt er van uit gaan dat de meeste mensen moe ten rondkomen van 500 tot 1000 euro in de maand en ze zijn stuk voor stuk erg blij met de levensmid delentas." De samenstelling van de gezinnen die gebruik maken van de service van Stichting Care for Family is erg divers: alleenstaande moeders met kinderen, mannen, maar ook echtparen en ouderen en zowel van autochtone als al lochtone afkomst. "Gelukkig krijg ik ook wel eens een berichtje dat mensen de levensmiddelentas niet meer nodig hebben, de situatie kan toch eindig zijn. Want geloof me: ik zou de stichting het liefst vandaag nog stoppen, maar helaas hebben te veel mensen onze hulp nog nodig." Boodschappenactie De stichting is afhankelijk van do naties: "We krijgen iedere twee weken brood en eieren, maar de rest van de boodschappen kopen we." Op zaterdag 16 juni houdt de stichting een boodschappenactie. "We staan dan bij de Albert Heijn en vragen de mensen of zij bood schappen willen doen voor de stichting." Belangstellenden krij gen een boodschappenlijstje mee en na afrekening kunnen zij de boodschappen bij de vrijwilligers van de stichting inleveren. Voor meer informatie: www.careforfa- mily.com Schoentjes en schoenen ingezameld voor Care for Family. Bij binnenkomst in de grote zaal van het Anne Frankcentrum wor den ze verwelkomd door Suzanne Hetyey, oprichtster van de stich ting. "Hoeveel kinderen heeft u ook al weer? Hier heeft u waar debonnen waarvoor u kleding kunt uitzoeken." Ook krijgt iede re bezoeker een grote plastic tas mee, waar de spullen in meege nomen kunnen worden. De zaal staat vol rekken en tafels met kleding, schoenen en speelgoed. "De waardebonnen gebruiken we om de spullen eerlijk te verdelen. Op deze manier betalen de men sen er voor en durft iedereen ook wat mee te nemen", vertelt Hety ey. De kleding wordt doorlopend ingezameld en opgeslagen in een loods. Tijdens de verwenmidda gen wordt de kleding die bij het seizoen past, aangeboden. Door Carlo Willemsen

Hart van Holland | 2007 | | pagina 15