AL 1870 DEELNEMERS VOOR 1 IE AVONDVIERDAAGSE KLAVERJASSEN VOOR DE SINT VICTORKERK ONDERNEMERS WILLEN IETS TERUGDOEN VOOR WADDINXVEEN INSTUIF VOOR BASISSCHOOL- S10TD#G BI,WSE KINDEREN BIJ TOOS NATIONALE STRAATSPEELDAG ORKESTEN CONCORDIA TREDEN OP TIJDENS BRADERIE DORPSTRAAT ii< i W y? PjSfL I T I E BERICHTEN Restaurant g WADDÏNXVEEN KLAVERJASSEN GOUWE RIJDERS Onderaan de tekst de verenigingsnamen in een kadertje plaatsen fi. 11 M 'jjtóéi.' Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 6 juni 2007 pagina 17 Waddinxveen - C-Akkoord, het opleidingsorkest van Concordia Waddinxveen en Excelsior Bos koop, en het harmonie orkest van Concordia Waddinxveen zullen op zaterdagmiddag 9 juni een optre den verzorgen tijdens de jaarlijkse braderie die gehouden wordt in de Dorpstraat. Dit concert zal aan het begin van de middag plaatsvinden op het plein voor Kreater. Het op treden wordt geopend door het harmonie orkest, dat een populair genre ten gehore zal brengen met ondermeer een medley van songs uit de jaren 80. Ook C-Akkoord zal populaire muziek ten gehore bren gen. Beide orkesten staan onder leiding van Jeroen Wentel. In de stands van Concordia in de Dorpsstraat en van C-Akkoord op het plein voor Kreater is informatie te krijgen over de orkesten en hun opleidingen en cursussen. Voor meer informatie: jmp.post- ma@gmail.com, 0182-619569 of op de repetitieavond van C-Akkoord, iedere donderdagavond van 18.00 tot 19.15 uur in het Clubgebouw de Hoge Noot, aan de J.W. Frisoweg 1. Zie ook www.concordia-wad- dinxveen.nl. Waddinxveen - De animo voor de Avondvierdaagse, die gehouden wordt van 12 tot en met 15 juni, is erg groot. Al 1870 deelnemers heb ben zich tijdens de voorinschrijving aangemeld. De organisatie ver wacht tijdens deze 11e keer bijna 2000 betalende deelnemers. De organisatie roept de deelnemers op Waddinxveen vooral schoon te houden en afval te deponeren in de daarvoor bestemde bakken. Traditiegetrouw zal de slotavond op 15 juni begeleid worden door vijf muziekkorpsen. Voor meer informatie: www.wad- dinxveenwandelt.nl. Waddinxveen - In de klaverjascom- petitie ten bate van de Sint Victor- kerk zal op vrijdag 8 juni om 20.00 uur de negende en laatste ronde gespeeld worden. Hoewel er spra ke is van een spannende eindstrijd tussen de vaste bezoekers, is deze avond voor iedereen die een avond gezellig wil klaverjassen toeganke lijk. De opbrengst van deze avond komt ten goede aan het restaura tiefonds van de Sint Victorkerk. De zaal, aan de Zuidkade 176, is vanaf 19.30 uur open. De bijdrage voor de deelname bedraagt 5,-. Kanshebbers op de eindoverwin ning na acht avonden zijn Ton de Jong met een gemiddelde van 5129 punten, Teun van der Stelt met 5034 punten en Cees Koot met 4973 pun ten. Ophaal- en thuisbrengservice is mogelijk voor diegenen die niet op eigen gelegenheid naar de Zuid kade kunnen komen. Voor informa tie en reserveren (uiterlijk 1 dag van tevoren) 0182-615719. Waddinxveen - Autoclub De Gou we Rijders organiseert voor don derdag 7 juni om 20.15 uur haar traditionele klaverjasavond in Ho tel-Café-Restaurant De Unie aan de Kerkweg Oost 226. Er worden vier ronden gespeeld. Lidmaat schap is niet vereist. Inschrijven vanaf 19.45 uur. Voor meer informatie: 079-3315205. Door Carlo Willemsen Waddinxveen - De één won een prijs voor de beste supermarkton dernemer van de provincie Zuid- Holland, de ander werd bekroond met een Michelin Bib Gourmand. De één viert zijn dertigjarig be staan, de ander houdt het al vijf jaar vol. Beiden willen ze iets te rugdoen voor de Waddinxveense gemeenschap. Johan Rijnart van Plus Rijnart en Ton Ververs van restaurant Bibelot hebben de han den ineengeslagen om samen een aantal leuke activiteiten te organi seren. Het eerste evenement dat op het programma staat is 'Waddinxveen Beweegt'. Verschillende sportver enigingen komen op 16 juni bijeen op het voetbalveld van v.v. Wad dinxveen. Deelnemende kinderen leggen die dag een traject af. "De bedoeling is om ze met tal van sporten kennis te laten maken", legt Johan Rijnart uit. "Nederlan ders moeten meer bewegen. Dit onderwerp is de laatste jaren na tuurlijk al lang en breed uitgeme ten. Gestuurd vanuit Den Haag. Maar ook gemeentes moeten hun verantwoordelijkheid nemen. Met deze actie hopen wij ons steentje bij te dragen." De opbrengst van deze middag gaat voor een gedeelte naar de sportverenigingen. De rest gaat naar Het Ronald McDonald Kin derfonds. Rijnart: "Volwassenen kunnen zich opgeven voor een wandel- of fietstocht door Wad dinxveen. Om 16.00 uur komt ie- De sportverenigingen die deelnemen aan 'Waddinxveen Beweegt' zijn: v.v. Waddinxveen WSE TOOS t.v. Waddinxveen ROWAH Flyers Schietvereniging Reddingsbrigade EveryOne V.A.C. Den Edel Sport dereen op de accommodatie van v.v. Waddinxveen bij elkaar om onder leiding van professionele in structeurs te fitnessen. Ook zal de populaire popgroep XYP een spec taculair optreden gaan verzorgen. Deelnemers aan de sportmiddag mogen de show gratis bijwonen. Overige belangstellenden moe ten entree betalen. Sponsorfor mulieren zijn verkrijgbaar bij de deelnemende sportverenigingen en bij Plus Rijnart. Ook kun je een sponsorformulier downloaden via de website www.waddinxveenbe- weegt.nl." Van vrijdag 24 tot en met zondag 26 augustus vindt het grootste spektakel van het jaar plaatst. On der de naam 'Bibelot Proeft' kun nen Waddinxveners een weekend lang kijken, proeven, luisteren en genieten. "Het wordt een heel bij zonder evenement, met een aan tal grote gasten", zo voorspelt Ton Ververs. "Niemand minder dan Lee Towers en Joke Bruijs komen het publiek vermaken. Ook krijgt Wad dinxveen een bezoekje van het ge legenheidstrio Winston Post, Bas Muijs en Peter Groenendijk. Onder de naam 'Hoge Noot' zullen zij een muzikaal programma afwerken." Op het parkeerterrein van restau rant Bibelot kunnen alle gasten di verse gerechten, wijnen en andere "Het worden vast mooie dagen..." bijzondere drankjes uitproberen. Er zullen enkele topkoks aanwezig zijn. "Ook de beste chocoladema ker van Nederland komt langs. Wie dat is? Dat is nog geheim. Over dit evenement wil ik nog niet te veel prijsgeven", aldus een geheimzin nige Ton Ververs. Wel is het al zeker dat er een tour- rit op het programma staat, gepre senteerd door Winston Post. "Een optocht van klassieke en bijzon dere auto's. Daar verwacht ik veel deelnemers voor." Zaterdag 25 augustus wordt tevens een 'Plus-dag'. Niet alleen heeft de supermarkt die dag een 'welkom thuis braderie', ook kunnen klan ten straks voordeliger een bezoek je brengen aan 'Bibelot Proeft'. "Hoe we het precies gaan aanpak ken, weten we nog niet", zegt Jo han Rijnart. "Dat maken we zo snel mogelijk bekend. Waarschijnlijk doormiddel van een spaarkaart. Of we geven korting, of mensen kun nen sparen voor een gratis tweede kaartje." Met deze evenementen hopen de twee ondernemers iets terug te geven aan de inwoners van Wad dinxveen. "Zonder hen zouden wij deze onderscheidingen nooit ge kregen hebben. Wij zijn dankbaar en willen dat laten blijken. Hope lijk worden het mooie dagen." De instuif voor kinderen van groep 3 tot en met 8 (6-12 jaar) is van 14.00 tot 16.00 uur. Tijdens deze instuif worden er ver schillende acrobatische onderdelen aangeleerd in de Sportzaal, wordt er gewerkt aan de diverse turntoe- stellen in de Turnzaal, wordt er ge sprongen op de trampoline en ook op de tumblingbaan in de Sport zaal. In de danszaal kunnen de kinderen dansen of aerobic doen. Ouders kunnen blijven kijken. Dit alles onder de deskundige lei ding van diverse TOOS-leden. De toegang is vrij. Lidmaatschap is niet noodzakelijk. TOOS wil graag van te voren we ten hoeveel kinderen er ongeveer komen. Voor meer informatie én opgeven: 0182-613839. Waddinxveen - Om het voetbalsei zoen 2006/2007 bij WSE af te slui ten wordt er voor zondag 10 juni een familieslotdag georganiseerd. Op die dag zijn er attracties voor Waddinxveen - In het Sportcom plex TOOS-Plaza aan de Staring laan 18 organiseert TOOS voor za terdag 16 juni voor kleuters van de groepen 1 en 2 en voor kinderen van de groepen 3 De instuif voor kleuters van groep 1 en 2 (4-5-6 jaar) is van 11.30 tot 13.30 uur. Voor hen is er een klim- en klauterbaan, er zijn dansspel- Ier, en er kan gespronken worden op de tumblingbaan waar diverse trampolines staan opgesteld. Ou ders mogen ook meedoen. jong en oud, zoals het ouder- en kindvoetbal, een '7 tegen 7' toer nooi, een barbecue en er zijn leuke prijzen te winnen bij het Rad van Avontuur. Ook zal de winnaar be kend gemaakt worden van de 'bes te speler van het jaar' verkiezing. Het programma start om 12.00 uur met het ouder- en kindvoetbal. Het speelschema hiervoor is als volgt: om 12.00 uur F2 en E2 2x20 minu ten en D1 2x30 minuten; om 13.00 uur F1 en E1 2x20 minuten en om 14.00 uur M1 2x35 minuten. Waddinxveen - In de Roemer Viss- scherstraat wordt voor woens dag 13 juni van 13.30 tot 17.00 voor de zesde keer de nationale straatspeeldag georganiseerd. Als thema heeft de commissie dit jaar voor 'muziek' gekozen. De kinde ren kunnen muziekinstrumentjes maken, er zal een podium in de straat zijn waarop kinderen kun nen optreden met een diverse acts, dans, zelf muziek maken en dergelijke. Dansgroep Diana's free aerobics zal een optreden verzor gen. Naast dit alles heeft natuur lijk ook het 'gewone spelen' een belangrijke plaats. Want daar gaat het tenslotte om: veilig spelen in een straat zonder autoverkeer. Speeltoestellen voor de kleintjes, spelletjes voor de groten, en kof fie voor de volwassenen. Het feest wordt om 17.00 uur afgesloten met pannenkoeken. Politie zoekt man met herdershond Waddinxveen - De politie is op zoek naar een man met een her dershond. Deze man is vrijdag 25 mei rond 23.00 uur getuige geweest van een incident op de Groensvoorde hoek Spaarengaar- de. Twee daar fietsende meisjes werden daar door drie jongens in een auto tot stoppen gedwongen waarna er een handgemeen en duw en trekwerk ontstond tus sen de jongens en de meisjes. Een herdershond die afkwam op de schermutseling en een man die deze hond kennelijk aan het uitla ten was en ook op het tumult af kwam, deed de jongens besluiten weer in de auto te stappen en hard weg te rijden. Op de vraag van de man of hij de politie moest bellen, werd ontkennend door één van de meisjes geantwoord waarna de man en de meisjes vertrokken. Een van de betrokkenen, een 15- jarig meisje uit Waddinxveen, be sloot om op dinsdag 29 mei toch bij de politie aangifte te doen. De politie onderzoekt het incident en hoopt dat de man van de her dershond reageert met mogelijk belangrijke informatie voor het onderzoek. Hij kan contact op nemen met de politie in Wad dinxveen via 0900-8844 en vragen naar rechercheur Ruud de Groot of aangaan bij het bureau aan de Limaweg. Man steelt mini-shovel Waddinxveen - De politie heeft vrijdag 1 juni in de vroege och tend een 48-jarige Waddinxvener aangehouden op verdenking van diefstal van een mini shovel. Ge tuigen hoorden geluiden bij een zeecontainer langs de Brugweg. Gezien werd hoe een persoon de mini shovel uit de container en van het terrein reed. De politie werd ingeseind en één van de getuigen is achter de shovel gereden. Op de Reewal werd de verdachte aan gehouden. Inmiddels had hij de shovel in de omgeving achtergela ten en was hij weggegaan op zijn meegenomen vouwfiets. Aanrijding motor en auto De politie heeft hulp geboden bij een aanrijding op de Kanaaldijk in Waddinxveen. Bij de aanrijding, die plaatsvond op zondag 3 juni rond 16.10 uur, waren een motor rijder en een automobilist betrok ken. De 54-jarige motorrijder uit Waddinxveen reed over de Ka naaldijk, komende uit de richting Gouda en wilde een auto inhalen. Deze auto, bestuurd door een 66- jarige man uit Waddinxveen, wil de juist aan de linkerkant van de weg een parkeerhaven inrijden. De twee botsten waarop de mo torrijder over het asfalt gleed. De motorrijder is met onbekend let sel naar het ziekenhuis gebracht.

Hart van Holland | 2007 | | pagina 17