IN DE TOEKOMST MOGELIJK AFGHAANS RESTAURANT J JUMAFAMA: PASSIE VOOR DANS ROCKBAND CONTACT IN VOOR PROGRAMMA VAN DE DIJK ERIK HENNINK PAKT KOPPOSITIE INTERNE COMPETITIE WADDINXVEEN 1 BIJEENKOMST ALZHEIMER CAFÉ DIER VERMIST OF GEVONDEN? KORTE WANDELTOCHT VOOR SENIOREN La Porta nieuw in Waddinxveen i ROMMELMARKT PADDESTOEL POSTDUIVENVERENIGING DE SPERWER SCHAKEN Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 6 juni 2007 pagina 18 Waddinxveen - In het Anne Frank- activiteitencentrum wordt voor woensdag 13 juni vanaf 19.00 uur een bijeenkomst gehouden van het Alzheimer Café, de ont moetingsplaats voor alle mensen met de ziekte van Alzheimer, hun partners en familieleden. In een gemoedelijke sfeer kunnen de bezoekers met elkaar praten over hun ervaringen. Het doel is het bieden van informatie en contact met lotgenoten. Bij elke bijeenkomst is er een gespreks leider en/of gastspreker om een bepaald thema aan de orde te stellen. Het thema van deze bij eenkomst is: 'Opgenomen in een verpleeghuis; wat gebeurt er al lemaal als u wordt opgenomen in een verpleeghuis en hoe is de be geleiding in het verpleeghuis'. Aanmelden vooraf is niet nodig; de toegang is vrij. De volgende bijeenkomst is op 12 september. Vermist: -grasparkiet, groen-geel. Nesse, Waddinxveen; Gevonden: -kater,ongecastreerd, cyper-grijs, met een roestbruine gloed, van Neslaan, Boskoop; -poes, cyper-grijs-bruine, zwarte staartpunt, naast neus beige vlekjes, bij ogen iets beige, witte snorharen, zwarte sokjes voor, zwarte kousen achter. Boezem laan, Boskoop; -poes, wit, met grijze en rode vlekken, twee kleine bruine vlek jes op neus, grijs vlekje boven rechteroog, rode en grijze vlek ken op kop. gev. in Boskoop. Voor informatie en aanmeldin gen: Amivedi Nederland 0184- 661509 of www.amivedi.nl. Waddinxveen - Kreater/S.W.W. organiseert voor maandag 11 juni een wandeltocht van onge veer zes kilometer voor senioren. Vooraf opgeven is niet nodig; u kunt op de dag zelf vanaf 9.30 uur inschrijven in de foyer van het Anne Frank-activiteitencen- trum (Jan van Bijnenpad). Om 10.00 uur vertrekt de groep per auto richting Hazerswoude-Dorp. De wandeling voert onder an dere langs de Blauwe Wipmolen en de Rietveldse molen. De kof- fiestop vindt plaats bij theetuin 't Woutje'. De kosten bedragen €2,- inclusief twee kopjes koffie/ thee. Aan deelnemers die meerij den, wordt bovendien een kleine bijdrage aan de autokosten ge vraagd (maximaal €1,-). Voor meer informatie: 0182-631932. Waddinxveen - Aan de Kerkweg- West is een nieuwe vestiging van La Porta geopend. In Gouda al drie jaren zeer succesvol met een klan tenkring die voor een groot deel uit Waddinxveen komt heeft Eqbal Mangal besloten uitte breiden. De vraag naar specialiteiten neemt ook steeds verder toe. Momenteel is bij La Porta Turkse Pizza, Kipdö- ner en Shoarma verkrijgbaar. In juli zal het assortiment worden uitge breid, eerst met Italiaanse pizza's en later met traditioneel Afgaanse gerechten. De keuken aan de Kerk- weg-West is er geschikt voor en de kennis over Afgaans eten is be schikbaar binnen de familie want de roots van de familie Mangal lig gen in Afghanistan. Een gesprek met vader Wali Mangal en Marian Pols van Vluchtelingenwerk, die al vanaf eind 1993 contact heeft met het gezin Mangal. Vluchtelingen Wali Mangal, vader van Eqbal, is in 1992 gevlucht naar het westen. In 1990 is hij afgestudeerd aan de universiteit van Kiev, in de Oekraï ne, in Internationale betrekkingen. Hij ging vervolgens werken aan de Afghaanse ambassade in Rusland. Toen begin jaren negentig het politieke klimaat erg veranderde door het uitbreken van een bur geroorlog waarbij de Mudjahedin aan de macht kwam was het voor hem en zijn gezin onmogelijk om als ambassademedewerker terug te keren naar Afghanistan. Door dat de situatie steeds grimmiger werd en het ook in Rusland on rustig werd besloot Wali met zijn vrouw en twee zonen te vluchten naar het westen en kwam in Den Haag terecht. Wali Mangal kijkt met dankbaar heid terug op de periode dat hij net in Nederland aankwam. Hij voelde zich als gast ontvangen en met respect behandeld. Zijn dank baarheid werd nog groter toen zijn tweede zoon in 1994 een hartope ratie moest ondergaan; hij is ervan overtuigd dat zijn zoon de aandoe ning in Afghanistan niet overleefd zou hebben. Inmiddels woonde het gezin sinds november 1993 in Boskoop en had veel contact met Stichting Vluchtenlingenwerk. In middels zijn er nog twee kinderen geboren en zijn er ook tal van an dere familieleden naar Nederland gekomen. De medewerkers van Vluchtelingenwerk zijn een twee de familie geworden. Wali: "Ma rian heeft heel mijn familie zien komen en zij vindt Afghaans eten erg lekker." Hij heeft wel de perio de dat vluchtelingen nog helemaal niets mogen doen ais erg demoti verend ervaren: "Drie en een half jaar 'pauze' is erg lang en daarna is het moeilijk om weer op je eigen niveau verder te gaan." AFHAAL BEZORGEN TEL 01B2-611914 Eigenaar Eqbal Mangal (tweede van rechts) samen met medewerkers La Porta. Uitbreiding Eqbal Mangal heeft zakelijk in zicht en heeft besloten om, samen met zijn familie, te beginnen aan La Porta. Samen met zijn neef So- rab heeft hij nu sinds drie weken de activiteiten uitgebreid naar Waddinxveen. Wali: "De directeur van zijn basisschool heeft vroeger al gezegd dat hij een grote baas wordt. Hij kan ook erg goed or ganiseren." Binnen een maand zal de kaart van La Porta zich uitbrei den. Een kok met ruime ervaring in het bakken van Italiaanse pizza's zal dan beginnen bij La Porta en in de toekomst zal Afghaans eten op de kaart verschijnen. Wali: "Als dat goed loopt willen we graag een restaurant openen, Afghaanse restaurants zijn er nog niet in Ne derland. Wij willen graag samen als familie werken in Nederland en goed zelfstandig zijn en tege lijk iets overbrengen van onze cul tuur hier in Nederland." La Porta is daqelijks geopend van 16.00 tot 22.00 uur. Door M. Lindhout Gouda - In de Kleine Zaal van de Schouwburg stond zaterdag 2 juni de dansvoorstelling Jumafama op het toneel. Het was de negende schouwburgvoorstelling van de jazzselecties van Jazzdans- en Turnvereniging T.O.O.S. Waddinx veen. De selecties - FoKus, FoKus II en de Jeugdselectie traden op samen met een recreatiegroep. Bij de middagvoorstelling was dat een kindergroep. Zo'n recreatiegroep is uitverkoren op grond van prima uitvoeringen tijdens demogyjada's. Dat zijn demonstraties van gym- en jazzdans. Je moet goed voor de dag komen om boven te drijven, want Toos heeft geen gebrek aan potentiële dansliefhebbers. Jumafama? Voorwaar een intrigerende bena ming voor de voorstelling in de Schouwburg. Anja Vergeer legt uit hoe een en ander in elkaar steekt. Zij is degene die op de achtergrond veel regelt. Ze vindt dat leuk en inspirerend werk. Direct na het ge sprek spoedde ze zich weer naar haar plaats: achter het toneel, want tijdens de voorstelling mag niets ontbreken op het juiste mo ment. Tussen de optredens mogen geen stiltes vallen. Dit is een min of meer een professionele voorstel ling. De acts gaan naadloos in el kaar over. Maar.. Jumafama? "Dat zijn de docentes, de dansleidsters van Toos die deze voorstelling ere eerden. JUdith van Zwet, MAaike Willems, FArah Benguedda en MArgreet Zuidam." Drive Deze leidsters, docentes, hebben een uitgesproken passie voor dans Hun werk was zeer tijdsintensief. Ze hebben hun plezier in het sa menwerken met de danseressen, ze kunnen enthousiasmeren, wat bleek in de acts op het toneel. De hele show was door deze vier dames georganiseerd. De chore ografie, de muziekkeuze, de hele leiding, het thema was door hen bedacht. Het eerste optreden had als titei 'De geordende chaos'. Het leek of er vlinders het toneel kwamen opzweven. Heel lichtvoetig, van zelfsprekend presenteerde de hele groep zich aan de zaal. Het ap plaus gaf meermalen aan hoezeer het optreden werd gewaardeerd. Ook leuk: iemand uit het publiek mocht even meedoen. Op het volgende optreden moeten we twee jaar wachten... WADDINXVEEN - Wijkcentrum De Paddestoel organiseert voor zaterdag 9 juni van 9.00 tot 14.00 uur in de Lijsterbesstraat 18 een rommelmarkt. De toegang is gra tis. Helaas is het niet meer moge lijk om een tafel te huren. Voor meer informatie: 0182-614715 of 0182-618689. Waddinxveen - Omdat afgelopen zaterdag in België een stevige mist bleef hangen werden de dui ven tot 12.20 uur vastgehouden in Creil op een afstand van 346 kilometer. Daarna werden ze met een N.O. wind gelost. In concours deden 175 duiven mee. De duiven vlogen met een snelheid van 67 kilometer per uur. Bij A. van der Made vloog de eerste duif om 17.26 uur naar binnen. De uitslag was als volgt: 1,2,4,11,12-A. van der Made; 3,7,9,10,13,14-W. Bree- dijk; 5,18-C.G. Hofman; 6,17-D. Breedijk; 8-K. Hofman; 15-J. Ma- rijt; 16,20-Comb. J G Toor; 19-J. Jansen. Waddinxveen - De regionaal beken de Rockcoverband Contact staat op 8 juni tijdens het tentfeest in Aar- landerveen in het voorprogramma van De Dijk. De in Gouderak wonende gitarist Enno Binnendijk ziet dit als een bekroning op het tienjarig bestaan van de band. De in Waddinxveen wonende bandmanager Sjakko Bik ker neemt al weer gedurende een aantal jaren diverse taken op zich zoals contacten met locaties, orga nisaties en contactpersonen. Aan gezien alle bandleden naast de vele optredens een gewone baan hebben, een een manager onmis baar voor een band. Zanger van Contact Per Stalenberg wil nog kwijt dat de band op 9 juni speelt op het Krostpop festival in Boskoop en op 15 juni tijdens een internationaal Keverweekeind in Budel. Voor meer informatie: www.rock bandcontact.nl (J Waddinxveen - De voorlaat ste ronde van de interne schaakcompetitie stond voor afgelopen donderdag op het programma. Deze clubavond stond in het teken van de ti telstrijd tussen koploper Je roen Eijgelaar en titelverdedi ger Erik Hennink. Jeroen moest het met de wit te stukken opnemen tegen oud-clubkampioen Barthold Jansen. Eijgelaar koos zoals verwacht voor een Engelse openingsopzet en bouwde van daaruit een veelbelo vende positie op met goede winstkansen. Jansen vocht zich sterk terug in de partij en wist uiteindelijk het initiatief over te nemen. Jansen gaf het initiatief niet meer uit handen en boekte een mooie over winning. Titelverdediger Erik Hennink voerde de zwarte stukken aan tegen Arjan Hen nink in een versnelde draak. Arjan Hennink begon de par tij goed en kreeg in het mid denspel door sterk spel een mooie stelling in handen. In een spannende tijdnoodfase wist Erik Hennink de kansen te keren om uiteindelijk een zeer belangrijk punt in de wacht te slepen. Met deze overwinning nam Erik Hennink de kopposi tie over van Jeroen Eijgelaar. Volgende week zal duidelijk worden wie als kampioen aangewezen kan worden.

Hart van Holland | 2007 | | pagina 18