ROMMELMARKT WETHOUDER SCHOTANUS REIKT VERKEERSDIPLOMA'S UIT OP DE BRUG KRÓSTPOP 2007 POLITIE ROSA CHINENSIS 'VIRIDIFLORA FIETSTOCHT VOOR SENIOREN DE TREKVOGELS HOUDT DE SPANNING ER IN NA WINST IN MAARSSEN BOSKOOP BOSKOOP CREATIEF IN MFC MIDGETGOLf AVOND FIETS VIERDAAGSE NATIONALE STRAATSPEELDAG ->-> Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 6 juni 2007 pcl^incl Getuigen gezocht van in braak Boskoop - De politie van Boskoop is op zoek naar getuigen van een inbraak die plaats heeft gevonden op zondag 3 juni tussen 10.30 en 14.45 uur, in een woning aan de Beemd. Door het inslaan/ intrappen van de ruit naast de voordeur is de inbreker(s) de woning binnengedrongen. Uit de woning zijn sieraden en geld weggenomen. Vermoedelijk heeft de dader(s) de woning met een oranje plastic Albert Heijntas verlaten. Aangezien het zondag mooi weer was en er veel mensen buiten waren hoopt de politie dat er getuigen zijn. Getuigen kunnen contact opnemen met het politieteam van Boskoop via 0900-8844. Wees alert op glasgerinkel De politie vraagt de bewoners van Boskoop alert te zijn en bij glasgerinkel de politie te bellen. Regelmatig gaan er bij inbraken ruiten kapot. Door alert te zijn op glasgerinkel en direct de politie te bellen, kan de politie snel ter plaatse zijn en de dader(s) in de kraag vatten. Met de hulp van de inwoners van Boskoop hoopt de politie inbraken op te lossen en te voorkomen. BOSKOOP - De activiteitencom missie van de Christelijke Gerefor meerde Kerk van Boskoop organi seert voor zaterdag 9 juni van 9.00 tot 15.00 uur op het parkeerter rein hoek Nieuwstraat/Galerij een rommelmarkt. Er kan rondgesnuf feld worden tussen huishoudelijke artikelen, glaswerk, boeken, elek tra, meubelen, speelgoed, radio's televisies en dergelijke. Bij mooi weer kan men op het terras genie ten van een kopje koffie of thee en natuurlijk kan de inwendige mens worden verwend met soep en broodjes. De opbrengst van de rommelmarkt is bestemd voor het bouwfonds van bovengenoemde kerk. Deze kleine gemeente is meer dan 100 jaar gevestigd in een kerkje in de Nieuwstraat en wil graag op een andere locatie in Boskoop een nieuw kerkgebouw bouwen. Men is al meer dan tien jaar in de weer om, door het or ganiseren van allerlei acties, geld bijeen te brengen om dit plan te verwezenlijken. Boskoop - Voor belangstellenden ligt de folder van Boskoop Creatief gereed in de bibliotheek. Wilt u zich bekwamen in bijvoorbeeld beeld houwen, schilderen of kalligraferen: onze docenten staan voor u klaar. Vanaf komend najaar worden de cursussen gegeven in het multifunc tionele centrum MFC, het gebouw vlakbij de oude locatie 'Het Praat huis'. Informatie over de cursussen kan men vinden op www.boskoop- creatief.nl. Via deze site of met het inschrijfformulier in de folder kan men zich opgeven voor een van de cursussen. Boskoop - De K.B.O. afdeling Bos koop organiseert voor donderdag 7 juni de eerste fietstocht in het zo merseizoen 2007. De fietscommissie heeft een route uitgezet over on geveer 36 kilometer. Het vertrek is vanaf het Clubgebouw van atletiek vereniging AV'47, gelegen op het sportpark aan de Hoogeveenseweg. Inschrijven vanaf 9.30 uur. De kosten bedragen €3,- (inclusief koffie). De volgende fietstochten zijn op 5 en 26 juli en 30 augustus. Door Paulien de Graaf Boskoop - Tijdens de rekenles stond ineens wethouder Schota nus voor de klas van groep 6/7 van basisschool De Brug. Hij kwam tot verrassing van de negen leerlingen van groep 7 de verkeersdiploma's uitreiken. "Net als je veterdiploma, is ook dit diploma erg belangrijk", zei de wethouder. "Als je je veters niet kan strikken, struikel je en als je de verkeersregels niet kent, gebeuren er ook ongelukken." Alle leerlin gen waren geslaagd en zij kregen allen het diploma persoonlijk over handigd. De leerlingen hadden op 19 april al het theorie-examen gemaakt en op donderdag 24 mei werd het praktijkexamen afgeno men. Op de vraag of het moeilijk was, werd ontkennend gerea geerd: "Het ging wel, we hadden veel geoefend." Directrice Odette Jonkers feliciteerde de groep en zei dat ze erg trots is dat ze het al lemaal gehaald hebben. Meer aandacht Wethouder Schotanus hechtte er veel waarde aan om de diploma's persoonlijk te overhandigen. "Dit jaar ben ik alleen op De Brug ge weest, maar dat ga ik volgend jaar anders doen. Er moet veel meer aandacht besteed worden aan ver keer en verkeersregels, ledereen heeft ooit het verkeersdiploma ge haald, maar vraag een willekeurige automobilist naar de regels in een 30 km-zone en de meeste hebben geen flauw idee. Deze kinderen weten wel dat ze in zo'n gebied als fietser dezelfde rechten hebben als auto's. Daar kunnen dus onge lukken van komen." BOSKOOP - Stichting BSF organi seert voor zaterdag 9 juni vanaf 15.00 uur voor de vierde keer het Kröstpop-festival. Een outdoor popfestival met diverse regionale bands en waarvan de opbrengst bestemd is voor het goede doel. Dit jaar profiteert jong en oud van het opgehaalde geld want de stichting Boskoopse peuterspeel zalen en ouderenwerk Ons Belang mogen de opbrengst verdelen. De peuterspeelzalen zijn bijvoorbeeld toe aan een veiligheidshek rond het speelplein, inrichting van een nieuw lokaal en nieuw speelgoed. Ons Belang wil graag een extra uitje of een gratis toegankelijk concert organiseren voor de be jaarden. Het programma ziet er als volgt uit: Op het grasveld van voetbalvereni ging Floreant spelt om 15.30 uur de band Cold Church uit Koude kerk. Zes zeer jonge muzikanten die met nummers van onder ande re Red Hot Chili Peppers en Arctic Monkeys het festival knallend zul len openen. Om 16.45u is het aan drie Haagse broers onder de naam Dream Brother om de gang er in te houden. Oasis, The Cure en Stereo- phonics zijn enkele bands die op hun playlist staan. Hazerswoude levert vanaf 18.00 uur Amatheon op het podium. Muziek dat zich moeilijk laat definiëren, maar de Gothic fan zal dit zeker op waarde kunnen inschatten. De Waddinxveense Rockband Contact treed vanaf 19.45u op. Energiek en in een razend tempo komen de grootste hits voorbij. U2, Golden Earring en De Dijk zijn maar enkele voorbeelden. Little Stef is de afvaardiging uit Bo degraven. Rond 20.30u te zien en te bewonderen. Band met uiterst prettig zang en entertainment duo van wie zangeres Little Stef met haar gouden keeltje de boel goed kan opzwepen. Stevige rockcovers maar ook Nederlandstalig. M-PAC uit Zoetermeer zal de sfeer om 21.45u zeker verder doen ver hogen. Pop, rock, feest, actie. Alles komt voorbij en stil blijven staan wordt steeds moeilijker. Dat geldt zeker ook voor de grote uitsmijter van de dag, Joost Mag Het Weten. Vanaf 23.00 tot on geveer 01.00 uur wordt het festi val spectaculair afgesloten. Tien rasmuzikanten, inclusief blazers, spelen al het goede vanaf de jar en zeventig tot nu wat de moeite waard is op Nederlandstalig ge bied. Dat de band wat in haar mars heeft, blijkt wel uit het feit dat ze een van de drie officiële 'Vrienden van Amstel live' coverbands zijn. De entrée bedraagt €3,-. Kinderen tot twaalf jaar gratis. Voor hen sta at er ook een ruim twintig meter lange springkussen klaar. Boskoop - De vierde competitie wedstrijd, in een rij van zes, in de eerste klasse werd gespeeld in Maarssen, thuisbasis van midget- golfclub Loosdrecht. Het eerste team van De Trekvogels is nog steeds in de achtervolging om de opgelopen achterstand uit de eerste wedstrijd goed te maken. Voor aanvang van de wedstrijd lag het team van Hole Ridders uit Ridderkerk met 12 punten aan de leiding met 1 punt voorsprong op De Trekvogels. In de eerste ronde pakte het Boskoopse team met 110 slagen de volle winst, mede door de prima start van Ed van Voskui len, die met 23 binnenkwam. Een voorsprong van negen slagen op concurrent Hole Ridders 1 was een feit. De tweede ronde werd afgesloten met 108 punten. Hole Ridders had echter de smaak te pakken en dook eronder met 104, waardoor de voorsprong terugliep naar vijf slagen. In de derde ronde behaalden De Trekvogels 115 pun ten. Hole Ridders had een ronde van 112, waardoor de voorsprong verder terugliep naar nog slechts twee slagen. De laatste ronde werd dus span nend. Het team zette 109 neer en met de twee slagen voorsprong in het achterhoofd betekende dat, dat Hole Ridders 1 er 106 moest slaan om te winnen. Nadat ech ter de drie eerste spelers van dat team binnenkwamen was al duide lijk dat ze niet onder de score van De Trekvogels 1 met 442 konden komen en zo kon de Boskoopse hoofdmacht voor de derde keer een bescheiden feestje vieren met deze derde overwinning op rij. Het Alphense Amigo werd knap derde met 463 slagen. De Trekvogels 2 was nog in de strijd verwikkeld om de vierde plaats, maar moest lijdzaam toezien hoe Hole Ridders 2 en Heerhugowaard 1 hen toch nog voorbleven, waar door ze met legen handen bleven staan. De Trekvogels 1 staat na vier wed strijden op 16 punten, evenveel als Hole Ridders 1, dat in vier wedstrij den telkens tweede wist te wor den. De ploeg uit Ridderkerk staat nog wel aan kop, maar dat komt doordat ze een lager slagenaantal hebben met 1640 om 1663. Amigo en Heerhugowaard zijn sa men in een strijd verwikkeld om de derde plaats. Hole Ridders 2 en De Trekvogels 2 staan vijfde en zesde met drie punten. Boskoop - De 26e Avond Fiets Vier daagse wordt dit jaar verreden op 18, 19, 20, en 21 juni. Deze keer zal voor het laatst gestart worden van uit lokatie 'het Praathuis'. De start is tussen 18.00 en 19.00 uur aan de Bosweg 2. Iedere avond wordt er circa 30 kilometer gereden. De kosten bedragen 3,50 voor vier avonden of 1,50 per avond. Zij die de vier avonden volbrengen krij gen een herinnering. De tochten zijn als altijd geheel uitgepijld met de gebruikelijke controle onder weg. Voor meer informatie: 0182- 616946 na 18.00 uur. Boskoop - In de Julianastraat wordt door buurtvereniging 't Zuiden voor woensdag 13 juni van 14.00 tot 16.00 uur de straatspeeldag georganiseerd, ledereen is welkom. Door M. Lindhout Boskoop - Hij bloeit weer. Goed, dit is wellicht alleen iets voor fijnproe vers. Op deze foto is echt een uiterst opmerkelijke roos te zien. Deze roos kan één meter hoog worden, maar het gaat natuurlijk om de bloem. Sinds 1743 is de roos in cultuur in Engeland. De zacht blauwgroene knoppen bloeien open tot bloemen 'met 35 lange schutbladen, rood bruin gestreepte lichtgroene kroon- bladen en een harig roodbruin hart Wie dit wonder wil zien bloeien is welkom bij het boomkwekerijmu seum aan de Reyerskoop.

Hart van Holland | 2007 | | pagina 22