OPENING NIEUWE RECREATIEZAAL ZORGCENTRUM BOSKOOP SC0UTINGBAND DE SCHOUW EERSTE PRIJS IN HEERLEN VRIENDEN VAN ZORGCENTRUM IN ACTIE BOSKOOP INBRAAK IN WONING 0PTREDEN C-AKKOORD BIJ INTOCHT VIERDAAGSE SPORTIEVE AFSLUITING KW BOSKOOP Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 6 juni 2007 pagina 23 Boskoop - De nieuwe recreatiezaal van Zorgcentrum Boskoop is vrijdag 1 juni officieel geopend. De zaal is twee keer zo groot geworden, zo dat er meer en grotere activitei ten voor bewoners georganiseerd kunnen worden. Ook senioren uit Boskoop kunnen van de nieuwe ruimte genieten. Zo kunnen zij ge bruik maken van het restaurant en diverse activiteiten die in deze zaal plaatsvinden. in een informeel samenzijn van bewoners en genodigden werd de nieuwe zaal geopend door Frank Schouten, oud lid van de Raad van Bestuur van Zorgpartners. Vervol gens kreeg clustermanager Ellie Ham een cheque ter waarde van 50.000,- overhandigd van de Vrien den van Zorgcentrum Boskoop. Dit geld zal gebruikt worden voor de inrichting van de recreatiezaal. Het bedrag is bijeengebracht door een grote loterij, bijdragen vanuit het plaatselijke bedrijfsleven en een groot aantal fondsen. Zo kwamen gelden uit de plaatselijke Cees Ver boom en Cornelia Mesman fondsen. Ook de landelijke stichting Sluyter- man, Van Loo uit Beverwijk, Stich ting Ab Laan uit Bilthoven, Stichting Oud-Armenkantoor uit Amsterdam en het Nationaal Ouderenfonds le verden een bijdrage. Natuurlijk heb ben ook vele vriendendontateurs en andere sponsors van de Vrien den Van Zorgcentrum Boskoop dit bedrag mede mogelijk gemaakt. De cheque werd in grote dank door het managementteam aanvaard. Ellie Ham is blij met de nieuwe zaal. "Het biedt onze bewoners meer mogelijkheden tot samenzijn. Van een kopje koffie met medebewo ners of familie tot het gezamenlijk nuttigen van de maaltijd tussen de middag. Het is belangrijk om een trefpunt te hebben waar het in een aangename sfeer goed toeven is. De zaal kan ook gesplitst worden. Op deze manier kunnen activiteiten aan één kant van de zaal plaats vinden, terwijl aan de andere zijde mensen gewoon gezellig kunnen zitten. "De zaai is prachtig aange kleed met mooie warme kleuren. Bovendien hebben we deze meteen voorzien van nieuwe faciliteiten. Zo is er een beamer die gebruikt kan worden als mensen bijvoorbeeld tv uitzendingen gezamenlijk wil len kijken, zoals Koninginnedag. Of voor filmavonden." Ook mensen 'van buiten het zorg centrum' zijn van harte welkom in de nieuwe zaal. Ellie Ham: "Senio ren uit Boskoop kunnen 7 dagen per week van 11.30 tot en met 13.30 uur samen met anderen genieten van een heerlijke maaltijd. Naast het restaurant zijn er ook an dere activiteiten waaraan mensen deel kunnen nemen. De klassieke concerten zijn een goed voorbeeld, waarover we enthousiaste reacties 'van buiten' krijgen. Verder is er elke eerste vrijdag van de maand van 14.30 tot 16.30 uur een 'Bruin Café'. Senioren kunnen dan genieten van koffie, een borreltje en warme of koude hapjes met op de achter grond live muziek. "De zaal opent veel nieuwe perspectieven", besluit Ham. "Samen met elkaar genieten van een kopje koffie, maaltijd of ac tiviteiten verhoogt het welzijn van ieder mens." Heerlen/Boskoop - Tijdens het jaar lijkse scoutingband concours heeft Scoutingband De Schouw een eer ste prijs behaald in de tweede divi sie. leder jaar wordt het concours voor scoutingbands in een andere plaats georganiseerd. Ditjaarwerd het concours op 2 juni in Heerlen gehouden in combinatie met de taptoe Heerlen. Scoutingband de schouw bestaat op dit moment uit 27 spelende leden en komt uit in de tweede divisie. Tijdens het wedstrijddeel dat be staat uit een stilstaand muziekstuk en lopend muziekstuk, wordt er door een professionele jury geju reerd. Voor de uitvoering van de Schouw is 80,5 punt behaald, goed voor een eerste prijs. Aan het eind van de dag heeft de band deelgenomen aan de street- parade door Heerlen. Deze was ge organiseerd als onderdeel van de Taptoe. Aan de streetparade na men 32 bands deel uit Nederland maar ook een groot aantal band uit het buitenland. Boskoop - De politie doet on derzoek naar de inbraak in een woning aan de Dijkzicht. Dinsdag 29 mei werd daar tus sen 13.00 en 21.30 uur een ruit van een achterdeur vernield waarna de deur geopend kon worden en de woning door zocht. Het is nog onduidelijk of er iets uit de woning gesto- Boskoop - Voor de week van 4 tot en met 8 juni wordt de Avondvier daagse georganiseerd in Boskoop. C-Akkoord, het opleidingsorkest van Excelsior Boskoop en Concordia Waddinxveen, zal op woensdag avond 6 juni de avondvierdaagse in vanaf 19.30 uur muzikaal begelei den onder leiding van Jeroen Wen tel. Op deze avond zullen zij een ge varieerd programma laten horen. Boskoop - De Katholieke Vrouwen vereniging uit Boskoop sluit op woensdag 13 juni het verenigings jaar op een sportieve manier af met het spelen van Jeu de Boules. De leden kunnen die dadg om 18.30 uur per fiets vertrekken vanaf de Overslag te Boskoop. Door M. Lindhout Boskoop - Het was zaterdag de ge hele dag een drukte van jewelste op het plein voor het Zorgcentrum aan de Boezemweg. De Vooruit markt wordt door de organisatie omschreven als 'een happening voor jong en oud'. Natuurlijk was het terras druk bezet met bewo ners uit het zorgcentrum, maar de schminkhoek was toch echt be stemd voor de allerkleinsten die met hun ouders waren meegeko men en misschien wel hun opa of oma in het zorgcentrum wilden verrassen. Vrienden van Zorgcentrum Boskoop Acht mensen die zich bijzonder actief inzetten om fondsen te wer ven waarmee iets extra's voor de bewoners gedaan kan worden vor men de 'Vrienden van Zorgcentrum Boskoop'. Er werd een cheque van €50.000,- overhandigd om de re creatiezaal een flinke oppepper te geven. De heer Jaarsveld spreekt van 'het doen van extra dingen die niet direct uit de normale midde len kunnen worden bekostigd'. Dat kan een klok zijn, een tv die plots moet worden vervangen, een uitje naar de dierentuin of bijvoorbeeld een bezoekje aan de Keukenhof. In de afgelopen 8 jaar hebben de Vrienden een bedrag van €80.000,- bij elkaar gebracht. De Vrienden zijn de vele vrijwil ligers dankbaar die de uitvoering van deze markt weer hebben mogelijk gemaakt. De organisa tie heeft al heel wat voeten in de aarde, maar de daadwerkelijke uit voering van de dag behoeft vele handen. Jaarsveld stelt dat de hulp van de vrijwilligers uiterst belang rijk is. Zelf 'versieren' de Vrienden prijzen en slaagden ze er bijvoor beeld in om alle planten op deze markt als geschenk te krijgen. Naast de plantenmarkt waren de kramen met snuffelspullen in trek, je kon boeken uitzoeken. De smik- kelhoek was ook erg in trek evenals het Rad van Avontuur met spreek- stalmeester Ton Klijn. De dag werd muzikaal omlijst door onder ande re DJ Erik den Uil, het kinderkoor 'Zingen is heerlijk' en de Rock Vo cals. Eén van de bewoonster over het kinderkoor: "Wat een schatjes toch Druk bezet terras tijdens druk bezochte Vooruitmarkt.

Hart van Holland | 2007 | | pagina 23