EHBO BIJ KINDEREN NATIONALE STRAATSPEELDAG AANDACHT VOOR EEN BETERE WERELD INTOCHT AVONDVIERDAAGSE IN TEKEN VAN ZOMERCARNAVAL KLACHTEN OVER SCHR00TVERWERKER AAN VERKEERDE ADRES I nieuwerkerk. EXPOSITIE DRIE DUBBELTJES OP ZIJN KANT VERLENGD L0NRADI0 BACKSTAGE BIJ 'DUBBELTJE OP ZIJN KANT' VEDJ'S KIDZ DAY NATIONALE COLLECTE HANDICAP.NL Raad van State - uitspraak Ron Baas sponsor van de Stichting van Zinloos Geweld naar Zinvol Gedrag Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 6 juni 2007 pagina 27 Nieuwerkerk aan den IJssel - De zomervakantie staat weer voor de deur. Ook op vakantie zit een on gelukje in een klein hoekje, zoals een insectenbeet, (brand)wonden of verdrinking. Bij Zorgiseenkeuze. nl aan het Raadhuisplein 5 gaat op woensdag 27 juni een EHBO- training van 3 avonden van start. Het gaat hierbij om een training voor eerste hulp aan kinderen. De cursisten leren onder meer over levensreddend handelen bij ver stikking en verdrinking en krijgen een reanimatietraining. Hierbij wordt gebruik gemaakt van speci ale oefenpoppen in verschillende leeftijdscategorieën. Ver weg in het buitenland, maar ook in eigen land, is het van belang voor ouders om te weten hoe zij moeten han delen als hun kind iets overkomt. Voor meer informatie en opgeven: 0180-310180 of info@zorgiseen- keuze.nl Nieuwerkerk aan den IJssel - De expositie 'Drie dubbeltjes op z'n kant', over het met schepen dich ten van de IJsseldijk in 1682, 1717 en 1953 is verlengd van 6 naar 9 juni. Deze tentoonstelling van de Historische Vereniging loopt nu tot het einde van het theaterspektakel 'Een dubbelje op z'n kant', dat in Hitland wordt opgevoerd. De ex positie is te bezichtigen tijdens openingsuren van de bibliotheek. Nieuwerkerk aan den IJssel - Lo kale Omroep Nieuwerkerk aan den IJssel verzorgt op vrijdag 8 juni een speciale radio uitzending die start direct na afloop van de voorstel ling van het theaterstuk 'Dubbeltje op zijn kant'. De reacties van het publiek en de ervaringen van de toneelspelers zijn dan op de radio te horen. Wanneer Schipper Arie Evergroen de kop van zijn schip in de dijk heeft gezet, men met man en macht de dijk met vele zandzak ken heeft verzwaard en het gevaar is geweken, gaan vrijwiligers van LONRadio op pad om indrukken en emoties van de spelers en het publiek direct 'live' uit te zenden. Deze live reportage is direct na het einde van de voorstelling te horen in het programma IJsselsound tus sen 21.00 en 22.00 uur. Het signaal van de lokale omroep is te ontvan gen op 107.3 FM in de ether en op 102.4 FM op de kabel. Ook via www.lonradio.nl zijn de uitzendin gen live te beluisteren. Nieuwerkerk aan den IJssel - Stich ting Vedj organiseert voor zater dag 16 juni van 13.00 tot 16.00 uur 'KIDZ DAY' in het Essepark voor kinderen van vier tot twaalf jaar. Daar kunnen dan diverse spelletjes gespeeld worden zoals sjoelen en kegelen en er is muziek. Voor meer informatie: 06-20207501 of kidzfun@casema.nl. Nieuwerkerk aan den IJssel - Han dicap.nl is de fondsenwervingsor ganisatie van de Ango (Algemene Nederlandse Gehandicapen Orga nisatie). Zij werkt aan het verbete ren van de levensomstandigheden van mensen met een functiebe perking of een chronische ziekte. Zelfstandig leven, je eigen gang kunnen gaan, zelf beslissen hoe je leven eruit ziet. Ango helpt hen, onder andere dankzij de opbrengst van deze collecte. Belangstellenden die zich als col lectant willen opgeven voor de collecte van 11 tot en met 16 juni kunnen contact opnemen met 0180-314535 of 0180-314957. Den Haag/Nieuwerkerk aan den IJssel - De Raad van State heeft klachten over het niet naleven van de regels door schrootverwerker Van Dalen in Nieuwerkerk naast zich neergelegd. De Raad maakte afgelopen week bekend dat bezwaarmaakster W. Marelis aan het verkeerde adres is. Volgens de Raad is de provincie verantwoordelijk voor toezicht op de activiteiten van de schrootverwerker. Alleen als de provincie weigert maatregelen te nemen bij overlast, kan de hulp van de Raad van State worden ingeroepen. Marelis ligt al lange tijd overhoop met het bedrijf aan het Kortenoord. Eerder kreeg zij het wel voor elkaar bij de Raad van State dat de provincie nauwlettend toeziet op een experimentele methode van schrootverwerking. De Raad vond toen dat de provincie te slap optrad. Marelis zegt dat de overlast van het bedrijf nog steeds voortduurt. Metaalresten zouden bij explosies in de installatie van Van Dalen in haar tuin aan de overkant van de rivier terechtkomen. Een groot probleem volgens Marelis is ook dat bellen met de milieupolitie weinig zin heeft. Als die arriveren is de overlast alweer voorbij, zo zegt Marelis. Nieuwerkerk aan den IJssel - Dit jaar wordt de Nationale Straat speeldag georganiseerd voor woensdag 13 juni. In het hele land worden straten afgesloten voor verkeer en spelen kinderen veilig op straat. Tijdens de Natio nale Straatspeeldag wordt in heel Nederland de straat van de kinde ren. Met allerlei acties vragen zij aandacht voor verkeersonveilige situaties. Maar natuurlijk is de Na tionale Straatspeeldag vooral ook een groot kinderfeest. In Nieu werkerk wordt deze dag georga niseerd door Stichting Jeugdwerk Nieuwerkerk aan den IJssel in sa menwerking met Speeltuinvereni ging de IJsselkids en Kinderopvang DJW. De dag vindt plaats in het Oude Dorp; op het schoolplein van de Terp en in de Torenstraat. Alle kinderen zijn welkom. Om 13.00 uur wordt de dag ge opend door wethouder S. van Loon. De kinderen bieden hem een map vol mooie kleurplaten aan en een overzicht van de onveilige ver keerssituaties bij hen in de wijk. Daarna barst het spelletjesfeest los. Er zijn volop spelletjes, zoals: een verkeersplein waar kinderen op skelters en gekke fietsen een rondje kunnen rijden; een grote opblaasbare panna-kooi waar kin deren hun voetbalkunsten kunnen showen; en natuurlijk volop ouder wetse straatspelletjes zoals stelten lopen, bal gooien en ring werpen. Ook is er voor alle kinderen een lekkere suikerspin! De dag duurt tot 16.00 uur en de toegang is vrij. De Torenstraat is deze dag afgeslo ten voor alle verkeer. PODIUM Onze toekomst! O Door Natasha Qualm Nieuwerkerk aan den IJssel - Na veel voorbereiding heeft op zaterdag 26 mei de Dag voor Respect en Solidariteit plaatsgevonden in Krimpen aan den IJs sel. Het was de vijfde keer dat deze dag werd ge organiseerd door de Stichting 'van Zinloos Geweld naar Zinvol Gedrag' en de Stichting 'Aandacht Doet Spreken'. Sinds 2003 organiseren zij een jaarlijkse boottocht voor nabestaanden van slachtoffers van ernstige geweldmisdrijven die allen lid zijn van de lotgenoten contactgroep 'Aandacht Doet Spre ken'. Ook dit jaar kwamen veel nabestaanden uit het hele land naar Krimpen. De boottocht was een groot succes en werd door de 89 deelnemende na bestaanden als zeer waardevol ervaren. Bijdrage De Stichting 'van Zinloos geweld tot Zinvol Gedrag heeft als doel om mensen meer bewust te maken dat geweld eindigt waar respect begint. Volgens de stichting moetje hierbij bij de jeugd beginnen om dat zij de toekomst zijn. Naast de kinderen spelen de volwassenen een belangrijke rol. In 2001 heeft de Stichting vele bedrijven en personen benaderd met de vraag om op het gebied van hun specialiteit een sociaal steentje bij te dragen naar een betere maatschappij. Vele personen en bedrijven uit Ca- pelle aan den IJssel en omgeving hebben ondertus sen hun steun toegezegd aan dit initiatief. Eén van hen is Ron Baas van Baasimmedia: "In 2002 kwam er iemand bij mij langs van de Stichting om met mij over hun werk te praten en met de vraag of wij het reclamewerk voor hen wilden doen. Daar hebben wij toen ja op gezegd en sinds die tijd doen wij voor hen de opmaak voor advertenties in kranten, fol ders en posters. Met het reclamewerk wat we ma ken sponsoren we de Stichting. Ik heb zelf zoiets, je kunt je beter voor één stichting goed inzetten, dan half voor andere stichtingen." Aandacht Ron Baas draagt de Stichting een warm hart toe. "Ik vind het belangrijk dat er aandacht wordt ge schonken aan de nabestaanden van slachtoffers van zinloos geweld. Vaak zie je dat als er zoiets ergs ge beurd dat er in het begin hiervoor veel aandacht vanuit de media is. Ook wanneer de verdachte wordt berecht wordt er door de media veel over geschreven. Maar voor degenen die achterblijven wordt er eigenlijk nooit wat gedaan. Dat trok me ook aan in deze Stichting. Dat er boottochten wor den georganiseerd voor de nabestaanden, zodat zij in contact met elkaar komen en met elkaar kunnen praten." Zelf is Ron Baas gelukkig nooit met zin loos geweld in aanraking geweest. Toch staat hij er wel meer bij stil: "Vroeger gebeurde dat soort erge dingen alleen in de grote stad. Maar nu komt het steeds dichterbij. Vanuit de overheid wordt er niet zoveel aan gedaan. Het mooie aan de Stichting is dat een heleboel ondernemers eigenlijk de han den in elkaar hebben geslagen en wel iets zijn gaan doen. Met zijn allen brengen we zinloos geweld on der de aandacht en we zorgen ervoor dat er echt iets wordt georganiseerd voor de nabestaanden." Door zijn werk voor de Stichting heeft Ron Baas veel ondernemers leren kennen. "Dat vind ik ook leuk van het werk voor de Stichting. Je komt met mensen in aanraking waar je normaal gesproken nooit mee praat en je doet daar leuke contacten mee op." Majesteit De Stichting krijgt elke keer weer veel reacties op haar advertenties in de kranten. "We hebben zelfs een reactie van de Koningin gekregen", vertelt Ron Baas. "Zij schrijft regelmatig brieven naar de Stich ting om iedereen te bedanken als er weer iets door de Stichting wordt georganiseerd. Laatst kregen we een brief van haarwaarzij haar dank en waardering voor het werk van de Stichting in uitsprak Ik heb een kopie van die brief van de Stichting ontvangen." Ron Baas blijft nuchter onder de koninklijke belang stelling. "Ik denk dat ze zoveel brieven onder haar neus krijgt dat haar antwoordbrieven volgens mij vrij standaard zijn geworden", lacht hij vrolijk. "Nee hoor, het is heel leuk dat de Koningin hier aandacht aan schenkt." Voor meer informatie: www.zinvolgedrag.nl. Nieuwerkerk aan den IJssel - Na vier avonden wandelen worden de deelnemers aan de Avondvierdaag se op donderdagavond feestelijk onthaald. De intocht die om 20.00 uur start, staat ditmaal in het teken van Zomercarnaval. Met hun opzwepende muziek zal de brassband New Youth Generation uit Rotterdam-Zuid met caraïbische beats en danspassen de wandelaars in de juiste stemming brengen. Maar ook onze eigen drumfanfare DKV en de KVT Harmonie uit Moordrecht zullen hun partijtje zeker meeblazen. Verder zullen de show-girls van jeugdsoos Taverna meedoen aan de danceparade. Na afloop krijgen alle deelnemers die de wandeltocht hebben volbracht een medaille. Daarnaast maakt wie het leukst verkleed is bij de intocht kans op één van de mooie prijzen die beschikbaar gesteld zijn door de de middenstand van Nieuwerkerk. De jury, bestaande uit de amazones Jorien en Saskia Nobel en Suzanne Royakkers van Stal Kool aan de 's-Gravenweg, zal bepalen wie de winnaars zijn. De intocht gaat van start bij de sportvelden van voetbalvereniging Nieuwerkerk. Het parcours van de intocht ziet er als volgt uit: Spoorlaan - Europalaan (bij flats langs het spoor) - Batavierlaan - Jan Anne Beyerinkstraat - Boslaan - Bospoldersraat - Prins Alexanderlaan - Europalaan - Spoorlaan - finish bij voetbalvereniging Nieuwerkerk.

Hart van Holland | 2007 | | pagina 27