genda DIAMANTEN ECHTPAAR VAN DER DUSSEN BESTEMMINGSPLAN VOOR BEDRIJVENTERREIN KLEINE VINK HARD ONDERUIT WEDNESDAY NIGHT SKATE ROLT WEER DOOR ROTTERDAM THE RIVER BIGBAND ZOEKT MUSICI nieuwerkerk b Road van State - uitspraak ZOMERFEEST BIJ DE DUINEN DIER VERMIST OF GEVONDEN? KERKDIENSTEN - 10 JUNI pagina 28 Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 6 juni 2007 De cadeaus van burgemeester Bonthuis vielen in goede aarde. Den Haag/Nieuwerkerk aan den IJssel - De Raad van State heeft gehakt gemaakt van het bestemmingsplan voor het nieuwe bedrijventerrein Kleine Vink aan de Hoofdweg in Nieuwerkerk. De Raad maakte afgelopen week zijn harde oordeel over het plan bekend. Voor de aanleg van het terrein zou het bedrijf Sprengelmeijer Trucks moeten verdwijnen. Maar volgens de Raad hebben de provincie en de gemeente Nieuwerkerk daar geen enkele goede reden voor gegeven. De gemeente mag nu een ander plan maken dat Sprengelmeijer Trucks spaart. De Raad van State legde haarfijn de werkelijke reden bloot waarom het bedrijf volgens gemeente en provincie zou moeten verdwijnen. Het bedrijf heeft niet de uitstraling die bij dit chique bedrijventerrein past. De nieuwe en tweedehands vrachtwagens van Sprengelmeijer zorgen voor een rommelig beeld, erkende de gemeente. In het bestemmingsplan werd de ontsluitingsweg van het nieuwe bedrijventerrein precies over het perceel van Sprengelmeijer gelegd. Maar volgens de Raad van State hebben gemeente en provincie helemaal niet aannemelijk gemaakt waarom die ontsluitingsweg juist daar moet komen. Pas tijdens de rechtszitting over de bezwaren van Sprengelmeijer stelde de gemeente dat de ontsluitingsweg ook naast het bedrijfsperceel kan komen te liggen. Ook verklaarde de gemeente toen dat het bedrijf daar grotendeels mag blijven, als het maar zorgt voor een nettere uitstraling. Deze opmerkingen zijn de Raad in het verkeerde keelgat geschoten. Het bestemmingsplan is daarom vernietigd vanwege een ondeugdelijke motivering. Behandeling van de andere bezwaren van Sprengelmeijer overdefinanciële uitvoerbaarheid van het plan en de luchtkwaliteit, vond de Raad niet meer nodig. De slechte motivering is voor de Raad al voldoende om het plan in de prullenbak te smijten. Door Natasha Qualm Nieuwerkerk aan den IJssel - Bij het echtpaar van der Dussen-de Bruin was het afgelopen dinsdag gezellig druk. Samen met kinde ren en kleinkinderen vierde het echtpaar hun 60-jarig huwelijks jubileum. Naast de schriftelijke felicitaties van de Koningin mocht het echtpaar ook persoonlijk de felicitaties in ontvangst nemen van burgemeester Bonthuis. Hij kwam bij het echtpaar op visite om hen hartelijk geluk te wensen namens het gemeentebestuur. De burgemeester kwam niet met lege handen; een bloemstuk en een boek met oude foto's van Nieuwerkerk gaf hij cadeau. Al bladerend in het boek herkende mevrouw van der Dussen een foto waar zij zelf op te zien was. Haar kinderen en kleinkinderen schaar de zich achter haar samen om over haar schouder mee te kijken naar de foto uit 1945. Het cadeau van de burgemeester viel in goede aarde. Het echtpaar heeft elkaar leren kennen tijdens dansles. Na enige tijd zijn ze in 1947 getrouwd. "Ik was twintig en mijn man 22 jaar toen we trouwden", vertelt me vrouw van der Dussen. "We trouw den vrij vlug omdat mijn man naar Indië zou worden uitgezonden. Zijn voogd zei tegen hem: Je hebt toch een meisje? Waarom vraag je haar niet ten huwelijk? Dan wordt je niet uitgezonden. En zo is het gegaan." Zo kort na de oorlog was het geen fijne tijd om te trouwen. "Het was een rottijd eigenlijk", zegt mevrouw van der Dussen. "Je had helemaal niets. Ik had geen eens een fiets toen ik trouwde. Nadat we getrouwd waren zijn we ingetrokken bij zijn ouders. Geluk kig hadden we wel elk onze eigen ingang. Uiteindelijk is het allemaal goed gekomen." Jarenlang heeft het echtpaar op een boerderij ge woond aan de 's Gravenweg waar ze koeien hielden. "Het was altijd hard werken," vertelt de heer van der Dussen. "Vakantie was er niet bij." Tegenwoordig woont het echtpaar in het oude dorp van Nieuwerkerk, wat wel even wen nen was. "Toch is het hier comfor tabeler dan op de boerderij. Het is hier warmer en er is minder vocht en tocht", vertelt mevrouw van der Dussen aan de burgemeester. Nadat de burgemeester afscheid had genomen vertrok het echt paar naar een restaurant waar ze samen met familie hun diamanten huwelijk vierden. Nieuwerkerk aan den IJssel - The River Bigband heeft een goed sei zoen achter de rug. Het Nieuwer- kerks orkest met het echte big band repertoire heeft, naast het jaarlijk se optreden tijdens het jazzfestival op Koninginnedag, verschillende optredens verzorgd. In maart bij voorbeeld tijdens de museumnacht in het Maritiem museum in Rotter dam, die ruim 7000 bezoekers trok. Zaterdagmiddag 30 juni speelt de band nogmaals bij het Maritiem museum. Onlangs trad de band op voor de Rotterdamse Artiesten Club in de Keizershof. In het najaar speelt de band weer op de jaarlijkse, door een plaatse lijke bank gesponsorde, jazz mee ting en op 6 oktober zal de River Bigband een optreden verzorgen samen met een getrainde groep dansers. De River Bigband wil zich het ko mende seizoen nog verder ont wikkelen en kan daarbij altijd nog muzikanten gebruiken. Voor enthousiaste trompettisten en trombonisten staat de deur van het oefenlokaal in de basisschool de Terp op woensdagavond altijd open. Ook muzikanten voor de rit mesectie (bas, drums, piano) die de boel willen laten swingen, zijn van harte welkom. Voor meer in formatie: www.riverbigband.nl of 0180-399262. Een uitgave van de Stichting Cultureel Netwerk Nieuwerkerk aan den IJssel die tot doel heeft activiteiten van alle individuen en instanties die iets met cultuur hebben onder de aandacht te brengen van alle Nieuwerkerkers. Mededelingen voor deze agenda zijn welkom bij SCNN, t.a.v. Patricia van Schaick, Uilendaal 9, 2914 RC Nieuwerkerk aan den IJssel, 0180-319041 of info@scnn.nl. Woensdag 6 juni Voorspeelavond leerlingen viool Locatie: Muziekschool aanvang 19.00 uur Donderdag 7 juni, vrijdag 8 en zaterdag 9 juni: theater Een dubbeltje op z'n kant Locatie: Ijsbaan Hitlandbos aanvang 20.30 uur; zaterdag ook 15.00 uur. Woensdag 13 juni Zangavond leerlingen muziekschool Locatie: Muziekschool - aanvang 19.30 uur Zaterdag 23 juni Greppelpop Locatie: Ijsselpark aanvang 13.00 uur Expositie Sian Liem Locatie Atelier Gielen t/m 6 juli Expositie Drie dubbeltjes op z'n kant door de Historische vereniging Locatie Bibliotheek gehele maand mei Nieuwerkerk aan den IJssel - Bij kindercentrum De Duinen aan de 's Gravenweg 266 wordt zaterdag 16 juni van 10.00 tot 13.00 uur een zomerfeest gehouden. Het thema is 'zandkasteel'. Alle kinderen zijn van harte wel kom evenals hun broertjes, zusjes, papa's en mama's. Rotterdam - De straten van Rotter dam worden ook in 2007, ondanks het nog steeds ontbreken van een hoofdsponsor, weer veroverd door duizenden skaters. Dat dit skate- festijn wederom doorgang kan vinden is mede te danken aan de ondersteuning die Sport en Re creatie, Gemeente Rotterdam aan de organisatie van de Wednesday Night skate biedt. De Wednesday Night Skate bestaat, in tegenstel ling tot voorgaande jaren, uit vier zomerse skate avonden. Alle acti viteiten zijn gratis en geschikt voor jong en oud, ervaren of beginnen de skater. De data zijn woensdag 25 juli, 1, 8 en 15 augustus. De tocht gaat dwars door Rotterdam. De totale tocht is 16,5 kilometer lang. De laatste avond rollen de skaters over de Maasboulevard met uitzicht over de skyline van Rotterdam. Het vertrek is iedere woensdag avond om 19.30 uur vanaf de Bin nenrotte, nabij de Blaak. Hier kun nen de skaters al vanaf 18.00 uur verzamelen, gebruik maken van de gratis skate uitleen van Roller- blade. Tijdens de route wacht de deelnemers een verfrissing in het Prinsenpark. Hier wordt een pauze van een half uur gehouden. Vanaf 21.30 uur komen de eerste skaters terug op de Binnenrotte, waarna de Après Skate onder lei ding van de residence DJ van Café Pol losbarst. Naast de muzikale op luistering vinden er diverse skate demo's plaats en zijn er warme snacks te verkrijgen. De organisatie van de WNS wordt mede mogelijk gemaakt door de inspanningen van vele vrijwilligers. Dankzij deze vrijwilligers kunnen de skaters veilig over alle kruispun ten in Rotterdam rollen. Mocht je interesse hebben om zelf vrijwilli ger te worden kun je jezelf via een inschrijfformulier op de website aanmelden. Voor meer informatie: www.wns. nu of www.wednesdaynightskate. nl. Vermist: - Een ongecastreerde zwarte kater, witte onderkant, bruinig onder bek, 2 jaar oud. Tweede Tocht- weg te Nieuwerkerk a/d IJssel. Gevonden: - Een zwarte kat, witte laarzen, snoet, bef, erg mager, heeft iets aan de zijkant. Land voor Water te Moordrecht. - Een cyper-grijze poes, geen wit. Westeinde te Moordrecht. - Een gecastreerde oude geheel zwarte kater. Kerklaan Alexan- derlaan te Nieuwerkerk a/d IJs sel. Voor informatie en aanmeldingen: Amivedi Nederland 0184-661509 of www.amivedi.nl. Nieuwerkerk aan den IJssel Maatschappelijke Dienstver lening Inloop- en telefonisch spreekuur: Oranjepad 2, Nieu werkerk aan den IJssel; maan dag, dinsdag, woensdag en don derdag van 9.00 - 10.00 uur, tel 0900-1202150 0182-594710. www.stichtingkwadraad.nl info@stichtingkwadraad.nl

Hart van Holland | 2007 | | pagina 28