TILMAN RÖHRIG OP TOURNEE DOOR NEDERLAND l nieuwerkerk Open dag bij Nieuwerkerkse Muziekschool WITTE TENT WEEK 2007 "MUZIEK IS OP ALLE NIVEAUS LEUK" 'REKEN MAAR....' LEZING: OPVOEDEN IS MENSENWERK EXPOSITIE WIL KORVER Bekende Duitse schrijver op bezoek bij Thorbecke VO BfipSË Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 6 juni 2007 pagina 31 Door Carlo Willemsen Nieuwerkerk aan den IJssel - De Nieuwerkerkse Muziekschool hield zaterdag 2 juni een open dag. Alle geïnteresseerden konden een kijk je komen nemen. "Het is inmiddels traditie", vertelt directrice Corry de Klepper. "Elk jaar houden we een open dag om nieuwe leerlingen te werven. Er zijn er weer genoeg die stoppen, dus alle versterking is welkom." De school had een uitgebreid pro gramma samengesteld. Belang stellenden konden een proefles volgen en verschillende docenten gaven een spreekuur. Door het hele gebouw stonden diverse in formatiekranten opgesteld. Corry: "De proeflessen waren in de eerste plaats bedoeld voor de leerlingen die in het afgelopen cursusjaar de Oriëntatiecursus AMV hebben gevolgd, en nu voor de keuze van een instrument staan. Maar ook potentiële leerlingen mochten meedoen." Bijna alle instrumenten zijn aan wezig op de Nieuwerkerkse Mu ziekschool. Van trompet tot key board en van dwarsfluit tot gitaar. "Noem het maar op en je kunt er bij ons les in krijgen", aldus Corry. "Daarnaast hebben we ook nog cursussen klassiek ballet, vooral bedoeld voor kinderen van vier tot acht jaar, en een stemvormings- cursus, voor iedereen die het leuk vindt om zijn of haar zangstem we kelijks te scholen." Tijdens de spreekuren vonden er in de lokalen, gangen en aula op tredens van leerlingen van de mu ziekschool plaats. "Allemaal korte uitvoeringen, die ze zelf hadden ingestudeerd. Om de bezoekers een idee te geven van wat je hier allemaal kunt leren." Volgens Corry vormen muziek en dans een waardevolle vrijetijdsbe steding voor jong en oud. "Zelf mu ziek maken is niet alleen heel erg leuk om te doen, maar bovenal bij zonder leerzaam. Bovendien kun je alle kanten op met muziek. Je kunt het in je eentje doen, maar ook met anderen. Samenspelen is enorm stimulerend en een prima manier om beter te worden op je instrument." Leerlingen van de Nieuwerkerkse Muziekschool treden regelmatig op tijdens voorspeelavonden en concerten. "Dat is de beste ma nier om beter te worden," vindt Corry. "Je angsten overwinnen en aan een publiek laten horen wat je in huis hebt. Wij organiseren met grote regelmaat optredens voor onze leerlingen." Toch maakt het helemaal niets uit of je nu goed bent in het bespelen van een instrument of niet. "Wel of geen talent, het doet er inder daad niet zoveel toe," zegt Corry. "Het doet in elk geval niets af aan de amusementswaarde. Want of je nu net komt kijken of al jaren be zig bent; muziek is op alle niveaus leuk." Gouda - Anneke Maissan ver zorgt voor dinsdag 12 juni om 20.00 uur in de Vrije School Gouda een de Rider van Catweg 256a een lezing met als titel 'Op voeden is mensenwerk'. Zij put uit haar jarenlange erva ring als consulente voor kinde ren van 0-4 jaar en haar ervaring als moeder. Kort geleden publi ceerde zij een boek met de titel 'Opvoeden is mensenwerk, zicht krijgen op je kind en je eigen levensloop'. Door middel van talrijke 'levensverhalen' wordt duidelijk hoe de opvoeding die je destijds zelf hebt gehad, nog altijd, meestal onbewust, in je leven doorwerkt. Zaal open om 19.30 uur. Moordrecht - Wil Korver exposeert in de maand juni in de bibliotheek De Groene Venen, vestiging Moor drecht, met kunstwerken van tex- Nieuwerkerk aan den IJssel - De derde klassers van Thorbecke voort gezet onderwijs hadden dinsdag 22 mei een spannende en interessante Duitse les. Op een korte tournee in Nederland wist Thorbecke in samen werking met het Goethe Instituut in Rotterdam de bekende schrijver Tilman Röhrig te strikken voor een lezing op school. Röhrig heeft talloze boeken en tele visiescenario's geschreven. Zijn boe ken worden door zowel kinderen als volwassenen graag gelezen. De laat ste jaren houdt hij zich voornamelijk bezig met historische romans. Zijn meest recente boek heet Die Burgun- derin. Het was evoor de leerlingen een geslaagde lezing. Allereerst kre gen zij de kans om vragen te stellen over het schrijversvak en het tot stand komen van zijn boeken. Zo kwamen ze bijvoorbeeld te weten dat Tilman Röhrig aan zijn laatste boek bijna 4 jaar dagelijks heeft gewerkt. Het tot stand komen van historische litera tuur kost veel onderzoekstijd. Na een uitgebreide kennismaking las Tüman Röhrig voor uit een van zijn bekende jeugdboeken Thorns Be- ncht. Uiteraard werd de interactieve V.^ bijeenkomst in de Duitse taal ge- dag de kansom kennis te maken met |j sen bekende land. Ook al was het soms best lastig 1 leerlingen van Thorbecke een goede indruk kunnen krijgen over SPKlÉii^SR^ll WÊÊêHK m. 1 de boeken en achtergronden van Til- man Röhrig. Tilman Röhrig leest voor uit zijn jeugdboek Thoms Bericht. tiel en olieverf. Haar schilderijen van textiel komen tot stand door de speciale toepassing van diver se soorten textiel. Dit geeft met elkaar een verrassend beeld van 'schilderen', zonder gebruik van verf. De olieverfschilderijen van haar hand zijn fors geschilderd, veelal met een paletmes. Het werk is kleurrijk en vrij geschilderd. Deze expositie is te bezichtigen tij dens openingstijden van de vesti ging Moordrecht. Voor meer informatie: www.bibli- otheekdegroenevenen.nl. E-mail: rkroondijk@bibliotheekde- groenevenen.nl De Samenwerkende Astma patiënten Verenigingen (SAV) zijn op zoek naar deelnemers aan een onderzoek over COPD en de ervaring van patiënten. Heeft u COPD (Gold klasse II of III) en bent u bereid één of twee middagen over uw ervaringen in de zorg te praten bij u in de buurt? Bel dan vóór 28 mei naar de Astmapatiëntenvereniging: 033 - 46 33 289 Bijeenkomsten: Eindhoven Zwolle Alphen a/d Rijn Utrecht 4 of 13 juni 5 of 14 juni 15 juni 27 juni of 3 juli Indien gewenst halen wij u thuis op. U krijgt een uitgebreide lunch aangeboden en een vergoeding. De Samenwerkende Astmapatiën ten Verenigingen zijn onafhankelijk en stellen de patiënt centraal. Nieuwerkerk aan den IJssel - De Witte Tent Week wordt dit jaar ge organiseerd voor de week van 20 tot en met 26 augustus. Vijf dagen lang zijn kinderen van vier tot en met negen jaar welkom in één van de drie tenten. Deze staan, net als in voorgaande jaren, in de Zuid- plas, in Esse en in Dorrestein. Op maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag start het programma om 10.00 uur. Dan gaan de kinderen onder andere knutselen, zingen, kijken naar een sketch en luiste ren naar een bijbelverhaal. De ochtend eindigt rond 12.00 uur. Op deze dagen wordt er ook een middagprogramma georganiseerd van 14.00 uur tot 15.30 uur. Iedere avond zal er in de Esse-tent een poppenkast te zien zijn. Voor vrij dagavond wordt een lampionnen- optocht georganiseerd. Voor jong en oud wordt er van maandag tot en met donderdag ook nog avond programma georganiseerd met onder meer een fietstocht en een sportavond. Het thema dat dit jaar centraal staat is 'Reken maar...'. Veel van de programmaonderde len zullen aan dit thema verbon den zijn. Tieners van 10 tot en met 14 jaar kunnen op maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag terecht in de Vluchtheuvel in het Oude Dorp. Hier wordt de zogenaamde Tiener- week gehouden. Voor de tieners wordt er een ochtendprogramma en middagprogramma georga niseerd. Het ochtendprogramma bestaat uit nadenken met elkaar over het thema 'Reken maar...' en een spel. De middagprogramma's bestaan uit diverse spellen. Twee hoogtepunten van de Tienerweek zijn het avondspel in het Hitland- bos en de bonte avond. De Witte Tent Week en Tiener- week worden georganiseerd door de Hervormde Gemeente van Nieu werkerk aan den IJssel. Voor meer informatie: www.wittetentweek. nl en www.tienerweek.nl. "Je angsten overwinnen en aan een publiek laten horen wat je in huis hebt."

Hart van Holland | 2007 | | pagina 31