ORGELMUZIEK OP HOOG NIVEAU ONDERTEKENING CONVENANT BETEKENT NIEUWE STAP DUURZAME SAMENWERKING ERIC STECKEI IN EAST END mL MARKT VOOR ELK WAT WILS b I moordrecht VIERKAMP HENGELSPORT VERENIGING KERKDIENSTEN-10 JUNI - -- Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 6 juni 2007 pagina 33 Door Jac Spekman Moordrecht - Met de onderteke ning van een convenant, waarin een aantal prestatieafspraken zijn vastgelegd, is een nieuwe stap ge zet naar een duurzame samenwer king tussen de gemeente en Wo ningbouwvereniging Moordrecht. Daarbij staan gezamenlijke doelen en concrete, meetbare afspraken met betrekking tot het wonen in Moordrecht centraal. Tijdens een bijeenkomst in de raadzaal werd vorige week dins dag het convenant namens de wo ningbouwvereniging ondertekend door de voorzitter van het bestuur van de woningbouwvereniging, de heer P.J.M. Meijer en bestuurslid mevrouw T.J.M. de Jong-Koemans. Namens de gemeente onderte kenden de wethouders mevrouw G. Gravesteijn en de heer J.A.J.M. Oomen. Het convenant loopt tot eind 2010 en is gebaseerd op de 'Nota Wonen in Moordrecht, beleidsvisie 2003- 2007', die de raad in 2003 heeft vastgesteld. In deze nota heeft de gemeente haar visie en ambitie op het gebied van het wonen in Moordrecht verwoord. De overeenkomst bevat diverse afspraken op het gebied van wo nen, zoals nieuwbouw, herstructu rering en renovatie, verkoop van huurwoningen, wonen en zorg op maat, leefbaarheid en woon ruimteverdeling. Partijen hebben ook afspraken gemaakt over hun verantwoordelijkheid om te zor gen voor een goede en evenwich tige situatie op de woningmarkt, waarbij speciale aandacht wordt geschonken aan het passend huis vesten van kwetsbare groepen. Wethouder Gravesteijn was blij dat de prestatieafspraken zijn ge maakt. Het was volgens haar een lange weg om tot de onderteke ning van een convenant te komen. De eerste besprekingen dateren al van 2002. In 2006 werd er gestart met een nieuwe overlegronde, die in februari 2007 resulteerde in een procesdocument om te komen tot de huidige prestatieafspraken. "Met deze prestatieafspraken bundelen de gemeente en de wo ningbouwvereniging hun krach ten voor een evenwichtige Moor- drechtse woningmarkt", aldus de wethouder. Peter Meijer, voorzit ter van Bestuur WBVM, vond het plezierig te constateren dat de woningbouwvereniging en de ge meente weer gestructureerd met elkaar praten. Hij betreurde het Moordrecht De pas 16-jarige Eric Steckel uit Pennsylvania, USA, staat op zondag 10 juni met zijn band in Eet- en bluescafé East End. Al reeds vanaf jonge leeftijd heeft Eric Steckel live opgetreden met grote namen in de Blues, waaron der B. Noise King, Salomon Burke, Johnny Winter en John Mayall. Het is daarom niet verwonderlijk dat Eric nu al bestempeld wordt als het jongste Amerikaanse bluesfe nomeen en als 'wonderkind' in de blues wordt gezien. Begeleidt door een fantastische band, zorgt Eric voor een spette rende podium act, waarbij de im provisatie niet wordt geschuwd. Als beëindiging van z'n Europese tournee is Eric op zijn laatste zon dag in Europa nog éénmaal in Ne derland te bewonderen, en wel bij eet- bluescafé East End. Deze zondagmiddag begint om 16:00 uur met een geweldige support act van The Delta Cousins. Daarna zal Eric Steckel met zijn band het begin van de avond muzikaal in vullen. De zaal is open vanaf 15:00 uur. Kaarten zijn vanaf heden verkrijg baar aan de bar van eet- blues café East End in Moordrecht. Voor meer informatie: www.eastend- moordrecht.com of www.ericstec- kel.com. wel dat de afspraken zijn vastge legd voor slechts drie jaar. Langer kon niet want de gemeente houdt naar verwachting vanwege de fu sie met Zevenhuizen-Moerkapelle en Nieuwerkerk aan den IJssel in 2010 op te bestaan. De volgende concrete afspraken zijn gemaakt: wat de huurprijsgrenzen van de nieuwe woningen betreft, spannen partijen zich maximaal in om 40% van de nieuwe woningen beneden de vrije sectorgrens te re aliseren. Ook is er aandacht voor huisvesting voor starters, senio ren, gehandicapten en asielzoekers met een verblijfsvergunning. De gemeente en WBVM hebben afge sproken om de mogelijkheden te onderzoeken om maatschappelijk gebonden eigendom toe te passen, een nieuwe eigendomsvorm tussen gewone koop en huur, vooral be doeld om voor starters een koop woning bereikbaar te maken. Ook wordt een plan van aanpak op gesteld om de bestrijding van on rechtmatige bewoning te verbete ren en de woningbehoeften van de inwoners van de gemeente Moor drecht te onderzoeken. Dit laatste zal plaatsvinden in het kader van de actualisering van de gemeente lijke woonvisie. Moordrecht - In AC De Schakel aan het Oosteinde 27 (naast de paro chiekerk) organiseert de Brazilië Groep Gouda/Moordrecht 2007 voor zaterdag 9 juni van 10.00 tot 16.00 uur de markt 'voor elk wat wils'. Belangstellenden kunnen hier terecht voor workshops, cu riosa, boeken, poppenkleren, een rad van avontuur, poppenkast, grabbelton, tafelvoetbal en nog veel meer. Ook aan de inwendige mens wordt gedacht. De workshops behandelen onder meer bloemschikken, schilderen, keramiek en het maken van een bewaardoos. Vooraf opgeven is wenselijk want vol is vol. De kos ten voor een workshop bedragen 10,-. De opbrengst van de markt is be stemd voor het project Remer in Brazilië, waar de groep deze zomer zich drie weken voor straatkinde ren zal gaan inzetten. Reis- en ver blijfkosten betalen de leden zelf. Voor meer informatie en opgeven voor workshops: 0182-375503. Moordrecht - Afgelopen zaterdag vond de Vierkamp plaats tussen vis verenigingen uit Waddinxveen, Ze venhuizen, Stolwijk en Moordrecht. Het team van HSV Moordrecht be stond uit Tinus Bogaard, John van Uunen, Peter Kuster, Erik Faas en Ron Hofland. Er werd gevist in de Oude Rijn bij Nieuwerbrug en er waren maar liefs 44 deelnemers. Buiten de teams kon er ook individueel mee- gevist worden wanneer men lid was bij een van desbetreffende vereni gingen. De vangsten vielen wat te gen, maar het team van Moordrecht kon hier goed mee omgaan en won met ruim 20 kilogram deze prestigi euze wedstrijd voor de teams van Waddinxveen, Zevenhuizen en Stol wijk. Niet alleen als team, maar ook individueel deed HSV Moordrecht het prima. Ron Hofland werd over all winnaar met 8.1 kilogram. Hans Speulman werd tweede in het a-vak vak en Erik Faas derde in het b-vak. Verder vielen bijna alle Moordrecht- se deelnemers in de prijzen. Moordrecht Onmoetingskerk 10.00 uur Oe- comenise dienst. Herv. gem. 10.00 uur ds. J. v.d Meent. Herv. gem. Bethel 10.00 uur ds. J.R. Volk; 18.30 uur kand. D. Jongeneel. Maatschappelijke Dienstver lening Inloop- en telefonisch spreekuur: De Kraal', Pr. Beatrixlaan 15a, Moordrecht; dinsdag en donderdag van 9.00 - 10.00 uur, tel: 0900- 1202150/0182-594710. www.stichtingkwadraad.nl info@stichtingkwadraad.nl Door Carlo Willemsen Moordrecht - Het is dit jaar 25 jaar geleden dat er in Moordrecht voor het eerst een orgelconcert werd gehouden. Middels een groots jubi leumconcert in de Dorpskerk, werd daar zaterdag uitgebreid bij stilge staan. Er staan drie historische orgels in Moordrecht. In de Dorpskerk, in de Ontmoetingskerk en in de Rooms- katholieke kerk. 25 Jaar geleden vond men het een goed idee om daar regelmatig concerten op te laten uitvoeren. Het eerste vond Plaats op 30 maart 1982. Naar aan leiding daarvan werd al snel de Stichting Orgelconcerten Moor drecht opgericht. Vier keer per jaar organiseert de stichting een optreden. "Met tel kens weer een ander thema", ver telt voorzitter Dick van Gent. "Geen concert is hetzelfde. We kiezen elke keer weer voor een andere muziek- Periode. Zaterdag stond helemaal ln het teken van geestelijke muziek, kater in het jaar worden er enkel en alleen klassieke liederen gespeeld." De concerten zijn voor iedereen toe- 9ankelijk, maar het zijn toch veelal de pure liefhebbers van orgelmu ziek die komen opdagen. Van Gent: "Dat is natuurlijk onze doelgroep. Bij de meeste concerten is het ook echt alleen het orgel dat muziek door de zaal laat klinken. Heel inci denteel komen er andere instrumen ten aan te pas. Dit voor een beetje extra begeleiding. Die combinatie kan bijzonder mooi zijn. Neem de dwarsfluit. Die twee instrumenten geven samen een prachtig geluid. Dat is nou echt een combinatie die werkt. Twee instrumenten die voor elkaar zijn gemaakt." De orgelmuziek werd zaterdag be geleid door het regionaal bekende Vocaal Dubbelkwartet 'Magnifi cat'. Een groep enthousiaste, ge motiveerde en bevriende zangers en zangeressen uit Moordrecht en directe omgeving, onder leiding van dirigent Jaap de Wit. Hans van der Gouwe nam plaats achter het orgel. "Het was een geweldige avond", blikt Dick van Gent terug. "Prachtige muziek die perfect werd uitgevoerd. Het maandenlange re peteren is beloond. Ik vind het een knappe prestatie. Wat er vanavond werd gespeeld is zeer gecompliceer de muziek. Niet makkelijk om even snel uitje hoofd te leren. Ze hebben het geweldig gedaan." '"JK iJJ

Hart van Holland | 2007 | | pagina 33