"EEN MEMORABEL MOMENT, NU ECHT ONDERWEG NAAR FUSIE" NIET ZOMAAR PARKEERPLAATSEN VOGELAARSINGEL GRATIS OPHALEN VAN GROF VUIL GEHALVEERD 'WADDINXVEEN BETAALT TE VEEL VOOR AFVALVERWERKING' k i POLITIEK i POLITIEK Nieuwerkerk Waddinxveen Motie raadsbreed aangenomen Alternatieven aanbieden grof tuinafval worden bekeken Ingezonden: Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 6 juni 2007 pagina 37 Nieuwerkerk aan den IJssel - Tijdens de raadsvergadering van 26 mei sprak ook de raad van Nieuwerkerk zich uit over het plan van aanpak om te komen tot de fusie tussen de gemeenten Moordrecht, Zeven- huizen-Moerkapelle en Nieuwerkerk aan den IJssel. De raad was het eens met de beslispunten, inclusief het vaststellen van de concept-begroting voor het fusieproces van 2,7 miljoen voor de drie gemeenten gezamenlijk. Dit bedrag zal ten laste wor den gebracht van de integratie uitkering Gemeentefonds. "Een memorabel mo ment, nu zijn we echt onderweg naar de fusie", vond de heer Hazelebach (PvdA). Een gevoel van gelijk optrekken werd be langrijk gevonden door de VVD, de rek in de planning was nog een vraag van het CDA en de heer Slobbe (CU/SGP) vroeg zich af hoe het stond met het inventari seren en wegwerken van achterstanden in de respectievelijke gemeenten. Vanuit verschillende fracties werd benadrukt dat er snel een bestuurlijke klankbordgroep geformeerd moet worden. Burgemeester Bonthuis was van mening dat er inderdaad zoveel mogelijk gelijktijdig opgetrokken moet worden, maar dat door de autono mie van de verschillende raden er wel enig tijdsverschil zit in het aannemen van voor stellen rondom de fusie. Hij zal tijdens de komende stuurgroepvergadering bezien of er rekening gehouden kan worden met de planning van vergaderingen met deze wens van de raad. Naar aanleiding van de vraag van de heer Edel zei hij dat er geen rek zit in de planning, alles is gebaseerd op uiterste data. Commissie van de Berg De heer Lamberts (GBN) was van mening dat het erg stil is rondom de aanbevelin gen van de commissie van de Berg. Hij vroeg zich af of er al duidelijkheid is over het standpunt van het nieuwe college van Gedeputeerde Staten rondom de fusie. Burgemeester Bonthuis wist dat het nieu we college opnieuw een 'rondje zal ma ken' langs alle betrokken gemeenten en wist ook te vertellen dat er geluiden zijn gehoord vanuit de commissie van de Berg dat men onder de indruk is van het tempo van de drie fusiegemeenten. Nieuwerkerk aan den IJssel - Met een in gediende motie die door alle fracties was ondertekend is het college opgedragen andere oplossingen te zoeken voor het oplossen van de parkeersituatie rondom het in aanbouw zijnde nieuwe koopcen trum Dorrestein. De raad is van mening dat ondanks de verkeersproblematiek het bijzondere karakter van de Burgemeester Vogelaarsingel behouden moet blijven. De motie vraagt van het college de plan nen voor de Vogelaarsingel aan te hou den tot alle alternatieven zijn onderzocht. Als voorbeeld noemen de fracties de mo gelijkheid om parkeerruimte te creeeren op de plaats van de huidige noodwinkels. Bovendien wil de raad dat deze alterna tieven met zowel de bewoners als met de gemeenteraad besproken zijn. In de mondelinge toelichting op de motie be nadrukte de heer Nebelstein (PvdA) dat de wethouder niet automatisch gebruik mag maken van zijn gedelegeerde be voegdheid. Door de raadsbrede ondertekening van de motie ging wethouder Van Loon ak koord met de eisen van de raad. Achtergrond Tijdens de laatste commissievergadering 'Ruimtelijke Ordening' sprak de heer Smit over onoverkomelijke bezwaren voor een aantal bewoners aan de Vogelaarsingel met betrekking tot de geplande aanleg van elf extra parkeerplaatsen aan de Vo gelaarsingel. De heer Smit vertelde namens een aantal bewoners de commissieleden voor dat zij op 19 april een brief van de gemeente hadden ontvangen, waarin werd gesteld dat het noodzakelijk is om het aantal parkeerplaatsen bij de woningen uit te breiden van zes naar zeventien parkeer plaatsen. Voor de aanleg van de extra parkeerplaatsen betekent dat ongeveer twaalf bomen gekapt moeten worden. In een brief aan het college van burgemees ter en wethouders van 23 april geven de bewoners twee concrete alternatieven aan voor de parkeersituatie. Alternatieven De eerste mogelijkheid die de bewoners aangeven is het uitbreiden van het aan tal parkeerplaatsen tussen de Kamerlingh Onnesstraat en het Tinbergenpad, aan de westzijde van het TVO Nieuwerkerks Col lege, met tien extra parkeerplaatsen. Het benutten van circa vijftien parkeerplaat sen op het terrein van de Hervormde Kerk aan de Beijerinkstraat zou een tweede alternatief kunnen zijn tijdens de ope ningstijden van het winkelcentrum. De heer Smit vond het moeilijk te begrijpen dat het besluit van de gemeente over de bewoners maar niet samen met hen werd genomen. De bewoners vinden dat de voorgenomen aanleg in strijd is met de randvoorwaarden die door de gemeente raad zijn vastgesteld en het gemeentebe- sluit om eerst, één jaar na oplevering van het nieuwe winkelcentrum, een evaluatie van de parkeersituatie te houden. Nieuwerkerk aan den IJssel - De gemeen teraad heeft zich vorige week akkoord verklaard met een aangepast voorstel van het college over een aantal aanbevelingen om het beleid ten aanzien van openings tijden van het brengstation en het gra tis ophalen van grof vuil. Er ontstond de nodige discussie over een onderdeel van de aanbevelingen, namelijk om het gratis ophalen van grofvuil van 12 keer terug te brengen naar 4 keer per jaar. Raadslid Arjen Hazelebach (PvdA) ver klaarde dat zijn fractie voorstander is van het terugbrengen van gratis ophalen van grofvuil van 12 naar 8 keer per jaar. Hij diende hiervoor een amendement in om steun te krijgen voor zijn voorstel. Ook wil de PvdA volgend jaar juni een evaluatie over het effect van de uitvoering van het nieuwe beleid. Theo Edel (CDA) was blij dat er nu een voorstel ligt maar was on tevreden over de onderbouwing van het voorstel. "Er is niet helder gemaakt wat de financiële consequenties hiervan zijn", aldus Edel. Hij wees op de lange wachttij den op zaterdag bij de diverse containers op het brengstation, die soms oplopen tot 45 minuten. Daarom stelde hij voor om het tuinafval thuis gratis op te halen en het overige grofvuil in te laten leveren bij het brengstation. Het CDA was het niet eens met het voorstel van het college, om voor het afhalen van grofvuil binnen drie dagen tot twee kubieke meter voor ieder een 35 euro in rekening te brengen. Edel diende een amendement in waarin voor gesteld wordt om burgers met een fysieke lichaamsbeperking en hiervoor zijn gein- diceerd, een voucher te geven, waarmee zij eenmaal per jaar hun grofvuil gratis kunnen laten ophalen. Hetzelfde geldt voor burgers die leven onder of op het sociale minimum. Aart Slobbe (Christen- Unie/SGP) vond het voorstel er goed uit zien. Ook Paul van Drenth (GBN) was van mening dat de 'files' bij het brengstation voorkomen moeten worden. Hij opperde de eerder gedane mogelijkheid van on dergrondse opslag. Alternatieven voor het aanbieden van grof tuinafval Na een korte schorsing van de vergadering voor beraad van het college beantwoord de milieuwethouder Siem van Loon de diverse vragen van de raadsleden over de voorstellen van het college. "Vier keer per jaar gratis grof vuil ophalen is een gewel dige service. Bij een uitbreiding naar acht keer per jaar moeten we ook kijken naar de extra kosten, die per keer ongeveer 20.000 euro bedragen". Voor het aanbie den van grof tuinafval is de gemeente een onderzoek gestart naar locaties in de wij ken om in de snoeiperiode het tuinafval aan te kunnen bieden. Het voorstel van het CDA om burgers die geïndiceerd zijn een voucher te verstrekken voor eenmaal gratis ophalen van grofvuil zal via de af deling sociale zaken worden bekeken of dit haalbaar is. Na een nieuwe ronde van opmerkingen van de raadsleden kwam er een compromis amendement van de PvdA op tafel waarin het aantal keren dat er gratis grofvuil wordt opgehaald terugge bracht wordt naar 6 keer per jaar. Met een ruime meerderheid van stemmen, twaalf vóór en vier tegen, werd het amendement aangenomen. Waddinxveen -Waddinxveen betaalt voor het tweede achtereenvolgende jaar te veel voor de verwerking van afval. Dat constateren de gezamenlijke oppositie fracties van de VVD, WeWa en D66. Zij eisen dat het college van B&W de kosten in lijn brengt met de werkelijk gemaakte kosten. Dit jaar wordt ruim 500.000 toege voegd aan de egalisatiereserve. Daarnaast heeft Cyclus, het regionale bedrijf aan wie de inzameling van afval is uitbesteed, een aanzienlijk overschot. De gezamenlijk fracties vindt dat het hoog tijd wordt deze tarieven structu reel te verlagen. Op deze wijze worden de inwoners van Waddinxveen beloond voor hun milieu bewuste gedrag. Deze middelen, zo me nen de drie partijen, mogen niet worden aangewend om tekorten en/of strategi sche beleidsvoornemens te betalen. De fractievoorzitters van WeWa, D66, VVD, respectievelijk Stephan Peters, Yvonne van Went en Robert Visscher. Op deze pagina politieke onderwerpen in de samenleving. Deze pagina wordt samengesteld onder redactie en verantwoordelijkheid van medewerkers van het Hart van Holland

Hart van Holland | 2007 | | pagina 37