Onnp ALS JE KIND DE BAAS IS LITIE BERICHTEN OPTICIEN ZOEKT OUDE BRILLEN VOOR GHANA WANDELEN ROND DE HEFBRUG vergadering programmaraad bcnz ALLEEN NOG KLAVERJASSEN BIJ WADDINXVEENSE SPORTWEEK 2007 Ca t w ctci SS Wanneer de tijd voor u even stilstaat nemen wij voor u alle tijd Telefoon OIO 522 27 90 44.000 exemplaren organisatie van lokale nieuwsmedia DIER VERMIST OF GEVONDEN ZOMERAVONDCONCERTEN VOORSPEELMIDDAG DE KLEINE TROMPETTER Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 6 juni 2007 Rouwcentrum "Zevenhuizen" Zuidplasweg 3, Zevenhuizen Rouwcentrum "Westhage" Akkerweg 84, Moerkapelle UITVAARTVERZORGING Voor Zevenhuizen en Moerkapelle Met eerbied en respect Ook fhuis °Pbaren Voor een persoonlijke en stijlvolle Kantoor: Dorpsstraat 43a 2761 AB Zevenhu.zen begeleiding van uitvaarten Vooraf regelen van uw DAG EN NACHT DIRECTE HULP NA OVERLIJDEN TEL. 0180-328094 uitvaart mogelijk Uitvaartverzorging van den Bogerd Zorgverlening tot in het kleinste detail Hoekeindseweg 50 - 2665 KE Bleiswijk Jeanne Matze-Koch Marian v.d. Bogerd-Kind pagina 39 Onafhankelijk informatieblad. Verschijnt in Waddinxveen, Bos koop, Zevenhuizen-Moerkapelle, Oud Verlaat, Nieuwerkerk aan den IJssel, Moordrecht, Nesselande en Kruisweg, eenmaal per week op woensdag in een oplage van Postadres voor redactie en advertenties: Postbus 85 - 2760 AB Zevenhuizen Bezoekadres: Elgersma Media Noordelijke Dwarsweg 1a 2761 GA Zevenhuizen Tel. 0180-632289 Fax 0180-633503 E-mail redactie: redactie@hart-van-holland.nl E-mail advertenties: verkoop@hart-van-holland.nl Sluitingstermijn redactie: maandag 12.00 uur. Sluitingstermijn advertenties: maandag 14.00 uur. Kant-en-klaar advertentiemateriaal (indien gereserveerd): dinsdag 10.00 uur. Hart van Holland stelt zich niet aansprakelijk voor de inhoud van de advertenties en ingezonden mededelingen in deze krant. Zij behoudt zich het recht voor, zonder opgave van reden, advertenties voor publicatie in het Hart van Holland te weigeren. Voor klachten over de bezorging in Zevenhuizen, Moerkapelle, Oud Verlaat en Nesselande: Elgersma Media, telefoon 0180-632289. Overige klachten: donderdag tus sen 18.00 en 20.00 uur: telefoon 0172-217615. Niets uit deze uitgave mag worden gekopieerd zonder schriftelijke toestemming van de uitgever. Politie voorkomt vechtpartij Nieuwerkerk aan den IJssel - De politie van Nieuwerkerk heeft za terdagavond 2 juni in samenwer king met de politie van Rotter dam-Rijnmond groepen jongeren weggestuurd bij het station van Nieuwerkerk aan den IJssel en aan de zuidkant van Nieuwerkerk. Bij het station hadden zich jon geren uit Nieuwerkerk verzameld die stonden te wachten op een groep jongeren uit Zevenkamp. De politie heeft dan ook aan de zuidkant van Nieuwerkerk een groep jongeren uit Zevenkamp te ruggestuurd. De politie was getipt over een op handen zijnde vechtpartij tussen Rotterdam - Vorig jaar hielp René Geleijnse, labtechnicus bij Specsa- vers Opticiens Alexandrium, mee aan de opbouw van een weeshuis in Oeganda. Dit jaar gaat de reis naar Ghana. Ook hier gaat hij hel pen met het afbouwen van een weeshuis en andere gebouwen om de weeskinderen van Ghana te hel pen. In het weeshuis en in de om geving zijn er veel mensen die een WADDINXVEEN - Het Historisch Genootschap Waddinxveen organi seert voor 11 tot en met 18 juni, in samenwerking met Kreater/SWWen bibliotheek De Groene Venen, voor scholieren van groep 8 wandelingen in de omgeving van de hefbrug. Ter oriëntatie brengen de scholieren deze week een bezoek aan de bibli otheek voor het verzamelen van in formatie. Tijdens de wandeling zul len ze met een digitale filmcamera bijzondere beelden vastleggen. La ter worden de beelden tot één ge heel gemonteerd. De wandeltoch ten starten bij het kantoorgebouw (Rijksmonument) aan de Noordka de. Van daaruit gaan de kinderen op pad naar de Nederlands Hervormde de jongeren en heeft daar direct actie op ondernomen. Door tijdig en alert in te grijpen is een vecht partij uiteindelijk voorkomen. Voor de duidelijkheid, de politie heeft geen aanhoudingen ver richt. De politie zet het onderzoek voort en is met name geïnteres seerd in MSN berichten waarin de jongeren elkaar oproepen om aan de vechtpartij deel te nemen. De politie zou graag in het bezit ko men van deze berichten en vraagt mensen, bijvoorbeeld de ouders van de jongeren, die in het bezit zijn van de MSN berichten contact op te nemen met de politie van Nieuwerkerk via 0900-8844. bril nodig hebben en de opticien zet zich in om deze mensen te kun nen helpen. In Nederland is het de normaalste zaak van de wereld om een bril of lenzen aan te schaffen, maar in Ghana is dat nog niet het geval. Daarom deze oproep oude brillen (ook kinderbrillen en zonnebril len) in te leveren bij de winkel in de Poolsterstraat. kerk aan de Kerkweg Oost voor een bezichtiging. Tijdens het lopen krij gen de leerlingen van een gids uit leg over de oude gebouwen, elk met hun geschiedenis. Via de Nesse en de Zuidkade wandelen de kinderen via de Julianastraat en de Kerkweg naar de Oranjelaan. De trip eindigt bij de School met den Bijbel, de la tere Willem van Oranjeschool en nu de prins Willem-Alexanderschool. De school is gebouwd in 1923 als vervanging van de 'Sluisjesschool'. Op het schoolplein werd vroeger op Koninginnedag de aubade voor de burgemeester gehouden. Het huis naast de school was, naar goed ge bruik in die tijd, de woning voor de hoofdonderwijzer. "Je doet wat ik zeg! Ik ben hier de baas!" Het komt niet alleen voor dat ouders hun kinderen mishan delen: ook kinderen kunnen hun ouders het leven goed zuur ma ken. "Ouders die geterroriseerd worden door hun kinderen zijn vaak ten einde raad," weet Ellen Schot van het Advies- en Steun punt Huiselijk Geweld. We spreken van oudermishande ling als kinderen, tieners meestal, hun ouders iets aandoen: de boel thuis terroriseren, verbaal agres sief zijn, smijten met dingen, de keel dichtknijpen. Regelmatig wordt ook geweld gebruikt tegen broertjes of zusjes. "Vaak zijn deze kinderen altijd al lastig geweest," zegt Schot. "En dat komt in de pu berteit tot een uitbarsting. Als ze fysiek sterker worden en hun vrij heidsdrang toeneemt. Deze kin deren vertonen een totaal gebrek aan respect voor hun ouders die grenzen proberen te stellen." Zelf slachtoffer Over kinderen die hun ouders mis handelen is nog niet veel bekend. Ouders geven niet graag toe dat ze thuis de situatie niet in de hand hebben en willen bovendien hun kinderen beschermen. Ze doen daarom niet snel aangifte. De oor zaken van deze vorm van geweld liggen niet vast, maar het lijkt voor te komen bij drie groepen kinde ren. De eerste bestaat uit kinderen die zelf slachtoffers van geweld of misbruik zijn of die getuige waren van huiselijk geweld. Een tweede groep heeft een verslavingspro bleem en de laatste groep lijkt van nature geen gezag te willen accep teren en makkelijk een toevlucht tot geweld te zoeken als het tegen zit. Schot: "Vooral bij volwassen kinderen zie je dat verslavings- of psychiatrische problematiek een grote rol speelt. Ze blijven thuis wonen omdat ze het alleen niet redden en troggelen ondertussen geld af van hun ouders, schelden of gebruiken fysiek geweld als het niet gaat zoals zij willen." Op kamers Oudermishandeling is vaak moei lijk op te lossen. De daderbehan- Waddinxveen - Afgelopen week werden nog enkele programma onderdelen afgewerkt in het kader van de 62e Sportweek van Wad dinxveen. Het hengelconcours, georganiseerd door de HSV Wad dinxveen, werd een overwinning voor Rinus Reichard die zich een jaar lang Kampioen van Waddinx veen mag noemen. Het '7 tegen 7' Voetbaltoernooi, georganiseerd door de vv WSE, werd beëindigd in een overwinning voor 'De Gouwe naars'. Zij wonnen zelfs alle wed strijden. Op maandag 4 juni kon individueel worden geklaverjast in het Zuidhonk. Regio - De vijftiende openbare vergadering van de programma raad BCNZ (Bergschenhoek, Capel- le aan den IJssel, Nieuwerkerk aan den IJssel en Zevenhuizen-Moer kapelle) vindt plaats op woensdag 27 juni in het gemeentehuis van Capeile aan den IJssel aan de Ri- vierweg. De programmaraad adviseert jaar lijks, binnen de wettelijke mogeli jkheden, de eigenaar van de kabel, de firma Casema, met betrekking tot het programmapakket voor radio en televisie. Op de agenda staan onder meer de vaststelling van het TV-advies voor 2007/2008 en de aanpassing van het Huis deling van de Waag staat open voor geweldplegers vanaf twaalf jaar. Daar zitten ook jongeren bij die thuis te ver zijn gegaan. Die moeten echter wel bereid zijn mee te werken aan de behandeling. "Ik denk vaak dat het het beste is dat deze jongeren op kamers gaan," zegt Schot. "Maar vaak willen ze dat helemaal niet. Ze vinden het financieel aantrekkelijker thuis te blijven wonen en vinden bo vendien dat zij het thuis voor het zeggen hebben." Ouders die het steunpunt bellen krijgen in eerste instantie het advies de jeugdzorg in te schakelen. Maar dat werkt alleen als de kinderen bereid zijn mee te gaan. "En ouders hebben vaak de macht niet om oudere tieners zover te krijgen op een af spraak te verschijnen." Als alterna tief kunnen de ouders een beroep doen op het maatschappelijk werk. Daar leren ze hoe ze het beste met de situatie kunnen omgaan. "Ou ders verschillen vaak van mening over de aanpak van het kind," weet Schot. "Dan zegt de vader: 'ze komt er niet meer in' terwijl de moeder blijft vasthouden aan 'het is toch mijn kind'. Het is belangrijk dat ze het met elkaar eens worden over een manier van optreden." Huiselijk geweld: nu is het genoeg Een man die zijn vrouw slaat, een oudere die verwaarloosd wordt door haar dochter, een kind dat ziet hoe zijn ouders elkaar iets aan doen. Mishandeling, maar ook ver nedering, verwaarlozing, seksueel misbruik of financiële uitbuiting: huiselijk geweld kan veel vormen aannemen. Advies en steun Huiselijk geweld komt veel voor. Maar er is iets aan te doen. Heeft u te maken met huiselijk geweld of vermoedt u dat iemand in uw om geving slachtoffer is? Zoek hulp en help uzelf of deander! Voor advies, verwijzing of een luisterend oor kunt u contact opnemen met het Advies- en Steunpunt Huiselijk Ge weld, tel. 0900-0456000. De mede werkers van het steunpunt zoeken samen met u naar een oplossing. Ze hebben geheimhoudingsplicht en u kunt anoniem bellen. De Sportweekactiviteiten voor 2007 worden besloten met het Koppelklaverjassen in HCR De Unie. Dit evenement wordt gehou den op zaterdag 16 juni. Het be gint om 10.00 uur en is rond 17.00 uur afgelopen. Koppels kunnen zich aanmelden op 079-3315205 of 06-23671549. Tenslotte vindt op dinsdag 19 juni om 20.00 uur in de kantine van WSE de evaluatie plaats van de deze Sportweek. Organisatoren van de diverse evenementen en andere belangstellenden zijn van harte welkom. houdelijk Reglement. Bovendien komt de vacature van het raadslid namens Bergschenhoek ter sprake. Voor meer informatie en voor het inzien van de agenda: www.pro- grammaraadbcnz.nl. Vermist: kater, donker-cypers, geen wit, schuw, Zuid-Einde, Zevenhuizen. Voor informatie en aanmeldin gen: Amivedi Nederland 0184- 661509 of www.amivedi.nl. Zevenhuizen - In de maanden juni en juli zal muziekvereniging De Kleine Trompetter een reeks van zomeravondconcerten (laten) ver zorgen op het Dorpsplein. Verschil lende muziekverenigingen uit de omgeving zijn benaderd met de vraag of zij een concert willen ver zorgen in Zevenhuizen. De deel nemers kunnen het programma die avond geheel zelf invullen. De Kleine Trompetter zal voor de en tourage zorgen. Zo zal er een mu ziektent neergezet worden en is er een bar aanwezig, zodat een ieder onder het genot van een drankje kan luisteren naar het aangebo den programma. Het doel van de concerten is het winkelend publiek kennis te laten maken met verschil lende soorten muziek. Het eerste concert is op 8 juni. 'Afslag 9' zal alle wandelaars van de Avondvier daagse binnenhalen, waarna de harmonie op het plein een concert zal geven. Zevenhuizen - De Kleine Trompet ter organiseert voor zaterdag 16 juni vanaf 14.00 uur in Dorpshuis Swanla de jaarlijkse voorspeelmid dag. Op deze middag kan men luis teren naar wat de leerlingen van De Kleine Trompetter het afgelo pen jaar hebben (bij)geleerd. Het belooft een gevarieerd muzikaal programma te worden. Het op leidingsorkest en de slagwerkkits zullen ook optreden. De toegang is vrij.

Hart van Holland | 2007 | | pagina 39