ón el?ets in ?e tegie... POIDERRIT FIAT 500 CLUB "GOED WONEN IN EEN VEILIGE EN GROENE OMGEVING" "WE HEBBEN GEEN TWEE GEMEENTES SAMEN GEVOEGD, MAAR ÉÉN NIEUWE GEVORMD" JOOP ST0KKEL BIJ DEMONSTRATIE MIDDAG HET PAARDENDAL Burgemeester Fijen start eerste bouwfase Groot Swanla' Fusie kerkelijke gemeentes ALLE VOORSTELLINGEN 'DUBBELTJE OP Z'N KANT' UITVERKOCHT pagina 40 Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 6 juni 2007 een weergave van de diverse voorpagina's in het verspreidingsgebied Nieuwerkerk aan den IJssel - Stich ting Evenement organiseert in sa menwerking met de Fiat 500 Club, afdeling Nieuwerkerk, voor zater dag 9 juni een Polderrit. Het start schot wordt om 10.00 uur gegeven door burgemeester Bonthuis. Zo'n 60 kleine klassiekers rijden dan eerst door Nieuwerkerk, waar ze bij Garage van Reeuwijk rond 10.30 uur een raadspel moeten doen, waarvan de prijs 's-middags word uitgereikt. Daarna gaat men richting Nesselande en via Hilli- gersberg naar Wateringen, waar bij een automuseum de lunch ge nuttigd zal worden. Terug naar Nieuwerkerk via De Lier, Delft, Zestienhoven en Kralingen alwaar tussen 14.00 en 16.00 uur de bont gekleurde verzameling Fiatjes 500 wordt terugverwacht bij garage Neleman aan de 's Gravenweg 32. Daar staat het Rad van Avontuur van de Stichting Evenement, live muziek en een hapje en een drank je klaar om de dag feestelijk af te sluiten. De deelnemers rijden op eigen gelegenheid en eigen risico. De deelname bedraagt 8,-. Voor meer informatie: 0180-316318, 0180-324426, stichting-evene- ment@live.nl of mwoestenenk@ pn.nl Door Karin Jongkind (Tekstueel) Zevenhuizen - De symbolische eerste paal luidt traditioneel de bouwfase in van een nieuw project. Vrijdag 1 juni sloeg burgemeester Fijen van Zevenhuizen-Moerka- pelle een dergelijke eerste paal als start van de eerste bouwfase van 'Groot Swanla'. In het bijzijn van kopers, ontwikkelaars, bouwers en andere belangstellenden was de start van het nieuwbouwpro ject wat ligt tussen de bestaande wijk Swanla, de Knibbelweg en de provinciale weg N219 een feit. Op gelaten balonnen en ambachtslie den die toekomstige straatnamen symboliseren droegen bij aan de feestelijke stemming. Een cheque van Hopman Interheem voor de inrichting van de openbare ruimte en speelvoorzieningen ter waarde van €15.000,= zullen bijdragen aan een prettige leefomgeving. Na de officiële handeling felici teerde burgemeester Fijen de toe komstige bewoners met de start van de bouw. De burgemeester keek terug op de geschiedenis van de ontwikkeling van de bouwlo catie: "We hebben er lang naar uitgegekeken, ergens in de vorige eeuw aan het begin van de jaren 90 zijn de eerste gesprekken al ge voerd tussen de provincie en ge meente over het ontwikkelen van bouwactiviteiten op deze plek." Fijen benadrukte dat de gemeente het belangrijk vindt dat er wordt voldaan aan de lokale woning behoefte. Het plan voorziet dan ook in 30% sociale woningbouw, seniorenwoningen en starterswo- ningen. In de eerste fase worden 104 woningen gerealiseerd en momenteel wordt er ook al hard gewerkt aan de realisatie van de tweede fase van 'Groot Swanla'. Veel groen en blauw Het totale plan omvat 255 wo- Door Natasha Qualm Nieuwerkerk aan den IJssel - In het kerkgebouw De Bron heeft donderdag een unieke gebeurte nis plaatsgehad. Daar werd in aan wezigheid van een grote groep belangstellenden de notariële fu sieakte ondertekend door de kerk raad van de Gereformeerde Kerk en de kerkraad van de Hervormde gemeente De Bron. Met de onder tekening werd afscheid genomen van deze twee gemeentes en werd één nieuwe kerkelijke gemeente gevormd: 'de Protestantse Ge meente te Nieuwerkerk aan den IJssel'. Aan de fusie gingen vele jaren van overleg en toenadering vooraf. Al vroeg was duidelijk dat beide kerkelijke gemeenten in geloof en denken eenzelfde koers voeren. Het kostte echter wel wat energie om de verschillende kerkelijke tra dities met elkaar in overeenstem ming te brengen. In 2002 kwam het proces in een stroomversnel ling toen beide kerkenraden be sloten niet meer afzonderlijk te vergaderen, maar samen. Door dit besluit werd het onderlinge begrip vergroot en werden veel proble men snel opgelost. Vooraf aan de ondertekening spreekt de heer Legters, voorzitter van de nieuwe gemeente, de aan wezigen toe: "We hebben geen twee gemeentes samengevoegd, maar één nieuwe gemeente ge vormd. Dit heeft veel tijd gekost, maar je kunt een fusie nooit for ceren. Je moet het gewoon laten gebeuren. Het komt vanzelf als de Stokkels protégé Glasten Krapels met paard Matador in de bak van Paardendal. Waddinxveen - Bij manege Het Paardendal (Noordkade) rijden wekelijks zo'n 30 mensen met een lichamelijke en/of verstandelijke beperking. De manege heeft daar voor bevoegde instructeurs én ge schikte paarden. Zoals de 3-jarige Tinus, die nu een aantal maanden bij Het Paardendal is. Zijn komst is financieel mogelijk gemaakt door de Stichting Gehandicapten Sport. Zaterdag vond de officiële over handiging van Tinus plaats. Daar waren mensen van de Stichting Gehandicapten Sport bij aanwe zig én een aantal ruiters dat straks op Tinus gaat rijden. Bijzonder blij was het bestuur met de aanwezig heid van Joop Stokkel. Deze cory fee van de paardensport voor ge handicapten nam maar liefst vijf keer deel aan de Paralympics. Hij bracht bovendien Glasten Krapels en diens paard Matador mee. Glas ten is één van Joop's protégés uit het talententeam van de Paralym pische bond. Joop en Glasten lieten tijdens een demonstratie zien wat je ondanks een beperking allemaal kunt bereiken. Gezellige middag Bianca Slagter, bestuurslid van Het Paardendal vertelt hoe belangrijk de komst van Tinus is: "Manege Het Paardendal heeft ongeveer 55 paarden en pony's op stal staan. Deze zijn natuurlijk niet allemaal geschikt om te gebruiken bij lessen voor mensen met een beperking. Omdat de vraag hiernaar wel sterk groeit, waren wij op zoek naar een nieuw paard. Gelukkig konden we meedelen in de goede opbrengst van de jaarlijkse collecte van de Stichting Gehandicapten Sport. Om te laten zien dat we erg blij zijn met hun bijdrage, wilden we aan de officiële overhandiging van Ti nus graag een extra feestelijk tintje geven. Dat hebben we gedaan met een gezellige demonstratiemiddag. Als eerste was er een demonstratie van de carrousel groep. Die groep llona van Genderen met Tinus. bestaat uit 8 amazones, die een dressuurproef reden op muziek. Daarna liet llona van Genderen zien hoe ver ze al is met het inrijden van Tinus. Vervolgens liet Glasten Kra pels een dressuuroefening zien. De middag werd afgesloten met een optreden van Michel Hordijk. Hij is de hoefsmid van Het Paardendal en een zeer ervaren springruiter. De belangstelling voor de verschil lende onderdelen was groot en de middag was zeker geslaagd." Gouden medailles Joop Stokkel verloor zijn rechter arm en linkerbeen toen hij als 7-ja- rig jongetje een schok van 50.000 volt kreeg. Hij was over een hek achter zijn ouderlijk huis geklom men en het elektrisch veld van een elektriciteitscentrale ingelopen. Joop pakte de draad van zijn le ven weer op en werd een fervent sporter. Hij nam uiteindelijk zelfs vijf keer deel aan de Paralympics. Bij twee Olympiades (1988 in Se oul en 1992 in Barcelona) kwam hij uit op verschillende onderde len bij het zwemmen. Hij won hier vijf gouden en een aantal zilveren en bronzen medailles. Bij de Para lympics in Atlanta (1996), Sydney (2000) en Athene (2004) won hij een gouden medaille en diverse zilveren en bronzen medailles als individuele ruiter en als lid van het landenteam. ningen, gerealiseerd door de gemeente Zevenhuizen-Moerka- pelle. Hopman Interheem Groep BV en Woonpartners Midden-Hol land, waarvan in de eerste fase 22 hofwoningen, 35 eengezinswo ningen (waarvan 26 ten behoeve van Woonpartners), 6 herenhui zen en 15 twee-onder-een-kap- woningen worden gerealiseerd. Groot Swanla wordt een wijk met veel groen en water. Burgemees ter Fijen: "Op dit stuk van onge veer negen hectare wordt 20% 'groen-blauw' wat zal bijdragen aan de kwaliteit van wonen." Bo vendien voldoet de inrichting van het openbaar gebied aan het poli tiekeurmerk veilig wonen. Dit zal nog verder uitgewerkt worden op detailniveau. Daarnaast komt er in de wijk een ondergrondse afvalin zameling. Fijen: "Kortom een wijk waar het goed en gezellig wonen is. Ik hoop dat iedereen zijn plek zal vinden, ook op sociaal gebied, binnen de gemeente is immers ge noeg te doen." Oude ambachten Directeur van Hopman Interheem, de heer ing. W.H.M. Meuwese, stond nog even stil bij de vertraging die het bouwproject heeft opge lopen door ingediende bezwaren waardoor transporten bij de nota ris geen doorgang konden vinden. Inmiddels zijn de bezwaren terug getrokken en kon er daadwerkelijk worden overgegaan tot het slaan van de eerste paal. Door Hopman Interheem waren tentjes neerge zet met uitvoerders van oude am bachten. Dit is vooruitlopend op de straatnamen die allen iets te maken hebben met oude ambachten. Een mandemaker, wagenmaker en hoe denmaker waren aanwezig. Dit was tegelijk de indeling van de bouwka veis zodat toekomstige buren gelijk al met elkaar kennis konden ma ken. De heer Meuwese overhandig de burgemeester Westendorp een cheque die niet voor de gemeente maar voor de gemeenschap is, voor de inrichting van de openbare ruim ten en speelvoorzieningen. tijd er rijp voor is. Misschien heb ben we het wel te danken dat het nu zo gegaan is doordat we een Geest hebben die licht brengt bij mensen in de gemeentes en in de kerken. Licht waar je door geraakt kunt worden en waardoor je kunt zeggen: dat licht van jou is toch wel hetzelfde licht als dat van mij. Zouden we samen niet op pad kun nen gaan en misschien wel nieuwe wegen kunnen ontdekken? En dat is wat ik onze nieuwe gemeente van harte toewens." Vervolgens nam de notaris het woord en las de notariële fusieak te voor waarna de fusieakte werd ondertekend. Nadat de fusie een feit was werd er een korte viering gehouden. Na afloop stond er kof fie en gebak klaar om het samen gaan te vieren. Protestantse Gemeente Nieuwerkerk aan den IJssel een feit. Nieuwerkerk aan den IJssel - Alle voorstellingen van het theaterproject 'Een dubbeltje op z'n kant', die op 7, 8 en 9 juni op het ijsbaanterrein in het Hitlandbos in Nieuwerkerk aan den IJssel worden opgevoerd zijn uitverkocht. Dat betekent dat zo'n duizend mensen gedurende drie dagen getui gen zullen zijn van het epos over het schip dat tijdens de Watersnood ramp in 1953 in een gat in de Groenendijk in Nieuwerkerk werd gevaren door de Ouderkerkse schipper Arie Evegroen, waardoor het door de noordwester storm in de Hollandsche IJssel opgezweepte water werd gekeerd. Lang uitgekeken naar moment van realisatie.

Hart van Holland | 2007 | | pagina 40