Ze ve n h u i zen-ivi oe|igg|{ï_ Gemeente Aandacht voor grof huishoudelijk afval TRHGERBOS Tweemaandelijkse milieutip Vaststelling woonplaatsgrenzen Eerste paal Groot Swanla geslagen Ruimtelijke Ordening Afvalscheiden, goed bezig Afgedankt maar niet aan de kant gezet. wtwn n ii y/iYi i a H aoB www.zevenhuizen-moerkapelle.nl Een schoon en opgeruimd schoolplein: EEN BETER MILIEU BEGINT Bil JEZELF CONTROLEER UW BANDENSPAN NING MINIMAAL ÉÉN KEER PER MAAND EN SPAAR UIT MILIEU EN UW PORTEMONNEE! Heeft u een originele afvaltip? Winnaar kleurwedstrijd Hou textiel apart Aanvragen bouwvergunning 2761 KA Br&dew»q 74 Hart van Holland 6 juni Redactie geineentepagina Telefoon 0180-637747 Onder een stralend lentezonnetje wer den de gasten, toekomstige inwoners en andere genodigden, ontvangen in zeven tenten, die Zeven huizen symbo liseerden. Al lag er nog geen straat. De nieuwe straatnaambordjes hadden een ereplaats in de tenten. Waarbij de nieuwe inwoners kennis konden maken met hun buren, maar ook het ambacht konden bewonderen waarnaar hun straat vernoemd is. De opkomst was groot en zo werd het slaan van de eerste paal een geslaagde gebeurtenis. 0, Als gemeente vinden we een beter mi lieu hartstikke belangrijk, daarom zal er voortaan iedere twee maanden op de gemeentepagina een milieutip verschij nen. Als u deze tips ter harte neemt kunt u ook een verbetering van het mi lieu teweegbrengen De tips zijn mak kelijk uitvoerbaar. Zo kan iedereen een steentje bijdragen aan de verbetering van het milieu, want Een beter milieu, begint bij jezelf. Op vrijdag 8 juni houdt het Reiger- bos een opzomeractie op en rond het schoolplein. Het zwerfvuil wordt door de kinde ren opgeruimd en door de gemeen te afgevoerd. Vanaf 8.45 uur wordt er opgeruimd. Aansluitend staan er om 11.00 uur pannekoeken klaar om de harde werkers te belonen. CONTROLEER UW BANDENSPANNING Door het op spanning houden van uw ban den bespaart u al snel één tot twee volle tanks per jaar. Dat kan oplopen tot 125,- per jaar. En dat is ook nog eens goed voor het milieu. Daarnaast zijn er nog drie andere redenen om uw banden op spanning te houden: - meer veiligheid: zachte banden hebben tot gevolg dat uw auto minder grip heeft op het asfalt, dit betekent een langere remweg en een hogere slipkans; - meer rijcomfbrt: voldoende lucht in de banden zorgt samen met de schokdempers voor het opvangen van onregelmatigheden onderweg; - minder slijtage van uw banden; als uw banden 20% te zacht zijn, dan verkort u de levensduur met een kwart en rijdt u in plaats van 80.000 kilometer nog maar 60.000 kilometer met een setje banden. Tips voor een juiste bandenspanning: - controleer maandelijks de bandenspan ning; elke band verliest geleidelijk lucht en daarom is het nuttig om elke maand even uw bandenspanning te (laten) checken; - controleer de bandenspanning in koude toestand; tijdens het rijden wordt de band warm en loopt de spanning op en daarom is het noodzakelijk dat u de bandenspanning controleert voordat u meer dan drie kilome ter heeft gereden; - niet elke soort band heeft dezelfde span ning nodig; de correcte bandenspanning voor uw auto kunt u vinden in het instruc tieboekje van uw auto, op een sticker in de deurstijl aan de chauffeurszijde of aan de binnenkant van het tankklepje. De vakantieperiode komt eraan. Er zullen vele kilometers worden gemaakt. Juist dan is het nuttig om de banden goed op span ning te houden. Kijk voor meer informatie over bandenspan ning en andere nuttige tips op www.het- nieuwerijden.nl onder Consumenten. Aanvragen sloopvergunning - Knibbelweg35,2761JC te Zevenhuizen, sloop woning (SA/2007/007) Het bekendmaken van deze aanvragen is ter informatie. U kunt pas een bezwaarschrift indienen als een vergunning is verleend of als een vrijstellingsprocedure wordt gevolgd. Voor de volgende plannen is vergunning/vrijstelling ver leend: Bouwvergunningen/vrij stellingen; verzonden: 24/05/2007: - Bredeweg20,2752AA Moerkapelle, vergroten woning (BR/2007/0013); verzonden; 29/05/2007: - Opril 1,2761BMZevenhuizen,oprichten brandweerka zerne (BR/2006/0065) Bezwaar vergunningen/ontheffingen Tegen (alleen) de afgegeven/verleende vergunningen kunt u op grond van het bepaalde in de Algemene Wet Bestuurs recht bij het college van burgemeester en wethouders be zwaar aantekenen indien u direct belang heeft bij de ge volgen van de verleende vergunning. De bezwaartermijn bedraagt zes weken na toezending/uitreiking van het des betreffende besluit aan de aanvragerjs een bezwaarschrift ingediend, dan kan ook een verzoek om voorlopige voor ziening worden ingediend bij de voorzieningen rechter van de Rechtbank te 's-Gravenhage, Postbus 20302, 2500 EH Den Haag. Postbus 30, 2760 AA Zevenhuizen, telefoon 0180-637777 e-mail: gemeente®zevenhuizen-moerkapelle.nl WEEK 23 Raadpleeg uw gemeentegids voor overige informatie Hoe houdt u uw afval apart? Stuur uw afvaltip naar Cyclus. - per e-mail: afvaltip@cyclusnv.nl - per post: o.v.v. afvaltip, antwoord nummer 10075, 2800 VB Gouda. De leukste tips worden opgenomen in een boekje over afvalscheiden, dat Cy clus uitbrengt ter gelegenheid van de campagne Afvalscheiden, goed bezig!'. Op6 februari en 15 mei 2007heefthet coUege van burgemees ter en wethouders besloten tot de vaststelling van de begren zing tussen de woonplaatsen Moerkapelle en Zevenhuizen. Basisregistratie adressen. Op 1 juni 2009worden alle gemeenten in Nederland verplicht tot de invoering van de nieuwe Basisregistratie Adressen en Gebouwen ook wel bekend als BAG. Als basis van de Basisregistratie Adressen dient eerst de exact, ligging van de grens tussen de twee woonplaatsen vastgestek te worden. Dat betekent dat elke gemeente bij het invoeren van de Basisregistraties voor Adressen en Gebouwen moet beschikken over een formeel besluit (ofbesluiten) waann alle woonplaatsen binnen de gemeente benoemd zijn en waarbij de geometrie daarvan is vastgelegd. Postcode. Het begrip woonplaats moet niet verward worden met hei begrip gemeente. Bij woonplaatsen gaat het om een gedeelu van het gemeentelijk grondgebied. In het verleden is deze grens niet vastgesteld, maar werd bepaald door de oude ge meentegrens tussen de voormalige gemeente Moerkapelle ei de gemeente Zevenhuizen. In 1977 is door de toenmalige PI in overleg met de gemeenten bepaald dat de overgang tussen de woonplaats Moerkapelle en de woonplaats Zevenhuizen aan het Noordeinde kwam te liggen tussen de huismui, mets 79 en 81. Aan de Bredeweg ligt deze overgang tussen de huisnummers 72 en 74. De begrenzing van de woonplaatsen vormt tezamen met de begrenzmgen van gemeenten de b- sis voor de postcodegebieden zoals die door TNT Post worden onderscheiden. Wijzigingen in woonplaatsen heeft gevolgen voor postcodes en de TNT Post Vervolg pagina 5 De bouw van de nieuwe woonwijk Groot Swanla is nu echt van start Afgelopen vrijdag ging de eerste paal de grond in. rond én zijn er op www.afvalscheiden.rnfb belangrijke feiten over grof huishoudelijk afval voor u op een rijtje gezet. Terugblik op textiel In de voorgaande maanden heeft Bas de Bij uw aandacht gevraagd voor textiel. Er is toen massaal gereageerd op de puzzel Kruizzzwoordraadzzzel uit 'Afvalmeuws De uitkomst van de puzzel luidt: 'Wie oud textiel apart inlevert is goed bezig'. De prijs winnaar uit Zevenhuizen-Moerkapelle is mevrouw Vis. De prijs - een handdoekenset en een cadeaubon - is op 7 mei 2007 uitge reikt door wethouder De Jong en BAS de BIJ. In de kraam van Cyclus, die onlangs op vrij dagmorgen bij het gemeentehuis stond, wa ren kleurplaten aanwezig. Melvern van Dijk uit Zevenhuizen leverde zijn plaat in én won de kleurwedstrijd. Hij ontving afgelopen donderdag een doos met kleurpotloden en het afvalkwartet in het gemeentehuis. Actie Bas de Bij komt de komende maanden in actie voor grof huishoudeüjk afval. Zijn campagne start met 'Afvalnieuws'. Deze informatieve krant over afvalscheiden en afvalhergebruik valt half mei bij u op de deurmat. U kunt lezen over het nut van het apart inzamelen van grof huishoudelijk afval. Ook vindt u in de krant informatie over de verwerking van grof huishoudelijk afval. Naast de informatieve krant worden er posters in de gemeente opgehangen, riidt er een inzamelwagen in campagnestijl In de periode van 24/5/2007 t/m 31/5/2007 zijn de volgende aanvragen om vergunningen binnengekomen: - Kerkstraat 8A, 2751 EC te Moerkapelle, vernieuwen kozijnen (BR/2007/0046); Wist u dat 75% van alle oude spullen die op het afvalbrengstation worden inge leverd, geschikt zijn voor hergebruik? Daarom vraagt Bas de Bij de komende maanden in Zevenhuizen-Moerkapelle aandacht voor het apart houden van grof huishoudelijk afval tijdens de cam pagne 'Afvalscheiden, goed bezigt Kapotte of oude huisraad, elektrische ap paraten, metaal, grof tuinafval en verbou- wingspuin vallen allemaal onder de noe mer grof huishoudelijk afval. Eigenlijk gaat het bij deze afvalsoort om al het huishou delijk afval dat niet in de minicontainer of vuilniszak past, of mag. Het aanbieden van uw oude spullen aan de kringloopwinkel heeft de voorkeur. Want, zo maakt u andere mensen blij met uw oude spullen. Spullen die echt vies of kapot zijn, kunt u bij het afvalbrengstation bren gen. Kijk voor meer informatie, ook over andere afvalsoorten, op www.afvalscheiden.info. Bezoek Gemeentehuis Dorpsstraat 89 - Iedere werkdag van 8.30-12.00 uur Publiekszaken is ook elke dinsdagmiddag geopend van 14.00-18.00 uur en iedere eerste woensdag van de maand van 17.00 tot 19-jQuur Alarm Alarm Politie Brandweer 1 12 0900-8844 0172-550550

Hart van Holland | 2007 | | pagina 4