STROOPWAFELS EN OUDHOLLANDSE FAMILIETAFERELEN TIJDENS OPEN DAG BETH-SAN SANTIAGO-GANGERS OP KOERS ZINDERENDE ZOMER ZATERDAG VAN DE ROTTEMEREN ZOMERAVONDCOMPETITIE HZW JUBILEUMCONCERT DE ZINGERIJ EXPOSITIE MARIAN BURGWAL ZEVENHUIZEN - MOÉRKAPELLF i Holland: dé krant voor de Zuidpias 6 juni 2007 Door Mariska van Bommel Moerkapelle - Woon-zorgcentrum Beth-San, onderdeel van de Stich ting Gereformeerde Zorgcentra Zuid-Holland (SGZZH) houdt om de twee jaar een open dag; zaterdag was het weer zover. Het was een prachtige, zonnige dag. Fijn voor de organisatie want dit jaar waren er voor het eerst ook buitenactiviteiten. Buiten voor het zorgcentrum stonden kramen opgesteld met verschillende koop waren. Stroopwafels, kaas, kle ding, snoepgoed, bloemen en ook oliebollen waren te krijgen. Een portretfoto in Oudhollandse kledij laten maken behoorde ook tot de mogelijkheden Voor de kinderen was een springkussen aanwezig en ze konden racen met kruiwagens. Binnen stonden nog meer kramen met etenswaren. Kaas, gebak en koekjes waren zoal te koop in de entreehal. Ook konden er hoeden gepast en gekocht worden. Ver derop in voormalige zusterflat het honk' waren tweedehands meubels en boeken te koop. Buiten stond een rommelmarktkraam opgesteld. Jaco Vonk, manager wonen en dienstverlening vertelt dat het een open dag is in combinatie met een verkoop. Doel van de opbrengst Gezinsportret m uuanonanase meuij. Drukte bij de kaasverkoop. van de spullen in 'het honk' is de in richting van het nieuw te verrijzen zorgcentrum. Nieuwbouw De voorbereidingen voor de nieuw bouw zijn in volle gang en het zal in drie fasen plaats vinden. Gestart wordt met de nieuwbouw van het woonzorgcentrum op de plek van het huidige gebouw 'het honk', daarna volgt de sloop van het oude zorgcentrum en de bouw van de eerste twee appartementenge bouwen. In de derde fase worden de huidige seniorenwoningen ge sloopt en hierna worden de laat ste twee nieuwe gebouwen met appartementen gerealiseerd. Jaco Vonk: "We hopen dat dit jaar daad werkelijk kan worden begonnen met de nieuwbouw. Het is al een jaar uitgesteld naar begin 2008. Het brengt toch een hoop spanningen met zich mee voor de bewoners." Zevenhuizen - In bibliotheek De Groene Venen, vestiging Zeven huizen, is tot eind augustus een expositie te zien van Marian Burgwal. In 1994 is zij begon nen met nat in nat schilderen. Na sluieren en aquarel, ging zij zich daarna toeleggen op olieverf. Naderhand zijn daar nog acryl en krijt bijgekomen. De schilderijen zijn te bekijken tijdens de openingsuren van de bibliotheek. Voor meer informa tie: www.bibliotheekdegroene- venen.nl. Zevenhuizen - De vierde wedstrijd van de Zomeravondcompetitie werd gevist in het Lage Bergsche Bos. Er waren zeven deelnemers die in totaal 7.760 gr vis ter we ging aanboden. Eerste werd P. Vermulm met een gewicht van 2.920 gram vis, tweede werd W. Berkelaar met 2.820 gram, derde werd J. van Dongen met 1.540 gram en vierde werd Adr. van Erk met 480 gram. Drie deelnemers hadden geen vis. De volgende wedstrijd is op woensdag 6 juni; dan wordt er gevist in de Rotte (Roerdomp) Vertrek van af de parkeerplaats bij het Dorpshuis om 17.45 uur. In de ouderencompetitie werd de vijfde wedstrijd gevist in de Rotte (Balkegat). De tien deelne mers hadden een goede vangst. Er werd 30.450 kilogram vis ter weging aanboden. Eerste werd W. Berkelaar met 8.850 gram vis, tweede werd J. Klomp met 4.200 gram en derde werd J. v. Elswijk met 4.100 gram. Zevenhuizen/Moerkapelle - Het Recreatieschap Rottemeren orga niseert voor zaterdag 9 juni de Zin derende Zomer Zaterdag van de Rottemeren. Een dag die bol staat van de activiteiten voor jong en oud. Een van de vele activiteiten is het onthullen van het spraakma kende kunstwerk 'Spoortunnel' in het Hoge Bergse Bos door burge meester Fijen van de gemeente Ze- venhuizen-Moerkapelle. Het festival wordt georganiseerd ter ere van het onthullen van het vernieuwde uitkijkpunt 'Lührs' op de skiberg, het onthullen van het kunstobject 'Spoortunnel' van Marcel Kronenburg, de opening van het nieuw aangelegde moun- tainbikeparcours op de Tussenbult en het 25-jarig jubileum van Na- tuur- en Vogelwacht Rotta bij de Noordoever Zevenhuizerplas. In het ochtendprogramma wordt ter ere van het jubileum om 9.30 uur bij de Noordoever van de Zeven huizerplas het Vogelkijkpunt, een cadeau van het Recreatieschap aan Rotta, onthuld door bestuurslid de heer Stapelkamp, en zal er aanslui tend een natuurexcursie zijn. Aan het eind van de ochtend zal het uitkijkpunt 'Lührs' op de skiberg worden onthuld. In het middagprogramma wordt o.a. het spraakmakende kunstwerk 'Spoortunnel' op de Tussenbult in het Hoge Bergse Bos onthuld. Een presentatie van het kunstwerk zal gedurende de hele dag te zien zijn. Bezoekers zijn hierbij van harte welkom en de toegang is vrij. Entertainment in de tent wordt verzorgd door IJsco Hasan in tra ditionele Turkse outfit. Hij kan de meest fascinerende trucs uithalen met ijs. Jongleren, goochelen, ijs uitdelen en het weer laten verdwij nen. Kortom: een optreden om van te smullen! IJsjes zijn gratis (zolang de voorraad strekt). Het mountain- bikeparcours wordt geopend in sa menwerking met Dirty Hill. Voor het publiek is er deze dag een fietsroute uitgezet langs de oevers van de Rotte. De route gaat langs alle ondernemers en organisaties in het gebied die meedoen met de Zinderende Zomer Zaterdag. Tevens rijden er deze dag twee treintjes in het gebied (een aan de west- en een aan de oostzijde van de Rotte). Het publiek kan deze dag gratis gebruik maken van de treintjes en genieten van een leuk ritje door het gebied. Men kan de gehele dag vrij in- en uitstappen. Vanaf 9.00 uur tot 17.00 uur kun nen bezoekers bij de deelnemende ondernemers en organisaties ge bruik maken van aantrekkelijke acties en zijn er in het hele gebied leuke activiteiten te doen. Het volledige programma en acti viteiten van de deelnemende on dernemers en organisaties even als de bijbehorende fietsroute en route van de treintjes zijn te down loaden via www.recreatiegebied- rottemeren.nl onder 'Zinderende Zomer Zaterdag'. Zevenhuizen/onderweg.... - Vijf leden van Tourclub Zevenhuizen '80 (Bram van Wensem, Arend Eindhoven, Arie van Bergen, Jo- han Regters en Rien van der Wel) zijn onderweg voor een rit van 2350 kilometer naar Santiago de la Compostella. Ze maken die kilome ters niet alleen voor het fietsple- zier, maar ook voor enkele goede doelen waaronder KiKa (kinderen kankervrij). 'De 5 Bikkels', zoals ze al snel door hun collega wieier- renners van de tourclub werden genoemd, houden het Hart van Holland op de hoogte van hun vor deringen. Na een kleine week kwamen de wielrenners aan in Chartres, waar een kathedraal werd bezocht. Na een rustdag op zondag werd maan dag begonnen aan de rit naar Ven- dome, 108 kilometer in slecht weer maar een vrij vlak parcours. Bij aankomst zijn ze 770 km van huis maar hebben dan wel 870 ki lometer gereden Daarna gaat het dinsdag richting Ste.Catharine dé Fierbois, 30 km onder Tours. De heren krijgen ein delijk mooi weer en komen aan op een 'mooie gezellige camping waar een hoop Nederlanders en Engelsen staan'. Poitiers is het doei voor woensdag 30 mei, een rit van 100 kilometer, alweer wordt onderweg een ka thedraal bezocht, ditmaal die van Chatellerault. De eerste ernstige materiaalpech dient zich aan. Twin tig kilometer voor de eindstreep breekt Bram z'n kar doormidden. Ze begeven zich naar een garage waar hij provisorisch met een paar boutjes gerepareerd word. De wie- lerenners lopen die dag ook drie lekke banden op. 'Bikkel Johan is donderdag 31 mei jarig; hij wordt 63. Bij alweer een druilerig weertype wordt de reis hervat, maar eerst wordt de gara ge aangedaan om de kar van Bram te laten lassen, de reparatie van de dag ervoor heeft niet gehouden. Het doel die dag is St.Amgeau .Het is heuvelachtig en er moeten flink wat 'nijdige klimmetjes' genomen worden, 's Avonds wordt de ver jaardag van Johan gevierd en staat de teller op 1050 km. Een rit van 125 kilometer wacht de Santiago-gangers op vrijdag, doel is langs Angouleme richting Bor- deaxu te gaan. Het weer is slecht en de camping is gesloten, de he ren moeten verder fietsen dan de bedoeling was. Maar dan wacht zaterdag een kort ritje van 70 kilo meter, een vlak parcours door een wijnstreek. Arend vermoedt dat ze halverwege zijn. De teller staat op 1320 kilometer maar ze zijn nogal eens verkeerd gereden; er is 1120 kilometer van de totale afstand af gelegd. Zondag wordt gestopt in La- bouheyre op zo'n 1200 kilometer van Zevenhuizen. De bikkels, zij fietsen voort.... (wordt vervolgd) De Santiago-gangers hopen met hun tocht veel geld op te halen voor gehandicapte kinderen en voor KiKa. Een gift storten is mo gelijk op Regio Bank Zevenhuizen, rekeningnummer 694544655 ten name van Ed Plaizier, onder ver melding van '5 bikkels'. Zevenhuizen - Op 5 oktober 1994 ging bij De Zeven Muzen de cursus koorscholing van start. De twee initiatiefnemers, Peter Lelieveld (inmiddels al weer 12,5 jaar ver antwoordelijk voor de pianobe geleiding) en Margré van Gestel (dirigente) kregen in Zevenhuizen en Moerkapelle al gauw een groep van 15 personen op de been om, eenmaal in de veertien dagen, te gaan zingen. Werden de eerste twee lessen nog in de huiskamer gegeven, al gauw verhuisde de groep naar het Vrijzinnig Her vormde Kerkje aan de Dorpsstraat. De eerste opzet was om de deelne mers zo te scholen dat zij na een tijdje door konden stromen naar verschillende koren in de omge ving. In de beginjaren gebeurde dat ook regelmatig. Langzaam maar zeker gingen er echter in de groep stemmen op om de koor- scholingsgroep om te vormen tot een heus kamerkoor. "De Zingerij" bestaat nu uit 9 so pranen, 8 alten, 6 bassen en 1 te nor. (Nieuwe tenoren zijn van har te welkom.) Het repertoire is zeef gevarieerd: van renaissance mu ziek, tot (licht) klassieke muziek en volksmuziek. Het koor zingt zowe drie of vierstemmig a capella, maar ook vele composities met pianobe geleiding. Minstens twee maai per jaar geeft "De Zingerij" acte de présence. Afgelopen seizoen on der andere tijdens het kerstconcert in de Zevenster, de kaarsjesavond in Gouda en tijdens de amateur avond van De Zeven Muzen. De doelstelling blijft om met veel ple zier, en met gezond stemgebruik samen gezellig te zingen. De Zingerij organiseert voor woensdagavond 9 mei om uur in de Gereformeerde Kerk aan de Dorpsstraat haar jubileumcon cert. De toegang is vrij, maar een vrijwillige bijdrage in verband met de onkosten is altijd welkom nl dens dit zeer gevarieerde concer worden stukken van de afgelope 12,5 jaar gezongen. Voor meer informatie: www. dez venmuzen.nl.

Hart van Holland | 2007 | | pagina 8