VURIGE JUFFENDAG BIJ DE EENDRAGT PLAY-IN BIJ DE KLEINE TROMPETTER ZEVENHUIZEN-MOERKAPELLE HEEFT EEN LOKALE OMROEP BEACHV0LLEYBALT0ERN0CI HISTORISCH CENTRUM 'ONS VERLEDEN' ZATERDAG OPEN \A/W VOGELVERENIGING ZANG EN KLEUR ZEVENHUIZEM-MOFRKAPELLF B JEUGDVISSEN pagina 10 Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 27 j_unj_2007_ Door Mariska van Bommel Zevenhuizen - Het was vrij 'juf- fendag' voor de kleutergroepen op de christelijke basisschool De Eendragt. Brandweer Met deze feestelijke dag werd ook het thema 'brandweer' afgeslo ten. De kleuters zijn hier zo'n vier weken mee bezig geweest. Ze zijn onder andere op bezoek gegaan bij de brandweer en hebben een kijkje genomen in het Historisch Centrum Ons Verleden, waar mo menteel een brandweertentoon stelling is. Jarige juffen Ook was het juffendag; de kleu terjuffen vierden op deze dag ge zamenlijk hun verjaardag. De kleu ters mochten verkleed op school komen. Het wemelde op het schoolplein van de piraten, prin- Oók de vogeltjesdans. De juffen zijn jarig en dat vieren wij. sessen, politieagenten en zelfs Batman was aanwezig. Rond negen uur gingen de kinderen naar buiten om een 'brandweerdans' uit te voeren. Daarna werd ook nog even de vogeltjesdans gedaan, tot grote vreugde van de kleuters. Zowel op het plein als binnen in de school waren spel letjes uitgezet die te maken hadden met het thema brandweer. Zo konden de kinderen na het dansen on der andere snoep happen in een teiltje water, kegels omver spuiten met de waterslang en plastic dieren 'redden' uit het kikkerbadje met hun tenen. Kinderen uit groep acht begeleidden de kleuters bij de verschil lende spelletjes. Deze week ontving de Lokale Om roep Nieuwerkerk (LON) van het Commissariaat voor de Media te Hilversum de goedkeuring voor een aanvraag voor uitbreiding van het uitzendgebied voor de ge meente Zevenhuizen-Moerkapel- le. Een aanvraag die wordt onder steund door het gemeentebestuur van Zevenhuizen-Moerkapelle. De lokale omroep RTW uit Wad- dinxveen had in eerste instantie ook een aanvraag voor dit gebied ingediend. Gezien de voortgaande ontwikkelingen, met hoogst waar schijnlijk een gemeentelijke sa menvoeging van Nieuwerkerk en Zevenhuizen-Moerkapelle, heeft RTW haar aanvraag echter inge trokken. Een geplande hoorzitting in Hilversum was daarop niet meer nodig, waarna het Commissariaat de aanvraag van de LON heeft goedgekeurd. Dit besluit vormt nu één geheel met de aan de LON in 2006 verleende vergunning, die geldig is tot 6 februari 2011. De redenen voor de LON om deze uitbreiding nu aan te vragen, zijn onder andere de geplande fusie van beide gemeentes en de te ver wachten toename van het aantal inwoners na de fusie wegens de ontwikkelingsplannen in de Zuid- plas. Een publieke omroep zoals de LON, moet volgens wettelijke voorschriften voldoende informa tie verstrekken. Voor een groter uitzendgebied is aan deze eis beter te voldoen. Het feit dat Zevenhui zen-Moerkapelle nog geen eigen Lokale Omroep had, versterkte de wens om uit te breiden. Sinds begin maart is de Lokale Om roep behalve in de ether op fm 107.3 ook te beluisteren via de ka bel van Zevenhuizen-Moerkapelle op fm 102.4 Met name de nieuws en informatie programma's LON Actu eel, het Weekend van Nieuwerkerk op zaterdagochtend en LON's Info op werkdagen richten zich daarom ook meer op de gebeurtenissen in Zevenhuizen-Moerkapelle. Burge meester Jo Fijen van Zevenhuizen- Zevenhuizen/Moerkapelle - Mu ziekvereniging De Kleine Trompet ter is opgericht in oktober 1897 en bestaat dit jaar dus al 110 jaar. Ter ere hiervan organiseert de vereni ging twee zogenaamde play-ins in Dorpshuis Op Moer aan de Raad huisstraat 40 te Moerkapelle. Voor 6 oktober wordt er een play- in georganiseerd voor volwassenen onder leiding van Jacob de Haan, bekend componist, arrangeur en dirigent binnen de HaFaBra-mu- ziekwereld. Op 3 november is er een play-in voor junioren tot 20 jaar. Deze dag staat onder leiding van Karei Jongerling, dirigent van De kleine Trompetter van het opleidings- en harmonie orkest. Op beide dagen, die duren van 10.00 tot 16.30 uur, zullen de die dag geoefende stukken ten ge hore gebracht worden. Deelna mekosten voor de volwassenen bedragen €17,50 (inclusief lunch). Voor de junioren bedragen de kos ten €15,- (inclusief lunch). Deelne mers worden geacht om uiterlijk om 9.30 uur aanwezig te zijn voor het afhandelen van de betalingen (contant, liefst gepast) en het uit delen van de muziek. De toegang voor het publiek is op beide dagen vrij. Voor meer informatie en voor op geven (tot 10 september): 0180- 633037 of via 110@dekleinetrom- petter.nl. Moerkapelle zei onlangs in een in terview met een lach: "Achtervolgt u ons vooral hinderlijk". De LON heeft voor Moordrecht geen aanvraag ingediend omdat de RaMo daar de toegewezen om roep is. Al geruime tijd is er be stuurlijk overleg tussen de LON en de RaMo als goede buren. Graag willlen de beide besturen de goe de sfeer handhaven en bespreken zij wat ze voor elkaar kunnen be tekenen. Met de toename van het uitzend gebied richting Zevenhuizen- Moerkapelle is direct de behoefte ontstaan aan nieuwe medewer kers voor de nieuws, actualitei ten en sport programma's. Graag verwelkomt de Lokale Omroep initiatieven vanuit Zevenhuizen- Moerkapelle met zo mogelijk al lerlei inormatie over wat ook voor Zevenhuizen-Moerkapelle van be lang zou kunnen zijn. Voor meer informatie: info@lonradio.nl of 0180-312086. Hoera, (o)pa en (o)ma Jansen zijn op 29 juni 40 jaar getrouwd. Gefeliciteerd van Frans, Astrid, Menno en Manon. Zevenhuizen - Vogelvereniging Zang en Kleur organiseert voor zaterdag 30 juni vanaf 10.00 uur een zogenaamde 'jongvogeldag' in het clubgebouw in het Nijver heidscentrum 50, nabij de vracht wagenparkeerplaats. De dag staat in het teken van vogels die dit jaar geboren zijn. De vogels worden gekeurd door een erkende keur meester van de Nederlandse Bond van Vogelliefhebbers. Aanwezigen kunnen vragen stellen en discus siëren over de aanwezige vogels. Belangstellenden die met de vo gelliefhebberij willen beginnen kunnen informatie krijgen van de aanwezige kwekers. Ook voor niet-leden is deze dag een mooie gelegenheid om in contact te ko men met andere vogelliefhebbers. Het is mogelijk voor de niet-leden om eigen vogels mee te brengen. De toegang is vrij. Voor meer infor matie: 0180-632271, 06-53339257 of www.zangenkleur.nl. Zevenhuizen-Moerkapelle - De plaatselijke Hengelsportvereni ging organiseert voor zaterdag 7 juli een viswedstrijd voor kinderen van 8 tot en met 14 jaar uit de gemeente, om hen kennis te laten maken met de hengelsport. "Vissen is echt niet alleen een hengeltje uitgooien en dan maar afwachten wat er gebeurt.", aldus de secretaris van de vereniging. Doel van de wedstrijd is kinderen kennis te laten maken met de hengelsport, wat de natuur te bieden heeft en hoe je de natuur kunt benutten om tot een betere vangst te komen. Een aantal wedstrijdvissers van de vereniging zal de kinderen deze middag met raad en daad bijstaan. De wedstrijd wordt gevist in de Boezemsloot van de molen bij Johan Ottevanger van 14.00 tot 15.30 uur. Deelnemers moeten uiterlijk om 13.45 uur aanwezig zijn. Na de prijsuitreiking wordt de middag afgesloten met een barbecue. Voor meer informatie en aanmelden (tot uiterlijk 6 juli): 0180-632942 of 06-46261856 tussen 17.00 en 19.00 uur. Vervoerproblemen naar de Boezemsloot kunnen hier ook opgelost worden. Oud Verlaat - De organisatie van het Beachvolleybaltoernooi was er in geslaagd dit jaar 20 teams bin nen te halen die aan het toernooi mee wilden doen. Op donderdag 21 juni speelden de eerste tien teams tegen elkaar. Op vrijdag 22 juni kwamen de overige tien teams in actie. Zaterdag 23 juni werden vanaf 12.00 uur de laatste pou lewedstrijden gespeeld. In beide poules waren er gelijke standen waardoor er geloot moest worden. Uit de kruisfinales kwamen twee teams naar voren die in de finale tegenover elkaar zouden komen te staan, te weten Vlietbeach en Rottekade. Rottekade, met geen enkele verliespartij gedurende het toernooi, werd de terechte win naar. De after-beachparty met mu ziek van een echte Cubaanse band zorgde voor een mooie afsluiting van het toernooi. Zevenhuizen - Het historisch cen trum 'Ons Verleden' aan de Twee manspolder is zaterdag 30 juni vanaf 14.00 uur geopend. Bij de Stichting Oud Zevenhuizen-Moer kapelle is de tentoonstelling 'Ze venhuizen-Moerkapelle schildert Zevenhuizen-Moerkapelle' te be zoeken, een tentoonstelling geor ganiseerd in samenwerking met de schildersclub onder leiding van Aly Kouwenhoven. Er zijn schil deren en tekeningen te zien van dorpsgezichten en landschappen uit Zevenhuizen, Moerkapelle en Oud Verlaat. De kunstwerken zijn vervaardigd door inwoners uit deze gemeente. De mogelijkheid bestaat de getoonde werken te kopen. De tentoonstelling is gedu rende enkele maanden, tijdens de openingstijden, te zien in het ho recagedeelte van het museum. Ook de bezoeken is de thematen toonstelling 'Zevenhuizen, Moer- Cornelis Lely. kapelle en Oud Verlaat uit de brand', die staat opgesteld in het gedeelte van het museum bij de Stichting Oud Zevenhuizen-Moer kapelle. De genealogische werkgroep staat klaar om belangstellenden te hel pen met stamboomonderzoek en bespreekt graag meegenomen oude foto van de gemeente. Op de bovenverdieping vinden de bezoekers 't Molenverleden', het regionale molenmuseum met onder andere de tentoonstelling over de droogmakerijen rond de Rotte en bij de Jan C. Lunenburg Stichting vindt men wederom een molenfototentoonstelling over de rijke molenhistorie van de Alblas- serwaard en de Vijf Heerenlan- den. Op de bovenverdieping in de film zaal is de film te bewonderen van 75 jaar afsluiting van de Zuiderzee; in deze film komen diverse facet ten aan bod inzake onder andere Ir. Lely en andere waterstaatkun dige ingenieurs. Voor informatie: Johan@boven- molen.nl of 06-53385372.

Hart van Holland | 2007 | | pagina 10