VOLGENDE STAP GEZET VOOR BRANDWEERKAZERNE BIKKELS HEELHUIDS TERUG GEKEERD, WONDER GESCHIED ZEVENHUÏZEfsM\/IOÊRKAPELLE 1 ACTIVITEITEN - AC EN DA Zevenhuizen Oud Verlaat Meerkapelle OPNIEUW AFGELAST SING INN UITSLAGEN HZM ZOMERAVONDCONCERT Geen zienswijzen en bezwaren ingediend na goed bezochte informatieavond pagina 12Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 27 junjj007^ piOMP Kerkelijke, maatschappelijke en culturele activiteiten in Zevenhuizen-Moerkapel- le. Activiteiten kunnen gemeld worden bij mevrouw G. Beunder: 0180-631733 of greebeunder@yahoo.com - Koffieochtenden Hervormd Centrum: 9.30-11.00 uur Koffieochtenden, Herv. Centr. 4 okt. N.de Wilde thema Buigen voor de koning; 15 nov. E.Zelenberg 'Getuigen van de Koning'; 13 dec. G. van den Broeke-van der Dussen 'Juichen van de Koning'. - Ondernemersvereniging: iedere 1e donderdag van de maand: ondernemerscafé in dorpshuis Swanla van 17.30 tot 19.00 uur. - Speel-o-theek Beestenboel in dorpshuis Swanla (kijk op www.beestenboelzevenhui- zen.nl) geopend dinsdag in de even weken (groene container) van 9.15 u t/m 11.30 u De Zevenster Lunchrestaurant de Hertenkuil geopend elke werkdag van 12.00-13.30 uur; info 637111; koffie-inloop elke morgen 10.00 uur; welfare handwerken elke dinsdag 14.00 uur. Avondrestaurant de Hertenkuil voor 55-plussers: geopend elke 1e woensdag van de maand (vooraf reserveren 0180-6371114 juli, 3 okt., 7 nov. ANBO Spelmiddag: elke maandag Zevenster 14.00 uur; Soosmiddag (lx per 14 dgn. op woens dag): 14.00 uur in De Zevenster; Fietsen: (lx per 14 dgn): verzamelen bij dorpshuis Swan la vrijdagmiddag 13.30 uur; Gymnastiek: gebouw geref. kerk dinsdag 9.30 en 10.30 uur; Zwemmen: zwembad De Koornmolen: donderdag 9.00,10.00, 13.30 en 14.30 uur. Musea Zevenhuizen Openstelling Historisch Museum "Ons Verleden", het Molenmuseum en het museum van de Jan C. Lunenburgstichting, alle gevestigd in het gebouw Tweemanspolder 15 te Zevenhuizen, elke laatste zaterdag van de maand van 13.30-16.00 uur, elke tweede dins dagavond van elk kwartaal van 19.00 tot 21.00 uur en verder op afspraak. Vogelvereniging Zang en Kleur 30 juni jonge vogeldag; 8 sept. keuring/dagshow; 5 okt. en 2 nov. contactavonden. Jaar lijkse tentoonstelling 7 en 8 dec. Kaarten: 6 en 20 juli; 10 en 24 aug. De Zeven Muzen 30 juni 20.00 u Grote avond 'Avontuur in klank en kleur', geref. Kerk. 22 sept. orgelconcert Ger. kerk Dorpsstr. 106 17 nov. amateur muziekavond Ger. kerk Kleine Trompetter Elke vrijdagavond zomeravondconcert op het dorpsplein 19.30 uuur 28 juni concert in zorgcentrum De Zevenster 6 okt. play-in senioren o.l.v. Jacob de Haan Op Moer 13 okt. jubileumconcert Swanla 20 ikt jub. conc. jeugd i.s.m. Harpe DavidsSwanla 3 nov play-in junioren o.l.v. Karei Jongerling, Op Moer DE VIERKAP Klaverjassen: Woensdagmiddag voor de jeugd:iedere 14 dagen; Schilderen: wo.avond, do.morgen en -avond (info: 010-4554051) - Rode Kruis gebouw, iedere laatste dinsdag van de maand: Ouderen contact middag van 13.30 tot 15.30. Oud Verlaat - Als het weer mee werkt wordt voor zondag 1 juli om 16.00 uur een Sing Inn geor ganiseerd op het Grasveld achter 'de Vierkap'. Bij slecht weer vindt de Sing Inn plaats in de Kapel. Jeugddienstband Double You uit Berkel en Rodenrijs zorgt voor de begeleiding. Het thema is 'Je zus is Koning'; speker is dominee Leon de Borst. Deze middag zal er ook informa tie gegeven worden over de Al- pha-cursus die deze herfst in Oud Verlaat gehouden wordt. Zevenhuien/Moerkapelle - De achtste wedstrijd van de ouderen- competitie is gevist in de Noord Aa nabij het bejaardenhuis. De vangst viel wat tegen. De uitslag was als volgt: 1.J. de Zwart 6850 gram; 2.J. van Dongen 2900 gram en 3.J. Klomp 1950 gram. De zevende wedstrijd van de avondcompetitie is in het Lage Bergse Bos gevist. Door omstan digheden waren er deze avond slechts vier deelnemers. De vangst was slecht te noemen. De uitslag was als volgt: 1.J. de Zwart met 3420 gram, 2.J. van Erk met 2800 gram, 3.J. van Dongen met 60 gram en 4. H. Hogebrug, die niets gevangen had. De volgende wedstrijd van de avondcompetitie wordt in de Rotte (Balkengat) gevist. Voor meer informatie: www.h-z-m.nl. Initiatiefnemer van de pelgrim- tocht is Johan Regters. Hij had zich verdiept in de geschiedenis van de pelgrimstocht, de Franse en Spaanse cultuur. Voor het ver trek zijn ze lid geworden van het Genootschap Sint Jacob, waardoor ze goedkoop konden overnachten op de route. "De Sint Jakobsschelp is ook iets waar je een pelgrim aan kunt herkennen tijdens de tocht. Ze dragen deze aan een touwtje om hun nek." De vijf bikkels heb ben gedurende hun tocht ook een schelp gedragen. Johan heeft de tocht als uniek ervaren; "De wan delaars onderweg, met twintig man op een zaal slapen, fietsen door de bagger. Zoiets als dit maak je nooit meer mee." Door Karin Heeren "Zoiets als dit maak je nooit meer mee." Zevenhuizen - Er rust nog geen zegen op de zomeravondconcerten op het Dorpsplein in Zevenhuizen Ook het derde concert uit de reeks moest afgelopen vrijdag worden afgelast vanwege de regen. Drumfanfare Da Capo uit Nieuwerkerk zou de intocht van de Lions-loop opfleuren, maar vanwege de hoosbuien kon dit niet doorgaan. Aanstaande vrijdag staat een optreden van het harmonieorkest van De Kleine Trompetter uit Zevenhuize i op het programma voor het geven van een concert op he Dorpsplein. Het concert begint om 19.30 uur. Ook werd donderdagavond een spelletje gedaan, het welbekende Zevenhuizen - De plaats van han deling was de Opril in Zevenhuizen, de omstandigheden waren nat en stormachtig. Toch zat de stemming bij de aanwezige bestuurders van zowel de gemeente Zevenhuizen- Moerkapelle als van Nieuwerkerk aan den IJssel en Moordrecht, vertegenwoordigers van het ar chitectenbureau en bouwbedrijf en uiteraard de brandweermensen er goed in. Burgemeester Fijen sloeg de symbolische eerste paal, met luid vuurwerkgeknal was deze handeling een grote stap vooruit in de realisatie van de nieuwe brand weerkazerne voor de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle. Tijdens een bijeenkomst in Dorps huis Op Moer stond burgemeester Fijen nog even stil bij de lange ge schiedenis van de brandweerkazer ne. In 2004 viel het besluit over het regionale dekkingsplan en samen hangend hiermee het opheffen van de post Moerkapelle. In juni 2005 is het dekkingsplan, het kre diet en het programma van eisen vastgesteld. Na nog een periode van ontwerp en aanbesteding is er uiteindelijk gekozen voor ontwerp waaarbij goed geluisterd is naar de omgeving, zo zei burgemeester Fijen in zijn toespraak. De commu nicatie met de omwonenden was erg goed verlopen, zo hield hij het publiek voor, want na een informa tieavond zijn er geen zienswijzen Door Mariska van Bommel Zevenhuizen - De afgelopen we ken hebben de lezers het verslag van de vijf 'pelgrims' van Tourclub Zevenhuizen '80 in de krant kun nen volgen. Bram van Wensem, Arend Eindhoven, Arie van Bergen, Johan Regters en Rien van der Wel fietsten 2350 kilometer naar San tiago de la Compostelia. 17 juni zijn ze teruggekeerd, en dat werd donderdagavond in De Roerdomp uitgebreid gevierd. Wekelijks werd in het Hart van Hol land verslag gedaan van de beleve nissen tijdens hun pelgrimstocht. Hoe het was om het einddoel, de kathedraal in Santiago de la Com postelia te bereiken, is nog onver meld gebleven. "Het was kicken", aldus Bram van Wensem. "We heb ben er zelfs nog een wedstrijdje van gemaakt." 'petje op, petje af' van televisiepro gramma Holland Sport. De aanwe zigen werd gevraagd een hoedje van papier te vouwen en deze op te zetten. Gerard van der Ham, pen ningmeester van de tourclub, was verkleed als monnik. Hij stelde vra gen aan de bikkels en wanneer het antwoord 'ja' moest zijn volgens de deelnemers, hielden zij hun hoedje op. Bij 'nee', zetten ze het af. Wie verkeerd antwoordde, was af. Een greep uit de vragen: "Vindt Arend Spaanse of Franse dames aantrek kelijker?" Arend: "Spaanse." Bij de vraag of Arend bij het boodschap pen doen op de kleintjes let, blij ken de aanwezigen hem goed te kennen: "jaaaaaaaaaaaa", klinkt het volmondig. Op de vraag of er een wonder is geschied tijdens de fietstocht naar Santiago, is het antwoord ja. De heren kregen na melijk tóch tickets om weer naar huis terug te kunnen vliegen. Een heus wonder... Winnaar van het spel werd Johan Ottevanger. De prijs: hij mag vol gend jaar óók mee op de fiets naar Santiago! De mannen hebben niet alleen ge fietst voor zichzelf, maar ook voor het goede doel. Ze hebben 2347,- bij elkaar gefietst voor KiKa en een project voor gehandicapten. Petje op, petje at "Betrekkelijk snel in termen van de overheid." en bezwaren meer ingediend. Als alles goed verloopt zal de bouw ongeveer negen maanden in beslag nemen waarna er een goede werkplek is gecreeerd voor de mannen en vrouwen bij het brandweer-zijn in het bloed zit en zich inzetten voor de veiligheid in de omgeving. Meer nieuws over de brandweer kazerne in de krant van volgende week.

Hart van Holland | 2007 | | pagina 12