SPINNINGORGANISATIE BEZOEKT VILLA PARDOES PIET H0NK00P VISBOKAAL 2007 AANBOUW PRINS WILLEM-ALEXANDER- SCH00L OFFICIEEL GEOPEND WADDINXVEEN 1 POLITIEBERICHT Met uitzicht op de potentillus en het kroo^ in de sloot heeft mevrouw de Knecht het over wonen in Moordrecht en op de Noorka. "Ik heb altijd schik gehad op de Noordka. Vierenveertig jaar gewoond." Op de vraag of ik haar wat mag vragen antwoordt zij: "Bêhjaatjoh, vrager staat vrij en je giet er nogal schappelijk uit... Ik kom hier vaak. Als het enigst ken loop ik even een eindje. Dit is een mooi plekkie. Het is nu binnen een dunne boel, weinig doen. Er valt een spettertie.. maar ik blijf nog even g}1 ten. Ik ga go gauw niet weg hoor... Koesterkaart 17, de geliefde plek die een willekeurige voorbijganger kiest en door Ernst de Vogel van het Hart van Holland laat tekenen, gaat over dit plekje in Waddinxveen. Naast het Anne Frank Centrum. Mevrouw de Knecht zit hier graag. Meestal meer naar links, maar dat gedeelte is een paar weken geleden vernield. De planken liggen er nog netjes bij. Als je het resultaat van de lamlendig heid van de vernielers positief uidegt heeft mevrouw er een mooi voetensteuntje aan. "Wat hebbie hier nou an? Het was vroeger altijd gegame lijk... dan geije er ook wat van. I 'an baldadigheid. Nu doe je dat niet meer go. VfV I v) m "Ik ben een rare hoor! Ik ben Jantje Ikechtuit pagina 16 Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 27 juni 2007 Nieuwe cursus beeldende vorming bij Kreater/SWW Waddinxveen - Kreater biedt voor volgend schooljaar weer tal van cursussen beeldende vorming aan op zowel de loca tie Peter Zuidlaan als op de lo catie Kerkstraat. Er zijn verschillende mogelijk heden voor een cursus tekenen en schilderen, al naar gelang de interesse. Nieuw is de cur sus 'Expressief schilderen en tekenen in Meestertechnieken' van Carina Mathot. Voor deze cursus is een schilderbasisken nis noodzakelijk. Centraal staan de oude Meestertechnieken die in een moderne expressieve stijl worden toegepast. Wie kent nog het gebruik van de zilver stift in combinatie met gouache en opgehoogde witten? Of de oude tempera-technieken van pigmenten en bindmiddelen, zoals eigeel en caseïne? Dit in combinatie met het moderne acryl. Met een intro uit de Kunstgeschiedenis en het 'Oude handboek van de kunstenaar' van Cennino Cennini worden de technieken toegelicht en daarna in een eigen expressieve vorm uitgewerkt. Een combinatie van het rijke schildersambacht en contemporaine toepassingen. Deze cursus van 30 weken wordt op dinsdagavond gegeven van 19.30 tot 21.30 uur en zal, bij voldoende belangstelling, star ten op 4 september. Voor meer informatie'. 0182-614422 of www.kreater.nl. Inbraak in bedrijf Waddinxveen - In een bedrijf aan de Noordkade is in de nacht van vrijdag 22 op zaterdag 23 juni in gebroken. Via het inslaan van een ruit zijn de dader(s) binnengedron gen. Uit het pand is geld wegge nomen. De politie vraagt getuigen van de inbraak zich te melden via 0900-8844. Waddinxveen - Door het door knippen van een linkt werd vrijdag 22 juni de aanbouw van de PrinsWillem-Alexanderschool, locatie Oranjelaan, officieel geopend. Toen het lint door Wendy was doorgenipt, werd het PWA-lied gezongen. Na de verbouwing beschikt de school over een ruimte voor de intern begeleider en een ruimte waar kinderen in groepjes kunnen werken. Daarnaast is de lerarenkamer opgeknapt. Donderdagavond 21 juni konden de ouders, onder het genot van koffie of thee, de extra ruimten bewonderen. Vrijdagmiddag 22 juni was het feest voor de kinderen. Leerlingen uit groep 8 en ouders gingen met kinderen een speurtocht doen in en om de school.De dreigende regen zorgde voorextraspanning, maar het weer bleef meewerken. Aan het einde van de openingsdagen kregen alle kinderen een tas met het logo van de school. Familie Westdijk even terug bij Villa Pardoes. Kaatsheuvel/Waddinxveen - Drie bestuurders van de Waddinx- veense stichting United Sport Aid (U.S.A.) bezochten onlangs de Villa Pardoes in Kaatsheuvel. Op uitnodiging van de Villa werden deze organisatoren van de op 17 maart groots opgezette spinning- marathon 'Stars on Bikes' daar gastvrij ontvangen. Doel van het bezoek was onder meer de bezichtiging van de snoe- zelruimte waarvoor honderden enthousiaste sportievelingen zich in het zweet hadden gespind. Na een korte toespraak van Villa Par- doesbestuurslid Jan Melis volgde een rondleiding. U.S.A.-bestuur ders Gertjan Swart en Paul Trap man waren onder de indruk van de indeling en omvang van het vakantieverblijf. Voor Pieter West- dijk, die speciaal voor deze gele genheid met zijn hele gezin naar de Villa terugkeerde nadat hij daar eerder een week te gast was, vormde het bezoek een aange naam weerzien. Eenmaal bij de snoezelruimte aan gekomen, bleek dat de bouw al in volle gang was. Nieuwsgierig naar hun reactie en geïnteresseerd in hun ideeën over de ruimte, infor meerde de heer Melis naar de me ning van de Waddinxveense stich tingsbestuurders. Van het geld dat na de bouw en inrichting van de ruimte overblijft, worden de vakanties van een aantal gezinnen waarvan een kind een levensbe dreigende ziekte heeft, betaald. Binnenkort komt het stichtings bestuur bijeen om plannen te smeden voor een volgende spin- ningmarathon. Zo mogelijk wordt deze op zaterdag 15 maart 2008 georganiseerd. Waddinxveen - 24 juni 200 Waddinxveen - Voor de vijfde maal werd op zaterdag 23 juni gestre den om de Piet Honkoop Visbokaal. Om 6.00 uur vertrok men vanaf het verzamelpunt bij Speeltuinvereni ging De Overkant naar Woubrug- ge. Daar aangekomen volgde de loting voor de 27 deelnemers aan de viswedstrijd. De meegerijsde ca- teringploeg verzorgde een ontbijt, koffie en de lunch. Om 14.00 uur vonden de weging en de prijsuit reiking plaats. Rinus Jacobs bleek de meeste vis gevangen te hebben. Hij kreeg de Piet Honkoop Visbo kaal 2007 uitgereikt van de naam gever van dit toernooi. Om 17.00 uur werd de dag afgesloten met een barbecue voor alle deelnemers en hun gezin. vt vv

Hart van Holland | 2007 | | pagina 16