JUMPSTYLE OP SPORTDAG DE REGENBOOG EERLIJK HOUT OP COENECOOP COLLEGE BOSKOPERS ONTDEKKEN OMGEVING AL FIETSEND OPA- EN OMADAG OP KINDERCENTRUM DE BOEMEL Sitiniis I^addïnxvèênTboskoop pagina 18 Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 27 juni 2007 Langs de Rotte in Zevenhuizen terug naar het startpunt. Door M. Lindhout Boskoop - De Boskoopse AvondFietsVierDaagse vond afgelopen week voor de 26e keer plaats. Toerclub Avanti staat achter deze organisatie en heeft op dat gebied haar sporen verdiend. Woordvoerder Jan de Zwij ger is het prototype van een 'Avantist' Sinds jaar en dag verknocht aan het fietsen en de club. Hij is een echte langeafstandsrijder. Hij is een van degenen die eens naar de Boskoopse zustergemeente Bruchköbel is ge fietst, 800 km en dan elke dag 140 km, ook in de Ardennen. Organisatie Er komt beslist heel wat kijken om vier avonden fietsvertier te regelen voor niet alleen de leden, maar ook voor recreanten. De AvondFietsVierDaagse is in de eer ste plaats voor recreatief gebruik. Er wordt een leuke route van onge veer 30 km uitgezet. Alleen al het plaatsen van de bewegwijzering kost ongeveer 3 uur. Een half uur na het laatste starttijdstip gaat de bezemploeg op pad. Die verzamelt de geplaatste bewegwijzering, zo dat die de volgende dag weer ge bruikt kan worden De derde avond Op de startavond werkte het weer tegen. Toch kwamen 100 mensen opdagen. Op de tweede avond fietsten er 140 mensen mee. Op avond drie was het vergelijkbaar, het weer was grandioos. Natuur lijk fietsen er heel wat leden mee, daarnaast zomaar belangstellen den, niet alleen senioren, soms hele families. Je kunt behalve alle avonden ook één avond meedoen. Deze avond voerde de fietstocht vanaf het Praathuis in de Snijdel- wijk naar Waddinxveen, vervol- Appel, meloen, aardbei, banaan bij het rustpunt. gens naar Moerkapelle en Langs de Rotte naar Zevenhuizen en zo weer terug naar het startpunt (29 km). 'Controle' Nou nee, er is geen echte contro lepost onderweg. Toch is er een rustpunt en daar krijgen de deel nemers aan alle avonden een stic kertje op hun startkaart geplakt. Wie de vier avonden uitfietst, ont vangt een herinnering. Wat deze 'controlepost' zo buitengewoon aardig maakt, is dat je iets leuks te eten of te drinken krijgt. Deze avond had een kleine ploeg ervoor gezorgd dat de fietsers een stokje met fruit konden krijgen: appel, meloen, aardbei, banaan. Best een welkome onderbreking. Er was een zitje gemaakt, zodat je even kon rusten. De sfeer was gemoede lijk, velen kenden elkaar, groetten elkaar, maakten een praatje. In het verleden waren voor zo'n rustpunt wel eens oliebollen of pannenkoe ken gebakken. Toerclub Avanti kan terugzien op een geslaagd evene ment. Overigens staat de volgende tocht op de planning. Op 1 juli de Lek-en IJsseltocht ten bate van de Zonnebloem vanuit Alphen aan den Rijn. han en Remco. Na het startsein waren er voor de kinderen van de groepen 1 tot en met 3 op het middenterrein allerlei sportieve spelletjes. Rondom dit terrein wa ren de activiteiten voor de groe pen 4 tot en met 8 uitgezet. Deze kinderen hielden zich bezig met verschillende atletiekonderdelen waarbij ook de score werd bijhou den. Bij alle groepen was ook het onderdeel jumpstyle ingevoec Alle leerlingen kregen de kans aan de workshop jumpstyle mee te doen. Enthousiast werd er door alle jongens, meisjes en begelei ders vrolijk op losgesprongen. De sportdag werd afgesloten met een gezamenlijke presentatie van de geleerde jumpstyle dansen. FSC is oké. Door M. Lindhout Boskoop - Wethouder De Jager was donderdag 21 juni op het Coenecoop College. Brugklassers speelden een rollen spel met als thema FSC-hout. Dit diende als voorbereiding van de fietstocht 'Bedrijf en milieu' die door de leerlingen op 26 juni werd gefietst. De wethouder hield een inleiding over zijn werk in de ge meente. Weddenschap De komst van de wethouder vloeit voort uit een weddenschap met de vorige wethouder Ten Hage. Toen wonnen de leerlingen voor de school 3750,-, waarvoor zon nepanelen zijn aangeschaft. In het Waddinxveen - De kinderen van basisschool De Regenboog heb ben onlangs een geweldige sport dag gehad op het terrein van atletiekvereniging Antilope. De sportdag werd geopend met het zingen van het 'sportdaglied' en met een swingende en springende demonstratie van de jumpstyle- groep Total Basz met Jordy, Step- verlengde hiervan wil de wethou der het contact met de school over milieuzaken kort houden. Docent Jan van Alphen memoreerde de activiteiten van de leerlingen in dit kader. Bijvoorbeeld het bezig zijn met de afvalkalender om be wustwording te bevorderen. Met belangstelling werd een en ander gevolgd door vertegenwoordigers van Milieudienst Midden-Holland, de dames Wiersema en Ter Meu- len. FSC staat voor Forest Stewardship Council. De leerlingen kregen na het spel een Engelstalige folder uitgereikt 'Making our economy save for people and nature'. FSC is oké, want het is 'wood for the long terme'. Waddinxveen - Bij kindercentrum De Boemel werd donderdag 21 juni de jaarlijkse 'opa- en omadag' gehouden. De opa's en oma's wa ren uitgenodigd om een ochtendje mee te kijken bij hun kleinkin deren. Eerst werd er met elkaar gedronken en gezongen. Daarna mochten de kinderen samen met opa en oma gaan spelen. Ook was er de mogelijkheid om een certifi caat te kleuren, zodat de opa's en oma's een mooi aandenken aan de ochtend hadden. Uiteindelijk werden alle opa's en oma's weer uitgezwaaid. Het was een leuke ochtend, waarop zowel de groot ouders als de kleinkinderen zicht baar genoten hebben.

Hart van Holland | 2007 | | pagina 18