Mi vida £n Valencia! DfiuE vnn Beers GREPPEIP0P 201 s TEENAGE HOI UERSUS HARJH PIPPIN: STUDENTEN HOf ïl ZETTEN PROFESSION SlffUl EXTRA DISCO IN DE PADDESTOEL Even ttEfllUB HlBREIl Hl El... pagina 20 Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 27 juni 2007 a Nieuwerkerk aana den IJssel - Zo'n 200 leerlingen uit de 1e en 2e klas van het Comenius College verschenen in mei aan de start voor een sponsorzwemwedstrijd in het Polderbad. Zij hadden zich van tevoren verzekerd van de financiële bijdrage van ouders, grootouders en vrienden, zodat wij wisten waar zij voor zwom men. Want het ging wel ergens om: de opbrengst was bestemd voor KiKa (Kinderen Kankervrij). Er werd die dag fanatiek gezwommen en dat leverde uiteindelijk €5615,81 op. TV-presentator Rick Brandsteder was vorige week dinsdag op school om de leerlingen te bedanken. Met de geleverde zwemprestaties hebben zij hun steentje bijgedragen om kinderen met kanker sneller te laten genezen. Waddinxveen - In De Paddestoel aan de Lijsterbesstraat 18 wordt voor vrijdag 29 juni van 19.30 tot 22.00 uur een extra jeugddisco georgani seerd voor jongeren van 9 tot en met 15 jaar. DJ Ricardo zorgt voor de muziek en er wordt ook nog een loterij gehouden. De toegang is vrij; vol is vol! Anne Bonthuis (22) verruilt de School voor Journalistiek te Utrecht zes maanden in voor de Valenciaanse universiteit Car- denal Herrera in Spanje. Zij beschrijft haar ervaringen en ob servaties als Erasmusstudent in 'Mi vida en Valencia!' Deze week deel 3: 'Home' "I don't like this many people", verzucht de Poolse straatar tiest met een gepijnigd gezicht. "I just want some quiet time you know." Met gebogen rug, ogen die onrustig heen en weer schieten en zich af en toe verslikkend in Engelse woorden, maakt hij ons zijn probleem duidelijk: het is te druk in het hos tel. Vanochtend is een horde dronken, Amerikaanse studenten aangekomen en dat werkt hem (en de rest van het hostel) op de zenuwen. Wuodek is een trouwe hostelgast. Zo trouw dat hij volgens personeel en reizigers inmiddels bij het meubilair hoort. Hij is een vriendelijke jongen, die graag met iedereen een praatje maakt, een jointje rookt of zijn straatkunsten deelt. Elke och tend schrikt menig backpacker zich dood als onze Pool zijn zil veren hand op diens schouder legt. Wie zich omdraait, ziet een grijnzend, glanzend zilveren gezicht. Na deze dagelijkse grap begeeft Wuodek zich in vol ornaat, met zilveren didgeridoo als verassingelement naar het Valenciaanse centrum. Daar laat hij zich bekijken, bewonderen, uitlachen en fotograferen. Mits het hem geld oplevert. Wie niet betaald, wordt aangepakt. Een harde, zilveren hand die niet meer los laat. De Braziliaanse Ronnie is Wuodek's tegenpool in het hostel. "Hey girl, how are you girl, wanna drink girl?" Deze enthou siaste, breedgeschouderde, kale Braziliaan slijt zijn dagen met eten, drinken, nachten in de kroeg en het liefst zo veel moge lijk mensen om zich heen. "Hey girl, wanna eat girl? Here, take this girl", zegt hij bemoedigend als hij een stuk glibberend ei met eischil in de mond van een hostelgast probeert te duwen. Ronnie neemt het woord 'no' niet serieus, de woorden 'no IJsselparl 12.: GRt check: h Muziekschool Hidden Sound S Dread and Dre Haan Elle Ban Non-DMn tlrcus Door Lynn Stroo Nieuwerkerk aan den IJssel - Dave van Beers is de nieuwe jongeren werker van Stichting Jeugdwerk Nieuwer kerk, ofwel Taverna. Na het vertrek van jongerenwerker Sas- kia werd er druk ge zocht naar een leuke en goede vervanger. En die werd gevon den! 1 juni 2007 is Dave aan zijn nieuwe baan bij het jeugdhonk be gonnen. Tijd voor een eerste kennismaking. Je bent nu ruim drie weken bezig, hoe bevalt het? "Ja, ik heb het erg naar m'n zin. Tot nu toe vind ik het allemaal leuk. Ik ben nog deels aan het kennismaken met iedereen, maar ik ben me ook al aan het oriënteren op de komende tijd." Wat ga je de komende tijd doen bij Taverna? "We zijn nu met z'n allen druk bezig met het plannen voor het nieuwe seizoen. Ik ben nu aan het kijken, wat gaat er goed? Wat kan er beter? We zijn lekker plannen voor de toekomst aan het maken." Wat vind je ervan dat de vrijwilligers van Taverna ook een rol had den in de keuze voor de nieuwe jongerenwerker? "Ik vond het ontzettend goed dat de vrijwilligers mochten meebe slissen. Het gaat tenslotte om hun. Ik zal bij Taverna de vrijwilligers gaan begeleiden en ik vind het belangrijk dat zij alle mogelijkhe den krijgen voor hun bezigheden." Heb je altijd met jongeren gewerkt? "Ja, en dat bevalt goed! Als jongerenwerker heb ik op verschil lende plekken gewerkt, en ook als pedagogisch medewerker bij een crisisopvang." Hoe ben je bij Taverna terecht gekomen? Via een gewone sollicitatie. Ze zochten een jongerenwerker voor een vaste locatie, Taverna dus. Dat trok mij heel erg aan. En toen werd ik aangenomen en ik heb het erg naar m'n zin!" Waar wil je je specifiek op gaan richten de komende tijd? "Voorlopig nog niks specifieks. Ik ga alles heel open tegemoet." Dave zal vaak tijdens de openingstijden (dus ook 's avonds en in het weekend) in Taverna te vinden zijn. ledereen die kennis wil maken is van harte welkom. Naam: Dave van Beers Leeftijd: 29 jaar Woonplaats: Schiedam Opleiding(en): MBO Sociaal Cultureel Werk thank you' al helemaal niet. Dat ziet hij als bescheidenheid en daar doet onze gorilla niet aan. "Mi casa es su casa", lijkt zijn motto. Dit houdt voornamelijk in dat het eten of drinken van de overige reizigers niet langer veilig is: "Ronnie?" "Yes girl, tell me girl!" "The drink you just offered me... That's my own drink. My name is on the bottle." Niet begrijpend kijkt hij om zich heen. De namen op de tasjes en flessen in de keuken hebben voor hem geen speciale bete kenis. Voor de eigenaars ervan wel. "Ronnie?" "Yes girl. Tell me girl!" "You offered me a piece of my own bread yesterday..." Als het kwartje eindelijk valt, biedt hij met een stralend gezicht zijn excuses aan en vertrekt richting winkel om de schade te herstellen. Een paar dagen later kookt hij een groot, Brazili aans feestmaal voor iedereen. Aan namen op levensmiddelen doet hij nog steeds niet. Maar met zijn lach en zijn ogenschijn lijke onschuld maakt hij een hoop goed. Evenals met zijn com plimenten: "You know girl, you have beautifull brains girl." Door Lynn Stroo Nieuwerkerk aan den IJssel - De vierde edi tie van Nieuwerkerks eigen muziekfestival Greppelpop werd zaterdag gehouden. Tra ditiegetrouw overtrof het ook deze keer de voorgaande edities. Met twee podia's en 17 live bands was het feest dit jaar groter dan vorig jaar. De wolkbreuken die boven het ter rein losbarstten, konden het feest niet weer houden van een groot succes. Bijna alle leden en vrijwilligers van Stichting Jeugdwerk Nieuwerkerk (Taverna) doen elk jaar hun best om Greppelpop tot een gtoot festival te maken. Begon het vier japr gele den nog kleinschalig, dit jaar was hfet spek takel van begin tot eind bijna professioneel. Dat bleek vooral uit de opbouw en indeling van het festivalterrein, het verharde gedeel te van het IJsselpark. Van tevoren ontstond er bij de organisatie hier en daar wat stress bij het horen van de weervoorspellingen. j "Houden jullie van blues? Mooi, wij ook niet!" Reeuwijk - De medewerkers Hardcore Reeuwijk van Loose-End organiseren voor vrijdagavond 29 juni van 19.30 tot 23.30 uur een Houseparty in Jongerencentrum Loose End aan de Buitenomweg 5 voor jongeren van 10 tot en met 15 jaar. De muziek voorde Jumpstyle wordt verzorgd door onder ande re de DJ's Team Justice, DJ ROBIN, DJ FREAKY, en DJ Marfete, die afwisselend Hardcc 1 en Jumpstyle zullen draaien. Deze gehele a md zal er een strijd zijn tussen hardcore en de steeds populairder wordende jumpstyle. Rotterdam - Studenten van Hogeschool In- Holland presenteren een professionele musi cal: Pippinn. Een multidisciplinair studenten team werkt samen met professionals uit de musicalwereld aan deze productie. Tot 5 juli is de musical te zien in enkele steden waar Ho geschool InHolland een vestiging heeft. Zo staat Pippin op 4 en 5 juli in het Hofplem Theater in Rotterdam. Kaarten kosten 25,-en zijn te bestellen via www.pippin.nl. Deze versie van Pippin is een nieuwe rauwe, rafelige versie van het originele verhaal ui 1972. De musical, geregisseerd door Dame Cohen, heeft een sobere, maar spectaculaire uitstraling. Pippin wordt geproduceerd doo het conservatorium van Hogeschool INHU LAND Alkmaar in samenwerking met proteS sionals uit het musical-vak zoals Danië! co hen, Frederique Sluyterman van Loo, Dona j Streeter, GertJan Brinkman en Desiree va Gelderen. De afstuderende musicalstuden e

Hart van Holland | 2007 | | pagina 20