OUDEREN AAN DE ROL BOEKENMARKT AMNESTY INTERNATIONAL HOOP EN GENEZING BRENGEN GESLAAGDEN WELLANTCOLLEGE PftfLITIEBERICHTEN BOSKOOP Feestelijke afsluiting wande/driedaagse mmm Kasper Kranenburg van Mercy Ships AMEN IN LOFPRIJZINGSDIENST UIT DE KUNST 2007 Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 27 juni 2007 pagina 22 rVft'AJX Door M. Lindhoud Boskoop - Donderdagavond werd de zesde wandeldriedaagse voor ouderen op feestelijke wijze afge sloten. Scoutingband De Schouw haalde de rolstoelwandelaars vanaf het Rosarium op en speelde hen terug naar de Boezemweg naar het Zorgcentrum. Daar stond alles en iedereen klaar om de deel nemers in te halen. Bloemen, een drankje (van fris en wijn tot een advocaatje met slagroom) gaven een bijzonder slot aan een apart evenement. Het Zorgcentrum bood ouderen met en zonder rolstoel de kans om mee te doen. Voor elke dag werd een leuke route bedacht. De afde ling Welzijn van het Zorgcentrum was verantwoordelijk voor dit ge beuren, waarbij telkens 5 kilome ter werd afgelegd door de deel- Achter de muziek aan. nemers. Onderweg was er elke avond iets aparts geregeld. Op de tweede avond was men uitgeno digd op de koffie bij Floriant. Elk jaar wordt een Boskoops bedrijf of instelling bereid gevonden om de 'wandelaars' te ontvangen. Op de laatste avond stond onderweg een snoepdoos gereed met voor een iedere deelnemer een lekker 'spekkie'. 90 Ouderen met 90 begeleiders hebben deelgenomen. Familie en vrijwilligers stonden paraat om het wandelen mogelijk te maken. Voor twee avonden moeten de rol stoeldeelnemers zelf regelen dat er begeleiding is. Daarnaast zijn er steeds voldoende verkeersrege laars te vinden en altijd is er voor onderweg voldoende extra hulp of begeleiding. Marian de Lange na mens de organisatie: "Het is voor de bewoners van ons zorgcentrum een geweldige gebeurtenis." Zelf heeft ze eens erover gelezen en zo is Boskoop er aan begonnen. Het gonst van tevoren al van de ge ruchten, velen zitten gereed voor het raam om het défilé binnen te zien komen. Al die drukte is een uiterst welkome afleiding. De aankomst voor het Zorgcentrum leverde een drukte van jewelste op. Natuurlijk waren er familiele den en vrienden die een bloemetje kwamen brengen. De deelnemers zelf waren allen voorzien van een lint met medaille. Hier en daar werden de spekkies van onder weg geshowd. Het duurde even voor alle 90 deelnemers en hun begeleiders binnen waren. Op het plein voor het zorgcentrum bleef de scoutingband nog even spelen. Erik van de scoutingband zegt al tijd graag hier te willen spelen van wege de waardering die je krijgt en die je ziet op de gezichten van de rolstoelers. Er werd nagepraat, er werd wat gedronken. Kortom het bleef nog een hele tijd een ge zellige boel. Genieten van een bijzonder ijsje.. Door M. Lindhout Boskoop - "Geroepen worden en gaan", staat voorop bij de gedre ven Kasper Kranenburg.Hij ging vrij vroeg met pensioen bij Mulder Bos koop, maar zag zichzelf niet stil thuis zitten. Zijn drive om zich in te zetten komt al vanuit de oorlog toen de gaarkeuken levensbehoud beteken de. Confrontatie met het erbarmelij ke lot van velen in de Derde Wereld vormde zo'n cultuurshock. Zoiets wil je niet vergeten. "Een bezoek aan de galerij van ellende brengt je vanzelf tot helpen zolang je het mag doen." Hoop en genezing Mercy Ships is een christelijke hulp- verlenings- en ontwikkelingsorgani satie en stuurt schepen uit naar met name Afrika om barmhartigheid aan de allerarmsten te doen. Het is niet de bedoeling iets terug te krijgen. De schepen brengen hoop en gene zing voor velen. Er wordt ingespeeld op het gebrek aan ziekenzorg, het ontbreken van sanitaire voorzienin gen, gebrekkige landbouwvoor- zieningen en er wordt voorlichting gegeven. Aan boord werken alleen vrijwilligers, die geen salaris ontvan gen en zelf kost en inwoning beta len. Daarom is de rol van donateurs essentieel. De lat ligt hoog als je als organisatie 1 miljoen mensen wilt helpen. Aan boord worden operaties uit gevoerd, zoals oogoperaties, weg halen van goedaardige tumoren, gespleten gehemeltes en orthopedi sche operaties. Aan land worden de Landrovers ingezet om het binnen land in te gaan voor bouw van zie kenhuizen, sanitaire voorzieningen, zaden en gereedschappen worden meegenomen. Africa Mercy Africa Mercy is het grootste parti culiere hospitaalschip ter wereld en het ligt momenteel in een haven van Liberia, het land dat zo veel heeft geleden door de ellende van Tay lor. Voorlopig blijft het schip in die buurten vindt bevoorrading met andere schepen plaats, dat bespaart enorm aan brandstof. Op het schip is ruimte voor 16 containers, er zijn zie kenzalen, een apotheek, laboratoria, operatiekamers, ct-scan, röntgen, bi bliotheek, wasserette, postkantoor, winkel, café,keuken, internetcafé. Het schip meet 16.572 ton. Er is plaats voor 474 bemanningsleden. De zie kenzalen hebben 78 bedden, er zijn zes operatiezalen. Er is ook nog een school aan boord, want er zijn vrij willigers met hun gezin aan boord. De lengte van het schip bedraagt 152 meter en het is 23 meter breed. Bloed, zweet en tranen Kasper Kranenburg treedt op als am bassadeur voor Mercy Ships. Vanuit zijn vroegere werk benut hij aller lei contacten, tevens is hij politiek georiënteerd waardoor hij allerlei onvermoede bronnen weet aan te boren. Hij wil zelf heel veel geven en doen. Op het schip geef je je bloed, in de allerarmste landen werken be- Boskoop - Amnesty International Boskoop organiseert voor zaterdag 30 juni van 10.00 tot 16.00 uur in De Brug op het Kerkplein de jaar lijkse boekenmarkt. Op deze boe kenmarkt kan men terecht voor onder meer romans, kinderboeken en strips, pockets, wetenschap, ge schiedenis, studie, hobby, poëzie. en theologie. De boeken worden verkocht voor 2,- per kilo. Daar naast is de collectie dit jaar uitge breid met bespeelde videobanden en is er een geheel vernieuwde col lectie LP's en CD's. De opbrengst komt ten goede aan het werk van Amnesty International. Voor meer informatie: 0172-217143. Boskoop - Op het Wellantcollege, school voor Christelijk VMBO/ MBO-onderwijs, hebben de vol gende leerlingen hun schooloplei ding met succes afgerond: VMBO Basisberoepsgerichte Leerweg: Jelle de Boer, Priscilla Bron, Jannet Gerse, Lars de Groot, Evelien Heemrood, Bastiaan van der Hoeven, Annemieke Kamme- ijer, Wesley Loomans, David Moe- rings, Jiska de Roodt, Johan Spruit, Luke Verhoef, Bas Verhoek en Maartje Westerveld. VMBO Kaderberoepsgerichte Leerweg: Dennis Aalbregt, Naomi Alphenaar, Maayke van den Berg, Samantha Captein, Bob Endeveld, Hannah de Graaf, Richard Groe nendijk, Bart Hoogwerf, Bart Hou- dijk, Cees de Jong, Nicolien van der Lede, Roland Leder, Rik van Leeu wen, Stanley Looije, Renske Lopes, John van der Made, Chennel van der Meer, Bob Meininger, Jasmijn van Nierop, Mike van Ooi, Ancovan Os, Danny Smits, Suzanne Spruit, Danny van Vliet, Pim Vreeswijk en Fabian Wiegman. Victor van Bruggen, Sana Ezzarra- guy, Roy Fries, Trisha Harkes, Yentl Heemelaar, Carlijn Hofman, Ruben Korteland, Berry Lakerveld, Er- win van Leeuwen, Jessie Martens, Stephanie Paling, Bart Steenhuis, Dennis Straver, Dominique van de Velde, Manon van Waas en Rick Wetsteen. VMBO Gemengde Leerweg: Je roen van Bunningen, Siete Frouws, Mandy Grimmelius, Maikel van der Heijden, Nick van der Kraats, Eti- enne Peters, Iris van Roon, Mayke Stolwijk, Esmee Verweij, Stepha nie Vlasveld, Tjardo van der Zijden, Céleste Zwijnenburg. tekent dat het zweet van je afdruipt, en de tranen komen 'door de afgrij selijke ellende' die je ziet en ervaart. Hij heeft altijd al iets positiefs willen doen en hij was gewend om zich te presenteren. Dit samen met de net werken die hij had, zorgde voor een heel nuttige inbreng. Zijn inspira tie uit het geloof houdt hem op de been zelfs bij de confrontatie met het ergste leed. "Je moet laten mer ken dat je oprecht bent." Dan kun je zelfs zwaar werk aan, bijvoorbeeld bij het meebouwen aan een school onder hoge temperaturen in Ghana. Als je dan soms ook nog de water voorziening kunt bevorderen ten goede, dan kun je eventueel insec tenplagen verdragen. Toegegeven, soms lijkt het werk daar wel eens op een overlevingsactie. "Je moet het psychisch aankunnen." Vandaar dat hij thuis regelmatig sport, aan mara thons doet. Maar wat wil je ook als ex-marinier. Binnen afzienbare tijd gaat hij weer naar Afrika. Voor meer informatie: www.mercyshipsnewroom.org. Politie onderzoekt inbraken Boskoop - De politie doet on derzoek naar een groot aantal inbraken gepleegd in de ge meente Boskoop tussen maart en begin juni dit jaar. De politie verdenkt een 30-jarige veelple ger uit Boskoop die sinds 8 juni jl. in detentie zit voor het uitzit ten van een openstaande straf. Om de woningen binnen te ko men schopte of sloeg de dader steeds een ruit van de voordeur in. Bij de inbraken werden di verse goederen zoals geld, por temonnees met bankpassen en laptops gestolen. De politie ver wacht dat met het vastzitten van deze veelpleger dit soort wonin ginbraken zullen afnemen. Aanhouding voor doden van een eend De politie heeft woensdag 20 juni een 46-jarige man uit Bos koop aangehouden en ver hoord over het doden van een eend. Op zondag 17 juni had hij deze in het water aan de Pip peling doodgeschoten met een luchtbuks, omdat de eend hem overlast bezorgde door met re gelmaat in zijn tuin te komen. Een buurtbewoner die dit zag gebeuren legde het vast op de gevoelige plaat en belde de politie. De verdachte zou de buurtbewoner, nadat hij zag dat hij op de foto was gegaan, met onder meer gebaren be dreigd hebben. De verdachte ontkende dit echter. De lucht buks is in beslag genomen en de politie heeft proces-verbaal opgemaakt tegen de man voor het doden van de eend, het op de openbare weg komen met en gebruiken van een luchtdrukwa pen en voor bedreiging. De ver dachte heeft het politiebureau inmiddels weer verlaten. Fietsster gewond na aanrijding met shovel Een 41-jarige fietsster is don derdag 21 juni gewond geraakt na een aanrijding met een sho vel. Het ongeval gebeurde even voor 15.00 uur op de Insteek bij wegwerkzaamheden. De sho vel reed achteruit en de vrouw wilde deze aan de rechterzijde passeren. De fiets werd echter geraakt en de shovel reed met de linkerwielen over de fiets De vrouw werd met onbekend letsel overgebracht naar het LUMC. Boskoop - In de Zijdekerk vindt zondag 1 juli om 18.30 uur de laatste Lofprijzings- dienst van dit seizoen plaats. De serie diensten stond in het teken van het bekende Onze Vader gebed. Vandaar dat in de laatste dienst het 'Amen' centraal staat. Amen betekent letterlijk 'waar'. Dominee Van Rooijen uit Bleiswijk zal uitleg gen wat we hier precies onder mogen verstaan. Als iets waar is, is dan iets anders per defi nitie onwaar? Of is er ruimte voor meerdere waarheden naast elkaar? De samenzang zal worden begeleid door een combo onder leiding van Ben Kramer. Boskoop - Kunstbeoefenaars uit Boskoop zullen zich op zaterdag 1 juli van 12.00 tot 16.00 uur presen teren op de Boskoopse kunstmarkt in het Rosarium. Belangstellenden kunnen bij de diverse kramen te recht voor exposities, demonstra ties en workshops. Op het centrale podium worden door muzikanten en toneelspelers korte optreden verzorgd, 's Avonds wordt het eve nement afgesloten met een optre den van de Koos Mark Big Band uit Boskoop. Dit orkest heft onlangs opgetreden in televisieprogramma Dancing with the Stars. Het concert duurt van 20.00 tot 22.00 uur. Voor meer informatie, voor het hu ren van een kraam of het verzorgen van een optreden kan men contact opnemen met Cultureel Platform Boskoop 0172-230215. Aanmelden kan tot en met zaterdag 30 juni.

Hart van Holland | 2007 | | pagina 22