genda HOOGSTE PUNT NIEUW D0RRESTEIN BEREIKT LITIE BERICHTEN OUDHEIDKAMER ZATERDAG OPEN nieuwerkerk. ft ft ft G ft t ft ft ft ft t ft miftW: IS KIDZ STERRENSLAG OPBRENGST COLLECTE HANDICAP.NL CURSUSSENMARKT IN BIBLIOTHEEK HERINNERING FIETSTOCHT ER WERD GEBRIDGED Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 27 juni 2007 pagina 27 Politie vraagt hulp burgers bij aanpak autocriminaliteit Nieuwerkerk aan den IJssel/Moor- drecht/Zevenhuizen-Moerkapelle - Politie Hollands Midden in Nieu werkerk aan den IJssel, Moor drecht en Zevenhuizen-Moerka- pelle zoekt extra mogelijkheden om autocriminaliteit aan te pak ken. Het totaal aantal auto-inbra ken in deze drie gemeenten steeg in de periode januari tot de eerste helft van juni 2006 van 208 naar 328 in diezelfde periode dit jaar. De politie werkt hard aan het oplossen van de auto-inbraken - stelt onder andere meer buurton derzoeken in, verricht onderzoek naar hotspots en werkt samen met de recherche - maar dat is niet voldoende. "Het is van be lang dat mensen bij ons melden als zij een verdachte situatie zien", aldus teamchef Jaap de Kok van team Nieuwerkerk waar deze drie gemeenten onder vallen. "Dan kunnen we snel reageren." Een verdachte situatie is niet al leen als een burger ziet dat er bijvoorbeeld een ruitje is ingesla gen, maar ook als iemand op een parkeerplaats uitgebreid in auto's loopt te kijken. Ook is het altijd van belang dat mensen aangiften doen van een auto-inbraak. Dat kan op het politiebureau, via in ternet (www.politie.nl) of telefo nisch via 0900-8844. De komende tijd zullen politie agenten in samenwerking met de gemeenten preventieacties hou den in Moordrecht, Zevenhuizen- Moerkapelle en Nieuwerkerk aan den IJssel. Daarbij wijzen zij de in woners op het belang van goede preventie en delen zij spiegelhan- gers uit waarop tips ter voorko ming van auto-inbraken staan. De spiegelhangers zijn ook verkrijg baar op het politiebureau en de gemeentehuizen. Uit analyse blijkt dat autocrimina liteit in de drie gemeenten op di verse plaatsen voorkomt en er dus geen specifieke plaats is aan te wijzen waar het meer voorkomt. Ook is er geen specifieke buit aan te geven, de inbrekers nemen alles wat in de auto te vinden is mee. Stijging met name in Moordrecht In Nieuwerkerk aan den IJssel steeg het aantal auto-inbraken in 2006 in de periode januari tot en met de eerste helft van juni van 95 naar 120 in dezelfde periode van 2007. In Zevenhuizen geldt voor die periode een stijging van 25 auto-inbraken naar 54. De stij ging van auto-inbraken was in de afgelopen maanden het hoogste in de gemeente Moordrecht. Van 82 in 2006 (periode januari tot en met de eerste helft van juni) naar 129 in diezelfde periode in 2007. In samenwerking met de gemeente Moordrecht wordt Meld Misdaad Anoniem ingezet om de auto-in brekers aan te kunnen pakken. 'Auto-inbraken in Moordrecht. Dat laat u toch niet gebeuren? Meld Misdaad Anoniem.' Politie en gemeente Moordrecht roepen burgers via posters, ad vertenties en flyers met het be kende logo van Meld Misdaad Anoniem op melding te doen als zij getuige zijn geweest van een auto-inbraak. Dat kan via tele foon 0900-8844. Voor mensen die dat niet makkelijk vinden omdat zij de dader bijvoorbeeld kennen is anoniem meiden via 0800-7000 mogelijk. Informatiefolders zijn te verkrijgen op het gemeentehuis van Moordrecht en op het politie bureau in Nieuwerkerk aan den IJssel. t Een uitgave van de Stichting Cultureel Netwerk Nieuwerkerk aan den IJssel die tot doel heeft activiteiten van alle individuen en instanties die iets met cultuur hebben onder de aandacht te brengen van alle Nieuwerkerkers. Mededelingen voor deze agenda zijn welkom bij SCNNt.a.v. Patricia van Schaick, Uilendaal 9, 2914 RC Nieuwerkerk aan den IJssel >180-319041 of info@scnn.nl. Dinsdag 26 juni kennis maken met Klassiek Ballet Locatie: Muziekschool aanvang 17.45 uur groep 2,3 en 4 basisschool Woensdag 27 juni Voorspeelavond Volwassenen Locatie: Muziekschool aanvang: 20.00 uur Maandag 2 juli Voorspeelavond Keyboard/Klarinet Locatie: Muziekschool aanvang 19.00'uur Woensdag 4 juli Voorspeelavond Piano-Dwarsfluit Locatie Muziekschool aanvang 19.00 uur Donderdag 5 juli Voorspeelavond Slagwerk Locatie: Muziekschool aanvang 19.00 uur Vrijdag 6 juli Voorspeelavond Orkest Piu Mosso Locatie: Muziekschool aanvang 19.30 uur Lxpositie Sian Liem Locatie Atelier Gielen t/m 6 juli Schilderen PCOB Elke maandagmiddag 14.00 - 16.00 uur Vijf Boeken 12 Expositie Emmy Verkerke Raadhuis tot 20 juli Nieuwerkerk aan den IJssel - Met een druk op een knop zette wet houder van Loon een spektakel in gang. Terwijl confetti en bellen blaas de lucht in werden gebla zen en vuurwerk werd ontstoken, werd bovenop het betonnen frame van Nieuw Dorrestein de vlag ge hesen. Hiermee werd gevierd dat het hoogste punt in de bouw is be reikt. Een grote groep belangstellenden was op deze bijzondere gebeurtenis afgekomen. Wethouder van Loon heette alle toekomstige bewoners, omwonenden en overige belang stellenden van harte welkom in één van de toekomstige winkelruimtes die voor de gelegenheid feestelijk was aangekleed. Na het hijsen van de vlag werd er nog genoten van een toast op deze heugelijke ge beurtenis. Er was voldoende gele genheid om bij te praten over de bouw en er werd informatie over de toekomstige appartementen uit gereikt. Eind 2005 werd de aftrap gegeven voor de bouw van het pro ject Nieuw Dorrestein. Waar eens het oude winkelcentrum Dorrestein stond komt een complex dat zal be staan uit ongeveer 2850 m2 winkel ruimte met daarboven 65 koop- en 20 huurappartementen. Daarnaast zal het complex gaan beschikken over zestien zogeheten zorgwo- ningen en twee appartementen voor algemene zorgdoeleinden. Alle koop- en huurappartementen krijgen tenminste één ruim balkon. De appartementen zullen grenzen aan een groene, besloten binnen tuin. Er wordt veel geïnvesteerd in groenvoorzieningen en een goed lichtplan, zodat Nieuw Dorrestein zowel overdag als 's avond een pret tig winkel- en woongebied wordt. Op maandag 2 juli wordt er tussen 19.00 en 21.30 uur in het Raadhuis een inloopbijeenkomst gehouden over het ontwerp van de openbare ruimte rondom Nieuw Dorrestein. De verwachte oplevering van het appartementencomplex, waarvan op dit moment inmiddels 60 pro cent van is verkocht, zal plaats heb ben in de tweede helft van dit jaar. Nieuwerkerk aan den IJssel - De Oudheidkamer van de Historische Vereniging Nieuwerkerk is zater dag 30 juni open van 14.00 tot 17.00 uur. Op de stalzolder is een wisselexpositie van een selectie uit recent verworven bijbelse platen die de Hervormde zondagsschool Johannes in 1931 aanschafte. On danks de Nederlandse onderschrif ten zijn de platen afkomstig van Thomas Nelson Sons Ltd, een uit 1798 daterende Schotse pro testants-christelijke drukker en uitgever. De Oudheidkamer is te vinden aan de 's-Gravenweg 8 in de monumentale boerderij 'Nooit Gedacht', nabij de Capelse grens. De toegang is vrij. Buiten de open middagen zijn groepsbezoeken mogelijk. Voor meer informatie: 0180-312228 of www.nieuwerkerk. net/hvn. De volgende open mid dag is 28 juli. IXXW l/A \k ll ÜKM5 Nieuwerkerk aan den IJssel - Stichting Vedj organiseert voor zaterdag 14 juli voor de tweede keer een 'Sterrenslag voor Kidz' van 13.00 tot 16.00 in het Es- separk. Er zullen verschillende spellen worden uitgezet, waar onder een steprace en een eier- lepelrace. Ben jij sportief, tussen de 6 en 12 jaar oud en kan jij een team van zes personen bij elkaar krijgen, geef je dan nu op via da- nusiascholtes@zonnet.nl of op 06-20207501. Kan je geen team van zes perso nen bij elkaar krijgen geef je dan toch op, dan proberen wij nog een team samen te stellen. Nieuwerkerk aan den IJssel - Han dicap.nl, de fondsenwervingsor ganisatie van de Ango (Algemene Nederlands Gehandicapten Orga nisatie) hield in de week van 11 tot en met 16 juni haar jaarlijkse nationale collecte voor mensen met een beperking of chronische ziekte. De opbrengst van de col lecte was 4.900,22. De organisa tie bedankt gevers en collectan ten voor hun bijdrage. Nieuwerkerk aan den IJssel - In de bibliotheek aan het Raad huisplein wordt voor zaterdag 8 september van 10.00 tot 16.00 uur een cursussenmarkt georga niseerd. in samenwerking met de Muziek school en SCNN. Iedere organi satie of particulier die cursussen aanbiedt, kan zich in de biblio- theek presenteren. Belangstel lenden kunnen zich ter plaatse inschrijven voor een cursus voor het komende winterseizoen 2007/2008. De aanbieders van de cursussen zullen zich tevens presenteren onder de koepel van winkelcentrum De Reigerhof. Een 'kraam' op de cursussenmarkt is te reserveren op 0180-314818, 0180-319041 of 0180-316201. Nieuwerkerk aan den IJssel - De stichting Nieuwerkerkers Helpen organiseert de fietstocht 'Dwars door het Groene Hart' waarbij in geschreven kan worden voor een route van 200 kilometer of een route van 150 kilometer. Vooral voor de zogenaamde snelle ploeg (gemiddeld 30 kilometer per uur) zijn nog plaatsen vrij. Inschrijven kan via het formulier op de web site. Hier zijn ook de routekaart jes te vinden. Voor meer informa tie: www.nieuwerkerkershelpen.nl/ fietstocht/. Nieuwerkerk aan den IJssel - Bij de Nieuwerkerkse Bridgeclub werd maandag 18 juni de vijfde Zomerdrive 2007 gespeeld. Het koppel Ruud Rijks en Frithjof Blok werd deze avond overtuigend eerste. De uitslag was als volgt: 1.Ruud Rijks-Frithjof Blok 63.19; 2.Laila en Roel Bakker 62.50; 3.Pe ter Bijsterveld-Ron van Domburg 53.82; 4.Leny Hoogland-Alice van der Heuvel 53.13 en Rob Moel- ker-Arie van Veen 53.13; 6.Freek Bijlsma-Martha Boers 50.69; 7.Selma van der Berg-Thea Mi- chels 50.00; 8.Guus Ham-Henny Hensen 47.57; 9.Stella de Wit-Ma- rijke Blok 47.22; 10.Ineke van der Heuvel-Marja Catsburg 46.88; 11.Wim Schreuder-Ton Vissers 46.53; 12.Wil Blok-Wil Valk 46.18; 13.Lucy Wijnen-Renate Tournier 40.63; 14. Rina Koolhaas-Adele Floris 38.54. Jakob door Izaak gezegend.

Hart van Holland | 2007 | | pagina 27