WIJKBIJEENKOMST WIJK ESSE EN OMSTREKEN VOLLE RAADSZAAL BIJ PRESENTATIES HERINRICHTING RAADHUISPLEIN MOOIE ROUTES FIETSVIERDAAGSE LAATSTE BIEBNI6HT NIEUWERKERK i DIER VERMIST OF GEVONDEN? pagina 28 Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 27 juni 2007 Nieuwerkerk aan den IJssel - Stich ting Jeugdwerk Nieuwerkerk aan den IJssel organiseert voor don derdag 28 juni van 21.00 tot 23.00 uur de laatste Biebnight van dit seizoen in de bibliotheek aan het Raadhuisplein. Thema van deze avond is 'lichaamsversieringen'. Een tatoeëerder en een piereer/ bodypainter zullen deze avond in formatie geven over hun werk én een demonstratie geven. De toe gang is vrij. Nieuwerkerk aan den IJssel - Zo'n 45 inwoners van de wijk Esse en omstreken bezochten vorige week de wijk- en buurtbijeenkomst in het TVO Nieuwerkerks College. Naast een presentatie over veiligheid door de politie kregen de bewoners een uitleg over woningtoewijzing. De vier wethouders schetsten een kort beeld van de stand van zaken van de belangrijkste projecten in de wijk. De inwoners zelf kwamen ook aan het woord. Veiligheid Teamchef Jaap de Kok presen teerde de veiligheidscijfers van de politie voor de wijk Esse en omstre ken over het eerste half jaar van 2007. Het aantal woninginbraken bleef in deze periode gelijk aan dat uit 2006: acht keer werd hiervan aangifte gedaan. De maand janu ari liet een auto-inbraakgolf in de wijk Esse Hoog zien (17 van de in totaal 34 aangiftes op dit gebied). Het aantal geweldsincidenten nam beduidend af (18 incidenten). Wel nam het aantal vernielingen toe (40 aangiftes) ten opzichte van vorig jaar. De overlast door hangjonge ren bleef op hetzelfde niveau (48 incidenten). Door een verdubbeling van het aantal controles van hang plekken, zijn veel daders inmiddels bekend, waardoor de politie meer persoonsgericht en dus effectiever kan optreden. De teamchef gaf verder aan dat het aantal aangiftes in Nieuwerkerk aan den IJssel over het algemeen behoorlijk stijgt. Waarschijnlijk is dit te danken aan de nieuwe mogelijk heden tegenwoordig ook aangifte te doen via internet of op afspraak bij de politie op het bureau. De teamchef benadrukte nog eens de verschillen tussen de diverse tele foonnummers die inwoners kunnen gebruiken om meldingen te doen: -112 voor spoedeisende hulp, dus ook voor gevallen waarin daders van een delict op heterdaad be trapt worden; -0900-8844 voor meldingen die geen spoedeisend karakter heb ben; -0800-7000 Meld Misdaad Ano- Nieuwbouwprojecten Wethouder Tamara Venrooy liet weten dat de voorbereidingen voor de nieuwe speeltuin aan de Klein- polderlaan in volle gang zijn. Bin nen enkele weken wordt de eerste paal geslagen. Voor wat betreft het nabijgelegen nieuwe jongencen trum: er wordt een nieuwe afspraak gemaakt met de klankbordgroep, omdat een aantal suggesties van in woners over het ontwerp nader on derzocht wordt. Daarna zal er een informatieavond plaatsvinden voor alle inwoners. Wethouder Jan Verbeek vertelde dat alle scholen in Nieuwerkerk na de zomer naschoolse opvang aan kunnen bieden (7.30-18.30 uur), zo als verplicht is gesteld door het Rijk. Er is ook ingezet op een breed pa let aan activiteiten dat na schooltijd aangeboden zal worden. Verder liet de wethouder weten dat de Brede school in Esse in 2009 zal worden geopend. Wethouder Siem van Loon gaf aan dat er spoedig begonnen zal wor den met de reconstructie van de Bermweg en de Kerklaan. De werk zaamheden vinden in de zomerva kantie plaats, waardoor inwoners zo min mogelijk overlast ondervin den. Wethouder Jan Slagt berichtte aan wezigen dat er vorige week een n- spraakbijeenkomst is geweest over de plannen voor Esse Zoom Hoog zijn drie schriftelijke reacties binnen gekomen. Het college buigt zich hier over. Voor wat betreft Villapark Es- sesteijn: de ontwikkelaar is momen teel bezig met het aanleggen van de infrastructuur. Wonen Dezelfde wethouder Ruimtelijke Or dening en Volkshuisvesting Jan Slagt en beleidsmedewerkster Cora Klijn van woningbouwcorporatie Vestia Nieuwerkerk verzorgden een duo presentatie over wonen en woning toewijzing binnen de gemeente. Net als tijdens de voorgaande wijkbij eenkomsten in de wijken Zuidpias en Dorrestein, werd de dringende behoefte aan (huurwoningen voor jongeren kenbaar gemaakt door de aanwezige bewoners. Inwoners aan het woord Een greep uit de overige, door in woners zelf aangedragen onder werpen: te hoge drempels in Esse Hoog, wateroverlast na regenval in de Burgemeester van Heugtenlaan, het onderhoud van fiets- en voetpa den in Kleinpolder en wat te doen in dien men vermoedt dat er iets mis is met alleenstaande buurtbewoners, bijvoorbeeld doordat de brievenbus overvol zit. Bij het laatste onderwerp gaven de burgemeester en wethou der Venrooy aan dat in dit soort gevallen contact opgenomen kan worden met de buurtcoördinator, de politie of met het Meldpunt Zorg en Overlast (ZO). Via dit nummer (0182 - 545646 dat op dinsdag en donder dag van 10.00 tot 12.00 uur bereik baar is) wordt de GGD ingeschakeld- Vermist: - Een schildpadpoes, linkerachter poot wit vlekje, rode neus, bef, vlek op hoofd, klein en mager, 13 jaar oud, Dalkruid te Nieuwer kerk a/d IJssel. - Een grijze poes, witte laarzen, kin, langharig, 3 mnd. oud. Oost Buurtstraat te Moordrecht. - Een gecastreerde witte kater met rode vlekken, rode oren en staart, 1 jaar oud. Vecht te Nieuwerkerk a/d IJssel. Gevonden: - Een zwarte kat, witte laarzen voor, poten achter, bef, wat in snoet, loopt er ca. zes weken. Brandstraat te Moordrecht. - Een groot lichtbruin hangoor konijn, loopt er ca. twee weken. Groenendijk te Nieuwerkerk a/d IJssel. Voor informatie en aanmeldingen: Amivedi Nederland, Ankie van der Kruyk 0184 661509 of www. amivedi.nl Door Karin Heeren Nieuwerkerk aan den IJssel - Als onderdeel van het centrumplan staat de herinrichting van het Raad huisplein op het programma. Drie bureau's hebben de kans gekregen een voorstel voor herinrichting van het plein te maken en kwamen deze presenteren in de raadszaal van het gemeentehuis. Drie ver schillende visies met ook overeen komsten: het plein moet gezellig worden en uitnodigend zijn. Een plaats voor ontmoeting met mo gelijkheden voor evenementen, de verkeersdruk moet verminderen doordat de ronde langs het plein geen doorgaande weg meer zal zijn en een 30 kilometer gebied zal worden. Na de presentaties komen gesprekken met de klankbord groep, met Stichting Evenement en met de winkeliersvereniging van het Reigerhof. Hierna zal het college besluiten wel ontwerpbu reau geselecteerd wordt om de vi sie verder uit te werken. Voor het ontwerp was een programma van eisen opgesteld. CH Partners Richard Koek presenteerde de vi sie en het plan van CH Partners. Minder ruimte voor verkeer zodat meer ruimte ontstaat voor voet gangers was een van de conclusies, met een wandelboulevard onder de reeds bestaande platanen. De arcade voor de bebouwing aan het Raadhuisplein wilde hij bebouwen om zo een beter ruimtelijk effect te krijgen. Bijzonder in het ontwerp van CH Partners was de espla nade, een wandelgebied over het plein van mooie natuurlijke materi alen als een soort catwalk. Buro Sant Co De analyse van Buro Santen Co Presentatie van CH Partners. fietsvierdaagse werd gehouden. De 42 deelnemers werden elke avond op het Raadhuisplein harte lijk ontvangen door leden van de Stichting Evenement. was eveneens dat het 'hart van het centrum' momenteel wordt gemist op het Raadhuisplein. Maurits van der Sande presenteerde namens Buro Santen Co drie mogelijke modellen voor het plein: 'trouw ring', als tweede 'bulls eye' en een 'kamerbreed tapijt'. De afwikkeling van het verkeer was met name voor bij het 'kamerbreed tapijt' aanzien lijk verschillend van de huidige si tuatie en de andere modellen: niet meer op de rotonde maar door rijden tot het midden waardoor grote ruimten ontstaan. Van der Sande lichtte toe dat het plein in zijn geheel bekeken moet worden, van gevel tot gevel, waardoor het verkeer minder dominant wordt. PIM landschapsarchitectuur Pim Vervuren kwam als laatste aan de beurt met zijn presentatie; ook hij wilde het gehele plein be nutten en pleitte voor het visueel sluiten van de brede ingangen van het plein met beplanting waar door meer intimiteit op het plein ontstaat. Hij pleitte ook voor een blikvanger op het plein, een losse bomenstructuur zodat er een 'dak' ontstaat en meer horeca op het plein. Parkeerruimte komt in zijn plan voor de woningen op het plein, wat hem op commentaar uit de zaal kwam te staan. Vervolg Na deze presentaties volgen ge sprekken met verschillende belang hebbenden. Ook zullen de reacties van de aanwezigen in de raadszaal en mensen die via de website van de gemeente Nieuwerkerk nog hun visie kenbaar zullen maken meegenomen worden. Opmerkin gen over de verkeersafwikkeling bijvoorbeeld; een deel van de aan- Nieuwerkerk aan den IJssel - Fiets- liefhebbers werden tijdens de avondfietsvierdaagse getrakteerd op een viertal mooie routes. Het was de 22ste keer dat de avond- Visie van PIM landschapsarchitectuur. wezigen achtte het onwerkelijk dat er langzamer gereden gaat worden door het verkeer. Er zal een menta liteitsomslag nodig zijn. Datzelfde geldt voor het fietsverkeer; waar zij nu een ruim apart fietspad heb ben, gaan zij bij alle plannen deel uitmaken van de doorgaande ver- Drie modellen van Buro Sant Co. keersstroom. Een opmerking die hierbij gemaakt werd is dat aparte verkeersstromen vaak juist niet vei liger zijn omdat auto's dan harder gaan rijden. Daarna zal het college beslissen wel bureau de opdracht krijgt het ontwerp verder uit te werken.

Hart van Holland | 2007 | | pagina 28