r VAN DE REEST TWEE KEER ONDER PAR BIJ STROKEPIAYKAMPIOENSCHAPPEN GOEIE PRESTATIES OP JITAE TAEKWONDO CLUBEXAMENS DE TREKVOGELS LAAT KANSEN ONBENUT IN RIDDERKERK NK R0LDANSEN I0LF MIDGETGOLF SPORT a ia TEAKWONDO GESUAGDEN CLUBEXAMENS JITAE BILJARTEN BRONS VOOR BIUARTERS OP NK ANTILOPE ORGANISEERT TWEEDE G0UWEB0SL00P Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 27 juni 2007 Nieuwerkerk aan den IJssel - Met een score van 291 slagen vol tooide Nieuwerkerker Byron van der Reest op zondag 10 juni het Strokeplaykampioenschap over 4 keer 18 holes van golfclub Van Rijckevorsel. Zowel op zaterdag 9 juni als op de zondag erna liepen de deelnemers 36 holes. Van der Reest bleef in twee van de vier ronden met 70 slagen onder het aantal slagen van de baan, wat een prestatie van formaat was. Nooit eerder is dit in de geschiede nis van Van Rijckevorsel voorgeko men. Ook de totaalscore van 291 is een kampioenschapsrecord op de baan van Hitland. De voorsprong op de nummer twee bedroeg 19 slagen. Met kop en schouders, zowel letterlijk als figuurlijk, stak de degelijk en constant spelende Van der Reest boven de concur rentie uit. De 19-jarige student uit Nieuwerkerk zag zijn handicap van 5 zakken naar 3, waar hij heel blij mee was. Hij heeft nu de op één na laagste handicap van de club. Bij de dames was het de eveneens uit Nieuwerkerk afkomstige Con stance Bruijnen die aan het lang ste eind trok. Golfdames lopen op twee dagen drie maal 18 holes, waarvan tweemaal op de zondag. Na de eerste ronde had ze nog een achterstand van 7 slagen op de uiteindelijke nummer twee die ze op de zondag wist om te buigen in een voorsprong van 10 slagen. Constance, een 17 jarige gymnasi- V.l.n.r. Mark Nossent, Bea Bijlsma, Byron van der Reest, Constance Bruijnen, Senol Uyrum en Anneke Versluis. aste, die ook namens haar school deelneemt aan internationale de- batingwedstrijden, sprak in haar dankwoord zeer onbevangen het tot de laatste plaats gevulde terras van Hitland toe. Wedstrijdleider Hans Wognum zet te ook de aanstormende jeugd, die de meeste van de top-10 plaatsen voor zich had opgeëist, in het zon netje. De jongste deelnemer Dylan Vusse uit Krimpen aan de Lek was zesde geworden en de drie jaar oudere Kees van der Haagen uit Nieuwerkerk legde beslag op de vijfde plaats. Beiden hadden een rondegemiddelde van 82 slagen. Voor de oudste deelnemer van het veld, de bijna 75-jarige Bob van Dijk, gold zeker het gezegde: de oudjes doen het nog best. Versle ten, maar voldaan, zag hij aan het eind van de wedstrijd zijn naam op de 30ste plaats van de ranglijst te rug. De uitslag bij de dames was als volgt: I.Constance Bruijnen, 2.An neke Versluis en 3.Bea Bijlsma. Bij de heren: I.Byron van der Reest, 2.Mark Nossent en 3.Senol Uyrum. Crahid Chaquibi pareert een aanval van clubkampioene Eline Rekveld. Waddinxveen -Taekwondo Club Jitae heeft op 19 juni en 22 juni cluoexamens gehouden op de trainingslocaties in Waddinxveen en Gouda. De leden die klaarwaren °rn examen te doen, hadden de afgelopen weken hard getraind om de vereiste oefeningen zo goed mogelijk te voltooien. Ah variant op het normale onderdeel sparren kreeg pupil Chahid Chaquibi voor het behalen van de groen/blauwe band de opdracht om tegelijkertijd met de twee vrouwelijke clubkampioenen, Eline Rekveld en Lindi Korpelshoek, te sparren. Geïnteresseerden in Taekwondo kunnen komen kijken of vrijblijvend meedoen bij proeflessen op deze locaties. Voor meer informatie: 0182-636462 ofJitae@tiscali.nl. Groen-Blauwe band Chahid Chaquibi Maurice Korpelshoek Menno Rekveld Victor de Vries Groene Band Robbert ten Brug ^e"y Caljouw Joeri Eykelhof Dajo Jeremias Ferenc Pinter fiodi Korpelshoek Eline Rekveld Geel-Groene Band Dina Benamar Robin Bruijniks Michelle van Dijk Mischa Grasmeyer Selina Jagroep Demelza Meijer Melissa Wassink Gele Band Marlieke Oostdam Joyce Rats Caitlin Steenwinkel Vivien Verbong Marvin Wijnveld Wit/Gele Band Tuki Hasani Natasha Hölscher Nienke Sietzema Jelle van Vlisteren Anita Vorkley Miloud El-Amrani Boris Ket Farzad Mobasher Boskoop - Op het terrein van Hole Ridders in Ridderkerk werd de vijfde competitiewedstrijd ge speeld uit een serie van zes met als inzet was de eerste plaats. Zowel De Trekvogels 1 als Hole Ridders 1 stonden namelijk aan kop met 16 punten, dus was er beide teams al les aan gelegen om met een voor sprong de laatste wedstrijd in te gaan. De eerste ronde, die een stroef be gin kende, leidde al direct tot een achterstand van 6 slagen door een score van 101. Door te spelen met iets meer precisie lukte het De Trek vogels 1 om de achterstand in een vrij riante voorsprong om te zetten met een score van 92 tegen 108 voor Hole Ridders. De Trekvogels 1 had nu een voorsprong van 10 slagen. De derde ronde was echter weer voor de ploeg uit Ridderkerk met een totaal van 96, waar De Trekvogels 108 moest noteren. De rollen waren weer omgedraaid. De laatste ronde bleef spannend tot een paar banen voor het einde van de laatste spelers. Met een slotronde van 94 bracht Hole Rid- ders het eindtotaal op 393, terwijl De Trekvogels 1 met een score in de laatste ronde van 98 op een slot- totaal van 399 kwam te staan. De gedeelde derde plaats met 415 was voor Heerhugowaard 1 en Amigo 1. Hole Ridders 2 en De Trekvogels 2 sloten de rij met respectievelijk 420 en 438. Wanneer in september de laatste competitiewedstrijd in Alphen bij Amigo wordt gespeeld, gaat Hole Ridders 1 met een voorsprong van 1 punt en 29 holeslagen de wed strijd in. Voor De Trekvogels 1 rest de zware klus om in Alphen te win nen met grote cijfers. Moerkapelle/Nieuwegein - Biljart vereniging Moerkapelle heeft na de twee gouden plakken van vorig jaar dit jaar de bronzen medaille gewonnen in de C2-klasse. In sport hal Merwestein te Nieuwegein stonden 28 biljarts opgesteld voor de Simonis Biljartlakens Landsfina- le, georganiseerd door de K.N.B.B.. In de C2-klasse waren nog zeven andere teams uitgenodigd om Moerkapelle van prolongatie van hun titel af te houden. Na de eerste vier poulewedstrijden kon slechts één winstpartij worden genoteerd. Marcel Drost verloor beide partijen en Cock Verstoep verloor eenmaal. Een finaleplaats behoorde nog steeds tot de mogelijkheden, maar dan moesten de resterende vijf par tijen wel gewonnen worden. Kees de Knegt, Cock Verstoep en Marcel Drost wonnen tezamen vier partij en waardoor de druk op de schou ders van Cock Verstoep kwam te liggen. In een slechte partij keek hij al gauw tegen een achterstand aan en het was zijn tegenstander die als eerste zijn laatste carambole maak te. Met een gelijkspel zou de finale nog gehaald kunnen worden. Cock moest nog 14 caramboles en be gon gedreven aan zijn laatste serie, 1,2,3,,11,12 en toen ging het he laas mis. Er restte niets anders dan de strijd om de derde/vierde plaats. Zonder al te grote problemen kon het brons tenslotte worden binnen gehaald. Goud ging dit jaar naar BV Apollo uit Maarssen. Tweede werd BV De Corner uit Wijchen. Waddinxveen - Sportclub Antilope organiseert voor donderdag 28 juni om 19.30 uur de tweede Gouwe- bosloop van dit seizoen. Voor de lopers zijn er afstanden over 2,5, 5, 7,5 en 10 kilometer. Door Nordic Walkers en wandelaars kan er een afstand van 5 kilometer afgelegd worden. Het inschrijfgeld voor alle afstanden bedraagt €2,-. Voor meer informatie: www.scanti- lope.nl of op 0182-616961. Moerkapelle/Gouda - In sporthal De Zebra te Gouda werden voor zaterdag 23 juni de Nationale Kam pioenschappen Roldansen gehou den. De organisatie was in handen van de vereniging Rolling'90 in sa menwerking met een aantal spon sors. De vele vrijwilligers en het bestuur stonden garant voor een vlekkeloos verlopen NK dansen onder auspiciën van de SBN. De cadetten beten de spits af met de verplichte dansen en scoorden hier goed op. De verplichte dan sen van de jeugd waren een klasse apart. De vier dames lieten zich van hun beste kant zien en het onderlinge verschil tussen de num mers twee, drie en vier was erg klein. Dankzij sterke zenuwen en een technisch bijna perfecte uit voering van de Kilian en de Wals was het echter Elja Kamp die het klassement onbetwist aanvoerde. Martijn Robbemond en Emily van het Wout, respectievelijk junior en senior dansten goed en stonden garant voor een Foxtrot, Wals en Quickstep van uitstekende kwali teit. Na de internationale klasse ston den de pupillen klaar. Voor hen was het de eerste keer dat ze aan een kampioenschap deel mochten ne men en hun optreden was ronduit vertederend. Larissa Twilt eindigde op de eerste plaats, op de voet ge volgd door Katinka van Kasteel en Laura Pak die derde werd. De wedstrijd van de aspiranten was ongekend spannend. De da mes doen weinig voor elkaar on der in techniek en ook het karakter van de verschillende dansen wordt heel expressief getoond. Kortom ook hier was het de combinatie van techniek, uitstraling en sterke zenuwen die de uiteindelijke uit slag op het scoreboard bracht. Charelle Grootenboer werd eerste, Desi Voorwinden tweede en Syl- vana Twilt werd derde. De originele dans de Cha Cha, was de volgende dans die door de ca detten verreden werd en die de einduitslag zou bepalen. Nicky Boer werd eerste. Chelsie Rupke eindigde op de tweede plaats en Danique Veldmeyer werd derde. De strijd om de 1e, 2e en 3e plaats bij de jeugd lag na de verplichte dansen nog helemaal open. Chan- tal Hertog werd op de moeilijk te dansen rumba vierde. Valerie Krijgsman werd derde, nipt ach ter haar zus Lindsey die de tweede plaats veroverde. Elja Kamp danste vol overgave naar de eerste plaats én de kampioenstitel in de klasse jeugd. Martijn reed een vrije dans op mu ziek uit Miss Saigon en verraste iedereen met zijn presentatie. Emily van het Wout was een van de schaatsers die het publiek en de jury een 'kippenvelmoment' bezorgde met haar vrije dans. Ook dit jaar werd zij daarom met verve de 'First Lady of Dance'. First Lady of Dance Emily van 't Wout. De diverse prijswinnaars van de NK Roldansen.

Hart van Holland | 2007 | | pagina 39