ONVERWACHTE PRACHT ACHTER TUINSCHUTTING VERKOOP WONINGEN VAN START K"i DIER VERMIST OF GEVONDEN? 91 ^ËVENHUÏZEN-MOERKAPFI i F KERKDIENSTEN - 1 JULI Volgende stop revitalisering dorpskern Moerkapelle Dorpsstraat Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 27 juni 2007 Zevenhuizen Dorpskerk 10.00 ds. L.C. de Borst; 19.00 uur jeugddienst. Kapel Oud Verlaat 10.00 uur ds. M. de Boer. Geref. kerk 9.30 uur ds. R. Klijnsma 18.30 uur dra. K.W. Broos. R.K. gem. 10.30 uur Euch. Vie ring, 1e H. Communie Pastor A. Bosman in vrij. Herv. Kerk. Moerkapelle Ger. Gem. 9.30 uur leesdienst; 19.00 uur ds. W. Silfhout. Herst. Herv. Gem. 9.00 uur kand. Joh. Fekkes; 18.30 uur ds. W. van Vlastuin. MEDISCHE WEEKENDDIEN STEN Zevenhuizen-Moer- kapelle en Waddinxveen: voor spoedeisende huisartsenhulp buiten kantooruren (17.00-8.00 uur, weekenden/feestdagen): HuisArtsenPost Midden-Hol land (HAP MH), Jan van Beau- montstraat 4, Gouda, 0182- 322488. Dienst Apotheek Midden- Holland (DAM), Ronsseweg 138 (tegenover de Bleuland-lo- catie van het Groene Hart Zie kenhuis), Gouda, 0182-698820 NPV Vrijwillige Thuiszorg: mw. J. Snoep-Bij de Vaate tel. 079 - 593 2702, mw. A. van der Spek-Van der Wilt tel. 079 - 593 2668 of mw. C. van der Spek Ebbers tel. 079- 593 2706. Verslavingszorg Midden Holland, Pamassia, psycho-me- disch centrum, IJssellaan 2-2a, 2806 TK Gouda, telefoon 0182- 563500, fax 0182-563521. Be reikbaar: maandag tot en met vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur. Diabeteslijn (033) 463 05 66 info@dvn.nl, voor alle vragen over diabetes (24 uur per dag 's nachts alleen in geval van nood). Algemeen maatschappelijk werk Kwadraad, Inloop- en telefo nisch spreekuur: Dorpsstraat 75, Zevenhuizen, maandag van 09.00 - 10.00 uur, tel: 0900 1202150/0182-594710. www.stichtingkwadraad.nl, www. info stichting kwadraad. nl. Inloop spreekuur in de huis artsenpraktijk Moerkapelle Weideplantsoen 20, Moerka pelle, do. 9.00-10.00 uur, tel: 0900-1202150 0182-594710. Wie buiten kantooruren drin gend hulp van het maatschap pelijk werk nodig heeft, kan terecht bij de Zorglijn: 0182- 594500. Bereikbaarheid buiten kantoor tijden: 0182-594710. Groene Hart Ziekenhuis: Bleulandlocatie: Bleulandweg 10, 2803 HH Gouda, (0182) 505050. Postadres: Postbus 1098, 2800 BB Gouda. Jozeflo catie: Jan van Beaumontstraat Voor informatie over wachttij den, opname, afdelingen etc. www.ghz.nl Spoedeisende hulp voor dieren Dierenkliniek Zevenhuizen, Nij verheidscentrum 10, 2761 JP Ze venhuizen, tel: 0180-631458. Door Paulien de Graaf Moerkapelle - Tuinclub 'de Moer bei' van de Vrouwen van Nu hield zaterdag 23 juni een open tuinen- dag. Vier tuinen werden openge steld. Daar kon het publiek dit jaar ook kunstwerken van plaatselijke kunstenaars bewonderen. Het weer zat niet mee, het aantal bezoekers viel desondanks niet te gen: "Meestal komen de mensen op de fiets, nu meer met de auto." De tuinen werden bezocht door leden van andere afdelingen van Vrouwen van Nu uit onder andere Bleiswijk en Bodegraven en ook door leden van Groei Bloei, een landelijke vereniging van liefheb bers van planten en bloemen in huis en tuin. De koffie werd binnen of onder een afdak geserveerd, zo dat de bezoekers konden schuilen tegen de soms heftige buien. De open tuinendag werd voor de derde maal georganiseerd. "We hebben een aparte tuingroep en daarvan stellen steeds enkele le den hun tuin open", vertelt gast vrouw en voorzitster Janny van der Linde. "Eén tuin is van een lid van Groei Bloei: die van mevrouw Molenaar aan de Beatrixlaan." Verlengstuk Zoekend naar een bordje 'open tuin', wordt de bezoeker steeds weer verrast door de tuinen achter de schutting. Onverwacht diepe tuinen met een keur aan bloemen en planten, waterpartijen en per gola's. "De tuin is een verlengstuk van jezelf", vertelt mevrouw van der Linde. "Daarom zijn ze ook zo verschillend. De één houdt van een rustige tuin, met overzichtelijke vlakken. De ander laat alles door elkaar groeien, met kleine paadjes ertussen. De één kiest weer meer voor bloeiende planten, de ander voor klimplanten of groene bo dembedekkers." De open tuinen zijn inderdaad heel verschillend. De tuin van familie Van Meeteren aan de Herenweg is een oase van groen: een grote vijver met Koikar- pers bij het terras, mondt uit in een klein beekje dat achterin de tuin zijn oorsprong vindt in een water val. De tuinmeubelen die her en der in de tuin staan, zijn gemaakt door meneer Van Meeteren. De tuin aan de Beatrixlaan bestaat uit een bloemenborder rondom een grasveld. De tuin van Ten Hoopen is lieflijk, ook met een vijver en veel rozen en clematis. Bij Van Mil aan de Oranjestraat, zijn naast de plantenborder met grote vijver, ook oude fruitbomen en een grote groentetuin te zien, die meer de sfeer van een boerentuin oproe pen. Veel Latijnse namen werden uitgewisseld door bezoekers en ei genaars, stekjes meegenomen en vragen gesteld over waar bepaalde planten vandaan komen. Kunst Voor het eerst werd de open tui nendag gecombineerd met kunst. Kees Doedeijns, Adriana Bonten bal (beeldhouwwerk). Els van Heusden-Hartenveld (bronzen beelden), Janny ten Hoopen en Ineke van der Vlucht (schilderijen) presenteerden hun beelden en schilderijen in de tuinen en in de aangrenzende woningen. Moerkapelle - De lang verwachte revitalisatie van de dorpskern Moerkapelle komt binnenkort in een belangrijke volgende fase. De verkoop van vijf eengezinswonin gen en negen levensloopbesten- dige patio-bungalows gaan zater dag 30 juni van start bij Perdijk Makelaardij. Als 60 tot 70% van de woningen snel worden verkocht kan er in het najaar gestart wor den met de bouw. De woningen worden gebouwd op de 'Koster locatie'. De woningen die nu in de verkoop gaan zijn onderdeel van de revita lisering van de kern Moerkapelle. Al jarenlang vragen bewoners en ondernemers in de kern om een stevige impuls om de leefbaar heid te vergroten en daarmee het wegvloeien van de voorzieningen tegen te gaan. De dorpskern is een belangrijke stap, momenteel is er veel leegstand in de dorpskern en dat komt de leefbaarheid niet ten goede. Om de dorpskern opnieuw aan trekkelijk te maken is er een groot plan gemaakt door VosPlan Vast goedontwikkeling in samenwer king met Bakker Partners Pla nontwikkeling. Naast de eerste woningen die in de verkoop gaan, voorziet het plan in een nieuwe supermarkt en een compleet as sortiment winkels die gecentreerd zullen worden rondom de super markt. Er zullen boven de super markt appartementen komen. Het gezellige dorpsplein rondom de monumentale kerk en ver schillende gevels worden gereno veerd. Ook de Dorpsstraat wordt herbestraat en de Schapenweide zal opnieuw worden ingericht op een landschappelijke wijze. Op dit moment is de projectontwikkelaar nog bezig met het verwerven van de gronden op de Schapenwei. Twee typen woningen Op de Koster-locatie wordt een hofje gebouwd met negen patio bungalows 'Rozemarijn', met het woon- en slaapgedeelte en de badkamer op de begane grond, waardoor het leefgedeelte geheel gelijkvleoers is. Op de verdieping bevindt zich nog een logeerkamer. Deze woningen zijn hiermee levens- loopbestendig. De vijf eengezins woningen 'Spirea' zijn twee-laags en hebben een schuin dak krijgen een uitstraling die heel goed past in de karakteristieke dorpskern Moerkapelle. Als er 60 tot 70% van de woningen voor de zomer is ver kocht kunnen de transporten van de grond medio september plaats vinden. Direct daarna kan begon nen worden met de sloop en het bouwrijp maken van de grond. Als alles spoedig verloopt zal medio oktober de eerste paal voor deze fase van de revitalisering geslagen kunnen worden. Inloop zaterdag Tussen 11.00 en 14.00 uur kunnen belangstellenden voor de wonin gen in de kern Moerkapelle te recht bij Perdijk Makelaardij aan de Dorpsstraat in de kern Zeven huizen. Het team van Perdijk staat klaar, met koffie en een koekje, met brochures en informatie. Ook kan er direct financieel advies ge geven worden door een aanwezige geldverstrekker, die ook een speci aal arrangement kan aanbieden. De woningen worden verkocht on der GIW garantie. Bij snelle verkoop kan in oktober 1e paal geslagen worden. Vermist: -Labrador, reu, zwart, halsband rood, van Hasseltweg, Moerka pelle; Gevonden: -poes, cypers met wat rood, witte tenen voor, bef. Zuidkade, Waddinxveen; -kat, zwart, rood bij bek schild padpoes? zwart tuigje om. Burg. Colijnstraat bij jachtha ven Boskoop. -schildpadpoes, witte tenen voor, sokjes achter, bef, linker wang rood, Swanlaweg Molen weg Moerkapelle; -twee konijnen, één wit met bruine vlekken, één lichtbruin met zwarte strepen, Westland, Moerkapelle; -hangoorkonijn, wit met zwar te vlekjes en een beetje bruin, middelmaat, stevig konijn, Een- drachtsweg, Zevenhuizen; Goed tehuis gezocht voor: -jonge katjes Voor informatie en aanmeldin gen: Amivedi Nederland 0184- 661509 of www.amivedi.nl.

Hart van Holland | 2007 | | pagina 6