GESLAAGD VOOR VERKEERSDIPLOMA UITSLAGEN COMPETITIE HENGELSPORTVERENIGING POLITIE BERICHTEN SCHMINKEN, VOORSTELLINGEN EN VERRASSINGSDOZEN BIJ ZOMERFEEST ZEVEN DWERGEN ZWARE SNEER VOOR GEMEENTE ZEVENHUIZEN-MOERKAPELLE ZEVENHUIZEN-MOERKAPFII F 1 BRADERIE INZAMELING OUD PAPIER ■J DIER VERMIST OF GEVONDEN? JEUGDVISSEN Raad van State - rechtszitting pagina 6 HartvanHolland^^cran^ooi^^uidpla^^Uul^007 Verdachte van insluipingen aangehouden Zevenhuizen - De politie heeft maandag 25 juni een 17-jarige jongen uit Zevenhuizen aange houden op verdenking van het plegen van een aantal insluipin gen in een bejaardenhuis in zijn woonplaats. De jongen, die enkele maanden in het bejaardenhuis heeft gewerkt, werd donderd ag 17 mei betrapt in een kamer toen hij net de portemonnee van één van de bewoonsters in haar tas terugzette. Naar aanleiding daarvan is hij gehoord over een aantal insluipingen waarbij er steeds geld werd weggenomen. De verdachte heeft deze diefstal len bekend en heeft inmiddels de weggenomen bedragen vergoed als schadeloosstelling. Diefstal uit bedrijf Zevenhuizen - Dinsdag 26 juni is ingebroken in een bedrijf aan het Nijverheidscentrum. Even na 23.00 uur ging het inbraakalarm af van het pand. Ter plaatse bleek de roldeur naar de werkplaats toe ontzet te zijn. Vermoedelijk is men met de auto tegen de deur aangereden. Uit het bedrijf werd een testkast gestolen. De politie stelt een onderzoek in en ver zoekt getuigen zich te melden via Allemaal geslaagd, maar blijf uit je doppen kijken. Zevenhuizen/Moerkapelle - In de avondcompetitie is de achtste wedstrijd gevist in de Rotte nabij het Balkengat. In totaal werd er 26.060 gram vis gevangen door vijf deelnemers. Adr. van Erk werd eerste met een gewicht van 12.400 gram, de tweede plaats was voor J. van Dongen met 6220 gram en derde werd J. de Zwart met 3620 gram vis. De negende wedstrijd van de ou- derencompetitie werd gevist in het Lage Bergse Bos. Er werd slechts 8,5 kilogram vis gevangen. Eerste werd W. Berkelaar met 5000 gram, tweede werd J. van Dongen met 1200 gram en derde werd J. de Zwart met 1050 gram. Voor het Clubkampioenschap werd de achtste wedstrijd gevist in de Rotte nabij het Balkengat. Er werd in totaal 27.880 gram vis ter weging aangeboden. J. de Zwart werd eerste met een gewicht van 9.900 gram, 2e werd Adr. van Erk met een gewicht van 6.040 gram en derde werd P. Vermulm met 5.340 gram. De negende en tevens laatste wedstrijd vóór de vakantieperiode wordt zaterdag 7 juli gevist in de Gouwe. Voor de standen en voor meer informatie: www.h-z-m.nl. Moerkapelle - In de Dorps straat en langs de Herenweg wordt voor zaterdag 7 juli van 10.00 tot 17.00 uur een braderie georganiseerd met diverse kinderattracties zoals ponypaardjes, een draaimolen en de 'Kop van Jut'. Zevenhuizen - De container van Christelijke Basisschool De Een- dragt en De Wereldwinkel voor het inzamelen van het oud papier staat op 12 en 13 juli op de par keerplaats bij De Eendragt. Papier, gebundeld of in stevige dozen, kan gebracht worden op donderdag van 12.30 tot 18.30 uur en op vrij dag van 8.00 tot 13.15 uur. Laat allemaal je grondgravers-handen zien Door Mariska van Bommel Zevenhuizen - De leerlingen van groep 7 van 't Reigerbos en de Eendragt uit Zevenhuizen en de Nessevliet uit Oud Verlaat kregen vrijdag hun verkeersdiploma's uit gereikt. Voor de scholen uit Zeven huizen was dit een mooi gezamen lijk evenement nu zij samen een gebouw delen. Samen één Gerda van Zoest, directeur van De Eendragt, benadrukt dat zij de ge zamenlijke activiteiten van beide scholen een zeer positief gegeven vindt. Wethouder Mies te Meij opent haar woord met dezelfde gedachte tot de leerlingen. "Ik ben blij hier weer te zijn en leerlingen van 't Reigerbos en de Eendragt sa men in één ruimte te zien." Allemaal geslaagd Alle kinderen zijn geslaagd voor hun praktisch verkeersexamen. Wel wil de wethouder nog waar schuwen. "We zijn zuinig op jul lie", vertelt ze. "Let goed op en wees voorzichtig." Namens de ge meente reikt ze aan de kinderen een speldje uit van 3VO, met knip- Den Haag/Zevenhuizen-Moerka- pelle - De Raad van State zal de aanwijzing van twee boerderi jen in Zevenhuizen tot gemeen telijk monument waarschijnlijk wel goedkeuren. Maar de wijze waarop die aanwijzing tot stand is gekomen, zint de Raad niet. Dit bleek afgelopen week tijdens een rechtszitting bij de Raad in Den Haag. De eigenaren van de twee tot monument verklaarde boerderijen maakten daar bez waar tegen de aanwijzing. De monumentale status levert hen alleen maar beperkingen op bij eventuele verkoop en het ge bruik. "De boerderijen aan deTweemans- polder en het Noordeinde ver dienen de status van monument niet", betoogden hun advocate en een ingeschakelde deskun dige. Enkele onderdelen van de boerderijen zouden wel monu mentale waarde hebben, maar het complex als geheel niet. Daar voor zijn er teveel veranderingen en toevoegingen aangebracht die detoneren, aldus de deskundige. "Je kunt maar vanuit één of twee hoeken een mooi plaatje maken, maar verder niet." De boerderijen zijn volgens hem vervuild met en kele aanbouwen die helemaal niet passen in het geheel. "Alleen de voorgevels van de panden hebben enige monumentale waarde." De gemeente baseerde zijn besluit tot aanwijzing op een advies van de gemeentelijke monumenten- perlichtjes erin. Ook Jennie Kah, agent Jeugd van het team Nieuwerkerk aan den IJs- sel, is bij de uitreiking aanwezig en deelt de eerste diploma's uit. Kah is wijkagente in Zevenhuizen geweest en haar kinderen zitten commissie en een externe deskun dige. De rechtbank Den Haag oor deelde dat daarmee voldoende was aangetoond dat de boerderi jen de nieuwe status verdienen. Volgens de gemeente is met die adviezen ook meteen een advies van de deskundige van de tegen partij voldoende weerlegd. Maar dat argument schoot voorzit ter H. Lubberdink van de Raad van State volledig in het verkeerde keelgat. "Het besluit van de ge meente is er een van de 'afdeling achterover leunen' sneerde de raadsvoorzitter. "Als de gemeente zegt te zijn overtuigd door het ad vies van de monumentencommis sie, dan wil ik wel weten waarom dat de gemeente heeft overtuigd. En waarom is het advies van de andere partij opzij gelegd? Is dat voldoende bekeken?". De advocate van de monumentei genaren vroeg zich af wat het nut nog is als een deskundigenadvies van de tegenpartij zo gemakkelijk opzij kan worden geschoven. "Als je niet zelf met een onderzoek komt, wordt je dat verweten. Kom je er wel mee, dan wordt het ge makkelijk afgedaan." Maar ook de raadsvoorzitter moest erkennen dat gemeenten hier ruime vrijheid hebben om met adviezen om te gaan. De Raad van State kan nog wel beslissen dat de gemeente een te magere motiva tie heeft gegeven bij zijn besluit. De uitspraak volgt over zes wek en. in Zevenhuizen op school. "Ik heb inmiddels aan 500 kinderen hun diploma uitgereikt, maar ik vind het leuk om nu eens op de 'eigen' school te zijn", vertelt ze. Ook zij wil de kinderen waarschuwen: "Jullie zijn nu allemaal geslaagd voor het fietsen in Zevenhuizen, maar straks gaan jullie naar groep 8 en daarna naar de middelbare school. Dat zal dan in Nieuwerkerk, Gouda, Bleiswijk, Waddinxveen of Rotterdam zijn. Dit is ver weg en bovendien zijn het andere wegen. Het is dus super dat jullie in Zeven huizen zo goed gefietst hebben, maar blijf in ander plaatsen ook goed opletten. Als er bijvoorbeeld iets onverwachts gebeurt, zoals een wegopbreking, raak dan niet in paniek, maar stap gewoon af. Als je stilstaat, kan er ook niets ge beuren. Het is in ieder geval hele maal top dat jullie geslaagd zijn." Na de uitreiking kregen de kinde ren een filmpje over verkeersveilig heid te zien. Hierin wordt ze nog maals op het hart gedrukt: "Kijk uitje doppen!" Verloren: digitale camera; omgeving Fazant/Leeuwerik, Zevenhuizen, 0180-631916 Gevonden: -hangoorkonijn, wit met zwar te vlekjes en een beetje bruin, middelmaat, stevig konijn, Een- drachtsweg. Zevenhuizen; -schildpadpoes, witte tenen voor, sokjes achter, bef, linkerwang rood, Swanlaweg Molenweg Moerkapelle; -twee konijnen, één wit met brui ne vlekken, één lichtbruin met zwarte strepen, Westland, Moer kapelle; Goed tehuis gezocht voor: -jonge katjes Voor informatie en aanmeldingen: Amivedi Nederland 010-5121937 of www.amivedi.nl. Zevenhuizen/Moerkapelle - De plaatselijke Hengelsportvereni ging organiseert voor zaterdag 7 juli een viswedstrijd voor kinde ren van 8 tot en met 14 jaar uit de gemeente, om hen kennis te laten maken met de hengelsport. De wedstrijd wordt gevist in de Boe- zemsloot van de molen bij Johan Ottevanger van 14.00 tot 15.30 uur. Deelnemers moeten uiterlijk om 13.45 uur aanwezig zijn. Na de prijsuitreiking wordt de middag af gesloten met een barbecue. Voor meer informatie en aanmel den (tot uiterlijk 6 juli): www. H-Z-M.nl of 0180-632942 of 06- 46261856 tussen 17.00 en 19.00 uur. Zevenhuizen - Het jaarlijkse zo merfeest van peuterspeelzaal De Zeven Dwergen vond zaterdag plaats, 's Ochtends vanaf tien uur was iedereen welkom. Er was veel te doen: kinderen konden zich la ten schminken, ze konden grabbe len en er waren verrassingsdozen te koop met leuke presentjes, en een rad van avontuur mocht niet ontbreken. Bovendien was er ge noeg eten en drinken voorradig. Voor een klein bedrag konden ouders en kinderen koffie, thee, limonade, taart, cake, brownies, chips en poffertjes kopen. Lekker voor tijdens, voor of na één van de twee poppentheatervoorstellin gen verzorgd door 'Dubbele Jan'. Er waren kaartjes te koop voor een ochtend- of een middagvoorstel ling. Het stuk ging over mol, die de maan aan de hemel ziet staan en deze graag zou willen hebben. An dere dieren, zoals een eekhoorn, een konijntje, een egel en een ui. spelen ook een rol in het stuk Al vorens de kinderen mol konden ontmoeten, moesten ze eerst met hun 'gravershanden' een tunne graven naar mol toe. De papa's en mama's moesten ook maar mee helpen, die hebben immers gr° tere gravershanden. Wakker er wel, gaat mol naar boven, waar hl de maan aan de hemel ziet staan Deze wil hij zoooo graag hebben, dat hij alles probeert om deze pakken te krijgen. De kindere gingen helemaal in het stuk op kwamen dus ook met veel tips e adviezen voor mol. We zijn zuinig op jullie.

Hart van Holland | 2007 | | pagina 6