LITIEBERICHTEN HET MOOISTE GEBOUW VAN... WADDINXVEEN k VL EVIANNE GEERST (19) FINALEKANDIDATE MISS ASIA BENELUX 2007 VERKIEZING KERKDIENSTEN 5 AUGUSTUS DE DUIVEN VLOGEN... u HENK DE BAS: MIJN MOOISTE GEBOUW BESTAAT NIET MEER. Henk de Bas pagina 10 Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 1 augustus 2007 waddinxvefn Waddinxveen Prot. Gem. i.w.: Wijkgemeente De Rank 10.00 uur drs. A.L. Kornaat. Ger. Kerk. 9.30 en 16.30 uur Leesdienst. Immanuelkerk 9.30 uur ds. Mw. Dra. K.H. Vonk. Boskoop Vrij.pro.gem. ds. W. Dijkstra. Chr. Ger.kerk. 9.30 uur en 17.00 uur ds. J. Vogel. Ev.Gem.Parou- sia. 10.00 uur Romeo Mohanu. De Stek 9.30 uur ds. E. Baljet. Dorpskerk 9.30 uur K.J. Jansen; 18.30 uur mw. ds. N.M. v. Kam pen-Boot. Ger. Gem. 9.30 en 16.30 uur leesdienst MEDISCHE WEEKENDDIENST Benthuizen, Boskoop en Wad dinxveen: voor spoedeisende huisartsenhulp buiten kantoor uren (17.00-8.00 uur, week enden/feestdagen): HuisArt- senPost Midden-Holland (HAP MH), Jan van Beaumontstraat 4, Gouda, 0182-322488. Dienst Apotheek Midden- Holland (DAM), Ronsseweg 138 (tegenover de Bleuland-locatie van het Groene Hart Zieken huis), Gouda, 0182-698820. Diabeteslijn (033) 463 05 66, info@dvn.nl, voor alle vragen over diabetes (24 uur per dag, 's nachts alleen in geval van nood). Groene Hart Ziekenhuis: Bleu- landlocatie: Bleulandweg 10, 2803 HH Gouda, (0182) 505050. Postadres: Postbus 1098, 2800 BB Gouda. Jozeflocatie: Jan van Beaumontstraat. Voor informa tie over wachttijden, opname, afdelingen etc.: www.ghz.nl Hoera, Maurice heeft zijn zwemdiploma: opa, oma, oom Niels tante Yvon, Lucas, Timon. Michel Ingeborg Lisa Denise Mariël en Remco. Waddinxveen - Evianne Geerst heeft onlangs een finaleplaats in de 'Miss Asia Benelux 2007' be haald en is daarmee door naar de finale die in september plaatsvindt. Daar zal zij met de overige elf fi nalisten strijden om de titel 'Miss Asia Benelux 2007'. De voorronden zijn eerder dit jaar op verschil lende drukbezochte 'Asian Party's' binnen de Benelux gehouden, on der andere in Rotterdam. Om 'Miss Asia Benelux' te kun nen worden moet de kandidate voor 50% van Pacifisch-Aziatische afkomst zijn, in de Benelux wo nen, tussen de 18 en 27 jaar oud zijn en niet getrouwd. Miss Asia wordt niet alleen op haar uiter lijk, maar ook op persoonlijkheid, stijl, uitstraling, intelligentie en presentatie beoordeeld. Er is een wedstrijdonderdeel waarin de kandidates zich zullen presente ren in de eigen traditionele kle ding; de 'roots' van Geerst liggen in Indonesië en Nederland. In Europa wonen veel meer jonge Euro-Aziatische vrouwen, met veel ambitie, zoals Evianne. De 'Miss Asia'-organisatie streeft er naar de unieke combinatie van deze twee culturen, de Europese en de Azia tische, zowel cultureel als econo misch, zelfbewuster naar voren te brengen. De organisatie maakt ze zich sterk voor de bewustwording van de Aziatische vrouw wereld wijd. Er kan reeds op de finalisten worden gestemd. Door een sms te sturen met de naam van de mooi ste miss maakt men kans op een prijs. (De sms-votes tellen mee in het totaal.) Wie op Evianne Geerst wil stemmen sms aan 3010: poll miss evianne. Geerst, die in het da gelijkse leven directiesecretaresse is, beschouwt het meedoen aan dit gebeuren als een unieke erva ring. Voor meer informatie: http:// www.missasia.be en: www.evian- negeerst.com. Waddinxveen - De duiven van post duivenvereniging 'De Sperwer'vlo gen afgelopen zaterdag drie vluch ten. De vernachtingsvlucht ging vanuit Bergerac in Frankrijk, een afstand van 855 km. Ze werden op vrijdagmiddag om 13.00 uur gelost. Er zaten 127 duiven in concours en met een zuidwesten wind vloog de eerste duif met een snelheid van 83 kilometer per uur het hok van de combinatie J. G. Toor binnen. Dat was zaterdagochtend om 06.28 uur. Verdere uitslag: 1,2,7,18 - Comb. J. G. Toor; 3,4,10,11,20 - H. Metselaar; 5,6,8,14,16 - E. van Beek; 9,13,15 - A. van der Made; 12 - J. Marijt; 17 - D. Breedijk; 19 - H. Vink. Voor Peronne, afstand 264 kilome ter, zaten 180 duiven in concours. Zij werden om 10.40 uur gelost en kwamen ook met 83 kilometer per uur naar huis. De snelste duif was van W. Breedijk. Verdere uitslag: 1,6,14,18 - W. Breedijk; 2,8,11,12,13 - A. van der Made; 3,10,19 - D. Bree dijk; 4,5,7,9,15,16 - C.G. Hofman; 17 - K. Hofman; 20 - C. Twigt. Ook de jonge duiven vlogen vanuit Pe ronne en zij zaten met 173 duiven in concours. Met een snelheid van 81 kilomter per uur vloog de eerste duif weer bij W. Breedijk zijn hok binnen. Verdere uitslag: 1,3,8,18; 2,5,6,12,13,16,17 - A. van der Made; 4,9,10,11,14 - K. Hofman; 7,15,19,20 - D. Breedijk. Politie houdt drie man aan na woninginbraak Waddinxveen - Een alerte getuige belde op donderdag 26 juli, rond 00.45 uur, de politie omdat hij op de Kanaalstraat twee mannen had gezien die zich verdacht bij een woning ophielden. Hij liep naar huis en pakte zijn auto om nog eens een kijkje te nemen en zag een rode auto met gedoofde lichten wegrijden. Hij vertrouwde het niet en lichtte de politie in. Agenten gingen direct ter plaatse en zagen dat er gepoogd was in te breken in een woning aan de Kanaalstraat. Direct hoorden ze in de nabijheid van de Kanaal straat een rode auto met een be hoorlijke snelheid wegrijden. De agenten zetten de achtervolging. Op de Alpenwetering troffen de agenten de auto verlaten aan. Agenten zagen twee mannen in de richting van de Overtoom lo pen en controleerden hen op hun identiteitsbewijs. Beiden konden geen ID tonen, waarop de man nen, een 36-jarige man uit Wad dinxveen en een 48-jarige man zonder vaste woon- of verblijf plaats, meegenomen zijn naar het politiebureau. Op het politiebu reau belde een derde man, hij gaf aan dat zijn rode auto gestolen was. Omdat getuigen gesproken hadden over een mogelijk derde verdachte en deze man, een 19-ja- rige man uit Tilburg, voldeed aan het signalement is ook hij aange houden. De politie zet vandaag het onderzoek naar de drie ver dachten voort. Snelheidscontroles Waddinxveen - Bij snelheidscon troles op de Henegouwerweg en de Koningin Wilhelminasingel zijn 913 overtredingen vastgesteld. De overtreders kunnen binnenkort een schikkingsvoorstel van het CJIB in de brievenbus verwachten. Bij een vast opstelpunt aan de He negouwerweg passeerden tussen 16 en 21 juli 56.673 voertuigen. Hiervan reden er 799 harder dan de maximumsnelheid van 50 kilo meter per uur. hoogst gemeten snelheid was 110 kilometer per uur. Bij een radarcontrole aan de Koningin Wilhelminasingel dins dag 24 juli tussen 16.30 en 22.25 uur passeerden er 1668 voertui gen. Hiervan reden er 114 harder dan de maximumsnelheid van 50 kilometer per uur. De hoogst gemeten snelheid was 94 kilome ter per uur. Voor de zomerserie 'Het mooiste gebouw van...' zijn we voor Waddinxveen terecht gekomen bij Henk de Bas, voorzitter van de OVW, Ondernemersvereniging Waddinxveen. Henk is geen onbekende in Waddinxveen. Als ondernemer timmert hij sinds jaar en dag aan de weg met Fixet-doe-het-zelf en sinds korte tijd met een Hema-vestiging. Dat laatste krijgt heel binnenkort een vervolg in Boskoop. Namens de Hervormde Kiesvereniging heeft hij geruime tijd in de gemeenteraad gezeten in de PCW- fractie. Om zelfs maar in de verste verte de schijn van belangenverstrengeling te vermijden is hij uit de directe gemeente politiek gestapt. Op de achtergrond volgt hij een en ander wel. De Brug Henk de Bas is feitelijk een man van 'de Brug'. Zijn wortels liggen hier en hij heeft daar altijd gewoond, nu nog. Zijn vroegste herinneringen zijn doordrenkt van dingen die zich in dat gebied afspeelden. Vandaar dat zijn keuze voor het mooiste gebouw daardoor is bepaald. Verder spelen daarin zaken mee als heeft een familielid daaraan meegebouwd of er in of bij gewoond of wat heeft mijn vader of opa me daar over verteld. Weg "Mijn mooiste gebouw van Waddinxveen bestaat niet meer. Helaas is het afgebroken, zoals op de Kerkweg- Oost meerdere mooie villa's weg zijn of in deplorabele toestand. Dat verdriet De Bas zeer. De Beukenhof was zo'n prach tige villa, het huis, het koetshuis van de familie Dortkroon. "Oké, het is fijn dat ik nu naast de Hema een parkeerterrein heb, maar van dat huis is het echt zonde." Top 5 Heel verrassend geeft Henk de Bas geen direct antwoord op de vraag naar het mooiste gebouw (enkelvoud). Hij komt met een top 5, waarmee duidelijk wordt dat De Beukenhof in zijn herinnering niet weg te branden is. Op nummer 5 plaatst hij nota bene het gebouw van de Hema/vroeger Rabobank, want daarvan heeft in Madurodam een maquette gestaan. Het gebouw is ontworpen door Stuurman, architecten uit Waddinxveen. Op nummer 4 komt de Brugkerk. Jammer dat de kerk niet zo opvalt, maar 'daar ben ik gedoopt en getrouwd'. Geen echt apart gebouw en toch beeld bepalend als je via de Hefbrug het dorp binnenkomt. "Een plek met persoonlijke herinneringen." Op nummer 3 de oude pastorie op de Kerkweg, pal tegenover de Hema dus. Dat is door zijn opa gebouwd. In huidige gerestaureerde toestand inderdaad een opvallend pand. Op de tweede plaats komt de Victorkerk. Dat vindt Henk echt een fantastisch gebouw. Het ligt heel harmonisch in zijn omgeving en komt volkomen tot zijn recht. Bovendien is de kerk 's avonds prachtig verlicht. Echt bovenaan komt dan het oude Raadhuis. Kenmerken van de art deco zijn aanwezig. Zelf noemt Henk de dra gers van de goten en zo zijn er veel meer opvallende elementen. "Mijn broers zijn daar getrouwd en ik heb er voor de eerste keer gestemd." Hij vindt ook leuk dat het beeldje van de smid werkend aan het wapen van het dorp daar geplaatst is. j- -4. - ■H9KSK* I

Hart van Holland | 2007 | | pagina 10