I Varen, surfen, fietsen en wandelen in Zevenhuizen-Moerkapelle Zevenhuizerplas, paradijs voor watersporters Jaar van de Molens 2007 Gouda bezienswaardig eetcafé De Roerdomp I Gouda Verspreiding (44.000) Rotterdam-Nesselande Nieuwerkerk a/d IJssel Kruisweg Moerkapelle Moordrecht Boskoop Oud-Verlaat Waddinxveen Zevenhuizen Uit eten en genieten van een schitterend uitzicht. Dat kan bij ons in de Roerdomp direct gelegen aan de Rottemeren in Zevenhuizen. Met terras aan het water en uitzicht op de plas en de molen. Lekker even GEWOON aan de Rottemeren. Tweemanspolder 12 2761 ED. lel 0180-631505 Dinsdags gesloten. Bij uw Escura Apotheek TEKEN BETEN Vraag het apotheekteam naar de gratis folder. Escura Apotheek zorgt ervoor. Hart van Holland Dè krant voor de Zuidpias 2 augustus 2007 pagina 17 r onze regio Wa Olijks 'n^-000 r'eve^ssen in aan Rijn koop !uwerl< róen IJ He aarperkerk IJssel pen ai IJsse dderki Moordrecht Woerden graven Reeuwijksche Plassen Ouderwater Schoonhoven Vanuit toeristisch oogpunt bekeken, kenmerkt de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle zich door weids polder- en waterlandschap, een unieke Molenviergang en het beschermde natuurgebied Koornmolengat, waar flora en fauna het rijk alleen hebben. Het watertje de Rotte met de Rottemeren voert de liefhebber in alle seizoenen van het jaar van Oud Verlaat via Zevenhuizen naar Moerkapelle. In de zomer per boot en surfplank of langs de oever per fiets, op 'rol letjes' of wandelend. Met de energiezuinige vaarpont kan men de oevers van de Rotte aan twee kanten aandoen. Uitblazen en luieren kan aan de Zevenhui- zerplas of aan de waterkant tussen rietkra gen en bloeiende bermen. Maar ér zijn ook voldoende eet- en drinkgelegenheden langs diverse vaar-, wandel,- en fietsroutes. Zevenhuizen - Het ruime zandstrand bij café restaurant De Strandgaper biedt op zonnige dagen plaats aan zonaanbidders. De drijflijn op het water geeft aan waar je nog veilig kunt staan en zwemmen. Surfers kunnen hun hart ophalen aan de Zevenhui zerplas. Het hele jaar door beoefenen stoere surfers hier hun sport. De plas wordt ook druk bezocht door zeilers, roeiers en kanoërs. Kijk voor meer informatie op: Zwemwaterkwaliteit: www.pzh.nl Voor visvergunningen zie: www.sportvisseninnederland.nl of www.nvvs.org U Het nabijgelegen Gouda heeft een histori sche binnenstad met talloze interessante gebouwen. Blikvangers zijn het stadhuis op de Markt en de St. Janskerk met de wereld beroemde glas-in-lood ramen die ook wel de Goudse Glazen worden benoemd. Het is ab soluut de moeite waard deze kerk te bezoe ken en de adembenemende grote gekleurde ramen van binnen uit te bewonderen. Op zondagen is de kerk gesloten vanwege de verschillende diensten die er dan plaatsvin den. Rondom de kerk lijkt de tijd te hebben stilgestaan. Loop ook eens het prachtige aangrenzende MuseumGoudA binnen voor een bezoek aan de fraaie stijlkamers. Molens zijn markante herinneringen aan een verleden, dat in Nederland vele eeuwen terug gaat. Al in 1407 werd de eerste poldermolen gebouwd. Het Jaar van de Molens 2007 is DE gelegenheid om de molens eens beter te leren kennen. Op zaterdag 4 augustus aanstaande staan de deuren van de molens in geheel Neder land weer open: in onze omgeving zijn dat de wipwatermolen De Bachtenaar (West Vlisterdijk te Vlist), de molen Bonrepas en de stellingmoien 'Beneden Haastrecht' aan de Provincialeweg tussen Haastrecht en Gouda. De molenaars zullen aanwezig zijn om de bezoekers te ontvangen en een en ander toe te lichten. Voor de liefhebbers van de polder, de na tuur en ons cultureel erfgoed is het een mooie gelegenheid om met het fietsen van de Krimpenerwaard Molentocht dit alles in één te genieten. In dit verband verstrekt het poldermuseum Gemaal de Hooge Boezem achter Haastrecht een prijsreductie (2de persoon gratis) bij het bezoek aan het voor heen stoomgemaal te Haastrecht. Tijdens de fietstocht - met stempelplaatsen - zijn ook elders voordelen te genieten. Bovendien wordt er een schitterende medaille verstrekt. Meer informatie hierover is verkrijgbaar bij de VVV's in het gebied. VVV Kantoor Haastrecht, Hoogstraat 31 te Haastrecht. Telefoon (0182) 501 806. informatie over en de ziekte van Lyme Escura Apotheek Kerkweg-West Kerkweg-West 64, 2742 BE Waddinxveen Tel: 0182 - 617 255 E-mail: apokww(3)xs4all.nl Website: www.apotheekkerkwegwest.nl

Hart van Holland | 2007 | | pagina 17