RIJNEVELDBRUG AFGESLOTEN VOOR VRACHT EN LANDBOUWVERKEER CONCORDIA BOSKOOP BIJ OPENING PLANTARIUM 2007 VAAAAREN IN BOSKOOP VERANDERINGEN LEERLINGENVERVOER BOSKOOP ^BOSKOOP BALLON CHIMÈNE TERUG GEVONDEN IN ENGELAND ZELF VILT MAKEN Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 1 augustus 2007 pagina 19 een lange lopende band, zodat de planten vanzelf voor op het per ceel aankomen en direct vervoerd kunnen worden. Door beregening en anderszins computergestuurde controlemogelijkheden bespaart dit veel zwaar werk en werkt het vooral kostenbesparend. Je ziet ook steeds meer foliekassen om planten te laten overwinteren. Voor de klant mogen planten er niet meer winters uitzien, fris en groen is de vraag. Voornaamste pré van de potcultuur is dat het hele jaar door planten kunnen worden geleverd en door de klant gepoot. Natuur En dan vaart de boot pardoes de kwekershoek uit en ontdek je na tuurgebied de Lansing. Wat een verstilde sfeer, wat een prachtige brede sloten en overhangende bo men. Ideaal recreëren, vissen, ont spannen en de stilte ondergaan. Op steenworp afstand van de Gouwe is dit wonderbaarlijk. Hier is broedgebied van aalscholvers, blauwe reiger en purperreiger. Zelfs het ijsvogeltje broedt hier. Een verrassende ontspannende en leerzame tocht, dat was het. Je hoort over het vroegere kroos vis sen. Dat was belangrijk als meststof (bevat kalk). Men demonstreert de slapte van de veengrond door een stok diep weg te steken. Stichting Rondvaarten en Promotie Boskoop kan dankzij vrijwilligers zo veel betekenen. Voor meer informatie: www.vvvboskoop.nl en www.boomkwekerijmuseum.nl. Boskoop - De Rijneveldbrug wordt vanaf 1 augustus afgeslo ten voor vrachtverkeer en land- bouwverkeer. Naarverwachting zal de afsluiting voortduren tot de brug is gerenoveerd in 2008. Nader onderzoek moet uit wijzen of na de renovatie het zwaardere verkeer weer wordt toegelaten. De opleggingen van de Rijne veldbrug raken overbelast door de zware belasting van het vracht- en landbouwverkeer. Door de zware belasting kan er blijvende vervorming in het brugdek optreden. Bovendien moeten veel vrachtwagens op de relatief smalle brug draaien om de bocht te kunnen nemen. Hierdoor rijden zij regelmatig tegen de brugleuningen aan waardoor er schade aan de brug ontstaat. De provincie kan vanwege de schade die de brug in de tussen tijd mogelijk oploopt niet wach ten met het afsluiten tot de ro tonde Halve Raak eind dit jaar gereed is. Door de brug nu af te sluiten voor vracht- en land bouwverkeer blijft deze veilig tot aan het groot onderhoud in de eerste helft van 2008. Omleidingen In de richting Rijneveld en Bos- koopseweg wordt het vrachtver keer omgeleid via de verplaats te afrit Boskoop Noord-Oost bij de rotonde Halve Raak in aanbouw. Tractoren in deze ver binding mogen tot de rotonde Halve Raak gebruik maken van de hoofdrijbaan N 207. Voor meer informatie: op dins dag 31 juli is er tussen 17.00 en 20.00 uur in het gemeentehuis van Boskoop gelegendheid om vragen te stellen. Boskoop - De christelijke muziek vereniging Concordia Boskoop zet na de zomervakantie direct het muzikaal seizoen 2007-2008 voort varend in. Zo is men op 21 augus tus aanwezig bij de Jubileum Vak beurs Plantarium. Voorafgaande aan de officieële opening zal het Concordia orkest op het Green parkplein een luchtig concert ver zorgen. Vrijdag 14 september zal het druk worden in het eigen verenigings gebouw aan de A.P.van Neslaan. Die avond presenteren zich alle leerlingen die Concordia momen teel telt. Dan laten zij horen wat zij het afgelopen seizoen allemaal geleerd hebben. Vervolgens is de gehele vereniging op 29 september present bij de opening van het Multi-Functioneel Centrum aan de Snijdelwijklaan. En daarna bereidt men zich voor op het jaarlijks Kerstconcert. Dit jaar op donderdag 20 december in de Dorpskerk samen met het plaatselijke Pop-lnnkoor. Al met al is Concordia Boskoop een vereniging die zich voortdu rend presenteert; ook op de weg zoals bij het inhalen van de Sint et cetera. Wie meer informatie wil over deze actieve vereniging en haar opleidingsmogelijkheden kan daarvoor terecht bij Arie van den Ent, Windakker 53, telefoon 0172 213594. ledereen is vanaf 14 augustus wel kom om eens langs te komen tij dens de repetities. Voor het orkest op de dinsdagavond vanaf 19.30 uur en voor de slagwerkgroep op de maandagavond vanaf 27 au gustus om 20.00 uur. Door M.Lindhout Boskoop - Van 1 april tot 1 oktober start iedere zaterdagmiddag vanaf het VVV-kantoor om 13.30 uur een één uur durende rondvaart in een open boot. De gids is een bekende in de boomkwekerswereld en kan van binnenuit vertellen over het kweken van 'bomen'. Naast de stuurman is er nog een jonge gast aan boord, want die moet helpen om draaibruggen open te duwen en ophaalbruggen open te draai en. Je vaart in het hartje van de boomkwekerij en beziet alles van uit een apart perspectief. In het Groene Hart ligt het groot ste aaneengesloten boomkweke- rijgebied ter wereld met een kleine 1000 bedrijven. De sloten zullen al gauw een gezamenlijke lengte van 1300 km hebben. Met de gedreven gids, de heer Stolwijk, gaan we in cultuur zijnde percelen bekijken en ook pure natuur, bijvoorbeeld een aantal nog bestaande heel smalle akkers, die wel veel onderhoud vergen. Traditioneel De boot vaart langs meerdere echt ouderwetse kwekerijen. Er wordt dus geteeld in de volle grond. Hoe traditioneler hoe meer verschil lende soorten en variëteiten erop één perceel staan. Je ziet dan bij voorbeeld twee regeltjes rijen) staan van een soort. Je vaart langs de mooiste echte blauwsparren, je ziet vele acersoorten. Regelmatig passeer je een stuk van een tuin waarop de zogenaamde moerbo men staan. Dat zijn beduidend ou dere planten, struiken of bomen waarvan de kweker zijn stek haalt om nieuwe planten te kweken. Het enten, zetten of veredelen zal voor meerdere soorten vereist blijven. Moderne potcultuur Voor vele planten is hettegenwoor- dig niet meer nodig om de volle grond te gebruiken. Meer en meer bedient men zich van containers die gemakkelijk verplaatsbaar, ver voerbaar en te onderhouden zijn. Om de potten af te voeren bouw je Boskoop -Tijdens het Koningin- nedagfeest zijn er in Boskoop ballonnen opgelaten. De bal lon van Chimène van der Willik, leerling van de Immanuelschool Boskoop, kwam het verst. De ballon is terug gevonden in En geland. Chimène kon als prijs een cadeautje uitzoeken bij Bruna. Boskoop - De Talententuin orga niseert voor komend weekend een cursus 'Zelf vilt maken'. In deze workshop doorlopen de cursisten het gehele proces 'van wol naar vilt'. De kosten bedra gen €35,-, dit is inclusief mate riaal, koffie en thee, een biolo gische lunch en een boottocht. De boot vertrekt om 12.30 uur vanaf de Lansing 9. Terugtocht om 17.00 uur. Voor meer informatie en opge ven: 0172-232508 of www.ta- lententuin.nl. Door M.Lindhout Boskoop - Aan het eind van het af gelopen schoolseizoen is duidelijk geworden dat het leerlingenver voer in Boskoop het komend jaar niet langer zal worden uitgevoerd door de firma Overbeek. Met in gang van het schooljaar 2007/2008 is gekozen voor een nieuwe ver voerder: de Vier Gewesten (DVG) personenvervoer, 'met als franchi senemers Van Asselt Vervoersbe drijf uit Zwammerdam en Van der Laan BV uit Nieuwkoop'. De Vier Gewesten is een soort vervoersma- kelaar die in principe het vervoer als zodanig uitbesteedt. Aanbesteding Volgens de gemeente hoort te worden voldaan aan Europese richtlijnen, die inhouden dat er een 'openbare aanbestedingsprocedu re'plaats vindt. Op die manier kan elke aanbieder een eerlijke kans krijgen voor het verkrijgen van een opdracht. Nadat twee aanbieders een offerte hadden uitgebracht, maakte de gemeente Boskoop haar keuze. Aspecten waarop gelet wordt zijn 'prijs, groepssamenstel ling, wijze van vervoer, kwaliteits bewaking, terugkoppeling naar de opdrachtgever en communicatie'. Van gemeentezijde wordt bena drukt dat 'op al deze punten De Vier Gewesten erg goed' scoorde. Op grond daarvan is uiteindelijk de keuze gemaakt. Overbeek bedankt Boskoop Natuurlijk zijn de druiven voor de firma Overbeek zuur. Ruud Over beek van defirma memoreerdedat ze 'sinds 1988 dit vervoer verzorgt'. Een periode van 19 jaar in deze branche is niet niks. "We zijn de opvolger van de firma Van Helden, bij oudere Boskopers welbekend. Het gebeurt wel meer dat vervoer ons niet wordt gegund", stelt Ruud Overbeek. "Speciaal voor Boskoop vinden we dat toch wel jammer. Wij vervoeren momenteel kinde ren wiens vader of moeder ook in de busjes van Overbeek naar school gingen." Het blijft jammer als je nooit echte klachten gekre gen hebt over de uitvoering van het werk. De firma Overbeek 'wil graag van de gelegenheid gebruik maken de gemeente Boskoop, de ouders en de kinderen te bedan ken voor de afgelopen negentien jaar.' In de personele sfeer kan het bedrijf de veranderingen opvan gen, er vallen geen ontslagen. Hoe verder Vlak voor de aanvang van het ko mende schooljaar zal door de DVG- franchisenemer aan de ouders een brief worden gestuurd met de no dige uitleg. In die brief zal worden ingegaan op de vervoersvoorwaar- den, de telefoonnummers van de centrales, de vervoerstijden, de naam van de chauffeur en dat Leerlingenvervoerder Overbeek exit. soort praktische zaken. Ook zul len de chauffeurs zich in de week voorafgaand aan de start van het seizoen voorstellen aan de ouders/ verzorgers en de leerlingen. Voor meer informatie: www.dvg. nl, www.taxivanasselt.nl of www. vdlaanbv.nl of via de gemeente Boskoop: welzijnonderwijs@bos- koop.nl.

Hart van Holland | 2007 | | pagina 19