ZOMEREXCURSIE IN DE DUINEN VAN OOSTVOORN E IEDEREEN KAN FOTOGRAFEREN MET EEN DIGITALE CAMERA P,,LITIEBERICHTEN EO 1 moordrecht/regio "1 KERKDIENSTEN 5 AUGUSTUS MOORDRECHT - ffep- Jf. -v.: dR (H Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 1 augustus 2007 pagina 21 De Stichting Het Zuid-Hollands Landschap houdt zaterdag 4 au gustus vanaf 10.00 uur een zo- merexcursie door de Duinen van Oostvoorne. Onder begeleiding van een deskundige gids kunnen bezoekers genieten van verras sende zomernatuur. Ontmoetingskerk 10.00 uur ds. H. Schipper. Herv. gem. 10.00 uur ds. H. Schipper. Herv. gem. Bethel. 10.00 uur ds. E.F. Ver- gunst. Maatschappelijke Dienstverlening Inloop- en telefonisch spreek uur: 'De Kraal', Pr. Beatrixstraat 15a, Moordrecht, dinsdag en donderdag van 9.00 - 10.00 uur, tel: 0900-1202150/0182-594710. www.stichtingkwadraad.nl info@stichtingkwadraad.nl De Duinen van Oostvoorne ont leent haar soortenrijkdom aan de dynamiek van de zee: zand, zout en wind zorgen voor een unieke duinnatuur, die in natuurwaarden haar weerga niet kent in West-Eu ropa. Voorne is ook een van de rijk ste vogelgebieden van Nederland. Het geweld van de zee heeft het duingebied door aangroei en af slag steeds sterk van structuur doen veranderen. Het is een groot gebied met lage duinen, mooie duinmeren, vochtige valleien, soortenrijke duingraslanden eh duinstruwelen De excursie wordt gehouden op zaterdag 4 augustus van 10.00 tot 12.00 uur. De start is bij het bezoe kerscentrum Tenellaplas aan de Duinstraat 12 a in Rockanje. Er zijn geen kosten verbonden aan deel name. Aanmelden: 0181-483909 of via de natuuragenda op www.zuidho landslandschap.nl. -,C wA' v 4 17jf. t i 1 li &y#L. V j «r.V- <Su i (foto: Hetty Dekker) Even een fotootje maken van de hele familie tijdens de barbecue. Of het uitzicht van je vakantie adres vereeuwigen, fotografeer er gerust op los. Met een digitale camera zie je direct wat je aan het doen bent. Zelfs zonder een stu die van diafragma's, sluitertijden en filmgevoeligheden maak je de mooiste foto's. Met oog voor de tails en tien tips wordt professio nele fotografie heel gemakkelijk. 1. Gebruik hoge resoluties Stel resoluties zo hoog mogelijk in. Op die manier zijn foto's altijd haarscherp af te drukken en blij ven ze ook bij vergrotingen nog helder en scherp. Camera's met 5 megapixels of meer leveren een kwalitatief beeld. 2. Autofocus werkt De autofocusfunctie op je digita le camera is er niet voor niets. Je zult merken dat autofocus scher per beeld levert dan jij zelf ooit handmatig in dezelfde tijd zou kunnen instellen. Met functies als Face Recognition, Autofocus en Auto Exposure op bijvoorbeeld de Samsung L74, kun je automatisch gezichtscontouren scannen en natuurlijke kleuren en de lichtval laten bepalen. Bij twijfel gebruik je de Wise Shot-functie. Hiermee vergelijk je verschillende fototech nieken. 3. Flits als het écht moet Gebruik flitslicht als het niet anders kan en flits op afstand. Levendige kleuren bepalen de sfeer op de foto. Hoewel flitslicht koele foto's oplevert, komt een object beter uit wanneer je tegenlicht opheft, zelfs op een strakblauwe zomerdag. Reflecties op bijvoorbeeld een achterwand hef je op door vanuit een hoek te fotograferen. Flitslicht zorgt er ook voor dat het een on derwerp in beweging 'bevriest'. 4. Met vaste hand Houd een camera goed vast bij het maken van een foto zonder de lens, zoeker of sensor te be dekken. Bij macro-opnames is het handig een statief of desnoods de zelfontspanner te gebruiken. Veel camera's beschikken over een Anti Shake Reduction, een programma dat trillingen en bewogen beeld helpt te voorkomen. 5. Probeer alle instellingen Gebruik ook handmatige instel lingen wanneer je alles uit je ca mera wilt halen. Neem maar eens een foto van iemand achter glas of een dier in een kooi zonder auto focus. Of speel bewust handmatig met donker of contrastarm beeld. Handmatige instellingen heb je zelf in de hand. 6. Creatieve invalshoeken Klim eens op de stoel, of ga op de grond liggen, om je onderwerp vanuit een uniek gezichtspunt te fotograferen. Of maak gebruik van de speciale effecten waarover elke Samsung-camera beschikt. Portret ten krijgen opeens een heel ander karakter met een romantisch foto kader. 7. Oog voor detail De beste foto's zijn die waarbij iets alledaags bijzonder wordt. Daarbij gaat het om de weergave van de tails. Leg de nadruk op structuren, op de wijze waarop fruit op een marktkraampje is gerangschikt of hoe mensen zich in een bepaald ritme lijken te bewegen. Ook land schappen hebben een bepaalde structuur, schakering of patroon waarnaar je moet leren kijken. 8. Speel met licht en donker Speel met het contrast tussen licht en donker. Maak foto's spannend door een keuze te maken wat je wilt belichten. Om de gezelligheid van een etentje te benadrukken, wil je de sfeervolle binnenverlich- ting van een restaurant benutten. Betrek ook schaduwpartijen in je foto. Zoom uit bij weinig licht. Zoom in bij veel licht en schep diep te in de foto. Je zult zien dat het werkt. En schroom niet om bewust tegen de zon in te fotograferen als je een foto een mystiek karak ter wilt meegeven. Krachtig in- en uitzoomen is echt een taak voor de Samsung L77, een robuuste camera die je zo mee op reis neemt om de mooiste gebouwen en panorama's mee te fotograferen. 9. Accentueer beweging op de foto Soms leveren langere sluitertijden mooiere foto's op. Een ronddraai ende kermismolen waarbij kleur rijk licht lijkt mee te draaien, ziet er dynamisch uit. Flitslicht heft beweging op. Speel gerust met snelle of langzame sluitertijden, de verschillende flitsmogelijkhe- den en de speciale programma's die bijvoorbeeld nachtfotografie mogelijk maken. Bovendien zijn zelfs in matige lichtomstandighe den dankzij Anti Shake Reduction en een hoge ISO-waarde prachtige foto's te maken in levendige kleu- 10. Voorkom rode ogen Zonder flits krijg je nooit rode ogen op de foto. Maar ook met flitslicht kun je rode ogen vermin- Politie controleert op snelheid Moordrecht/Nieuwerkerk aan den IJssel/Zevenhuizen-Moerkapelle - In de afgelopen weken werd door politie Nieuwerkerk aan den IJssel in de gemeenten Moor drecht, Nieuwerkerk aan den IJs sel en Zevenhuizen-Moerkapelle verschillende snelheidscontroles gehouden. De snelheidscontroles vonden plaats naar aanleiding van klachten van omwonenden en eerdere resultaten van snelheids controles en metingen van de ge meente. Ook werd gekeken naar de gevaren voor andere wegge bruikers, zoals fietsers en school gaande kinderen. Er werden ruim 400 bestuurders geflitst. De over treders kunnen binnenkort de be keuring thuis verwachten. Gezien de resultaten en klachten van omwonenden zal in de ko mende tijd de politie, vooral bin nen de bebouwde kom, blijven controleren op snelheid. 38 bestuurders geflitst in Moordrecht Bij een controle op de Middelweg bleek dat ruim 90% van de be stuurders zich aan de maximale snelheid hielden. Er werden 33 bestuurders geflitst. De hoogst gemeten snelheid was 78 km/u, terwijl daar 50 km/u gereden mag worden. Op de Zuidplaspolderpweg wer den 5 bestuurders betrapt op te hard rijden. Deze bestuurders wa ren een uitzondering op de regel, ruim 98% van de automobilisten hield zich aan de maximale snel heid van 50 km/u. De hoogst ge meten snelheid was 75 km/u. Groot aantal bestuurders geflitst in Nieuwerkerk Er werd drie keer gecontroleerd op de 's Gravenweg. Tijdens deze controles bleek dat ongeveer 50% van de bestuurders zich aan de snelheid (30 km/u) hielden. 209 bestuurders reden te hard en zijn geflitst. De hoogst gemeten snel heid was 97 km/u terwijl er 30 km/ u is toegestaan. Bij controle op Zuidplaslaan bleek dat ruim 95% van de bestuurders zich aan de maximum snelheid hielden. Er werden slechts 10 be stuurders betrapt op te hard rij den. De hoogst gemeten snelheid was 65 km/u terwijl op de Zuidpla slaan een maximum van 50 km/u geldt. Op de Prins Alexanderlaan bleek bij twee controles dat ongeveer 70% van de bestuurders niet harder reden dan de toegestane snelheid van 30 km/u. De hoogst gemeten snelheid was 57 km/u. Er werden totaal 31 te hard rijders geflitst. 26 bestuurder die te hard hebben gereden op de Kleinpolderlaan zijn geflitst. Ruim 50% van de be stuurders hield zich aan de maxi male snelheid. De hoogste geme ten snelheid was 58 km/u, terwijl daar een maximumsnelheid van 30 km/u geldt. Op de Zuidelijke Dwarsweg werd twee keer gecontroleerd. Ruim 85% van de bestuurders hield zich aan de maximum snelheid (60 km/u) Er werd geconstateerd dat 21 bestuurders te hard reden. De hoogst gemeten snelheid was 92 km/u. Bijna alle bestuurders op de Groe nendijk reden te hard. Er werden 12 bestuurders geflitst. De maxi mumsnelheid ter plaatse is 30 km/ u. De hoogst gemeten snelheid was 58 km/u. Controle op afzetting van de Schielandstraat in Moordrecht In verband met de tijdelijke afslui ting van de Vliestraat werd door de politie verschillende malen ge controleerd op het negeren van de gesloten verklaring van de Schie landstraat. Deze controles vonden plaats in verband met klachten van de buurtbewoners, met name ouders van aldaar fietsende kin deren. Er werden 5 controles uit gevoerd en hierbij werden 55 be stuurders bekeurd. De overtreders krijgen binnenkort een bekeuring van 75,—thuis gestuurd. Controle op extra afslag Zevenhuizen In verband met de voorbereidin gen voor de nieuwbouw Groot Swanla is er een extra afslag op de Swanlaweg voor werkverkeer aangelegd. Deze afslag werd in de ochtend- en middagspits veel vuldig door andere bestuurders gebruikt, die de files willen omzei len. Hierdoor kwam het langzame verkeer op de parallelweg in de knel en ontstonden er regelmatig gevaarlijke situaties. In verband hiermee zijn er diverse controles gehouden en werd er 68 keer een overtreding geconstateerd. De overtreders ontvangen een be keuring van 50,-. Politie onderzoekt bedrijfsinbraken Moodrecht/Bodegraven/Stol- wijk/Gouda - In Stolwijk is in de nacht van woensdag 25 op don derdag 26 juli ingebroken in een winkel aan de Populierenlaan. De buit bestond uit geld. In de zelfde nacht is in Bodegraven in gebroken in een kantoor aan de Boesemsingel. Uit het kantoor werd voornamelijk computerap paratuur weggenomen. In Moor drecht was het in dezelfde nacht raak op een bedrijfsterrein aan de Spoorweglaan. Inbrekers hadden het gemunt op de kabels waarin koper was verwerkt. In Gouda heeft men op donder dagochtend, tussen 00.45 u en 08.00 uur, ingebroken in een winkel aan de Pelmolenerf. Uit de winkel hebben de dader(s) een geldbedrag en een digitale camera weg weten te nemen. De politie heeft de inbraken in on derzoek. Via buurtonderzoeken hoopt de politie informatie over de inbraken te weten te krijgen. Daarnaast zal de technische re cherche van de politie onderzoek doen naar eventueel door de da ders achtergelaten sporen. Getui gen worden verzocht contact op te nemen met de lokale politie via 0900-8844. deren door de flitsinstellingen aan te passen. Een automatische Red Eye Reduction-functie vermindert de kans op rode ogen. Digitale fotografie vergt durf en creativiteit. En onthoud dat wat niet gelukt is, gewoon met één druk op de knop is te wissen. Bril jante foto's maken heb je namelijk altijd zelf in de hand. Het zijn jouw mooiste herinneringen die je wilt laten zien. Voor meer informatie: http:// www.samsungcamera.nl

Hart van Holland | 2007 | | pagina 21