nnp PLANTEN MET GRIJS BLAD HEBBEN IETS BIJZONDERS LITIE BERICHTEN VECOKUM deHaij van der Wen de advocaten in t UITVAART tel 06-51272411 Thuis in de regio. m CLïlXL Maandag 23 juli bereikte ons het droevige bericht dat Joke van Veen-van Dam me is overleden. Joke is jarenlang zeer actief geweest als bestuurslid van de Vereniging voor Openbaar Onderwijs in Zevenhuizen. Wij wensen Jacques, Ilco, Jop enjanneke heel veel sterkte en kracht toe bij dit enorme verlies. VOO afdeling Zevenhuizen/Moerkapelle Vorig en huidig bestuur: Loes, Maijon, Wil, Peter, Ed, Marina, Lies, Carla, Elma Wanneer de tijd voor u even stilstaat nemen wij voor u alle tijd lyy ponderer bloem&w by eerv bijzondere/ www.wcirvuinckeL.ni ZOMERZANGAVOND 44.000 exemplaren organisatie van lokale nieuwsmedia ZOMERDRIVE BRIDGECLUB BRIDGE KROEGENTOCHT pagina 22 Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 1 augustus 2007 UITVAARTVERZORGING Voor Zevenhuizen en Moerkapelle Met eerbied en respect Kantoor Dorpsstraat 43a - 2761 AB Zevenhuizen DAG EN NACHT DIRECTE HULP NA OVERLIJDEN TEL. 0180-328094 Rouwcentrum "Zevenhuizen" Zuidplasweg 3, Zevenhuizen Rouwcentrum "Westhage" Akkerweg 84, Moerkapelle Ook thuis opbaren Voor een persoonlijke en stijlvolle begeleiding van uitvaarten Vooraf regelen van uw uitvaart mogelijk Uitvaartverzorging V van den Bogerd Zorgverlening tot in het kleinste detail Jeanne Matze-Koch Marian v.d Bogerd-Kind Barbizonlaan 82 2908 ME Capelle a/d IJssel telefoon 010-2204400 fax 010-2204499 Ezelsoren (Stachys byzantina) combineert prachtig met lavendel. Waddinxveen - Het Interkerkelijk Platform 'Hart van Waddinxveen' organiseert voor woensdag 1 au gustus de tweede Zomerzang- avond van dit seizoen in gebouw De Hoeksteen aan de Esdoornlaan. Thema deze avond is 'Veilig bij God'. Aanvang 19.30 uur. De toe gang is vrij. De opbrengst van de collecte is, na aftrek van de kosten, bestemd voor een ouderenpro- ject in Bosnië. Voor meer infor matie: www.baanderij.nl/project of www.hartvoorwaddinxveen.nl. Voor informatie, onder meer over vervangend vervoer, kan men te recht op 0182-617833. Boskoop - Planten met grijs blad doen denken aan vakanties onder een zinderende zon, zee, kalkrot sen en terrasjes langs het water, de Méditerranée. Daar horen veel grijsbladige planten inderdaad thuis, in de subtropen en bij wa ter. Met een aantal planten kan men deze sfeer in de eigen tuin creëren. Het grijs in het blad beschermt te gen zonnebrand en uitdroging, net als haartjes en dons op het blad waarmee de grijze kleur vaak samengaat. Grijs versterkt andere kleuren en verzacht overgangen tussen kleuren. Grijs blad werkt rustgevend en heel ruimtelijk, bij voorbeeld met de volgende hees ters en bomen: de olijfwilgen Elae- agnus commutata met zilverachtig glanzend blad en geurende bloem pjes in mei en Elaeagnus 'Quicksil ver'; Eucalyptus gunnii komt uit Australië, het zilveren blad geurt heerlijk en wordt ook graag in bloemstukken verwerkt. Malus tschonoskii is een sierappelsoort met van onderen wit behaard blad dat in de herfst fel oranje, paars en geel verkleurt. Pyrus calleryana 'Chanticleer' is een opgaande sier- peer met grijs blad, Pyrus salicifo- lia 'Pendula' heeft een treurvorm, blijft veel kleiner, maar heeft ook dat mooie grijze blad. Natuurlijk zijn er veel meer grijsbladige bo men en heesters, zoals veel wilgen en zelfs grijze coniferen. De natuur lijkt een voorliefde te hebben voor grijsbladige planten met witte of blauwe bloemen. Die komen extra uit, zoals bij lavendel (Lavandula) of het vergeet-mij- nietje Brunnera macrophylla 'Jack Frost'. Maar ook wittige, crème of gele bloemen komen bij grijs bladige planten veel voor, zoals bij witte knoop (Anaphalis tripli- nervis), roomse kamille (Anthemis- soorten), alsem (Artemisia) in hoge (tot 100 cm; A. ludoviciana) en lage (25 cm; A. schmidtiana) soorten en cultivars. Ook grijze grassen zijn er volop. Andere, bijna onmisbare vaste planten als het om grijs blad gaat zijn heiligenbloem (Santolina chamaecyparissus), Ligularia (vroe ger Senecio geheten), de witviltige ezelsoren (Stachys byzantina) en de hoge, heesterachtige Perovskia atriplicifolia. De meeste grijsbladige planten houden van zon, maar hebben wel voldoende water nodig. Een beetje kalk in de grond is vaak goed, maar de verschillen zijn groot. Let op het etiket! Tuintips voor augustus Natuurlijk tuinieren is altijd beter. Sluipwespen, lieveheersbeestjes en gaasvliegen helpen ongedierte bestrijden. Er kunnen schimmels toeslaan doordat het nu vochtiger wordt. Lavendel nu snoeien. Een pioenroos verplanten kan nu ook. Uitgebloeide bloemen wegnemen verlengt de bloeiperiode. Ridder sporen, leeuwenbekken, lupine en Alyssum kort afsnijden voor een tweede bloeiperiode. Geef het gazon voor de laatste keer dit jaar mest. Ook andere planten na au gustus niet meer mesten. Ze moe ten afrijpen voor de winter. Trein botst op auto Boskoop - De Lightrail is maan dagavond 30 juli rond 20.00 uur op de spoorwegovergang aan de Zijde gebotst tegen een auto met daarin twee vrouwen van 80 en 84 uit Leiden en Enschede. Om dat de trein op dat moment om het station Boskoop aan te doen met weinig snelheid reed, bleven de gevolgen beperkt. De vrouwen leken behoudens de schrik niet gewond maar werden wel voor onderzoek overgebracht naar het Rijnland Ziekenhuis. Het trein- en wegverkeer raakte tijdelijk ge stremd. Het ongeval gebeurde omdat de vrouwen niet hadden gezien dat de spoorwegbomen gesloten wa ren. Beide vrouwen vertelden dat ze dit niet hadden gezien door de laagstaande zon. De auto waarin ze reden reed door de gesloten bomen en werd op de overgang aangereden door de met geringe snelheid rijdende Lightrail. Beginnend bestuurder weer in de fout Waddinxveen - Het Regionaal Ver- keershandhavingteam (RVHT) van politie Hollands Midden heeft op 28 juli tijdens een alcoholcontrole op de Zuidelijke Rondweg een beginnend bestuurder aangehou den. De bestuurder probeerde de controle te ontwijken door een via het fietspad het nabijgelegen In dustrieterrein aan de Coenecoop op te draaien. Agenten reden hem achterna en konden hem even later staande houden. Hij bleek onder invloed van alcohol te zijn. Op het politiebureau blies hij een uitslag van 180 ug/l. Voor beginnende be stuurders ligt de limiet op 90 ug/l. Nader onderzoek leerde dat de be stuurder in 2006 al twee keer eer der was gepakt wegens het rijden onder invloed. In april van dat jaar blies hij een uitslag van 120 ug/l in augustus een uitslag van 310 ug/l. De bestuurder kan een bericht van het CBR verwachten. Onafhankelijk informatieblad. Verschijnt in Waddinxveen, Bos koop, Zevenhuizen-Moerkapelle, Oud Verlaat, Nieuwerkerk aan den IJssel, Moordrecht, Nesselande en Kruisweg, eenmaal per week op woensdag in een oplage van Postadres voor redactie en advertenties: Postbus 85 - 2760 AB Zevenhuizen Bezoekadres: Elgersma Media Noordelijke Dwarsweg 1a 2761 GA Zevenhuizen Tel. 0180-632289 Fax 0180-633503 E-mail redactie: redactie@hart-van-holland.nl E-mail advertenties: verkoop@hart-van-holland.nl Sluitingstermijn redactie: maandag 12.00 uur. Sluitingstermijn advertenties: maandag 14.00 uur. Kant-en-klaar advertentiemateriaal (indien gereserveerd): dinsdag 10.00 uur. Hart van Holland stelt zich niet aansprakelijk voor de inhoud van de advertenties en ingezonden mededelingen in deze krant. Zij behoudt zich het recht voor, zonder opgave van reden, advertenties voor publicatie in het Hart van Holland te weigeren. Voor klachten over de bezorging in Zevenhuizen, Moerkapelle, Oud Verlaat en Nesselande: Elgersma Media, telefoon 0180-632289. Overige klachten: donderdag tus sen 18.00 en 20.00 uur: telefoon 0172-217615. Niets uit deze uitgave mag worden gekopieerd zonder schriftelijke toestemming van de uitgever. Waddinxveen - De uitslagen van de zomerdriver van de Bridgeclub Waddinxveen:op26julihebben ge wonnen in de A-lijn: Ingrid en Hans van Ewijk met 66,96%, in de B-lijn: Fita Ligtlijf en Piet Bom met 68,75% en in de C-lijn: Lineke en Jan v.d. Berg met 63,92%. In de zomer staat bij de bridge club elke donderdagavond de deur open. Belangstellenden kunnen zich tot 19.15 uur in de zaal aanmel den tegen een kleine vergoeding van 2,00 per persoon. Ook brid gers die geen lid zijn van Bridgeclub Waddinxveen zijn van harte wel kom. Locatie: Anne Frank Centrum, Jan van Bijnenpad 1, Waddinxveen. Waddinxveen - Gezien het enthousiasme van de deelnemers van de afgelopen jaren, organiseert de Bridgeclub Waddinxveen ook dit jaar weer een gezellige kroegentocht. Deze zal gehouden worden op zaterdag 22 september 2007, aanvang om 10.30 uur. De inschrijving voor deze kroegentocht is inmiddels van start gegaan. In totaal worden 8 ronden van 4 spellen topintegraal gespeeld. Meesterpunten kunnen behaald worden volgens de geldende schaal. De prijsuitreiking zal circa 18.00 uur plaatsvinden. Vanwege het lustrum ontvangt iedereen een prijs indien men bij de prijsuitreiking aanwezig is. Inschrijfgeld is 40,- per paar, inclusief koffie of thee met een lustrumgebakjeen een overheerlijke lunch in de gelegenheid waar op dat moment gespeeld wordt. Voor meer informatie en inschrijven: www.bcwaddinxveen.nl

Hart van Holland | 2007 | | pagina 22