ZOMERSCHOOL STICHTING BUURTWERK ALEXANDER PROMOOT WANDELEN DOOR OMGEVING POLITIE BERICHTEN VLINDER- EN LIBELLENWANDELING EILAND VAN BRIENENOORD nesselandêTrêgió Al2 EVEN AFGESLOTEN ZONDAG 5 AUGUSTUS POLITIE HOLLANDS MIDDEN NEEMT DE TINTMAN IN GEBRUIK Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 1 augustus 2007 Rotterdam - 'Leren kan het hele jaar op school. Maar ook buiten de school valt er heel veel te le ren. Daarvoor hoeven kinderen geen verre reizen te maken.' Dat is het uitgangspunt voor de Zomer school Zevenkamp 2007. De activi teiten vinden plaats van maandag 6 augustus tot en met donderdag 9 augustus van 9.30 tot 15.30 uur. Deze Zomerschool is speciaal be doeld voor kinderen in Zevenkamp van de groepen 6, 7 en 8, die in die week thuis zijn en nog iets willen opsteken. Het programma gaat over kunst en cultuur en het ontstaan van de wijk Zevenkamp. Er wordt een schatkaart gemaakt, kano geva ren, gefietst door de polder en gefotografeerd. Op de laatste dag zetten de kinderen hun avonturen van die week op de website. Kinderen in die leeftijdsgroep die in Zevenkamp wonen of naar school gaan kunnen zich nog opge ven door middel van een inschrijf formulier, af te halen bij Wijkcen trum De Oriënt aan de Kobehof 5 of via 010- 4553799 of per email, diana.siraa@buurtwerk-alexander. nl. Inschrijfformulieren staan ook op de website, www.zomerschool- zevenkamp.nl. De kosten zijn €15,- per kind, inclu sief lunch. De Stichting Het Zuid-Hollands Landschap organiseert voor zon dag 5 augustus uur een vlinder- en libellenexcursie naar Eiland van Brienenoord. Een unieke gelegen heid om onder begeleiding van een natuurgids kennis te maken met deze groene oase in het hart van Rotterdam. Een gevarieerd gebied en een paradijs voor hom mels, waterjuffers, libellen en vlin ders die van de plantenrijkdom profiteren. Te verwachten soorten zijn onder andere paardenbijter, blauwe glazenmaker, oeverlibel, kleine roodoogjuffer, atalanta, ge hakkelde aurelia, bont zandoogje en diverse soorten witjes. De na tuurgids vertelt er alles over. De Nieuwe Maas heeft een open ver binding met de zee en is een zoet- Paardenbijter. (foto: Leo Linnartz) watergetijdenrivier. Het waterpeil van deze rivier stijgt en daalt twee keer per dag zo'n 175 centimeter. Het wilgenvloedbos langs de oe vervan het Eiland van Brienenoord profiteert hiervan. Ook het geu lenstelsels in het oostelijke deel versterkt de getijdendynamiek. De wandeling wordt gehouden op zondag 5 augustus van 11.00 tot 13.00 uur. De start is bij de brug over Zuiddiepje aan het eind van Hoendiep in Rotterdam (zijstraat van Stadionweg). Deelname is gra tis. Wandelaars wordt aangeraden laarzen of waterdicht schoeisel te dragen. Aanmelden: Vooraf via de natuuragenda op www.zuidhol- landslandschap.nl of telefonisch op werkdagen van 09.00 tot 12.30 uur op nummer 010-2722222. In verband met het uitvoeren van reconstructiewerkzaam heden aan het viaduct Brede- weg (ter hoogte van Waddinx- veen) dient de rijksweg A12 links van knooppunt Gouwe tot afrit Zevenhuizen (nr. 9) tijdelijk voor alle verkeer te worden afgesloten. De afsluitingen staan gepland in de periode van vrijdag 24 augustus 22.00 uur tot en met maandag 27 augustus 5.00 uur. Reserveperiode: vrijdag 7 sep tember 22.00 uur tot en met maandag 10 september 5.00 uur. Of zoveel langer of korter dan noodzakelijk. Het verkeer wordt omgeleid. De paaaaden op, de laaaanen in... Nesselande - "Je ziet alles anders als je wandelt", zijn de uitdagende woorden die Hart van Hollands verslaggever van de meer erva ren wandelaars van tevoren mee krijgt. Met een klein groepje dit keer gaan we op pad. De deur van vertrekpunt De Knoop van De Bre de School gaat weer open en met een flesje water in de hand gaan we door het Nesselandse land. Annemieke Westhoeve van Stich ting Buurtwerk Alexander leest de kaart en zegt welke kant we op moeten. Al gauw valt op dat er veel te praten valt over de verschil lende bouwstijlen en woonvormen in Nesselande. Van garage tot big- gerugdorpel, van raamkozijn tot voortuin komt aan bod. De plek die tot een aantal jaren geleden akkerland was, wordt en is vol overgave ingenomen door huizen, straten en mensen. Ondanks dat het op deze vakantiedag erg rustig is ervaar je de dynamiek van Nes selande goed als je door de straten loopt. Op elke vierkante meter ge beurt iets. Met genoeg lucht voor een gezellig praatje wandelen we, alles beschouwend, door. Het groen van de gevel van 'De Kristal', de flat voor levensloop bestendig wonen, is aanleiding om hier even een boompje over op te zetten. Even later passeren we ganzen op een eilandje en kijken we uit op de natuur onder de hoogspannings masten. Na afloop van deze ongeveer vijf kilometer lange wandeling wordt er onder het genot van een stroop wafel en een kopje koffie even uitgerust. Annemieke spreekt de Onderweg... wens uit dat er bij de volgende wandelingen, na de vakantie, nog meer mensen zullen meelopen. Het is een leuke kans voor ieder een om ten eerste gezond bezig te zijn, maar ook om elkaar en de omgeving beter te leren kennen. Je ziet het anders als je wandelt. Koffie en stroopwafel toe. Kerk in Nesselande (Brede School) Nesselande 10.00 uur ds. J. Voordouw. HUISARTSENPRAKTIJK Nesse lande Noord, Robert van 't Hof- fstraat 10, tel. 010-8903320. SPOEDGEVALLEN en/of levens bedreigende situaties: op werk dagen 8-17 uur: 010-8903321. Spoedgevallen tijdens avond, nacht, weekeinde of feestdagen: Huisartsenpost IJsselland Zieken huis, tel. 010-2799262. Wijkorganisatie Nesselande: WONIO 010-2222811 of info@ Verscherpte controle op getinte ramen Politie Hollands Midden gaat scherper controleren op auto's met te donker getinte ramen. De Verkeerspolitie van Hollands Midden beschikt sinds kort over een meetapparaat, genaamd De Tintman, die de lichtdoorlaat- baarheid van het raam meet. Boete en invordering kentekenbewijs Automobilisten die rondrijden in een auto waarvan de ramen min der dan 50 procent licht door laten, kunnen rekenen op een boete van €75,- als ze worden aangehouden. Daarnaast wordt ook het kentekenbewijs van het voertuig ingevorderd. De eige naar van de auto heeft vervol gens vier weken de tijd om de lichtdoorlaatbaarheid van de ra men te herstellen. De maatregel geldt zowel voor ramen waarop folie geplakt is als voor gecoate ramen. De controles zijn het gevolg van lan delijke richtlijnen van het Openbaar Ministerie. Volgens de politie was de regelgeving over getinte ramen tot nu toe niet altijd eenduidig, maar is dat probleem dankzij juris prudentie opgelost. Verkeersveiligheid voornaamste reden De voornaamste reden van het strengere optreden is de verkeers veiligheid. Het zicht vanuit auto's met geblindeerde ramen is zeer beperkt. Zeker 's nachts. Donker ge tinte autoruiten beperken het zicht en zijn daarom een gevaar voor de verkeersveiligheid. Vooral bij regen achtig en donker weer of wanneer een zonnebril wordt gedragen, kunnen getinte ruiten tot gevaar lijke situaties leiden. Bovendien is oogcontact tussen bestuurders onderling - en met kwetsbare ver keersdeelnemers zoals voetgangers en fietsers - onmogelijk. Hierdoor vervalt een belangrijke communica tiemogelijkheid in het verkeer.

Hart van Holland | 2007 | | pagina 27