m m mmm VAKANTIEFEESTJE BIJ PEUTERSPEELZAAL DIKKIE DIK OVERHANDIGING CHEQUE AAN HOSPICEHUIS IJSSELTHUIS rsasa Zevenhuizen ZÉVÈNHÜIZFN J 0 VAKANTIEVOLLEYBAL Feestelijke overhandiging in het historisch mu seum Ons Verleden Cheque HUISDIER VERMIST OF GEVONDEN? VISSEN IN DE HOLLANDSE IJSSEL WEER TOEGESTAAN ACTIVITEITEN-AGENDA Musea Zevenhuizen Be Zeven Muzen Oud Verlaat.. Moerkapelle pagina 6 Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 1 augustus 2007 Zomervakantie: volop tijd die naar eigen keuze besteed kan worden. Een aantal weken andere dingen doen dan normaal. Ontspannen en inspannen wanneer en hoe lang je zelf wilt. Hoe komt ons lijf gezond sportend te zomer door? Deel 1: In Zevenhuizen is volleybal het hele jaar door een populair tijd verdrijf. Maar het grote publiek ontdekt de funfactor van volleybal in de vakantie. Op elk strand, op bijna elke camping, op elk bunga lowpark is een volleybalnet te vin den. Volleybal is op vakantie een populair tijdverdrijf voor jong en oud. Na een duik in het zwembad, opdrogen onder de parasol en een wandeling op het strand nog een potje volley, is dat een goed idee? Natuurlijk, maar speel met ver stand en lees hier meer over bles- surevrij vakantievolleyballen. Daar waar vakantievolleybal er voor de toeschouwers weinig in spannend en gevaarloos uitziet, ligt dit in de praktijk anders. Pure conditie wordt bij volleybal niet tot het uiterste aangesproken, maar de speelacties zijn vooral kort, snel, explosief. Spieren, pezen, banden en ge wrichten krijgen in korte tijd enorme piekbelasting te verwer ken. Acute blessures ontstaan in de regel altijd bij korte, snelle, explosieve bewegingen en liggen dus daarom ook bij volleybal op de loer. Overbelasting Fysiologisch gezien hebben de spieren na een snelle, explosieve heid zijn gelanceerd. Aan de vin gers: vooral door het opvangen van een bal met hoge snelheid van de tegenpartij waarbij de vingers overstrekt worden. Aan de enkel: het risico van verzwikkingen door springen, wenden draaien en ke ren. Advies en maatregelen blessurepreventie Drink vooraf, tijdens en na een potje volleybal voldoende Laat de spieren langzaam aan de bewegingen aanpassen door een warming-up Voelt u een beetje zeurende/ste kende pijn in de schouder stop dan onmiddellijk Bent u niet gewend te volleybal len speel dan niet langer dan een uur In het geval van zwakke enkels kijk vooral uit met het spelen op zand Met fanatiek spel is niets mis, maar blijf bewust verstandig Voorkom blessures, stop voordat u echt vermoeid raakt Schijnt de zon, bescherm uzelf te gen uitdroging/verbranden. Voor meer informatie: Nancy van derHoekvan FitFirst paramedische praktijk, telefoon 06-46444668 of www.fitfirst.nl. (foto: Jan van Woerden) actie veel tijd nodig om herstellen en daar ligt het volgende gevaar voor onervaren volleyballers. De praktijk leert dat je dit in eerste instantie helemaal niet voelt tij dens een fantastisch lange service reeks, maar langzamerhand of achteraf ontstaat er een zeurende pijn die zich kan ontwikkelen tot een zogenaamde overbelasting- blessure. De meest voorkomende ongevallen Acute kramp: vaak veroorzaakt door onvoldoende vocht (te wei nig drinken). Aan de schouders: smashen, bovenhands serveren, onderhands serveren of verde digende duiken zijn de oorzaak van heel wat letsels die chronisch kunnen worden. Aan de elleboog: bewegingen als blokken en slaan met de onderarm kunnen het ge wricht kwetsbaarder maken. Met de voorarm worden ballen opge vangen die soms met grote snel- van Sehilderdub Zevenhuizen f ijüsei "Hospice kan draaièn mede dankzij dit soort giften Zevenhuizen - Na vier maanden expositie was het zaterdag 28 juli feest in het historisch museum "Ons Verleden". De expositie 'Ze- venhuizen-Moerkapelle schildert Zevenhuizen-Moerkapelle' was al die tijd in het museum te bezichti gen. Er hingen ruim dertig schilde rijen met als thema een plekje in Zevenhuizen, Moerkapelle of Oud Verlaat. Schilderijen van amateurs van het eerste uur die werk op een proffesioneel niveau hebben ge maakt. Alle geëxposeerde schilderijen waren te koop. De opbrengst had de schildersclub bestemd voor hospice IJsselThuis in Nieuwerkerk aan den IJssel. Mensen die niet lang meer te leven hebben, kun nen in de hospice de zorg krijgen die ze nog nodig hebben, onder het motto: "Ik kan je niet beter maken, maar ik kan wel proberen er voor te zorgen dat je je wat be ter voelt". De sfeer is er huiselijk en vertrouwd. Flet huis functioneert dankzij vrijwilligers, en die kunnen een steuntje in de rug best gebrui ken. De heer van Hall, verbonden aan het hospice IJsselThuis, kon zater dag 28 juli de opbrengst van de verkochte schilderijen in ontvangst nemen: Aly Kouwenhoven kon hem vol trots een cheque van 1510 Euro overhandigen. De heer Van Hall vertelde dat mede dankzij dit soort giften het hospice met succes kan draaien en bedankte de schil dersclub voor het initiatief. Oud Verlaat - Bij peuterspeelzaal 'Dikkie Dik' werd op vrijdag 20 juli het laatste uurtje van het school jaar feestelijk afgesloten. Het was voor de kinderen en de leidsters van de peuterspeelzaal een leuk jaar vooral door alle nieuwe mate rialen die in januari in gebruik zijn genomen. Alle ouders en verzor gers waren uitgenodigd voor een kopje koffie en iets lekkers. Voor de peuters was er een heerlijk ijsje en een muzikaal cadeautje van de leidsters. De ouders, kinderen en leidsters kijken terug op een heel leuk jaar bij 'Dikkie Dik', ledereen die een peuterspeelzaal zoekt voor een peutertje wordt door Dikkie Dik uitgenodigd om samen met de peuter langs te ko men. Peuters kunnen vanaf 2 jaar en 3 maanden terecht bij Dikkie Dik. Elke woensdag- en vrijdagoch tend zijn de leidsters en de kinde ren te vinden in 'De Vierkap' waar de peuterspeelzaal gevestigd is. Vanaf 1 jaar en 6 maanden kan er ingeschreven worden en er is geen wachtlijst. Dikkie Dik start weer op 5 september. Het adres is Peuter speelzaal 'Dikkie Dik', Vlietkade 37, Zevenhuizen - Oud Verlaat. Telefoon: 010-4561651 of 010- 4219193. Gevonden: - kater, zwart, voorpoten witte teentjes/r.a witte teen/la witte sok, tussen poten witte vlek gaat over in streep tot aan achterpo ten daar ook witte vlek; witte bef, Bredeweg, Zevenhuizen; - poes, cypersgrijs/wit aan poten, bef, met wat rood, loopt al een aantal weken rond, heeft nu kit tens, 1 jr, Burg. Klinkhamerweg, Zevenhuizen; Goed tehuis gezocht voor: - jonge katjes - gesteriliseerde cyperse poes, 3 jaar voor bij tuinders, maneges enzovoort. Voor meer informatie en aanmel dingen: 0184-661509 of www. amivedi.nl. Zevenhuizen - Sinds kort is het weer toegestaan om in de Hollandse IJssel tussen Gouda en Krimpen aan den IJssel te vissen. Federatie Zuidwest Nederland en beroepsvisser P. Kalkman zijn een overeenkomst aangegaan tot en met 31 december 2008. ledereen die een vispas heeft, kan nu weer op de Hollandse IJssel vissen met 2 hengels, met de door de minister aangewezen aassoorten. Het enige wat nog nodig is, is een schriftelijke toestemming, deze kan men downloaden op www.sportvisserijbelangen.nl De personen die niet over een internetverbinding beschikken, maar wel een vispas hebben en toch op de rivier willen vissen, kunnen contact opnemen met A. van Erk van Hengelvereniging Zevenhuizen-Moerkapelle. Telefoon 079-5932788 (tussen 17.00-21.00 uur). Kerkelijke, maatschappelijke en culturele activiteiten in Zevenhuizen-Moerkapel le. Activiteiten kunnen gemeld worden bij mevrouw G. Beunder: 0180-631733 of greebeunder@yahoo.com - Koffieochtenden Hervormd Centrum: 9.30-11.00 uur Koffieochtenden, Herv. Centr. 4 okt. N.de Wilde thema Buigen voor de koning; 15 nov. E.Zelenberg 'Getuigen van de Koning'; 13 dec. G. van den Broeke-van der Dussen 'Juichen van de Koning'. - Ondernemersvereniging: iedere 1e donderdag van de maand: ondernemerscafë in dorpshuis Swanla van 17.30 tot 19.00 uur. - Speel-o-theek Beestenboel in dorpshuis Swanla (kijk op www.beestenboelzevenhui- zen.nl) geopend dinsdag in de even weken (groene container) van 9.15 u t/m 11.30 u 15e Zevenster Lunch restaurant de Hertenkuil geopend elke werkdag van 12.00-13.30 uur; info 637111; koffie-inloop elke morgen 10.00 uur; welfare handwerken elke dinsdag 14.00 uur. Avondrestaurant de Hertenkuil voor 55-plussers: geopend elke 1e woensdag van de maand (vooraf reserveren 0180-637111): 3 okt., 7 nov. ANB© Spelmiddag: elke maandag Zevenster 14.00 uur; Soosmiddag (1x per 14 dgrl. op woens dag): 14.00 uur in De Zevenster; Fietsen: (1x per 14 dgn): verzamelen bij dorpshuis Swan la vrijdagmiddag 13.30 uur; Gymnastiek: gebouw geref. kerk dinsdag 9.30 en 10.30 uur; Zwemmen: zwembad De Koornmolen: donderdag 9.00, 10.00, 13.30 en 14.30 uur. Openstelling Historisch Museum "Ons Verleden", het Molenmuseum en het museum van de Jan C. Lunenburgstichting, alle gevestigd in het gebouw Tweemanspolder 15 te Zevenhuizen, elke laatste zaterdag van de maand van 13.30-16.00 uur, elke tweede dins dagavond van elk kwartaal van 19.00 tot 21.00 uur en verder op afspraak. Vogelvereniging Zang en Kleur 8 sept. keuring/dagshow; 5 okt. en 2 nov. contactavonden. Jaarlijkse tentoonstelling 7 en 8 dec. Kaarten: 10 en 24 aug. 22 sept. orgelconcert Ger. kerk Dorpsstr. 106 17 nov. amateur muziekavond Ger. kerk Kleine Trompetter Elke vrijdagavond zomeravondconcert op het dorpsplein 19.30 uuur 6 okt. play-in senioren o.l.v. Jacob de Haan Op Moer 13 okt. jubileumconcert Swanla 20 ikt jub. conc. jeugd i.s.m. Harpe DavidsSwanla 3 nov play-in junioren o.l.v. Karei Jongerling, Op Moer BE VIERKAP Klaverjassen: Woensdagmiddag voor de jeugd:iedere 14 dagen; Schilderen: wo.avond, do.morgen en -avond (info: 010-4554051) - Rode Kruis gebouw, iedere laatste dinsdag van de maand: Ouderen contact middag van 13.30 tot 15.30. -Zendings/rommelmarkt:za 25 aug.:breng-en koopochtend in voorm.drogisterij, van 9.30 tot 12.30 u za 1 sept. ophaaldag na tel.aanmelden: 079-5933009 of 079-5932283.:za. 8 sept. grote najaarsrommelmarkt bij de Herv.kerk Dorpsstr. van 9.00 tot 15.00 u.meubels, boeken, speelgoed etc. oliebollen,vis, hamburgers en kof fiehoek. Het is open monumentendag, de kerk is open, het orgel wordt bespeeld en de toren kan beklommen worden.

Hart van Holland | 2007 | | pagina 6