Qnnp OPROEP VOOR BLACK GOSPEL WORKSHOP WEEKEND AFSLUITING Al2 OPNIEUW TEGENSLAG AANBESTEDING WMO UITVAARTVERZORGING OIO 521 60 16079 342 60 70 de Haij van derWende advocaten THEMAMAAND GEZONDHEID IN BIBLIOTHEEK DE GROENE VENEN ia t Thuis in de regio. !Üj isi>s mwxadW wmdli - /Vier respect en in stijl doen we wat Begrafenisverzorging voor Benthuizen - 3B Hoek - Moerkapelle - Zevenhuizen - Zoetermeer en omstreken Wanneer de tijd voor u even stilstaat nemen wij voor u alle tijd Telefoon OIO 522 27 SO 44.000 exemplaren organisatie van lokale nieuwsmedia ELEPHANT PARADE NAAR ROTTERDAM Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 8 augustus 2007 pagina 25 UITVAARTVERZORGING Voor Zevenhuizen en Moerkapelle Met eerbied en respect Rouwcentrum "Zevenhuizen" Zuidplasweg 3, Zevenhuizen Rouwcentrum "Westhage" Akkerweg 84, Moerkapelle Ook thuis opbaren Kantoor: Dorpsstraat 43a - 2761 AB Zevenhuizen "T T P®.rS00nliik® en Stiilvolle begeleiding van uitvaarten DAG EN NACHT DIRECTE HULP NA OVERLIJDEN TEL. 0180-328094 Vooraf regelen van uw uitvaart mogelijk showroom gedenkstenen Hoekeindseweg 61, 2665 KB Bleiswijk Uitvaartverzorging van den Bogerd Zorgverlening tot in het kleinste detail Hoekeindseweg SO - 2665 KE Bleiswijk Jeanne Matze-Koch Marian v.d. Bogerd Waddinxveen - Belangstellen den hebben nog een korte tijd de kand zich op te geven voor de Black Gospel Workshop on der leiding van Edith Casteleyn. Deze workshop wordt gehou den op 11, 13 en 15 september in de Ontmoetingskerk te Wad dinxveen. De workshop is op dinsdag- en donderdagavond van 19.00 uur tot 22.30 uur en op zaterdag vanaf 13.00 uur. Aansluitend wordt er op zaterdagavond een concert gegeven van de liederen die geleerd zijn. Dit jaar is er voor het eerst een gedeelte van de avond dat kin deren mee kunnen zingen. Kin deren vanaf 6 jaar kunnen zich ook nog opgeven, zij oefenen op dinsdag en donderdagavond van 17.45 uur tot 18.45 uur en zaterdagmiddag is de generale repetitie van 12.30 uur tot 13.00 uur. De kosten voor de workshop zijn 30,-. Voor leerlingen en studenten zijn de kosten 25,-. De kosten voor de kinderen zijn 4,-. Opgeven via de mail: pe- trablonk@filternet.nl of telefo nisch 0182-549880/0182-611413. Meer informatie: www.black- gospelwaddinxveen.nl Barbizonlaan 82 2908 ME Capelle a/d IJssel telefoon 010-2204400 fax 010-2204499 Regio - Ter hoogte van Waddinxveen zal in het weekend van vrijdag 24 augustus 22.00 uur tot en met maandag 27 augustus 05.00 uur de A12 afgesloten zijn. Rijkswaterstaat voert werkzaamheden uit ter verbre ding van het viaduct over de A12 bij de afrit Waddinxveen (afrit 10). De afsluiting is vanaf knooppunt Gouwe in de richting van Den Haag tot en met de afslag Zevenhuizen (afrit 9). Het verkeer wordt door middel van alternatieve routes omgeleid. De omleidingsroutes worden met borden aangegeven. Rijkswaterstaat biedt ook alter natief vervoer aan in de vorm van het vanAnaarBeter-treinkaartje. Met dit kaartje is het mogelijk om tijdens de werkzaamheden voor delig te reizen tussen Gouda en Den Haag en de tussenliggende stations. Het vanAnaarBeter-trein kaartje is een dag geldig en er kan mee worden gereisd op zaterdag 25 en zondag 26 augustus. Het is te koop voor 2,- (retour 2e klas) bij de kaartautomaten op de NS-stations onder de knop 'acties/evenemen ten'. Het kaartje moet na aankoop nog wel afgestempeld worden in de automaat. Inlichtingen zijn ver krijgbaar bij het NS-servicepunt. Regio - Vijf gemeenten in de regio moeten opnieuw de aanbesteding van de WMO overdoen als gevolg van een rechterlijke uitspraak. De huishoudelijke thuiszorg moet opnieuw worden aanbesteed. Het gaat om de gemeenten Ze- venhuizen-Moerkapelle, Nieuwer- kerk aan den IJssel, Waddinxveen, Reeuwijk en Bodegraven. Voor de tweede maal moeten de gemeen ten de procedure overdoen. Voor de mensen die gebruik maken van thuiszorg blijft alles voorlopig nog bij de oude vertrouwde situatie. Twee thuiszorgorganisaties, Zuwe Zorg uit Woerden en Zorgpartners Midden-Holland uit Gouda heb ben met succes een kort geding aangespannen tegen de gemeen ten. De rechter oordeelde dat zij onterecht zijn uitgesloten van de aanbetedingdprocedure. Per 1 januari 2007 is de Hulp bij het huishouden uit de Algemene Wet Bijzondere Ziektekosten (AWBZ) overgekomen naar de Wmo en zo doende onder verantwoording ge komen van gemeenten. Op grond van de Wmo dient deze zorg te worden aanbesteed. De vijf eer der genoemde gemeenten hebben besloten gezamenlijk aan te beste den waarbij begin juni 2007 de op dracht voorlopig werd gegund. Bij deze voorlopige gunning zijn Stich ting Zorgpartners Midden-Holland en Stichting Zuwe Zorg uitgeslo ten, omdat zij niet voldeden aan de eisen voor economische draag kracht. Tegen deze uitsluiting heb ben beide partijen een kort geding aangespannen. Regio - Bibliotheek De Groene Venen organiseert in september in alle vestigingen activiteiten rondom het thema gezondheid. In de vestigin gen in Bodegraven, Boskoop, Moordrecht, Reeuwijk, Waddinxveen en Zevenhuizen vinden lezingen en workshops plaats. Gezondheidsinformatiepunt In de vestiging Zevenhuizen wordt 22 september van 10.00 tot 12.00 uur een gezondheidsmarkt georga niseerd ter gelegenheid van de ope ning van het Gezondheidsinforma tiepunt. Tijdens deze markt zullen organisaties en personen die werken op het gebied van gezondheid zich presenteren. Er is onder andere een diëtiste en een stoelmasseuse aan wezig. Ook is er een demonstratie Nordic-sitting. Het Gezondheidsin formatiepunt is een fysiek punt in de bibliotheek waar op het gebied van gezondheid folders, tijdschriften, boeken of verwijzingen naar boeken te vinden zijn. Ook is het mogelijk om digitale informatie te verkrijgen door middel van een pc die in het Gezondheidsinformatiepunt staat opgesteld. Bovendien wordt er op dit punt informatie over activiteiten en cursussen in de regio verzameld. Daarnaast zal er regelmatig aan dacht besteed worden aan actuele gezondheidsthema's. Workshops en lezingen In de verschillende vestigingen vin den tal van lezingen en workshops plaats over veel verschillende onder werpen: Burn-out door Annegreet van Bergen. Dinsdag 4 september 19.30-21.30 uur; Vestiging Waddinxveen Oogdiagnose, workshop door Jantsje Dekker Woensdag 5 september 10.00-12.00 uur; Vestiging Bodegraven Dinsdag 25 september 19.30-21.30 uur; Vestiging Zevenhuizen. Lekker in je vel door Marjanne Boer van de Vierstroom Donderdag 13 september: 19.30-21.30 uur; Vestiging Boskoop In balans met homeopathie, oogdiagnose en yoga door Jantsje Dekker Dinsdag 18 september: 10.00-12.00 uur; Vestiging Reeuwijk ADHD, anders bekeken?!, verzorgd door het ADHD-centrum Zuid-Holland Donderdag 20 september: 19.30-21.30 uur; Vestiging Waddinxveen Voeding, een gewichtige zaak, work shop door Mirjam van Egmond, diëtiste. Vrijdag 21 september: 19.30-21.30 uur; Vestiging Bodegraven Opruimen en afscheid nemen door Inge van der Ploeg Woensdag 26 september 10.00-12.00 uur; Vestiging Bodegraven Overgewicht bij kinderen door Marijke Lugthart van de Vierstroom Woensdag 26 september: 19.30-21.30 uur; Vestiging Moordrecht Voor alle workshopsen lezingengeld een toegangsprijs van 3,50 voor le den en 5,00 voor niet-leden. Aan melden is gewenst. Meer informatie over de verschillende activiteiten is te vinden in de folder die bij de ver schillende vestigingen verkrijgbaar is en op de website van de bibliotheek. Op de website zijn ook links naar ge zondheidsinformatie opgenomen: www.bibliotheekdegroenevenen.nl. Onafhankelijk informatieblad. Verschijnt in Waddinxveen, Bos koop, Zevenhuizen-Moerkapelle, Oud Verlaat, Nieuwerkerk aan den IJssel, Moordrecht, Nesselande en Kruisweg, eenmaal per week op woensdag in een oplage van Postadres voor redactie en advertenties: Postbus 85 - 2760 AB Zevenhuizen Bezoekadres: Elgersma Media Noordelijke Dwarsweg 1a 2761 GA Zevenhuizen Tel. 0180-632289 Fax 0180-633503 E-mail redactie: redactie@hart-van-holland.nl E-mail advertenties: verkoop@hart-van-holland.nl Sluitingstermijn redactie: maandag 12.00 uur. Sluitingstermijn advertenties: maandag 14.00 uur. Kant-en-klaar advertentiemateriaal (indien gereserveerd): dinsdag 10.00 uur. Hart van Holland stelt zich niet aansprakelijk voor de inhoud van de advertenties en ingezonden mededelingen in deze krant. Zij behoudt zich het recht voor, zonder opgave van reden, advertenties voor publicatie in het Hart van Holland te weigeren. Voor klachten over de bezorging in Zevenhuizen, Moerkapelle, Oud Verlaat en Nesselande: Elgersma Media, telefoon 0180-632289. Overige klachten: donderdag tus sen 18.00 en 20.00 uur: telefoon 0172-217615. Niets uit deze uitgave mag worden gekopieerd zonder schriftelijke toestemming van de uitgever. Rotterdam - Vanaf 1 september doet de Elephant Parade Rotter dam aan. Vijftig manshoge kuns tolifanten zullen het straatbeeld van de binnenstad tien weken lang bepalen. Elke olifant is op een andere manier vormgegeven door verschillende kunstenaars als Meidam Kleinjan, Jurriaan van Hall en zijn levenspartner Juul van den Heuvel en Rodrigo Otazu. Vele bedrijven hebben inmiddels een eigen kunstolifant geadop teerd. Doel van de Elephant Para de is geld bijeen te brengen voor het eerste olifantenziekenhuis ter wereld in Thailand. Na Rotter dam zal de Elephant Parade ook andere wereldsteden aandoen. Voor meer informatie: www.elephantparade.nl

Hart van Holland | 2007 | | pagina 25