PLATEELSCHILDERWORKSHOP IN OUDE DOBBELMANS TABAKSFABRIEK DIER VERMIST OF GEVONDEN? COMMISSARIS VAN DE KONINGIN OPENT "BIBELOT PROEFT" WANDELTOCHT MET REUMAFONDS START SJOELCOMPETITIE CURSUSSEN EN LESSEN BIJ KREATER/SWW WADDINXVEEN AANBOD KREATER/SWW KINDERCURSUSSEN BIJ KREATER/SWW pagina 10 Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 22 augustus 2007 Door Paulien de Graaf Acht dames van ongeveer 78 jaar oud zijn druk aan het schilderen. Een bloemetje op een schaaltje. "Het zijn allemaal oude schoolvr iendinnen van mijn moeder", ver telt Trudy. "Ze hebben in Nieu- werkerk bij elkaar op de lagere school gezeten en komen nog al tijd eenmaal in het jaar bij elkaar." Ze vinden de workshop erg leuk. Het schilderen is moeilijk, maar het uiteindelijke resultaat mag er zijn. "Trudy legt het erg goed uit", ver telt een trotse moeder. "Ik merk nauwelijks dat het mijn eigen dochter is die lesgeeft!" Delfts Blauw Bij plateelschilderen denkt men aan het Goudse art-deco plateel. Dat is echter niet de stijl waarin Trudy Otterspeer heeft leren schil deren. Zij schildert in de stijl van het Delfts Blauw. "Als zestienja rige kwam ik in contact met een plateelschilder. Hij heeft mij de kunst bijgebracht en ik heb ook voor de plateelfabriek gewerkt" vertelt de enthousiaste schilderes. Er wordt geschilderd op onbehan deld aardewerk, het zogenaamde biscuit. De verf die wordt gebruikt is een pigment dat vloeibaar ge maakt wordt met suikerwater. Niet alleen blauw, maar er zijn een groot aantal kleuren verfpig- ment, die ook gemengd kunnen worden tot nog andere tinten. Een beschilderd stuk aardewerk moet vervolgens nog geglazuurd worden. "Het glazuur is een po eder, dat wordt aangelengd tot het ongeveer de dikte van melk heeft. Daar wordt het aardewerk in ondergedompeld en dan verhit in een over tot zo'n 1050 graden Celsius. De dikte van het glazuur luistert heel nauw." Oude en nieuwe materialen De spullen die nu in haar gloed nieuwe atelier staan, zijn allemaal restanten van de tijd dat ze voor de fabriek schilderde. "Ook heb ik spullen van mijn leraar gekregen, toen hij overleed", vertelt ze. Het aardewerk bestaat naast borden en tegeltjes, uit kannen en va zen, maar ook grachtenpandjes en boertjes en boerinnetjes. "Tegen woordig zijn er zoveel modernere aardewerken spullen te krijgen, zoals olijvenschaaltjes of Chinese kommen. Daar wil ik me meer op gaan richten. Ik denk dat ik een workshop 'maak je eigen pastabord' ga organiseren Dat Waddinxveen - Commissaris van de Koningin van de provincie Zuid Holland, de heer J. Franssen opent officieel 'Bibelot Proeft' op vrij dagavond 24 augustus. De Com missaris doet dat op gepaste wijze om 18.00 uur in het restaurant aan de Limaweg 54 in Waddinxveen. "Wij zijn trots dat juist de Commis saris van de Koningin bereid is om de gastronomische excursie langs culinaire belevenissen op vrijdag te openen", aldus de enthousiaste Ton Ververs, eigenaar van restau rant Bibelot. Dit begin van "Bibe lot Proeft" valt samen met die van de expositie van Waddinxveens kunstschilder Theo den Boon in het restaurant. Ton Ververs: "Van één van deze kunstwerken zijn 1000 onderborden exclusief voor ons restaurant geproduceerd. Vrij dagavond presenteren wij zo'n bij zonder bord voor het eerst." "Bibelot Proeft" is een driedaags evenement dat Ton en Caroline Ververs in het weekend van 24 tot en met 26 augustus organise ren. Het dertigjarig bestaan van restaurant Bibelot en het beha len van de prestigieuze Bib Gour mand zijn voor hen aanleidingen om hun klanten op verrassende wijze mee te nemen met de gas tronomische excursie. Ververs: "deze tocht langs culinaire bele venissen is nog niet volgeboekt, ledereen die nog meewil, boekt snel een last-minute via www.bi- belotproeft.nl of belt naar 0182 61 66 95". De opbrengst van "Bibelot Proeft" is bestemd voor KiKa (Kinderen Kankervrij) en de Wad- dinxveense goede doelen organi satiecomité Seniorenreis, Kinder boerderij Dierendai en stichting "Care for Family". Schoolvriendinnen leren kunst van het plateelschilderen. spreekt jongere mensen meer aan dan een tegeltje of schaaltje." In september houdt de kunstenares Open Atelierdagen. Voor meer informatie: Trudy Otterspeer Am bachtelijk Plateel, tel 06-42015656 Waddinxveen - Bij Kreater/SWW, de instelling voor kunstzinnige cur sussen en seniorenactiviteiten, kan men in het nieuwe seizoen terecht voor muzieklessen, tekenen en schilderen, klassiek ballet, street- dance, musical, toneel, fotografie, beeldhouwen en keramiek. Voor meer informatie en inschrijven: 0182-614422, het kantoor aan de Kerkstraat 13 (niet op woensdag) of via info@kreater.nl. Waddinxveen - Kreater/SWW or ganiseert voor het nieuwe seizoen diverse kindercursussen, waaron der muziek, tekenen/schilderen, boetseren, musical, klassiek ballet en streetdance. Voor meer infor matie en inschrijven: bij Kreater/ SWW (tijdens kantooruren) aan de Kerkstraat 13, op 0182-614422, via www.kreater.nl of info@kreater. Waddinxveen/Boskoop - Het Reumafonds organiseert in sa menwerking met de, in Zegveld bekende Sinaasappelman, voor zaterdag 8 september de Een daagse van Zegveld. In 2006 was het aantal deelnemers zo groot, dat men heft besloten het evene ment dit jaar te herhalen. Er zijn nieuwe routes en elementen aan de loop toegevoegd. Zo is er veel muziek langs de routes en kan er zelfs een boottocht worden ge maakt. De start, tussen 8.30 en 11.00 uur, is in Zegveld vanaf Gas- terij De Milandhof, Middenweg 2; de routes lopen door beschermd natuurgebied (voor meer infor matie: www.reumafonds.nl/zeg- veld). Sinds kort hebben de wandelaars er een hulpmiddel bij. Het Reuma fonds heeft namelijk in het kader van de campagne 'Bewegen', in samenwerking met de Reumapa- tiëntenbond een speciale website in het leven geroepen om mensen beweegadvies op maat te geven; www.bewegenmetreuma.nl. Als locatie voor de wandeltocht is gekozen voor de Nieuwkoopse Plassen. Het gebied is eigendom van Vereniging Natuurmonumen ten. Er zijn diverse afstanden; 5,12 en 24 kilometer. Voor de langste afstand vaart er om 10.00 uur en om 12.30 uur een boot. De kosten bedragen €10,-, de tocht duurt 45 minuten en scheelt 10 kilometer wandelen. Voorinschrijven voor de wandeling kan op www.reu- mafonds.nl/zegveld en kost €3,-; op de dag zelf inschrijven kost €5,-. Voor mensen die met het open baar vervoer komen, wordt bus vervoer geregeld vanaf het NS station Woerden. Voor meer in formatie: 020-5896432 of zeg veld® reumafonds.nl. Waddinxveen/Gouda - Het sjoel seizoen 2007/2008 gaat woensdag 5 september om 19.00 uur van start in het gebouw van de Inva liden Sportvereniging aan de Rid der van Catsweg 358 te Gouda. De strijd zal gaan om de wisselbeker, die op dit moment in handen is van Kees Kuipers uit Waddinxveen. Er staan 14 sjoelavonden op het pro gramma. Om mee te doen aan de competitie moeten de deelnemers minimaal tien avonden gespeeld hebben. Er wordt gespeeld in vier klassen, van A tot en met D. Een sjoelronde bestaat uit het sjoelen in tien verschillende bakken. Voor vier ronden betaalt men €12,50. De eerste avond van het nieuwe seizoen belooft gelijk al een bij zondere avond te worden, want dan zullen de kampioenen uit de regio de strijd met elkaar aangaan. Voor nieuwkomers is de eerste avond gratis. Voor meer informa tie: 06-13718075. Waddinxveen - Bij Kreater/SWW starten in het nieuwe seizoen de volgende muzieklessen: Muziek op schoot (0-114 jaar), Muziek voor peuters (114-3 jaar). Muziek voor kleuters (4 en 5 jaar). Spelen met muziek (6 en 7 jaar), Instrument verkenning (8 en 9 jaar). Instru mentale lessen zijn mogelijk voor: Toetsen, piano/keyboard; Snaar: gitaar akoestisch/elektrisch/bas; Strijkers: viool en cello; Blaas: klari net/saxofoon/dwarsfluit/blokfluit; Blaas: trompet/bugel/cornet/tuba/ trombone etc.; Slagwerk: drums - volledig slagwerk; Djembé: voor beginners en gevorderden. Voorts kan men bij Kreater/SWW terecht voor schilder- en tekenles sen, musical, klassieke dans, street dance, fotografie en beeldhou wen. Voor meer informatie en inschrij ven: administratie Kerkstraat 13, 0182-614422, www.kreater.nl of info@kreater.nl. Vermist: -kater, cypers, geen wit, heeft chip, Tweemanspolder, Zevenhui zen; -kater, gecastreerd wit met zwar te en grijze vlekken, koemodel, zwart vlek op neus, gechipt, 2 jaar oud. Jan Dorrekenskade Oost, Waddinxveen; -kater, gecastreerd cypers, witte voeten, bef, buik, neus? gechipt, volwassen. Zuidkade, Waddinx veen; -wit hangoorkonijn met licht- en donkerbruine vlekken, vrij groot, wordt al vermist sinds 25 juli. Land voor Water, Moordrecht. -zwarte poes, klein wit vlekje op de borst, halflangharig, 4 jaar oud, Ing. Leemanstraat, Nieuwer- kerk aan den IJssel. Gevonden: -kruising Labrador, zwart, teef, bruine halsband, jonge hond. Iep- haard, Waddinxveen; -poes, cypers-rood, witte tenen voor, sokjes achter, bef, Brede- weg, Moerkapelle; -grijze valkparkiet, wittig-grijze kop, geringd. Buizerdhoek, Wad dinxveen; -een ongecas.? Kater, zwart, wit te vlek tussen voor en achterpo ten, bef, loopt al ca. drie weken in Kon. Wilhelminastraat, Nieuwer- kerk aan den IJssel. Goed tehuis gezocht voor: -jonge katjes -gesteriliseerde cypersepoes, 3jr. voor bij tuinders, maneges enz. Voor informatie en aanmeldin gen: Amivedi Nederland 0184- 661509 of www.amivedi.nl. Waddinxveen - Trudy Otterspeer is plateelschilderes. Zij heeft haar op leiding gevolgd bij de plateelfabriek Zenith in Gouda. Tegenwoordig maakt ze herdenkingsborden op bestelling en in het komende jaar wil ze ook workshops gaan geven in haar atelier in de oude Dobbelmans Tabaksfabriek aan de Noordkade. Om het uit te proberen nodigde ze haar moeder met een aantal oude schoolvriendinnen uit, die tijdens een kleine reünie de kunst van het schilderen werd bijgebracht.

Hart van Holland | 2007 | | pagina 10