éaLé JEUGD OPEN DAG BIJ W WADDINXVEEN WEEKENDAFSLUITING Al 2 WADDINXVEEN ®uÓc tii'öcn lirrlcucn PrLITI E BERICHTEN i NIEUW SEIZOEN SENIOREN IN ANNE-FRANK CENTRUM KERKDIENSTEN - 26 AUGUSTUS .waddinxveen tractie.com Het verhaal van Piet Versluis (1932) uit Waddinxveen pagina 12 Waddinxveen - Kreater/S.W.W, afdeling Senioren, organiseert voor het nieuwe seizoen diverse activiteiten, waaronder vanaf sep tember op vrijdagochtend 'Bridge voor Beginners'. De creatieve cursus 'Kalligraferen' start in ok tober op donderdagochtend met een beginnerscursus. Leesfanaten kunnen terecht bij de 'Leeskring'. Deze groep komt één keer per maand samen op de maandag middag. Dan wordt het boek be sproken dat die maand door alle deelnemers gelezen is. Vanaf za terdag 1 september om 14.00 uur zal de 'Inloop' ook weer van start gaan. Senioren zijn welkom voor een kopje koffie of thee en een spelletje. Voorts worden er nog SOOS-middagen georganiseerd met sprekers over allerhande on derwerpen. Een volledig overzicht van alle cursussen en activitei ten ligt klaar in het Anne-Frank Centrum. Voor meer informatie: 0182-631932. Waddinxveen Prot. Gem. i.w.: Wijkgemeente De Rank 10.00 uur ds. W.M. de Boer; 18.30 uur ds. A. Tromp. Ger. Kerk. 9.30 uur ds. E. Brink; 16.30 uur ds. J.W. Boerma. Ontmoetingskerk9.30 uurds. H.G. van Vliegen. Boskoop Chr. Ger.kerk. 11.15 uur kand. R. Jansen; 17.00 uur ds. A.P. van Lan- gevelde. De Stek 9.30 uur mevr. N. Rijne- veld-Schep. Zijdekerk 9.30 uur dr. R. de Reu ver; 18.30 uur ds. F.J. v. Harten. Ger. Gem.16.30 uur ds. M. Golver- dingen. MEDISCHE WEEKENDDIENST Benthuizen, Boskoop en Wad dinxveen: voor spoedeisende huisartsenhulp buiten kantoor uren (17.00-8.00 uur, weekenden/ feestdagen): HuisArtsenPost Mid den-Holland (HAP MH), Jan van Beaumontstraat 4, Gouda, 0182- 322488. Dienst Apotheek Midden-Holland (DAM), Ronsseweg 138 (tegen over de Bleuland-locatie van het Groene Hart Ziekenhuis), Gouda, 0182-698820. Diabeteslijn (033) 463 05 66, info@ dvn.nl, voor alle vragen over di abetes (24 uur per dag, 's nachts alleen in geval van nood). Groene Hart Ziekenhuis: Bleu- landlocatie: Bleulandweg 10, 2803 HH Gouda, (0182) 505050. Postadres: Postbus 1098, 2800 BB Gouda. Jozeflocatie: Jan van Beaumontstraat. Voor informatie over wachttijden, opname, afde lingen etc.: www.ghz.nl Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 22 augustus 2007 Politie ontdekt hennepkwekerijen Waddinxveen - De politie heeft vrijdagmorgen 17 augustus twee hennepkwekerijen ontdekt. In Waddinxveen was dat op de zolder van een woning aan de Omloop. Daar groeiden 568 hennepplan ten. Twee bewoners van het pand, een 44-jarige man uit Voorschoten en een 21- jarige vrouw uit Wad dinxveen werden aangehouden. De Voorschotenaar zegt voor de kweek verantwoordelijk te zijn. In een bedrijfspand van de man aan de Burgemeester Uilkenstraat in Bergambacht werd een professio nele kwekerij gevonden waar ech ter op het moment van de instap geen planten groeiden. Er was duidelijk al een oogst geweest en 1.000 lege potten stonden klaar om gevuld te worden. De planten zijn vernietigd en het kweekmate- riaal is inbeslaggenomen. Voor de kwekerijen werd illegaal stroom afgetapt. Het energiebedrijf heeft aangifte van de diefstal van de stroom gedaan. De vrouwelijke verdachte is weer op vrije voeten gesteld. De man is overgebracht naar het Huis van Bewaring om dat hij nog een straf van 60 dagen moest uitzitten. Auto gestolen na inbraak in woning Waddinxveen - De politie doet on derzoek naar een inbraak in een woning aan de Sterrenlaan. De in braak vond plaats in de nacht van vrijdag 17 op zaterdag 18 augus tus. Om binnen te komen werd een slaapkamerraam op de eerste ver dieping opengebroken. Naast een flatscreen-televisie, kristal en pas poorten, werden autosleutels ge stolen. Met deze autosleutels werd een buiten geparkeerde zwarte Mercedes E220 diesel gestolen. De politie heeft dit voertuig onmid dellijk in de opsporingssystemen laten opnemen. Zaterdagochtend 18 augustus werd de gestolen auto aangetroffen aan de Parkhaven in Rotterdam. Twee verdachten stap ten even later de auto in en werden door de politie in Rotterdam aan gehouden. De twee, een 22 jarige vrouw uit Spijkenisse en een 29 ja rige man uit Rotterdam, zijn naar het politiebureau in Waddinxveen gebracht waar zij gehoord zijn. De twee zijn lopende het onderzoek in verzekering gesteld. Fietsenkijkdag Waddinxveen/Boskoop - De politie van Waddinxveen/ Boskoop houdt op zaterdag 1 september 2007 een fietsenkijkdag. Van 10.00 tot 13.00 uur kan men terecht aan het poli tiebureau in Waddinxveen aan de Limaweg 35 om te kijken of hun verloren fiets daar staat gestald. Op deze locatie staan alle aange troffen fietsen uit het werkgebied van het team Waddinxveen, waar onder ook Boskoop valt. Personen die net buiten het gebied hun fiets zijn kwijtgeraakt kunnen ook ko men kijken. Het is belangrijk dat men kan aan tonen dat er aangifte is gedaan van vermissing. De politie vraagt de aangiftes mee te nemen. Het is niet mogelijk om de fietsen die dag te kopen. LBUCIQ Waddinxveen - Voetbalvereniging Waddinxveen organiseert voor zaterdag 25 augustus vanaf 10.00 uur de jaarlijkse Jeugd Open Dag, met attracties als stormbanen, spingkussens, draaiende voetbal doelen, panna-velden en diverse voetbalspellen. Doelgroep is de jeugd van 4 tot 13 jaar; niet-leden Foto uit archief vv Waddinxveen. zijn ook welkom. Rond 14.30 uur is er een groot Rad van Fortuin en om 19.00 uur eindigt de dag met een wedstrijd tussen vv Wad dinxveen en Oud-Feyenoord met onder meer Paul Bosvelt en Pierre van Hooijdonk. Om 11.00 uur zal burgemeester Roijers de Jeugd Open Dag officieel openen. Waddinxveen - Rijkswaterstaat voert werkzaamheden uit ter ver breding van een viaduct over de A12 bij Waddinxveen (afrit 10). De A12 is van vrijdag 24 augustus 22.00 uur tot en met maandag 27 au gustus 05.00 uur afgesloten vanaf knooppunt Gouwe in de richting Den Haag tot en met afslag Ze venhuizen. Verkeer vanuit Utrecht richting Zoetermeer wordt omge leid via de N11 en de N209. Verkeer vanuit Utrecht richting Den Haag wordt omgeleid via de A20 en A13. Verkeer vanuit Utrecht naar Wad dinxveen wordt omgeleid via afrit 11 Gouda. Gele borden geven ter plaatse de omleidingsroutes aan. Om de overlast voor weggebruikers te beperken biedt Rijkswaterstaat alternatief vervoer aan in de vorm van het vanAnaarBeter-trein- en -buskaartje. Met het vanAnaarBe- ter-treinkaartje is het mogelijk om tijdens de werkzaamheden voor delig te reizen met de trein tussen Gouda en Den Haag (en tussenlig gende stations) in beide richtingen. Met het vanAnaarBeter-buskaartje is het mogelijk om tijdens de werk- zaamhedenvoordelig te reizen op de Iijndiensten178, 190 en197 van Connexxion. Het kaartje geldt als retour en is voor 2,- te koop bij de kaartauto- maten op de NS-stations en bij de buschauffeur van Connexxion. Het trein- en buskaartje is één dag gel dig en er kan mee worden gereisd op zaterdag 25 augustus en zondag 26 augustus. Met het buskaartje kan niet worden overgestapt. Noordelijke Dwarsweg Tijdens de afsluiting van de A12 wordt ook werk uitgevoerd bij de Noordelijke Dwarsweg. Hier gaat de aannemer damwanden plaat sen en een deel van de fietstunnel slopen. Na deze werkzaamheden moet op de A12 het wegdek, de vluchtstrook en de berm hersteld worden. De combinatie van werk zaamheden in dit weekend is erop gericht de hinder voor het verkeer op de A12 zoveel mogelijk te beper ken. Voor meer informatie: 0800-8002 of kijk op www.vananaarbeter.nl. De Moordrechtse Elly van Gelderen gaat voor Hart van Holland op pad om oude tijden te doen herleven. Elly is als vrijwilliger en interviewer actief bij de Moordrechtse Historische Vereniging. Zij is auteur van de boeketi "Herinneringen rondom de Hollandse IJssel" en "Leven en werken rond IJssel en Lek", waarin zij onder andere verhaalt over de slechte arbeidsomstandigheden van de steen plaatsen en touwbanen langs de IJssel, over verdwenen beroepen (rietsnijders en zalmvissers), verdwenen scheepswerven en andere bedrijven, oorlog, watersnood enzovoort. Door Elly van Gelderen ^êêÊÊSim Frans en Piet Versluis in 'de Kuil "In het arbeidersbuurtje 'de Kuil' (achter de Henegouwerweg) met enkele straatjes, ben ik opgegroeid. Toen genaamd 'de vlooienkuil', vanwege de veenvlooien daar. Het buurtje was toen nieuw, inmiddels gerenoveerd. Ik had daar een fijne jeugd, waar ieder een elkaar hielp en eensgezind was. Er was een groentegroot handel van Johan Kleyweg (oom Jo en tante Grad), waar 's avonds Waddinxveense groenteboeren kwamen laden. Zij maakte veel lol, ook met bewoners die een handje mee hielpen of gezellig buiten zaten. Op mijn achtste jaar ging ik al na schooltijd bij een tuinder werken voor een paar centjes. Ik heb weinig onderwijs ge noten, ik mocht maanden niet naar school omdat mijn zussen difterie hadden en in de oorlog konden wij maar halve dagen omdat de Duitsers in onze school zaten. We gingen zomers langs de Winterdijk zwemmen en sta ken eerst zwemmend de Vliet ov, met ons kleren in de hand boven je hoofd. Op mijn 14e jaar ging ik bij vis handel Fillekes in Gouda werken. Als ik met de bus naar huis ging stonk ik een uur in de wind, de reizigers knepen hun neus dicht. Vroeger was Waddinxveen een meubelindustriestad met vele vaklieden en beeldhouwers. Va der was ook meubelmaker bij Kempkes op de Zuidkade. In die tijd met 6000 inwoners wa ren er al 12 meubelmakerijen en drie houthandelaren: Houtex, Al- blas en van den Berg: 't Houtje'; de eerst twee bestaan nog. Op mijn 19e jaar ging ik bij Houtex aan de Noordkade werken als houtkeurder en werd ik na ver loop van tijd bedrijfsleider, met 15 man personeel, nu is het bijna verdubbeld met een bedrijf erbij aan de M. Schoutenstraat. Vele reizen heb ik gemaakt voor het werk, naar de Scandinavische - en de Oostbloklanden, zelfs naar Maleisie. Ook in Polen heb ik veel hardhout gekeurd en ge kocht. Op de zaak kon ik aan de structuur van het hout zien waar het vandaan kwam. Uit het Oost blok kwam het hout met treinwa gons aan, wat naast het station in Waddinxveen gelost werd op de voormalige kolenopslagplaats. Het Scandinavische hout werd in Amsterdam vanuit zeeschepen in binnenschepen overgeladen en aan de loswal langs de Gouwe gelost. Gezaagde boomstammen en hout in de maten van tafel en stoelpoten, in opdracht van mijn bazen van Houtex met de toe passelijke naam gebr. Poot. Al les werd met de hand gelost en naar de houtloodsen gebracht. Ook tarwe en suikerbieten wer den daar geladen in schepen. Nu wordt alles per as (vrachtwagens) vervoerd. Ik heb altijd hard ge werkt als bedrijfsleider, van 6.30 tot 22.00 uur. Wielersport Altijd ben ik een fanatieke sport man geweest, ook mijn broer Frans. Ik deed aan wielersport, schaatsen en atletiek. In mijn jeugd deed ik veel mee wedstrij den in het wielrennen, werd zelfs drie keer clubkampioen van de 108 km ronde. Wedstrijden van 280 km in 7 a 8 uur, dan wasje na hard werken, trainen en rijden helemaal afgepeigerd. Deze lan ge afstanden mogen niet meer. Je kwam in veel plaatsen, een gezellige tijd, altijd leuke meisjes en fans om je heen. Op de racefiets naar Luxemburg, we keken naar de tour de France en zelfs in Amerika. Nu organi seer ik met anderen de wieler ronde voor de Waddinxveense jeugd. Was bestuurslid van de ijsdub en tevens trommelaar bij de muziek vereniging. In 1957 deed ik mee, met be taald verlof van mijn baas, aan de Olympiatour, de wielerronde- week van Nederland. Sport verrijkt je leven, mijn vrouw leefde ook altijd mee. Mijn racefiets gebruik ik niet meer na enkele heupoperaties maar ik kijk veel naar wielerwed strijden, het is een soort virus waar je niet meer af komt."

Hart van Holland | 2007 | | pagina 12