r S™"- V0°R CAPEISE JEUGD GEGREPEN DOOR GOLF PILATES EN YOGA IN BREDE SCHOOL ORCHIDEEËNEXCURSIE NAAR WESTDUINEN SUCCES ZONDER STRESS KINDER- YOGA CURSUS NESSELANDE CURSUS CAPOEIRA GITAAR- EN PIANOLES INLOOPOCHTEND STOMAPATIËNTEN CURSUS KLEDING MAKEN KERKDIENSTEN - 26 AUGUSTUS Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 22 augustus 2007 pagina 17 Rotterdam - Bewegen is belang rijk, zeker op oudere leeftijd. Het houdt de mens langer fit en zelfredzaam. Botten en spieren worden sterker, de coördinatie verbetert, het heeft een gunstige invloed op diverse aandoeningen, maar het is vooral leuk en gezellig. Tijdens de lessen 'Bewegen voor Ouderen' van CurZus&Zo wordt er rekening gehouden met de moge lijkheden en onmogelijkheden van de cursist. Desgewenst kunnen de oefeningen zittend op een stoel uitgevoerd worden. Het accent ligt niet zo zeer op het vergroten van de conditie, maar meer op bewe gen en het soepel en sterk houden van het lichaam. Door subsidiering van de Deel gemeente Prins Alexander is de deelnemersbijdrage van deze cur sus zeer laag. De cursus 'Bewegen voor Ouderen' wordt gegeven door gekwalificeerde docenten die een opleiding voor fysiotherapie, sportleraar en/of een speciale op leiding gericht op 'meer bewegen voor ouderen' hebben gevolgd. Gemakkelijk zittende kleding en sportschoenen zijn gewenst. De cursus van 20 lessen start op vrij dag 7 september van 10.45 - 11.15 uur voor iedereen vanaf 65 jaar. De kosten bedragen 30,- (geen rot- terdampaskorting). Voor meer informatie of aanmel den: op werkdagen tussen 09.30- 16.30 uur bij de balie van LCC Ze venkamp, Ambachtsplein 141; via 010-4563993 of 010-2518988 of op www.curzusenzo.nl. Rotterdam - Capoeira is een Afro-Braziliaanse vechtkunst van bijna 300 jaar oud. De krijgers van Palmares, een nederzetting van weggelopen Braziliaanse sla ven, beoefenden Capoeira als vechtkunst. Het is momenteel, na voetbal, de tweede sport in Brazilië en het verovert in hoog tempo de rest van de wereld. De combinatie van muziek, dans en vechtsport maakt Capoeira heel populair. In Nederland trekt Capoeira evenveel vrouwen als mannen en het brengt mensen met verschillende culturele en sociale achtergronden samen. De docent, Araminho, is in 1980 begonnen met Capoeira in een buitenwijk van Fortaleza. Nadat hij zijn school heeft afgemaakt, heeft hij zich volledig toegelegd op Capoeira. Draag tijdens de les gemakkelijk zittende kleding en sportschoenen. De cursus, van 15 lessen, start op donderdag 27 september van 19.00 tot 20.00 uur voor iedereen vanaf 16 jaar. De kosten bedra gen 126,- (met Rotterdampas- prijs 81,90). Voor meer informatie en aanmel den: op werkdagen tussen 09.30- 16.30 uur bij de balie van LCC Ze venkamp, Ambachtsplein 141, via 010-4563993 of 010-2518988 of www.curzusenzo.nl. Nesselande - Op de Brede School aan de Robert van 't Hoffstraat 14 zijn nog plaatsen beschikbaar voor (bas)gitaar en pianoles. De gitaar lessen zijn bestemd voor beginners en (ver)gevorderden, duren 30 mi nuten en vinden plaats op maan dag tussen 15.45 en 20.30 uur on der leiding van Robin Reijnaert. De pianolessen zijn bestemd voor beginners en gevorderden, duren 30 minuten en vinden plaats op donderdag tussen 15.30 en 22.00 uur onder leiding van Nelleke van Heijningen. Er wordt klassieke, jazz, pop- en lichte muziek ge speeld, waarbij het plezier hebben in muziek maken voorop staat. Aan huiswerk moet gemiddeld 15 tot 30 minuten per dag besteed worden. Kinderen tot en met 12 jaar krijgen extra korting. Voor meer informatie en aanmel den: www.curzusenzo.nl. Capelle aan den IJssel - In de zo mervakantie hebben 24 kinderen (14 meisjes, 10 jongens) van 8 tot 12 jaar op een leuke manier ken nis gemaakt met alle aspecten van golf, tijdens de Golf Summer School op de Capelse Golfclub. Samen met de pro van de golfclub had een groep leden een Summer School bedacht. Op basis van de NGF-lesmethode Spelenderwijs Le ren kwamen alle onderdelen van golf op een leuke manier aan bod: swing, chippen, putten, theorie en etiquette. Alle kinderen gingen al vanaf dag 1 de golfbaan op voor baanles. "Golf is veel leuker dan ik eerst dacht", aldus een van de kin- deren. Vrijdag was de afsluitende dag. Er werd eerst gewoon 'les' gegeven en daarna stonden er allerlei wed strijdjes klaar op en om de green: Bulls Eye putten. Bowling put, Ring chip, de Negerzoenenmachine, het Klittenbandpak en Bulls eye chip. Na afloop werd er gezamenlijk pannenkoeken gegeten. De week werd afgesloten met de diploma uitreiking, onder grote belangstelling van ouders en an dere familieleden, ledereen kreeg een diploma en groepsfoto. Nesselande - In de Brede School aan de Robert van 't Hoffstraat 14, start woensdag 12 september de cursus Pilates onder leiding van docente Ellyn Petimesas. Pilates is voor het lichaam wat meditatie is voor de ziel. Bij Pilates wordt het hele lichaam getraind, maar het accent ligt op het powerhouse, de streek van de heupen tot aan de ribben. De lessen zijn opgebouwd uit ver schillende oefeningen die, op een matje op de grond, langzaam worden uitgevoerd. Met Pilates wordt de houding verbeterd en de probleemgebieden aangepakt. Het zorgt voor een beter lichaams- bewustzijn, een sterke en soepele wervelkolom, strakke buik- en rugspieren, een verbeterde circu latie en verhoogde stofwisseling. En niet te vergeten, Pilates is niet gebonden aan leeftijd of postuur en is vooral leuk. De lessen worden gegeven op woensdagavond van 19.45 tot 20.45 uur en van 20.45 tot 21.45 uur. Op maandag 10 september gaat de cursus Yoga van start onder lei ding van Pauline Dooge. Door het beoefenen van Yoga ervaart men de wisselwerking tussen voelen en denken en hoe zich dat uit in het li chaam in de vorm van spanning of ontspanning. Het is een methode om in contact te komen met het natuurlijke in jezelf, om de adem haling te verruimen en te verdie pen, om zelf te leren ontspannen en om de stilte in jezelf te ontdek ken. Uitgangspunt is dat een ieder werkt vanuiteigen mogelijkheden. De cursus bestaat uit 17 lessen op maandag van 19.15 tot 20.15 uur en van 20.30 tot 21.30 uur. Voor meer informatie en inschrij ven: 010-2518988 of via www.cur- zusenzo.nl. Gouda - Iedere eerste donderdag van de maand wordt er in het Groe ne Hart Ziekenhuis een inloopochtend voor stomapatiënten en andere belangstellenden georganiseerd. Ervaringsdeskundigen van de Neder landse Stomavereniging 'Harry Bacon' zijn aanwezig voor het geven van inlichtingen en voor het beantwoorden van vragen. De eerstvol gende inloopochtend is op donderdag 6 september van 10.00 tot 12.00 uur op de Bleulandlocatie aan de Bleulandweg 10, kamer stomaver- pleegkundige, zone 8.14. Voor meer informatie: 070-3875621 of 06-45221861. Het IVN Goeree Overflak- kee, VVV Ouddorp aan Zee en de Stichting Het Zuid-Hollands Landschap houden zaterdag 25 au gustus vanaf 14.00 uur een orchideeënexcursie door de Westduinen, een uit gestrekt natuurgebied ten westen van Ouddorp. De natuurgids laat de deelne mers de mooiste plekjes zien met de prachtige wit bloeiende herfstschroefor- chis en paarsblauwe genti anen. Een unieke kans om deze bijzondere planten van dichtbij te bewonde- De Westduinen is een uit gestrekt gebied met gol vende duingraslanden. Enkele droge, kale toppen wor den afgewisseld met laaggelegen vochtige duinvalleien. Al sinds de middeleeuwen graast er vee. Hier door krijgen struiken en bomen geen kans om te groeien en blijft het unieke voedselarme grasland behouden. Dit grasland vormt een goede leefomgeving voor plan tensoorten die op voedselrijkere plaatsen al lang zijn verdwenen. Rotterdam - Tijdens de naaicursus in LCC Zevenkamp kan men aan de slag voor het maken van kleding aan de hand van zelf uitgezochte patronen. De cursisten werken in eigen tempo en de begeleiding is individueel. Hierdoor kunnen zowel beginners als gevorderden meedoen. Naaimachines zijn aan wezig. Docente Erma Dihalu heeft de Rotterdamse Snijschool afge rond en is gediplomeerd lerares. De cursus vindt plaats op vrijdag van 9.00 tot 11.00 uur en bestaat uit 15 lessen. Voor meer informatie en inschrij ven: op werkdagen tussen 09.30- 16.30 uur bij de balie van LCC Ze venkamp, Ambachtsplein 141, op 010-4563993 of op 010-2518988 of via www.curzusenzo.nl. (Foto Hans Visser) De wandelaars gaan ook door de knieën om allerlei andere kleine plantensoorten te bewonderen. De wandeling vindt plaats op 25 augustus van 14.00 tot 16.00 uur en start bij de werkschuur aan de Westduinweg 37 in Ouddorp (hoek Klarenbeekweg). Deelname is gra tis. Aanmelden is gewenst: via de natuuragenda op www.zuidhol- landslandschap.nl of 0187-681789. Kerk in Nesselande (Brede School) Nesselande 10.00 uur ev. G. v.d Bos. HUISARTSENPRAKTIJK Nes selande Noord, Robert van 't Hoffstraat 10, tel. 010- 8903320. SPOEDGEVALLEN en/of le vensbedreigende situaties: op werkdagen 8-17 uur: 010- 8903321. Spoedgevallen tijdens avond, nacht, weekeinde of feestda gen: Huisartsenpost IJsselland Ziekenhuis, tel. 010-2799262. Wijkorganisatie Nesselande: WONIO 010-2222811 of info@ nesseweb.nl Sommige kinderen liepen na de diploma uitreiking terug naar de Chipping green om nog wat te oefenen. Terwijl anderen nog wat gingen putten. Gegrepen door golf.... Rotterdam - Veel mensen hebben last van spanningen, voelen zich gestresst, zijn al langere tijd ver moeid en uit balans. Stress vreet energie en daardoor heeft men steeds te weinig energie beschik baar om zich lekker fit en vitaal te voelen. Als men weet hoe om te gaan met stress, kan men energie overhouden voor meer succes en geluk in het leven. Deze workshop is bedoeld voor mensen die op zoek zijn naar een manier om zich weer vitaler en succesvoller te voelen en daar nu echt iets aan willen doen. Het succes van de workshop is de combinatie van stressmanagement en wat men van de natuur kan le ren over meer harmonie, balans en succes. Onderwerpen die aan bod komen zijn onder meer ademen en bewegen, harmonie en balans, rust en ritme, energie en vitaliteit, voeding en slaapgewoonten, de kracht van gedachten, moeten of kiezen, grenzen stellen, tijd voor jezelf maken. De docent, Martin Doolaard, is sinds 1995 personal coach, trainer en mediator. De cursus start op woensdag 26 sep tember van 20.00 tot 22.00 uur en is bestemd voor iedereen vanaf 18 jaar. Voor meer informatie en aanmel den: op werkdagen tussen 09.30 en 16.30 uur bij de balie van LCC Zevenkamp, op 010-4563993 of 010-2518988 of op www.curzus- enzo.nl. Rotterdam - Kinderyoga geeft kinderen kracht en het is goed voor de lichamelijke en geeste lijke groei. Spelenderwijs wer ken ze aan stabiliteit, expressie en concentratie. Door een com binatie van spel, zang en yo- gaoefeningen wordt yoga een avontuur. Yogahoudingen hebben vaak namen van dieren en deze kun nen prima gebruikt worden in een verhaalvorm. Zo kun je in de kinderyoga op reis gaan naar het bos of de dierentuin en daar allerlei dieren tegen komen die uitgebeeld worden in yogahoudingen. Er wordt in de les afwisselend gebruik gemaakt van verhaaltjes, spel letjes, muziek en tekenen. Er is naast beweging en creativi teit ook aandacht voor stilte en ontspanning. Kinderyoga geeft kinderen kracht, balans en is waardevol voor het verbeteren van de lichaamshouding, zelf vertrouwen, concentratie en het zelfbewustzijn. Draag tijdens de les gemakke lijk zittende kleding en neem een grote handdoek mee waar je op kunt liggen. Eten vóór de les wordt afgeraden. De cursus start op vrijdag 14 september en bestaat uit 10 lessen. Voor kin deren van 6 tot 9 jaar van 15.45 tot 16.45 uur en voor kinderen van 10 tot 12 jaar van 16.45 tot 17.45 uur. Voor meer informatie en aan melden: op werkdagen tussen 09.30-16.30 uur bij de balie van LCC Zevenkamp, Ambachtsplein 141, op 010-4563993 of of 010- 2518988 of via www.curzus- enzo.nl.

Hart van Holland | 2007 | | pagina 17