flAWWWK NOW! 2007 TIJDfNI MXN WCNrtA TAVERNA OPENT PE PEUREN WEER NA KORTE Z0MERSLUITIN0 V00RPEREIPINC VEN PANCE PARAPE IN V0U.E CANS IVA LA FUNK IN OUTLAND VOOR las- Hed 's of Amsterdam - Het officiële startschot voor Write Now2007 wordt op maandag 3 september gegeven tijdens boekenfestijn Manuscripta in de Westergasfabriek in Amsterdam. Het begin van de belangrijkste schrijf wedstrijd voor jongeren in het Nederlandse Taalgebied wordt vergezeld door optredens van diverse jonge schrijftalenten. Passionate organiseert de schrijfwedstrijd Write Now! voor de achtste keer. De organisatie probeert op deze wijze jongeren te motiveren om meer met literatuur bezig te zijn, in welke vorm dan ook. In 2006 deden 950 jongeren in de leeftijd van 15 tot en met 24 jaar mee aan de schrijf wedstrijd, waarbij Maarten Naafs uit Utrecht de juryprijs van Write Now! won en Vicky Franken uit Nijmegen de Spits publieksprijs. De eerste bijdragen voor Write Now! 2007 stromen al binnen, maar of ficieel gaat de wedstrijd pas van start op Manuscripta. Zo zullen Oscar Koeken, juryvoorzitter 2007 en Theo Henk Streng, jury winnaar 2005, een optreden verzorgen. Bij deze editie van Write Now! kunnen voor de eerste maal ook jonge ren uit België meedoen aan de schrijfwedstrijd. In totaal vinden er in het najaar vijftien voorronden in Nederland en twee in Vlaanderen plaats. Speciaal geselecteerde regionale jury's reiken boekenbonnen uit aan de winnaars van de voorronden (€250,- voor de eerste prijs, €125,- voor de tweede en €75,- voor de derde). Er zijn 20 plaatsen beschikbaar voor de finale, welke op 20 januari 2008 in Off_Corso op- :he- urd ge- in Rotterdam plaatsvindt. Dit zijn de winnaars van de zeventien voorronden en drie wildcards. De finalis ten schrijven een nieuwe bijdrage die beoordeeld wordt door een uit het Nederlandse taalgebied sa mengestelde jury. Wie de finale wint, mag zich het grootste Nederlands talige schrijftalent noemen. Daarnaast wint deze schrijver een laptop, een coachingstraject bij uitgeverij Augustus en een optreden op GDMW Festival dat op 26 en 27 september 2008 in de Rotterdamse Schouw burg plaatsvindt. Daarnaast kan er in de periode voor de finale gestemd worden voor de Spits publieksprijs van Write Now!. Deze zal ook op 20 januari 2008 worden uitgereikt. Dat Write Now! een opstap kan zijn naar meer blijkt uit de successen die eerdere Write Now! winnaars boekten. Zo debuteerden Write Now! winnaars bij landelijke uitgevers, onder wie Theo-Henk Streng wiens debuutroman De nalatenschap in 2007 verscheen, Maurice Buehler met de dichtbundel Grasaap te Water (2003) en Yusef El Halal met de verha lenbundel Man zoekt vrouw om hem gelukkig te maken (2004). Raoul de Jong bracht inmiddels Stinknegers (2004) uit, schreef Het leven is verschrikkulluk (2005) en It's Amaaazing! (2006). Andere deelnemers 1 aan Write Now!, zoals Vicky Francken (publieksprijs 2006), Anke Scheeren (finalist 2004) en Tonie Mudde (finalist 2002) timmeren aan de weg met publicaties in tijdschriften en optredens. De voorwaarden om mee te doen: leeftijd 15 tot en met 24 jaar, de inzending is in de Ne derlandse taal en bedraagt maximaal 2.000 woorden. Voor meer infor matie: www.writenow.nu. Inzendingen sturen naar info@writenow.nl. otterdam - Outland opent zaterdag 1 september de deuren voor lief- bbers van Funk. Vanaf 22.00 uur tot 05.00 uur halen topdj's en dan- ressen alles uit de kast voor Viva La Funk. Viva La Funk is Funk en ■veel meer. Daarom wordt Outland in twee spraakmakende ruimtes 1 ogedeeld, zodat alle House-, Latin- en Salsa-verlangens optimaal be- edigd worden. In Area 1 zijn te vinden: Sergio Flores, Madskillz, Real Canario, Ricky Rivaro, Rishi Romero en Steven Quarré. De percussie live-act van Norman Soares en de passie- Ie vocals van MC Miss Chianty kleuren elke set in met een ware Viva Funk-ervaring. Area 2, de koepel van Outland, vult zich met passio- Ie Salsasets van de Salsa Kings John de Colombia, Alex Gee King illy. Een ticket kost €15,- en is verkrijgbaar bij alle grote Ticketbox «■verkooppunten (Free Recordshop). >or meer informatie: www.vivalafunk.nl Nieuwerkerk aan den IJssel - Pe zomervakan tie is bijna voorbij, maar niet getreurd. Er valt dit nieuwe seizoen weer een hoop te beleven bij het jongerencentrum van Stichting Jeugdwerk Nieuwerkerk aan den IJssel. Zo is er natuur lijk elke woensdag avond de vertrouwde kroe gavond, van 20.30 tot 23.00 uur ben je van harte welkom! Elke vrijdagavond worden er gevarieerde fees ten georganiseerd met voor elk wat wils. Voor de jongere jeugd gaat Let's Pance weer van start. Peze alcoholvrije avond begint om 19.00 uur voor de allerkleinsten. Elke maand staat er ook live muziek op het programma. En dan natuurlijk nog de verschillende PJ - feesten, met verschillende muziek stijlen. Als je het leuk vindt om als vrijwilliger mee te helpen met één van deze avonden neem dan contact op met jongerenwerker Pave van Peers in Taverna, 0180- 315331. Nieuwe vrijwilligers zijn altijd welkom. Zaterdag 1 september begint het sei zoen met een dansfestijn en levend vuurwerk in het kader van de Jeugdvakantiespelweek. Stichting Vedj heeft nog 1 trailer ter beschikking Nieuwerkerk aan den IJssel - Op zaterdag 8 september zal de derde editie van de Nieu- werkerkse Danee parade plaats vinden. Nadat twee dj's van La Baraque door om standigheden niet verder konden met hun trailer is er weer één trailer vrij om te ver delen? Wil jij in aanmerking komen om deel te ne men aan de Vedj Danee parade 2007 neem dan eontaet op met Vedj: info.vedj émail.eom om de voorwaarden te bespreken. De voorkeur van Vedj oaat uit naar umpHarsstyIe/llardeore'. Mee doen iS op vrijwillige basis. Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 22 augustus 2007 pagina 19 I 'd, Ie. van ber 'ien 1.00 riek laar van >rdt (op JOSt oCooOpOoyo Naam: Anne Streefland Leeftijd: 16 jaar Woonplaats: Waddinxveen School: Wellantcollege, Gouda Mijn toekomst: sociale hulpverlening Vraag: Zorginstelling Talant heeft een medewerkster geschorst omdat zij op vriendennetwerk Hyves haar werk met verstandelijk gehandicapten vergeleek met dat van een oppasser in een dierentuin. Vind je deze maatregel terecht? En heb jij je op Hyves wel eens negatief uitgelaten over je werk? 'Ik vind het een beetje dom van haar' "Ik vind het geen terechte maatregel. Wat mensen op Hyves bespreken is hun zaak. Het is privé. Ze zouden haar een tweede kans moeten geven en naar haar kant van het verhaal moeten luisteren. Vooral als ze haar werk gewoon goed doet. Natuurlijk is het wel een beetje dom van haar. Je weet dat Hyves openbaar is en dat iedereen dus kan lezen wat jij ergens over zegt. Zelf zit ik ook op Hyves, maar privé-zaken bespreek ik liever via msn. Dan weet je zeker dat het privé blijft. Ik gebruik het alleen om eens een berichtje naar vrienden te sturen of om te zoeken naar bekenden, bijvoorbeeld op de hyve van een andere school. Ik heb dus nog nooit iets op Hyves gezet over mijn werk. Waarom zou ik? Als ik mijn werk echt stom zou vinden, zou ik er wel mee stoppen. Wat deze vrouw heeft gezegd klinkt best erg, maar ik weet natuurlijk niet of ze het serieus bedoelde. Misschien blazen ze het wel heel erg op. Ik zou het in ieder geval overdreven vinden als ze haar ontslaan." Door Anne Bonthuis Nieuwerkerk aan den IJssel - Voor de derde en laatste keer zal op zondag 2 september nog een maal 'Fiets 'm erin' plaats vinden. Wie durft de uitdaging aan? Wie heeft er zo veel lef om de overkant te halen? Als jij deze lef heb, ben je welkom van 14:00 tot 17:00 uur op het speelveld voor het polderpad (Europalaan) waar dit evenement gehouden zal worden. Wie gaat er voor het laatst met de 'Fiets 'm erin' prijzenbokaal aan de haal? Mee doen is gratis en om alleen te komen kijken is ook erg leuk, want elke jaar weer belanden er deelnemers in het water. Meer informatie: Ed van Gelderen, 06-52576154. hell- ik) sta in: eids- :raat De laan - IJs- IS Stal eidinl ikant) ts spi yW 0< p locJ 2 vlal tijden Jeam ke vri n. Elk ordt n v°' -V.

Hart van Holland | 2007 | | pagina 19