ECHTGENOTEN-CONCERT IN HERVORMDE KERK GEEN DRUPPEL OP GLOEIENDE PLAAT" P^LITI E BERICHTEN kerkdiensten Stichting haalt EO-organist naar Moordrecht POLITIE ONTDEKT HENNEPKWEKERIJ Braziliëgroep weer thuis 25 AUGUSTUS MOORDRECHT Bluezzzen in East End: SWINGENDE AVOND MET DRIVING WHEEL pagina 25 Martin Zonnenberg 1 september in Moordrecht. Moordrecht - EO-organist Mar tin Zonnenberg en zijn vrouw Marjolein de Wit geven zaterdag 1 september een concert in de Nederlands Hervormde Kerk. De Stichting Orgelconcerten Moor drecht tekent voor de organisatie van het concert in de kerk, die in het bezit is van een prachtig histo risch orgel uit 1773 van de zuid-ne- derlandse orgelbouwer Louis dela Haye. De kerk heeft bovendien een uitstekende akoestiek voor het be luisteren van concerten. Martin Zonnenberg (1958) is be kend als samensteller/organist van het TV-programma Nederland Zingt. Hij studeerde schoolmuziek en koordirectie en is organist in de Grote kerk te Sliedrecht (Naber) en de Nederlands Hervormde Kerk te Nieuwpoort. Hij is dirigent van het christelijk gemengd koor Praise Him uit Dordrecht (280 leden) en het Christelijk Sliedrechts Mannen koor Ichthus (140 leden). Daarnaast geeft hij veel concerten in binnen- en buitenland. Als componist is hij bekend door de vele geschreven arrangementen voor orgel en fluit of piano en fluit. Marjolein de Wit groeide op in Krimpen aan de Lek. Zij kreeg op 10-jarige leeftijd haar eerste dwarsfluitlessen van de bekende fluitist Raymond Delnoye. Bij hem studeerde ze cum laude af aan het Brabants Conservatorium te Tilburg. (Docerend Musicus en Uit voerend Musicus) Marjolein heeft een eigen lesprak tijk en is een veel gevraagd soliste bij televisie-, radio- en cd-opnamen. Zij heeft een aantal solo-cd's op haar naam staan, zoals 'Cum Laude','Het mooiste van Mar jolein de Wit' en 'Amazing Flute'. Ook werkt zij mee aan koorconcer ten en vormt zij samen met Martin Zonnenberg een vast duo dat zeer regelmatig (klassiek getinte) con certen op hoog niveau verzorgt, in binnen- en buitenland. In 2007 zal zij haar zesde toernee door Ca nada maken. Het programma bestaat uit een mix van literatuurspel voor orgel en piano, alsmede enkeletranscrip- ties voor orgel en fluit van beken de concertstukken. Er staan onder andere werken van componisten als JS. Bach, Fr. Tuma, F. Asma en Tsjaikowsky op het programma. Daarnaast is een groot gedeelte van het programma gevuld met werk van eigen hand. Martin be speelt afwisselend het orgel en de piano. Marjolein zal, zowel solo als ook met de piano, een assortiment van verschillende fluiten bespelen Moordrecht - De politie heeft in de avond van donderdag 16 augustus in een woning aan de Sportlaan een in werking zijnde hennepkwekerij gevonden. Er groeiden 143 hennepplanten. De stroom werd afgetapt. Eneco doet daar aangifte van. De po litie heeft de planten vernietigd en het kweekmateriaal inbe- siaggenomen. De politie trof de kwekerij bij toeval aan. Omdat de 22-jarige bewoner in een na burige regio was opgepakt voor inbraken in vrachtauto's, stelde de politie een onderzoek in de woning in naar eventueel aan wezige van diefstal afkomstige goederen. Daarbij ontdekte de politie de kwekerij. De verdach te zal voor deze zaak ook wor den verhoord. Ark van Noach als decoratie in nieuwe speelzaal. Herv. gem. Bethel 10.00 uur kand. R.R. Eisinga; 18.30 uur ds. A.J. v.d Herik. Ontmoetingskerk 10.00 uur ds. JA. Bos. r aatschappelijke D enstverlening Inloop- en telefonisch spreek uur: 'De Kraal', Pr. Beatrixstraat i5a. Moordrecht, dinsdag en donderdag van 9.00 - 10.00 uur, tel: 0900-1202150 0182-594710. Www.stichtingkwadraad.nl info@stichtingkwadraad.nl Moordrecht - Ria van Bueren en Jacoline Groenendijk zijn twee van de zestien mensen die naar Brazilië zijn geweest om te werken voor het project REMER. Zij be zochten de sloppenwijken van Rio de Janeiro en hielpen met voed sel uitdelen onder straatkinderen. Ook bouwden zij aan een stenen huisjes in een sloppenwijk en een speelzaal voor de woonboerderij van de Stichting, ongeveer 200 km buiten de stad. "Hoewel ik door de foto's wel een beeld had bij wat ik moest ver wachten, is het in het echt toch heel anders", vertelt Jacoline Groe nendijk. Zij ging voor het eerst mee naar Brazilië, enthousiast gemaakt door de verhalen van haar collega Ria van Bueren. "De mensen leven daar in een voortdurende onze kerheid en onveiligheid, maar ook heel dicht bij God: Zelfs in de klein ste krotjes vind je nog een plekje met een Mariabeeld." Ria is twee jaar geleden ook mee geweest. "Het was heel bijzonder om de mensen daar weer te ontmoeten. Mensen die voor mij veel betekend hebben, maar wat andersom ook het geval bleek te zijn. Ik werd be groet als een familielid, dat raakt je wel." Sloppenwijk In groepjes van vier werden ze mee genomen de sloppenwijken in. "Je ziet jongetjes van een jaar of veer tien met een geweer lopen, maar ik heb me geen moment onveilig gevoeld. We werden begeleid door twee jongens die voor het project werken, maar zelf ook in zo'n wijk zijn opgegroeid en op straat heb ben geleefd. Zij vertelden precies hoe we ons moesten gedragen." Ze mochten kijken in een van de huis jes en vragen stellen. "Ondanks de ellende hebben de mensen daar veel levenskracht." 's Avonds gingen ze mee om brood jes uit te delen op straat. Dat werk heeft veel indruk op hen gemaakt. "Het werk van de stichting is ze ker geen druppel op de gloeiende plaat: elk kind dat ervoor open staat, kan een nieuw leven opbou wen." Bouwen met je handen "We hebben een speelzaal gebouwd bij de woonboerderij van de stichting. Het fundament lag er al en voor dat we gingen bouwen, moesten we in een kring op het fundament gaan staan: bou wers, kinderen en vrijwilligers. Er werd eerst gebeden om be scherming!" Alles werd met de hand gedaan terwijl de vrijwilligers geen van allen erva ring in de bouw hebben."De aan nemer heeft met eindeloos geduld geholpen om er iets moois van te maken!" Naast bouwen, deden de mensen ook opknapwerk in de bestaande hui zen en iedere dag werd er voor de kinderen iets georganiseerd. Een van de mensen van de groep kon door haar gezondheid niet mee- Klassiek getint concert met organist en fluitist. zodat de bezoekers na afloop een goed beeld hebben wat er alle maal op diverse fluiten mogelijk is. Ze bespeelt behalve de dwarsfluit ook diverse blokfluiten, tinwhis- tles, een Ierse houten fluit en flui ten uit verschillende landen. ledereen is welkom op het concert dat om 20.00 uur begint. De toe gang bedraagt 6,- voor volwasse nen en 3,-voor kinderen, CJP-en Pas 65+ houders. werken aan de bouw. "Joke heeft thuis al voorbereidingen getroffen voor een wandkleed en daar heeft ze de hele tijd aan gewerkt. Op de laatste dag werd het opgehangen in de kerk. Het beeld de ark van Noach uit en Jacoline heeft het verhaal aan de kinderen vertelt", aldus Ria. Evaluatie "Er waren tijdens de reis een aan tal evaluatiemomenten waarin ie dereen kon vertellen wat hem of haar bezighield. Dat was goed" vertelt Jacoline. Terug in Neder land beseft ze dat wat ze gezien heeft ook haar kijk op de wereld veranderd heeft: "Ik ben me meer bewust geworden van de grote rijkdom hier en de grote nood aan de andere kant van de wereld." "Je leert relativeren", vult Ria aan. Op de vraag of ze ooit weer teruggaan hoeven ze niet lang na te denken. Dat doen ze zeker als de kans zich voordoet. Ria gaat zelfs nog ver der: "Er wordt een nieuw project opgezet: een hotel waarbij de op brengst geheel ten goede komt aan de woonboerderij en waar de oudere kinderen van de woon boerderij eventueel een baan kun nen krijgen. Voor dit project wil men graag een Nederlander. We denken er serieus over na." Moordrecht - In East End is zater dag 25 augustus vanaf 21:00 uur de zaal van eet- en bluescafé East End geopend om de bluesband 'Driving Wheel' te laten spelen. Driving Wheel werd aan het einde van 1997 opgericht met als doel de lang vergeten kenmerken van de oude blues uit de jaren 40, 50 en 60 weer terug te brengen. Een swingende avond vol blues met blues, groove en soul, oftewel emotie en variatie. Om de blues weer terug te bren gen tot wat het oorspronkelijk was, namelijk dansmuziek. Ge baseerd op de Chicagoblues van mensen als Howlin' Wolf en Otis Rush met uitstapjes naar Elmore James en de guitarboogies van bijvoorbeeld Charlie Bradix en Ed die Burns heeft Driving Wheel een eigen sound gecreëerd Kaarten voor deze avond zijn vanaf heden verkrijgbaar aan de bar van eet- en bluescafé East End, Oosteinde 7-a in Moordrecht. Reserveren in no dig want vol is vol. Meer informa tie: www.eastendmoordrecht.com of 0182-374957. E-mail: info@eastendmoordrecht. com.

Hart van Holland | 2007 | | pagina 25