NIEUWE ONDERDELEN BIJ JEUGDVAKANTIESPELWEEK genda rf PROGRAMMA VOETBAL REGIOCLUBS SUCCESVOL IN OEFENDUELS Wethouder Tomara Venrooy opent week samen met circusdirecteur VOETBAL VROUWEN VAN NU COLLECTANTEN GEZOCHT nieuwerkerk; Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 22 augustus 2007 pagina 27 Nieuwerkerk aan den IJssel - In de week van 27 augustus tot en met 1 september 2007 zijn er in Nieuwer kerk aan den IJssel volop activitei ten te beleven. Dit allemaal in het kader van de Jeugdvakantiespel- week die dit jaar voor de 13e keer georganiseerd wordt. Traditiegetrouw vindt de Jeugd vakantieweek plaats in de laatste week van de schoolvakantie. Voor de kinderen weer terug naar school gaan, kunnen zij zich nog een hele week uitleven met de meest uit eenlopende spelen. Maar liefst tien organisaties staken de koppen bij elkaar en werkten samen aan een gevarieerd programma. Dit jaar zijn er weer twee nieuwe onder delen. Zo wordt de Jeugdvakantie week spectaculair geopend door een echte circusdirecteur op het Raadhuisplein. Op vrijdagmiddag is er een speciaal onderdeel waar bij kinderen met hun eigen hond mee kunnen doen aan een behen digheidsspelenwedstrijd. Honden school Nickita laat natuurlijk eerst zien hoe het moet met een demon stratie, waarbij de honden ook de kunst van flyball laten zien. Voor de uitvoering van alle acti viteiten kan de organisatie extra hulp gebruiken, iedereen die wil meehelpen kan contact opnemen met Marije Dirksen (06-48976117) van Stichting Jeugdwerk Nieuwer kerk aan den IJssel. Voor alle acti viteiten geldt dat kleine kinderen begeleid moeten worden door ou ders/verzorgers. De Jeugdvakantie- spelweek wordt mogelijk gemaakt door: Speeltuinvereniging 'de IJs- selkids'. De vrijwillige brandweer, Groenservice Zuid-Holland (GZH) hondenbrigade, Stichting Evene ment, Stichting Welzijn Buitenlan ders, Stichting Zeeverkennersgroep 'de IJssel', Activiteitencentrum IJs- selhage, Hondenschool Nickita, Openbare Bibliotheek en Stichting Jeugdwerk Nieuwerkerk aan den IJssel. -» Jeugdvakantieweek 2006, foto archief Stichting Jeugdwerk Nieuwerkerk aan den IJssel. Maandag 27 augustus: Circus en waterspektakel Opening Jeugdvakantiespelweek: Circus Hannes en Co De Jeugdvakantiespelweek wordt dit jaar geopend door wethouder Tamara Venrooy-van Ark, waarna niemand minder dan Hannes de circusdirecteur het van haar overneemt. Op het Raadhuisplein, van 11.00- 12.00 uur, voor alle leeftijden (jonge kinderen onder begelei ding) en de toegang is gratis. Waterspektakel Kinderen vanaf 7 jaar kunnen vandaag stokbrood bakken, een vlot bouwen, roeien, wrikken, sleutelhanger maken en knopen, waterspellen spelen en een echte survival doen! Let op: zwemdiploma is verplicht. Ook is er deze dag een speciale kidshoek met activiteiten voor de kleintjes. Hier kun je knutselen en tekenen naar hartelust en een workshop van circusdirecteur Hannes. De kleintjes (t/m 6 jaar) komen niet in de buurt van het water. Locatie: terrein Zeeverkenners (entree naast de waterzuivering op de dijk), van 12.00-17.00 uur (circusworkshop: 13.00-14.00 uur), van 4 t/m 12 jaar, toegang is 1,50. Dinsdag 28 augustus: Spelletjesfeest De tweede dag van de Jeugdva kantiespelweek is er een groot spelletjesfeest op de Fransezoom. Spelletjes als zwerkbal, de wen- keltrap, skippyballen en limbo dansen. De grootste attractie van deze dag is de Muziekauto. Locatie: Fransezoom (terrein voor het activiteitencentrum en kin derboerderij) van 10.00 tot 16.00 uur (lunch meenemen), voor alle eeftijden (jonge kinderen onder begeleiding) en toegang is €2,-. Woensdag 29 augustus: Theater, kunst maken en waterspelletjes Theater in de bieb heatergroep de Mammies spe len de voorstelling 'Oma en Liesje gaan kamperen'. Locatie: Openbare Bibliotheek aan de Reigerhof van 10.30 tot 11.15 uur, leeftijd van 4 t/m 7 jaar, toegang is 1,-. Verhalenverteller Winston Schoolberg komt een spannend verhaal vertellen aan de oudere kinderen. Locatie: Openbare Bibliotheek, Reigerhof, van 12.00 -13.00 uur, eeftijd van 6 t/m 12 jaar, toe gang is 1,-. Kinderen maken kunst Schilderen en tekenen op het Raadhuisplein. Een groot kunst werk blijft de rest van de week voor het gemeentehuis staan. Locatie: Raadhuisplein van 14.00- 16.00 uur, voor alle leeftijden en de toegang is gratis. Waterspelletjes met de brandweer De brandweer organiseert allerlei leuke waterspelletjes waarbij de brandspuiten een belangrijke rol spelen. Locatie: Verharde speelterrein naast de Bron, vanaf 19.30 uur, voor alle leeftijden (jonge kin deren onder begeleiding) en de toegang is gratis. Donderdag 30 augustus: Indianendorp Samen met de vrijwilligers van de speeltuin ga je een echte wig wam bouwen. Locatie: IJsselpark van 10.00 - 16.00 uur leeftijd van 6 tot 12 jaar, toegang is 1,50. Vrijdag 31 augustus: speurtocht, hondenpret en zwemdisco Circusspeurtocht Op zoek naar de schat met onderweg allerlei leuke circusop drachten. Locatie: Startpunt bij de Batavier van 10.00 - 12.00 uur, leeftijd tot 12 jaar (jonge kinderen onder begeleiding), toegang is 1,-. Hondenbrigade, Flyball de monstratie en wedstrijd met eigen hond De hondenbrigade van Groen service Zuid-Holland (GZH) geeft een demonstratie van het werk van echte politiehonden. Na de politiehonden is het de beurt aan de goed getrainde honden van hondenschool Nickita. Ver volgens kunnen eigen honden laten zien wat hij allemaal kan, natuurlijk samen met het baasje. Er zijn hindernissen en natuurlijk mag elke hond een potje flyball proberen. Deze wedstrijd staat onder deskundige leiding van Dorine Rijnhart. Locatie: Europalaan trapveldje (bij Polderbad), van 13.00 uur, voor alle leeftijden (jonge kin deren onder begeleiding) en de toegang is gratis. Discozwemmen Vrijdagavond is het feest in het binnenbad met muziek en twee goede dj's. Publiek mag mee, maar alleen op de tribune. Een zwemdiploma is absoluut verplicht. Locatie: zwembad van 18.30-20.30 uur, leeftijd van 6 tot en met 12 jaar, toegang is 1,-. Zaterdag 1 september: dansen en levend vuurwerk Dansfestijn en levend vuurwerk De Jeugdvakantiespelweek knallend afgesloten met levend vuurwerk. Maar vóór het le vend vuurwerk eerst een super dansworkshop. Alle kinderen kunnen meedoen met een workshop voor streetdance of voor breakdance. De kinderen leren een dansje en geven aan het eind van de middag een voorstelling aan familie. Na de voorstelling is het knallen geblazen! Locatie: Jeugdcentrum Taverna, 's Gravenweg 95, van 15.00 - 17.00 uur (16.30 uur: voorstel ling), voor alle leeftijden (jonge kinderen onder begeleiding) en toegang is 1,-. Nieuwerkerk aan den IJssel - De afgelopen weken stonden voor alle voetbalclubs in de regio in het teken van oefenwedstrijden. Alle trainers proberen nog, voordat de echte competitie begint de puntjes op de i te zetten. VV Nieuwerkerk won vrij gemakkelijk met 0-3 van tweede klasser EBOH, door drie doelpunten van Brendo Festen. Pas in de 25e minuut kwam Nieuwer kerk op een verdiende voorsprong. Robert Boevé vond Brendo Festen en die rondde simpel af. Tien mi nuten later werd een vrije trap van Ruud Banffer niet goed door de EBOH verdediging verwerkt en in de rebound knalde Brendo Fes ten knap raak en zette daarmee Een uitgave van de Stichting Cultureel Netwerk Nieuwerkerk aan den IJssel die tot doel heeft activiteiten van alle individuen en instanties die iets met cultuur hebben onder de aandacht te brengen van alle Nieuwerkerkers. Mededelingen voor deze agenda zijn welkom bij SCNN, t.a.v. Patricia van Schaick, Uilendaal 9, 2914 RC Nieuwerkerk aan den Ijssel 0180-319041 ofinfo@scnn.nl. Culturele Agenda dinsdag 21 augustus Donderdag 23 augustus Dinie komt zingen Locatie: Chrysantheum, Boslaan 1 aanvang 14.30 Zaterdag 1 september Multicultureel festijn Locatie: Raadhuisplein van 11.00 tot 17.00 Zaterdag 8 september open cultuurmarkt Locatie: Openbare bibliotheek 10.00 tot 14.00 Zaterdag 8 september Danceparade Zaterdag 15 september Theaterstuk Nachtclub Delice Locatie: Bibliotheek aanvang 19.30 Zaterdag 22 september Urban Open Air Locatie: Essepark aanvang 12.00 Schilderen PCOB Elke maandagmiddag 14.00 - 16.00 Vijf Boeken 12 Expositie Gebouwd Hollands erfgoed Locatie: Bibliotheek van 4 t/m 25 september zijn ploeg op een 0-2 ruststand. Ook na de rust creëerde Nieu werkerk voldoende kansen, maar was het alleen Brendo Festen die wist te scoren. Bart Slob, nieuw in de selectie en een echte 'eigen kweek', lag met een prima actie na aangeven van Bert Ooms aan de grondslag van deze treffer. Hij had vervolgens de pech dat een mooi afstandschot via de onderkant van de lat weer het veld insprong. Moordrecht kwam in actie op het IJsselschildtoernooi. Na de 3-1 winst op Haastrecht op de vrijdag avond werd de finale met 1-0 ver loren van gastheer Gouderak, dat sinds 1996 niet meer gewonnen had. Floreant zondag leed een 1-7 nederlaag tegen Altior uit Lange- raar. Trainer Jerry van Eisen zag zijn ploeg nog via Pim Verlaan op een 1-0 voorsprong komen, maar daarna was het een drama, aldus de coach. Groeneweg klopte op eigen veld het Zoetermeerse DWO met 2-1. Angelo Lenters en, uit een strafschop, Arjan van Erk wa ren de doelpuntenmakers namens Groeneweg. Be Fair won zaterdag vrij eenvoudig met 1-4 van Berkel. Patrick Vermeulen scoorde uit een strafschop. Ook Mario Biesheu vel, William Hoogeveen en Maus van Tol troffen doel. Moerkapelle ging onderuit tegen Hazerwoudse Boys: 1-2. Voor Moerkapelle scoor de Frederik Lips. Jeffrey Kastelein en Johan van Gent waren namens Hazerswoudse Boys succesvol. Na een 0-3 achterstand tegen Al- phense Boys herpakte Nieuwerkerk zich in de tweede helft en kwam het nog sterk terug tot 3-4. Nieuwerkerk aan den IJssel - De eerste koffie-ochtend van het nieuwe seizoen van NBvP, Vrou wen van Nu, vindt plaats op don derdag 13 september van 9.30 tot 11.30 uur in De Batavier. Op deze ochtend zullen 23 jubilarissen ge huldigd worden. Op donderdag 27 september zal het 65-jarig bestaan van Vrouwen van Nu gevierd worden met een boottocht en een diner. Nesselande - K.W.F. Kankerbestrij ding heeft nog behoefte aan een aantal collectanten voor de col lecte van 3 tot en met 7 september. Belangstellenden kunnen contact opnemen met mevrouw N. Ver hoeve op 010-2220038.

Hart van Holland | 2007 | | pagina 27