Welkom op het Oogstfeest! Programma AFSLUITINGO zaterd I www.oogstfeestzevenhuizen.nl fer I *9 1 september a.s. om 10.00 uur is het weer zover, dan vindt de officiële opening plaats van het 17e Zevenhuizense Oogstfeest. Dankzij de enthousiaste medewerking van heel veel vrijwilligers en de financiële bijdragen van veel bedrijven, de Rabobank en de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle is het weer mogelijk om u, als bezoeker, een mooi programma te bieden. Jaarlijks te rugkerende attracties aangevuld met nieuwe elementen zorgen ervoor dat het Oogstfeest in Zevenhuizen herkenbaar, maar ook verrassend blijft. die de afgelopen tijd keihard ge werkt hebben om de oogst weer binnen te halen. Dit jaar besteden we extra aandacht aan de tuinders in onze regio. Zij zijn een niet meer weg te denken onderdeel van onze moderne samenleving waarbij de link naar de landbouwer uit vroe ger tijden niet ontbreekt. Moderne Op de bijna 1 kilometer lange Dorpsstraat komt u heel veel marktkraamhouders tegen die hun verschillende waren aanprijzen. Daartussen vindt u verspreid over de hele Dorpsstraat een tiental oude ambachten. Het plein voor het gemeentehuis is op 1 sep tember omgetoverd tot een waar Montmartre-plein, waar u koffie, limonade, wijn of bier kunt drinken en kan kijken en luisteren naar de optredens op de beide podia. Patrick Smit, meervoudig Neder lands kampioen Bike-trial zal het publiek versteld doen staan van zijn kunsten op de mountainbike, terwijl een tiental meters verderop Ronald, "the master of fire", een vuurshow laat zien waarvan niet alleen Ronald, maar ook u als toe schouwer het warm van zal krij gen. Op het "ClOOO-piein" is een bar en live muziek aanwezig. Naast de Hervormde kerk kan u als bezoe ker genieten van de demonstraties van valkenier Marina Bliek met haar roofvogels, terwijl u voor de Hervormde kerk de traditionele rommelmarkt aantreft. Aan de noordzijde van de Dorps straat organiseert de fa. Visser wederom de traditionele tentoon stelling van de oude tractoren, landbouwmachines en stationaire motoren. Daarnaast vindt u op het Catgesplein dit jaar de Spyker Phaeton (20-30 pk) uit 1907 waar mee Stijnus Schotte uit Nieuwer kerk aan den IJssel de ongeloof lijke afstand van 16.000 kilometer aflegde van Peking naar Parijs. Natuurlijk worden ook de kinde ren niet vergeten; op het plein naast de Gereformeerde kerk het boerenerf met bijzondere loenderrassen en raskonijnen, jen speciale kinderhoek met laibare dieren en de kinderen [unnen genieten op de mini- Iraaimolen. Is we over het Oogstfeest pra- dan denken we ook aan inze landbouwers en tuinders bedrijven met veel werkgelegen heid en interessante technieken. De komende jaren zal het aantal vierkante meters kassen in onze regio alleen maar toenemen zodat we gerust kunnen stellen: de tuin ders zijn onze toekomstige land bouwers. "Oogstkroon" Evenals vorig jaar wordt dit jaar wederom het speciale Oogstfeest brood gebakken. Na de prijsvraag van vorig jaar heeft dit brood nu ook een naam "De Oogstkroon". Consumptiegraan is gemaaid, ge dorst en gemalen en van dat meel is dit speciaale brood gebakken, exclusief voor het Oogstfeest. Geurt Gerritsen, onze plaatselijke bakker, is in staat geweest een heerlijke tarwebol en bijzondere smaakvolle puntjes hiervan te bak ken. Daarover meer elders in deze krant. De broden zijn te koop bij Bakkerij Gerritsen. Het Mekka en bij C1000 Wals. Natuurlijk kunt u de broden proeven op het "Mont martre-plein". U leest het, er valt op 1 september weer genoeg te beleven! Wij no digen u daarom ook van harte uit om het Oogstfeest in Zevenhuizen te kpmen bezoeken. 10.00 uur: Opening Oogstfeest 2007 Dorpsstraat - zuidzijde - hoek Weth. Kreftlaan (locatie smederij Heij), de zogenaamde poort van de Dorpsstraat Oude ambachten en veel braderie-kramen in de gehele Dorpsstraat: Bij de smederij: een werkend mini-stoomgemaal en hetelucht-motoren. Plein bij de Gereformeerde Kerk bij Dorpsstraat 102 Het boerenerf met o.a. een presentatie van bijzondere hoenderrassen en raskonijnen; een speciale kinderhoek met aaibare dieren; raad het gewicht van "een nader te bepalen dier" Bijen-imker Johan Beckers vertelt u alles over het houden van bijen Een kinderdraaimolen Plein bij de bibliotheek: Veel marktkramen, waaronder Stichting Orion. Dorpsplein - Burg. Boerstraat: Het gehele plein is ingericht in "Montmartre"-stijl met gezellige terrassen waar u even bij kunt komen van alle Oogstfeestdrukte Warme koffie en koude drankjes verzorgd door VC Nesselande; Kermisattracties Tot 14.00 uur diverse optredens van Patrick Smit met zijn Trial-Bike Na 14.00 uur treedt Patrick Smit op bij Boode Tweewielers Podia op het Dorpsplein: 11.00 uur: optreden Rock Vocals 12.00 uur: optreden Rock Vocals 1 13.00 uur.- optreden Rock Vocals 1 14.00 uur: optreden Coverworld 17.00 uur: sluiting Kinderplein" op het Kerkepadplein naast Versprille verf Dit plein is geheel ingericht voor de kinderen met o.a. een springkussen, draaimolen, schminken. Op dit plein ook diverse optredens van de vuurspuwer Ronald Voor en naast de Nederlands Hervormde Kerk: De gehele dag is er voor de kerk een gezellige, grote rommelmarkt. Op het grasveld naast de kerk de roofvogeldemonstratie van Marina Bliek. Te bereiken via het kinderplein of de rommelmarkt. Demonstraties om 12.00 uur en 15.00 uur. Dorpsstraat-noordzijde Tentoonstelling oude motorfietsen van Willem Boode naast de winkel van Boode Bike Totaal bij huisnummer 103 Het "Rad van Fortuin" van v.v. Groeneweg naast Outfit Mode Verder veel kramen en oude ambachten in de gehele Dorpsstraat Ter hoogte van de Rabobank: De stands van de Vereniging Molenvrienden en de Stichting Oud Zevenhuizen-Moerkapelle; ClOOO-piein Gezellige bar verzorgd door de jeugdafdeling van v.v. Groeneweg met 's middags entertainer "Hans van Katwijk" Over de brug (noordzijde) en Catgesplein: Dorpsstraat: De altijd succesvolle, traditionele tentoonstelling van oude landbouwtractoren-, stationaire machines aangevuld met motoren/bromfietsen uit de jaren vijftig/zestig. Op het Catgesplein de Spyker Phaeton (20-30 pk) uit 1907 van Stijnus Schotte. E.e.a. georganiseerd door de firma Visser. Uit veiligheidsoogpunt is het ABSOLUUT VERBODEN om grondplaatsen in te nemen binnen het gehele Oogstfeestgebied. Het is dus NIET toegestaan om uw kinderen met kleedjes e.d. eigen spulletjes te laten verkopen. Het Oogstfeest is géén vrijmarkt. Eventuele overtredingen hierop worden in samenwerking met de politie aangepakt. ÏSÏraderiro^LÏrÏÏfl^Pn?09?'3es/Zevenh"izen; bestaande uit: Jan Dijkshoorn. Marco Hoogendoorn, Dick van der Horst, John Ooms, Piet Smal en Kees Wiggers t.b.v. het Oogst- Wad cfi n xve e n Bos koon rSKN~T7r" C°mblnat'e het,Hart;?n Holland te Zevenhuizen, Oud-Verlaat, Moerkapelie, Kruisweg, Nieuwerkerk a.d. IJssel. Moordrecht, p. otterdam Nesselande en Benthuizen. Redactie: John Ooms en Marco Hoogendoorn. Lay-out redactie-pagina's Oogstfeestkrant: Graphic Plus Zevenhuizen. Het organisatie-comité verzoekt een ieder om vrijdag 31 augustus van af 15.00 uur alle parkeerplaatsen in de omgeving van het Dorpsplein/ gemeentehuis AUT O VRIJ te houden. Ook wordt U vriendelijk verzocht een aantal parkeerplaatsen in het Raadhuishof autovrij te houden voor voertuigen van de organisatie, (de plaatsen worden met een bord aan gegeven). Vanaf 19.00 uur is al het doorgaande verkeer in de Dorps straat gestremd vanaf het Raadhuishof tot de Ned. Hervormde Kerk en de Burg. Boerstraat vanaf de Boslaan tot de Dorpsstraat. Op zaterdag 1 september is vanaf 4.00 uur de gehele Dorpsstraat incl. de Burg. Boerstraat vanaf de Boslaan voor alle verkeer gestremd. I Bezoekers kunnen parkeren aan het Noordeinde (waterzijde), op de I Tweemanspolder (richting Rottemeren), op het Industrieterrein, op het Dorpshuisplein en langs de Swanlaweg. De parkeerplaatsen worden met borden aangegeven, dit in overleg met de politie.

Hart van Holland | 2007 | | pagina 37