Zevenhuizen- Gemeente Ruimtelijke Ordening STARTNOTITIE MER ZUIDPIAS WEST KINDEROPVANGINSTELLING: KERN KINDEROPVANG ZOETERM BESLUITEN ALGEMENE PLAATSELIJKE VERORDENING INLOOPAVOND MER ZUIDPLAS WEST Aanvragen bouwvergunning: Vrijstelling bestemmingsplan Aanvragen monumentenvergunning: VERORDENING WMO ADVIESRAAD ZEVENHUIZEN-MOERKAPELLE 2007 Hart van Holland 22 augustus pagina 4 Postbus 30, 2760 AA Zevenhuizen, telefoon 0180-637777 e-mail: gemeente@zevenhuizen-moerkapelle.nl Vanaf 2010 vinden er grote verande ringen plaats in het westelijk deel van de Zuidpias, bestaande uit de re alisatie van ca. 1.200 nieuwe wonin gen in Zevenhuizen Zuid en ca. 1.800 nieuwe woningen in Nieuwerkerk Noord, de aanleg van een bedrijven terrein bij Nieuwerkerk (bij A20) en de aanleg van nieuwe infrastructuur, groengebieden en water. Door het op stellen van een milieueffectrapport (MER) krijgen de milieuaspecten een volwaardige plaats in het besluitvor mingsproces over de inrichting van dit deel van de Zuidplaspolder. Met het uitbrengen van de startnotitie MER leggen de gemeenten Nieuwerkerk aan den IJssel en Zevenhuizen-Moerka- pelle, als initiatiefnemers, de basis voor het op te stellen MER. In de Startnotitie voor de MER staat onder andere welke ontwikkelingen onderwerp zijn van on derzoek en welke milieueffecten worden onderzocht. Op basis van de startnotitie stellen beide gemeenteraden de richtlij nen voor het MER vast. Inspraak Gedurende de gehele inzage termijn kunt u reageren. Uw inspraakreactie is vooral bruikbaar wanneer deze het ka rakter heeft van advies voor het opstel len van de richtlijnen voor het MER, bijvoorbeeld over de onderwerpen die in het MER behandeld moeten worden. De adviezen worden door de Commissie voor de Milieueffectrapportage gebruikt bij het opstellen van de richtlijnen. De gemeenteraden benutten uw inspraak reactie bij het vaststellen van deze richt lijnen. Data en locaties inzage startnotitie De startnotitie MER ligt tijdens kantoor uren ter inzage van 23 augustus 2007 tot en met 19 september 2007 bij de ge meentebalie en de openbare bibliotheek in Zevenhuizen. Voor inzage van de stukken buiten de reguliere openings tijden kunt u een afspraak maken. De startnotitie MER is ook te downloaden van de gemeentesite van de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle. Beide gemeenten zijn bevoegd gezag voor het vaststellen van de richtlijnen. Afgesproken is dat de gemeente Zeven huizen-Moerkapelle mede namens de gemeente Nieuwerkerk aan den IJssel de inspraakreacties in ontvangst neemt. U kunt uw inspraakreactie op de startno titie daarom sturen naar de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle, t.a.v. project Zuidpias, Postbus 30, 2760 AA, Zeven huizen, onder vermelding van 'start notitie MER Zuidpias West'. Uw reactie dient uiterlijk 19 september 2007 in het bezit te zijn van de gemeente Zevenhui zen-Moerkapelle. Procedure De gemeenten verzamelen alle in spraakreacties, adviseren hierover hun gemeentebesturen en zenden alle in spraakreacties door naar de Commissie MER. Deze onafhankelijke commissie geeft de gemeenten een zwaarwegend advies over wat er uiteindelijk wel en niet moet worden onderzocht in het MER. Naar aanleiding van de inspraak reacties en het advies van de Commis sie MER stellen de gemeenteraden van beide gemeenten de richtlijnen vast. Aan de hand van deze richtlijnen wordt het milieu-effectrapport (MER) Zuidpias West opgesteld. Informatie Meer informatie is te verkrijgen via de gemeentesites of bij de heer L. de Prie- elle van de gemeente Nieuwerkerk aan den IJssel (tel. 0180- 330462) of bij de heer J. Hennip van de gemeente Zeven huizen-Moerkapelle (tel. 0180-637777). Inloopbij eenkomst Tijdens de inspraakperiode van de start notitie organiseren de gemeenten een inloopbijeenkomst. Deze vindt plaats op donderdag 6 september 2007 van 19.30 tot 21.30 uur in het raadhuis van de gemeente Nieuwerkerk aan den IJs sel, Raadhuisplein 1 te Nieuwerkerk aan den IJssel. De inloopbijeenkomst start om 20.00 uur met een presentatie over de start notitie. U bent van harte uitgenodigd om deze inloopbijeenkomst bij te wonen. Donderdag 6 september a.s. van 19.30 tot 2130 uur in het raadhuis van Nieu werkerk aan den IJssel Adres organisatie:Engelandlaan 226 2711 DX Zoetermeer Postbus 7418 2701 AK Zoetermeer Tel: 079-3461100 Locatie: Het Kwartelnest kinderdagopvang Burgemeester Klinkhamerweg 84b 2761 BJ Zevenhuizen Telefoonnummer: 0180-631658 Aantal kindplaatsen: 48 per 1 september 2007 Locatie: Het Kwartelnest buitenschoolse opvang gebouwencomplex obs 't Reigerbos Zaagmolenpad 3 2761 TL Zevenhuizen Telefoonnummer 06-10882335 Aantal kindplaatsen: 30 per 1 februari 2007: 40 De burgemeester van de gemeente De burgemeester van de gemeente Ze- Zevenhuizen-Moerkapelle heeft een venhuizen-Moerkapelle heeft besloten verklaring van geen bezwaar af te ge- de navolgende vergunningen/ontheffin- ven aan: gen te verlenen aan Stichting Fonds Gehandicaptensport om in de periode van 6 tot en met 12 april 2008 een collecte te houden in de gemeente Zevenhuizen- Moerkapelle. Reumafonds om in de periode van 11 tot en met 17 maart 2008 een collecte te houden in de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle. Het Oogstfeestcomité voor het plaatsen van 15 driehoeksborden in de kernen van Zevenhuizen en Moerkapelle in de periode van 6 august tot en met 1 september 2007, ter aankondiging van "The Night of Harmony" en het "Oogstfeest" te Zevenhuizen. Stichting Oogstfeest Zevenhuizen voor het plaatsen van een podium op het Dorpsplein te Zevenhuizen van 30 augustus tot 1 september 2007. Stichting Oogstfeest Zevenhuizen om tijdens de feestelijkheden op 31 augustus en 1 september 2007 gebruik te maken van de geluids installatie en muziek ten gehore te brengen. Stichting Oogstfeest Zevenhuizen voor de organisatie van het "Oogstfeest" en "The Night of Harmony" en de hiermee gepaard gaande activiteiten op 31 augustus en 1 september 2007 op en rond het Dorpsplein te Zevenhuizen. Stichting Oogstfeest Zevenhuizen voor het verstrekken van zwak- alcohol houdende drank bij twee tappunten in de Dorpsstraat te Zevenhuizen op 31 augustus 2007 van 20.00 uur tot 24.00 uur en op 1 september 2007 van 10.00 uur tot 17.15 in en rondom de Dorpsstraat te Zevenhuizen. Jeugdweek Moerkapelle voor de organisatie van de "Jeugdweek" van 27 tot en met 30 augustus 2007 in en rond "Dorpshuis Op Moer" te Moerkapelle. Jeugdweek Moerkapelle om van 27 tot en met 30 augustus 2007 de geluidsinstallatie tijdens de Jeugdweek in gebruik te nemen. De Gereformeerde Kerk voor het plaatsen van een tent en de organisatie van een barbecue op 8 september 2007 op het terrein achter het kerkgebouw en een deel van de nabijgelegen parkeerplaats aan de Dorpsstraat 106 te Zevenhuizen. Zending Rommelmarkt Regelcommissie voor de organisatie van de "Zending Rommelmarkt" en "Open Monumentendag" op 8 september 2007 op het Raadhuisplein en rondom het Hervormde Kerkgebouw aan de Dorpsstraat 2 tot en met 24C te Moerkapelle. Bezwaar verleende vergunningen/ont- heffingen U kunt op grond van het bepaalde in de Algemene Wet Bestuursrecht bij respec tievelijk de burgemeester en of het col lege van burgemeester en wethouders, naar gelang hun hierboven genoemde be voegdheid, bezwaar aantekenen indien u direct belang heeft bij de gevolgen van de verleende vergunning/ontheffing. De bezwaartermijn bedraagt zes weken na toezending/uitreiking van het desbe treffende besluit aan de aanvrager. Is een bezwaarschrift ingediend, dan kan ook een verzoek om voorlopige voorziening worden ingediend bij de President van de Arrondissementsrechtbank, postbus 20302, 2500 EH Den Haag. In de periode van 9/8/2007 t/m 16/8/2007 zijn de volgende aanvragen om vergunningen binnengekomen: - BredewegU8fenh,2761KBZevenhuizen,vemieuwen vloer (BR/2007/0061) - Vlietkade 16-20,2761 DT Zevenhuizen, gedeelteüjk veranderen van een woonboerderij (B2/2007/0002) Het bekendmaken van deze aanvragen is ter informatie. U kunt pas een bezwaarschrift indienen als een vergun ning is verleend of als een vrijstellingsprocedure wordt gevolgd. Burgemeester en wethouders van Zevenhuizen-Moerka pelle zijn voornemens met toepassing van artikel 19, lid 2 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen van het geldende bestemmingsplan "Landelijk Gebied 1983" voor het oprichten van een tuinbouwkas op het perceel Van Hasseltweg 12 te Moerkapelle. Het ontwerpbesluit en de daarop betrekking hebbende stuk ken liggen vanaf 23 augustus 2007 gedurende 6 weken tijdens de openingstijden van het gemeentehuis voor een ieder ter inzage bij de afdeling VROM. Tijdens de terinzagelegging kan een ieder naar keuze mondeling of schriftelijk zienswijzen indienen bij bur gemeester en wethouders. Mondelinge zienswijzen kun nen naar voren worden gebracht bij de afdeling VROM, tel. 0180637732. Rijksmonmnent Molenviergang 4, 2761 BK Zeven huizen, herstel van de fundering van de achterwaterloop en het terugplaatsen van het scheprad van molen num mer 1 (MV/2007/0005). Het bekendmaken van deze aanvragen is ter informatie. U kunt pas een bezwaarschrift indienen als een vergun ning is verleend of als een vrijstellingsprocedure wordt gevolgd. Burgemeester en wethouders delen mee dat de ge meenteraad op 13 maart 2007, de verordening Wmo adviesraad heeft vastgesteld en de Verordening cliën tenparticipatie Wvg heeft ingetrokken. De Wet maatschappelijke onderneming (Wmo) bepaalt dat het college over een ontwerpplan advies vraagt aan verte genwoordigers van representatie organisaties in de gemeen te. Het gaat om organisaties die de belangen behartigen van mensen die (eventueel) aanspraak maken op de Wmo en die betrokken zijn bij de beleidsterreinen van de Wmo. Dit be treft organisatieparticipatie. Over de wijze waarop daaraan uitvoering moet worden ge geven, is een verordening vastgesteld. Bij de totstandkoming van deze verordening zijn organi saties uit zowel de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle en Nieuwerkerk aan den IJssel betrokken. Tijdens de gehou den participatie-avonden zijn zij in de gelegenheid gesteld hun reacties op de conceptverordening kenbaar te maken. Tevens zijn alle organisaties schriftelijk benaderd. Het defi nitieve ontwerp zoals dat ook door de gemeenteraad is vast gesteld, is aan alle organisaties toegezonden. In de verordening is vorm van burgerparticipatie bereikt door middel van de instelling van een Wmo adviesraad. Gelet op de aanstaande fusie functioneert deze Wmo ad viesraad zowel ten behoeve van de gemeente Zevenhuizen- Moerkapelle als de gemeente Nieuwerkerk aan den IJssel. De verordening treedt in werking op de dag na die waarop zij is bekend gemaakt Doordat met de invoering van de Wmo de Wet voorzieningen gehandicapten (Wvg) per 1 januari 2007 is komen te vervallen, wordt de Verordening cliëntenparticipatie (Wvg) ingetrokken met ingang van de datum dat deze verordening in werking treedt Informatie De verordening ligt ter inzage in het gemeentehuis, Dorps straat 89 te Zevenhuizen-Moerkapelle. Een afschrift van de verordening is tegen betaling van leges te verkrijgen. Tevens kunt u de verordening downloaden via de gemeentelijke website www.zevenhuizen-mocTkapelle.nl Bezoek Gemeentehuis Dorpsstraat 89 - Iedere werkdag van 8.30-12.00 uur Alarm Alarm 1 1 2 Redactie gemeentepagina Telefoon 0180-637747 Raadpleeg uw gemeentegids voor overige informatie Publiekszaken is ook elke dinsdagmiddag geopend van 14.00-18.00 uur en iedere eerste woensdag van de maand van 17.00 tot 19.30 uur Politie 0900-8844 Brandweer 0172-550550

Hart van Holland | 2007 | | pagina 4