De nieuwe wijka stelt zich voor Uw specialist in zonwering en kozijnen! Bezoek onze showroom en kijk op www.paulenpaul.nl Indien u mij nog niet kent, hoop ik dat dat op korte termijn gaat veranderen! Mijn naam is Edward Vleeschdraager en ik ben werkzaam bij Politie Hollands Midden, in het politie team Nieuwerkerk aan den IJssel. Daaronder valt ook het verzorgingsgebied Zevenhuizen, Moerkapelle en Oud Verlaat. Sinds ik in 1999 als agent (vers van de politieschool) ben begonnen, heb ik vanuit het vakgebied van politieagent in verschillende functies ervaring opgedaan in het werkgebied. Dusdanig dat het voor mij tijd werd om een nieuwe uitdaging aan te gaan, namelijk als wijkagent in het verzorgingsgebied Zevenhuizen, Moerkapelle en Oud Verlaat. Inmiddels ben ik daarmee begonnen. ik vind het fijn dat de organisatie van het Oogstfeest mij de mogelijk heid biedt om via deze Oogstfeest krant wat te vertellen over mijn werk en doe dat door een relatie te leggen tot een belangrijke waarde binnen het Oogstfeest. Het terug kijken naar een aantal ambachte lijke beroepen zoals deze jarenlang geleden werden uitgevoerd. Verandering De politie is in de loop der jaren sterk veranderd. Niet alleen door bijvoorbeeld technologische ont wikkelingen maar ook door diverse veranderingen in de samenleving. We zijn steeds meer informatiege- richt (wat gebeurt waar en wan neer moeten we er zijn?) bezig en we zijn niet meer de vrijblijvend rondrijdende dienders. De "oude veldwachter" bestaat niet meer. Toch is het beeld van 'de veld wachter die alles deed' kennelijk blijven hangen. Regelmatig krijg ik te horen: "Vroeger kon je de po litie (veldwachter) nog elke dag in het dorp zien lopen of fietsen. Te genwoordig rijden ze alleen maar langs!!" Hier probeer ik een aantal puz zelstukjes weer op hun plaats te leggen. Met de veranderingen zo als ik hierboven noemde heeft de politie een totaal andere manier van werken gekregen. Wat kort door de bocht zal ik het als volgt verwoorden: De straat op gaan om te surveilleren en te wachten op de dingen die gaan komen doen we niet meer. Steeds meer maken we vooraf de keuze wat er tijdens de surveillancediensten gedaan moet worden. Op het moment dat u mij of mijn collega's in een surveil lancevoertuig voorbij zien rijden, kunt u er vanuit gaan dat wij bezig zijn met het afhandelen van mel dingen, het houden van controles, het doen van gericht toezicht etc.. Uiteraard zijn we ondertussen ook beschikbaar voor noodoproepen. We zijn in de buurt en werken aan de veiligheid in uw gemeente. Doordat we vooraf steeds meer kiezen wanneer en wat we gaan doen, zijn we steeds meer afhanke lijk van u als burger om ons van de juiste informatie te voorzien. Ziet u het als de boer die het graan ver bouwde dat de bakker nodig had om brood te bakken. Dit graan werd vervolgens door de molenaar tot meel vermalen, zodat de bak ker er brood van kon bakken. De meldkamer van de politie doet eigenlijk hetzelfde werk als de molenaar. De "ruwe" informatie die door u als melder wordt aan geleverd, wordt vermalen tot het product dat de politie nodig heeft om op de juiste manier uw melding af te handelen. Als gevolg van dit "malen" stellen wij soms wel eens vragen waar u niet altijd direct het nut van zult inzien. (U wilt namelijk zo snel mogelijk politie zien) Deze vragen zijn voor ons echter van groot belang om op een zo goed mogelijke manier uw melding af te handelen. Willen wij als politie een dader van bijvoorbeeld een ver nieling kunnen aanhouden, dan is het voor ons van groot belang om een goed signalement te heb ben en u terug te kunnen bellen om een verklaring op te nemen. Willen wij als politie -een ander Gezocht: mensen die willen bijdragen aan de veiligheid op straat! voorbeeld- goed toezicht houden op een groep jongeren die over last zou veroorzaken, dan helpt het ons enorm als we door meldin gen weten: waar ze staan, wat ze doen, hoe laat ze er staan, etc. Ik hoop u hiermee een kijkje te heb ben gegeven in de "keuken" van de hedendaagse politie. Tegelijker tijd was het voor mijzelf een goede manier om een vergelijking te ma ken tussen de kernkwaliteiten van de "ouderwetse" en de "moderne" politie. Dagelijkse zichtbaarheid en beschikbaarheid tegenover een informatiegericht werkende politie waarin bewuste keuzes worden ge maakt om u een zo goed mogelijke politiezorg te bieden. Uiteraard zal ik Ook mijn lering trekken uit het verleden, proberen het goede hieruit te behouden en dat te ge bruiken in de nieuwe werkwijze. Ik zal daarom als wijkagent proberen om regelmatig in de woonkernen lopend en op de fiets (bike) en dus zicht- en beschikbaar aanwezig te zijn, maar wel op de momenten dat het nodig is of kan zijn. Op de dag van het Oogstfeest zal ik dit zeker laten zien. Ik hoop u dan te ontmoeten en te spreken! Edward Vleeschdraager Uw wijkagent Zeuenhuizen-Moerkapelle (a.i.)- SCHUIFPUIEN R AAMDECORATIE ROLLUIKEN GARAGEDEUREN Openingstijden op werkdagen van 9.00-17.00 uur zaterdag van 10.00-16.00 uur laf Weg en Bos 107 2661 DM Bergschenhoek Telefoon 010-5249040 lnfo@paulenpaul.nl pagina 14 Oogstfeestkrant 29 augustus 2007 Politie Hollands Midden is op zoek naar gemotiveerde politievrijwilligers die naast hun gewone baan op een bijzondere ma nier iets voor de samenleving willen be tekenen. Afwisselende functie De politievrijwilliger surveilleert samen met de beroepsfunctionarissen op straat, waar zij van alles tegen kunnen komen, van verkeersongelukken tot zakkenrol lers. De vrijwilliger ondersteunt ook bij speciale activiteiten zoals verkeerscon troles en bijzondere evenementen waar onder sportwedstrijden, jaarmarkten en kermissen. De vrijwilliger draagt bij aan de veiligheid op straat en kan vanuit haar eigen werkachtergrond en levenservaring de politieorganisatie bijstaan. Professionele opleiding De vrijwilliger gaat uiteraard niet zo maar de straat op. Hij/ zij krijgt een professio nele (avond)opleiding van ongeveer 3 jaar (gemiddeld één avond per week). Dit is dezelfde opleiding als een beroepsagent volgt om surveillant te worden. Hierbij wisselen studeren en werken in de prak tijk elkaar af. Na de opleiding is het niveau van politiesurveillant bereikt. De vrijwil liger beschikt dan over precies dezelfde bevoegdheden als een beroepssurveillant. Uiteraard biedt het korps de politievrij willigers de mogelijkheid om door te studeren en zich te specialiseren in een bepaald vakgebied. Werken in een hecht team Hij/ zij beschikt over minimaal een di ploma VMBO-B. Is flexibel, hulpvaardig en is graag op een bijzondere wijze onder de mensen. De vrijwilligers dienen een goede conditie te hebben en goed de Ne derlandse taal te beheersen. Van de vrij willigers wordt verwacht dat ze minimaal 240 uur per jaar inzetbaar zijn. De uren zijn met het team waaraan de vrijwilliger wordt toegewezen bespreekbaar. De vrijwilliger ontvangt een bescheiden jaarlijkse uitkering, een urenvergoeding en een kledingtoelage. Maar de meeste vrijwilligers doen het niet voor het geld, maar voor de zinnige bijdrage aan de sa menleving. De vrijwilligers komen in een vast politieteam te werken, waar de er varing is dat zij met open armen worden ontvangen. Wilt u zich ook inzetten voor een veilige samenleving? Wilt u meer weten over hoe u zich kunt inzetten voor een veilige samenleving, belt u dan met onze afdeling Werving en Selectie; 070-4244545.

Hart van Holland | 2007 | | pagina 50