Toegang gratis! "Ik leef, dus mijn ambacht leeft" ZEVENHUIZEN OOGST VOORDEEL BI] WELKOOP TIJDENS HET OOGSTFEEST Schildersbedrijf Visser Zn. Manufectuiers of'Traditional Papers and Runt Verkrijgbaar bij: Dorpstraat 80 te Waddinxveen tel. 0182-617596 www.visserenzn.nl Sponsors 2007: Het adres voor kralen-, hobby en diverse kadoartikelen (kinderfeestjes workshops vwdework- shopnl Waar moet met tegenwoordig niet betalen? Bijna overal. Voor veel soortgelijke evenementen in bv. Brabant, Limburg en Gelderland met een gelijk aantal inwoners als Zevenhuizen is de betaling van entree de gewoonste zaak van de wereld, maar het Oogstfeest blijft GRATIS! Mogelijk danl<zij de inzet van heel veel vrijwilligers van de verenigin gen, de steun van de Gemeente, politie en brandweer, steun van de plaatselijke middenstand en in het bijzonder de steun en medewerking van het bedrijfsleven uit zowel Zevenhuizen,Moerkapelle en zelfs daar buiten. Wederom een gevarieerd Oogstfeestprogramma en de toegang is vrij. Heel veel plezier en iedereen bedankt voor de steun! Gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle Middenstandsvereniging Zevenhuizen Marskramer - Schotte - Fixet doe-het-zelf Rabobank Zevenhuizen Moerkapelle Alfa Accountants en Adviseurs Dekker Zevenhuizen De Haij v.d. Wende advocaten Van den Akker accountants B.V. Eetcafé-Bar-Discotheek "La Baraque" Cafetaria-Pub "Mainstreet" Het Mekka - wijn- en versspecialiteiten H.J. van Vliet B.V. - ETEC graafmachin De Graaf bouwbedrijf Perdijk Makelaardij Knaap Moduulwoningen Boode Tweewielers Vakgarage Boode Drukkerij Elgersma/Hart van Holland VA Design Bac hoogwerkers Versprille - schildersbedrijf - speciaalzaak verf behang. Fa. P. Visser Zn.-verwarming-airconditioning-luchtbehandeling Bac - wonen, mode, schoenen en woninginrichting Ambachtelijke bakker Gerritsen Ed Plaizier 5Q0BS G. Hol sloopwerken B.V. Bert de Bruin/Realvisie Window World Voorbrood Meubelen Stichting Batterijen (STIBAT) 500tU Outfit Mode Cl000 Wals Marlo Expeditie BV Master's Tea Coffee Meersma Pijnacker Tuindersvereniging "De Zuidpias" "Ik leef, dus mijn am bacht leeft", zegt één van de ambachtslie den, die in het boek "Oude Ambachten" aan het woord komen. Deze uitspraak zegt al les over het gevoel en de beleving waarmee deze ambachtslieden hun beroep in vroege re tijden uitoefenden. Hoe rustgevend was niet de werkplaats van zo'n vakman? Iets van deze stressloze sfeer vinden wij nog steeds terug in de smederij aan de zuidkant van de Dorpsstraat. Vroe ger was het een echte hoefsmederij, waar dagelijks de boeren werkpaarden werden beslagen.Voor veel oude dorps genoten een mooie onvergetelijke herinnering. Het oude ambacht vormde in feite de basis van alle industriële bedrijvigheid, maar tegelijkertijd betekende het begin van deze in dustrialisering de teloorgang van het 'oude' ambacht. Gelukkig mo gen wij tegenwoordig constateren dat de interesse en de publieke waardering voor het oude am bacht weer aan het toenemen is. De reden hiervoor is dat het oude ambacht het vervaardigen van een product van het begin tot het eind laat zien, iets wat in moderne fa brieken door allerlei deelprocessen niet meer zichtbaar en begrijpbaar in beeld wordt gebracht. Heel vaak wordt bij het oude ambacht het complete product door één man of vrouw gemaakt. Frappant is ook het gegeven dat in vele am bachten nog steeds gebruik wordt gemaakt van zuiver natuurlijke, mi lieuvriendelijke grondstoffen. Heel veel oude ambachten stammen nog steeds regelrecht uit de mid deleeuwse gildensfeer. In het genoemde boek "Oude Ambachten" wordt door de schrij vers, oud redacteuren van het te levisieprogramma "Van gewest tot gewest", een twintigtal oude am bachten beschreven. Tijdens het Oogstfeest 2007 wordt speciale aandacht besteed aan de uitoefening van een groot aantal oude ambachten. Op onderstaan de locaties in de Dorpsstraat vindt u de oude ambachten: Op het plein bij huisnummer 102 vindt u een bijenimker. Hij kan u alles ver tellen over de bijen en het product van de bij: de honing, (zie artikel elders in deze krant) Bij nummer 145 wordt gedemon streerd hoe in vroegere jaren mos terd werd gemaakt en worden door een beurzenbreister mooie beurzen gemaakt. Daarnaast demonstreert iemand hoe je van gewoon bestek de mooiste sieraden kunt maken. Bij huisnummer 124: Karakter poppen en bij huisnummer 89 (voor het gemeentehuis) vindt u het pottenbakken. Bij huisnummer 81 kunt u zien hoe het kantldos- sen in vroegere jaren werd ge daan en bij nummer 119 kunt u meemaken hoe de zitting van een stoel door een stoelenmatter wordt vernieuwd. Naast de stoelenmatter vindt u tevens het volksschilderen. Op de inrit van huisnummer 83 vindt u als laatste de Goa stokken. De traditionele klompenmaker is dit jaar wegens omstandigheden niet aanwezig. Oude ambachten, ze blijven boeien en zijn een be zoekje dubbel en dwars waard. Noordelijke Dwarsweg 96. - Tel.: 0180-633 233 Dorpsstraat 208 A 2761 AK Zevenhuizen tel.: 0180 -32 48 42 Farrdw&Baul pagina 29 Oogstfeestkrant 29 augustus 2007

Hart van Holland | 2007 | | pagina 65