GROTE BEZIENSWAARDIGHEID BLIJFT NOG EVEN GEHEIM HET MOOISTE GEBOUW VAN... ZEVENHUIZEN .ZEVENHUIZEN ER IS WEL IETS... MAAR WAT? Voorbereidingen Oogstfeest nog in volle gang DE STORMVLIEGERS HENGELSPORTVERENIGING MEESPELEN OP PLAY-IN BIJ KLEINE TROMPETTER VAN DIJK: "HERVORMDE KERK JUWEELTJE VOOR DORPSKERN." ÜÉMa pagina 6 Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 22 augustus 2007 Zevenhuizen - Zeg jij dat ook wel eens? Of hoor je mensen in je omge ving dit zeggen? Dat is wel leuk maar "wat" is er dan? Waar geloof je nu eigenlijk in? Hierover willen we met je nadenken tijdens de podiumdienst op het centrale plein in Zevenhui zen. De dienst wordt gehouden op 2 september (de zondag na het oogst feest) om 16.00 uur. Leon de Borst uit Zevenhuizen is de spreker en de band Yadah uit Sliedrecht zorgt voor de muzikale noot. De organisatie is in handen van de Hervormde Gemeen te in Zevenhuizen. Deze dienst is be doeld voor mensen die meer willen weten over dat "Iets". Herken je dit? Dan is deze dienst echt iets voor jou! Tot 2 september! Zevenhuizen - Voor de leden van Postduivenvereniging De Storm- vliegers was er afgelopen zater dag één concours. De 827 inge- korfde duiven werden om 8.00 uur gelost in Duffel, 106 kilome ter. De snelste duif, van Marco Flier, vloog met een snelheid van 100 kilometer per uur. De laatste van de 207 prijsduiven was vijf mi nuten later thuis. De uitslag was als volgt: 1-6-7 Marco Flier, 2-3- 4 Ruud Brands, 5 N. Koppenaal, 8 G. Jongenelen, 9-10-11-12-17 J.S. Heykoop, 13-15-20-21-25 D.C. den Hertog, 14-16-18-19-22-23 C. Zweere, 24 Joh. Stofberg. Zevenhuizen - Twee weken voor het feest loopt de spanning in het dorp op, het jaarlijkse Oogstfeest is in de hele dorpskern een echte happening. Dit jaar de zeventien de editie. "Over drie jaar een feest je vieren omdat je een feest hebt, dat is pas bijzonder." Aan het woord is John Ooms na mens het Oogstfeestcomité. Sa men met 1vele andere vrijwilligers wordt er in de laatste weken hard gewerkt aan een prachtig feest. Oogstfeest 2006, archief Hart van Holland Vaste elementen komen wegens groot succes jaarlijks terug. Een nieuwtje van het moment is Ro nald, een vuurspuwer die samen met een clown zal optreden. Wat er op het Catgesplein komt blijft ook kort voor het Oogstfeest nog even geheim: "De onderhandelin gen zijn nog gaande, ik kan er nog niets over zeggen. Behalve dat het een grote bezienswaardigheid is en van 16.000 kilometer ver komt." Het Oogstfeest komt voort uit de braderie die voor heen altijd in de dorpskern werd gehouden. Het thema 'landbouwer uit vroeger tijden' bleek aan te slaan. Het past ook precies in de tijd, het eerste weekend in sep tember is traditio neel de tijd dat ge vierd wordt dat de oogst weer binnen is. Het Oogstfeest comité realiseert zich dat naast het verleden het heden en de toekomst van de landbouw in de regio van groot belang is. De landbouwer uit vroeger tijden zal steeds verder uit het beeld verdwij nen. Dit jaar zijn er voor het eerst ook nauwe contacten met de tuinders, de manier van zaaien en oogsten die sterk is opgekomen en in deze regio steeds verder zal uitbreiden. De gezamenlijke tuinders zijn een belangrijke sponsor van het Oogstfeest. Het Oogstfeest kent elk jaar een groot aantal vaste ele menten. Naast de braderie zijn er de oude ambachten die door de hele Dorpsstraat en de pleinen te zien zijn. Ook de roofvogelshow zal er dit jaar zijn, evenals verschillende podia met muziek voor elk wat wils. De horeca zal uiteraard ook niet ont breken. Passend bij het vaste the ma zijn er elk jaar aantrekkelijke shows of presentaties. De vorm heeft zonder meer succes, jaar lijks komen vele duizenden be zoekers uit de hele regio de eer ste zaterdag van september naar Zevenhuizen. Het vaste Oogst feestcomité bestaat naast John Ooms uit Kees Wiggers, Dick van der Horst, Jan Dijkshoorn, Marco Hoogendoorn en Piet Smal. Daar- Oogstfeest 2006, archief Hart van Holland naast zijn er vele vrijwilligers die op de dag zelf of bij de voorbe reidingen helpen. Ook met de brandweer en de EHBO bestaat een hele goede samenwerking. John Ooms: "Naast al deze men sen maken de bezoekers het tot een succes. Als zij niet meer ko men kunnen wij niets meer orga niseren." Na al deze voorbereidingen is de enige onzekere factor nog het weer. "Daar praten we gewoon nooit over. Niet uit bijgeloof of zo maar daar kan je toch niets aan veranderen, dus waarom zouden we erover praten?" Zevenhuizen - De tiende wedstrijd van het clubkampioenschap werd op afgelopen zaterdag gevist in de Amstel-Drecht. De negen deelne mersboden intotaal23.980gram vis ter weging aan, een matige vangst. Eerste werd J. Kok met 4.880 gram vis, tweede werd J. Wiersma met 3.100 gram en derde werd J. Visser met 3.000 gram. De volgende wed strijd wordt gevist op zaterdag 1 september in de Heimanswetering; vertrek om 6.00 uur van de par keerplaats van La Baraque. De 16e wedstrijd in de ouderencompetitie werd gevist op dinsdag 14 augustus in de Broekwegwetering in Zoeter- meer, waar de tien deelnemers in totaal 32.180 gram vis ter weging aanboden. Eerste werd J. van Don gen met 6.900 gram vis, tweede werd J. van Elswijk met 6.100 gram en derde werd W. Berkelaar met 5.500 gram vis. Jeugdwedstrijd Voor zaterdag 22 september wordt van 14.00 tot 15.30 uur een wed strijd voor de jeugd georganiseerd in de Schielandsingel. Nadere in formatie verschijnt te zijner tijd in deze krant. Voor overige informa tie: www.h-z-m.nl Zevenhuizen/Moerkapelle - Mu ziekvereniging De Kleine Trompet ter is opgericht in oktober 1897 en bestaat dit jaar dus al 110 jaar. Ter ere hiervan organiseert de ver eniging twee play ins in Dorpshuis Op Moer aan de Raadhuisstraat 40 te Moerkapelle. Op 6 oktober is er een play-in voor volwassenen onder leiding van Jacob de Haan, bekende componist, arrangeur en dirigent binnen de HaFaBra mu ziekwereld. Op 3 november is er een play-in voor junioren tot 20 jaar. Deze dag staat onder leiding van Karei Jongerling, dirigent van De Kleine Trompetter van het op- leidings- en harmonie orkest. Op beide dagen start de play-in om 10.00 uur en rond 16.30 zullen de die dag geoefende stukken ten gehore gebracht worden. De toe gang voor het publiek is vrij. Deel namekosten bedragen voor de vol wassenen €17,50 (inclusief lunch) en voor de junioren €15,- (inclusief lunch). Deelnemers worden geacht om uiterlijk 9.30 uur aanwezig te zijn voor het afhandelen van de betalingen (contant, liefst gepast) en het uitdelen van de muziek. Voor meer informatie en opgeven (tot 10 september) 0180-633037 of via 110@dekleinetrompetter.nl Zevenhuizen - Voor de zomerserie 'Het mooiste gebouw van ...'zijn we voor Zevenhuizen terecht gekomen bij Mieke van Dijk. Voor vele bibliotheekgangers geen onbekende, want als vrijwilliger van de bieb investeert ze veel tijd en energie in haar bezigheid. Sinds 1976 woont ze in Zevenhuizen en ze is van het type 'ken je dorp'. Omdat ze zo geïnteresseerd is in het wel en wee van haar dorp heeft ze een documentatie voor zichzelf en de kleinkinderen aan gelegd over veel van wat er in Ze ven huizen gebeurt, 'om wat er was en is'. Betrokkenheid Als er iets wordt afgebroken dat op een of andere manier beeldbepalend is geweest dan gaat dat Mieke aan het hart. Zevenhuizen is toch al niet geze gend met heel erg veel bijzondere gebouwen. Mieke vindt overigens de term 'mooiste' een beetje vervelend. Ze zou dat genuanceerder willen bena deren. Tevens benadrukt ze dat dat zo persoonlijk is. Het is niet gemakkelijk om Mieke te bewegen tot een keuze van het mooiste gebouw te komen. Naast de vraag wat mooi is, speelt mee hoe functioneel iets is, is het beeldbepalend en ook een afbraakpand kan nog iets te vertellen hebben. Zo wil Mieke van de moderne gebouwen toch nadrukkelijk 'onze nieu we school' noemen. De droomschool: twee basisscholen, De Eendragt en 't Reigerbos samen in een gebouw in 2007. Mieke: "Ik vind dat mooi om te zien". Ze komt uiteindelijk tot een afgewogen keuze, alhoewel ze blijf aarzelen over de volgorde. Kiezen uit vijf Het dorp telt volgens Mieke een tweetal boerderijen die apart aandacht verdienen, 't Land Kanaan, bewoond door de fami lie Van Dorp, verkeert in een prachtige staat van onderhoud. Haar fotomap bewijst dat met een recente foto. Daarnaast noemt Mieke de boerderij van Sol, bewoond door de familie Sol. Ook dit pand verdient waardering voor de uitstraling en de wijze waarop het in stand gehouden wordt. Een vijfde en een vierde plaats dicht Mieke deze gebouwen toe als je een Top 5 zou maken. Misschien voor een passant niet zo opval lend vindt Mieke de smederij in de Dorpsstraat. Die oude smederij ademt als je binnenkomt nog geheel de sfeer van weleer. "Het is alsof je terug in de tijd stapt." Een van de broers die de smederij in ere houden is recent overleden. Zo'n pand verdient het volgens Mieke om tegen de ondergang behoed te worden. Dit pand plaatst ze op een derde plaats. Nog steeds in de Dorpsstraat staat Mieke opnieuw voor een dilemma, want zowel de Hervormde Kerk als het kleine kerkje vindt ze opvallende en waardevolle en beeldbepalende gebouwen. Op de tweede plaats komt het kleine kerkje. Als trouwlocatie in gebruik en benut voor poëzieavonden, bij de kerstmarkt betrokken, uiterst multifunctioneel. Uiteraard natuurlijk ook van belang dat het op zondag als bedehuis in gebruik is. Het mooiste De Hervormde Kerk springt er toch uit voor Mieke. Een kerk die in mooie staat verkeert. Zeer beeldbepalend voor Zevenhuizen. Prachtig geïntegreerd in de dorpsbebouwing, werkelijk een juweeltje voor de dorpskern. De verlichting geeft 's avonds een extra dimensie aan dit gebouw. Behalve zijn functie op de zondag wordt ook dit gebouw voor andere doeleinden benut. En zo kwam Mieke van Dijk toch tot een weloverwogen keuze.

Hart van Holland | 2007 | | pagina 6