'BIBELOT PROEFT', DRIE DAGEN ENTERTAINMENT OP HOOG NIVEAU DE HEER EN MEVROUW ROMEIJN VIEREN DIAMANTEN HUWELIJK WETHOUDER OPENT LEERWERKBEDRIJF EEN SPROOKJE IN DE BIBLIOTHEEK KINDERCURSUSSEN BIJ KREATER/SWW WADDINXVFFN Jan Franssen opent prestigieus culinair festijn RTW RADI0VR0EG ONTWAAKT NA ZOMERSTOP BALLETLES BIJ KREATER/SWW CONCERT BLACK GOSPEL MUZIEK 21 augustus 2007: pagina 12 Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 29 augustus 2007 Prestigieuze prijs 'Bib Gourmand' vaak opstap naar Michelinster. en drankjes uit de keukens van di verse landen. De heer Jan Frans sen, commissaris van de Koningin in Zuid-Holland, was afgelopen vrijdag in Bibelot aanwezig om het culinaire evenement te openen. Hij deed dat met veel plezier. "Caro line en Ton Ververs laten in hun restaurant zien dat zij al jarenlang oog hebben voor kwaliteit en ech te vakmensen zijn. De uitreiking onlangs van de Bib Gourmand, vaak een opstap naar een eerste Michelinster, onderstreepte dat feit. Daarnaast zijn ze ook nauw betrokken bij wat er om hen heen gebeurt. Dat illustreren ze met dit feest. Enerzijds kunnen mensen uit hun eigen omgeving hier drie dagen lang genieten van de culi naire hoogstandjes van Bibelot. Anderzijds profiteren mensen die het slechter getroffen hebben in onze samenleving, omdat de op brengst van 'Bibelot proeft' aan hen ten goede komt. Ik wens Caro line en Ton alle goeds toe voor de toekomst." Groot succes 'Bibelot proeft' is een groot succes geworden. Caroline Ververs had bij de opening niet zo snel het aan tal inschrijvingen paraat, maar gaf aan "erg tevreden te zijn over het aantal aanmeldingen. We hebben een lange en goede voorbereiding gehad en kunnen nu zelf ook echt genieten van het feest." Alles was tot in de puntjes gere geld. Er waren (muzikale) optre dens van onder meer Lee Towers, Joke Bruijs, Bas Muijs en Winston Post. Gasten konden iedere dag genieten van verrassende culi naire demonstraties, zoals van een Hollandse soepventer, een Belgische bonbonmaker en een Brusselse wafelbakker. Er was een Japanse Geisha en veel oog voor kunst en mode. Theo den Boon exposeert vanaf afgelopen vrij dag een maand lang zijn werk in Bibelot. Hij ontwierp ook een on derbord voor Bibelot, dat tijdens de opening van 'Bibelot proeft' gepresenteerd werd. Rianne Mode toonde voor het eerst de collectie van haute couturier Mart Visser en Pour Vous Parfumerie Mieke introduceerde de nieuwe geurlijn van 'Bugatti'. Op de laatste dag van 'Bibelot proeft' organiseerde Frank Pronk een toerrit met klas sieke auto's en cabrio's. Caroline en Ton Ververs konden met grote tevredenheid terugkijken op hun (jubileum)feest. Door Karin Jongkind (TekstUeel) Waddinxveen - Restaurant Bibelot viert binnenkort haar 30-jarig jubi leum en ontving onlangs een pres tigieuze prijs, de Bib Gourmand. Eigenaars Caroline en Ton Ververs organiseerden om die reden een groots opgezet 3-daags culinair feest, 'Bibelot proeft'. De aanwezigen konden het hele weekend naar eigen smaak onbe perkt proeven van heerlijke hapjes Met opbrengsten voor mensen die het slechter hebben getroffen in de samenleving. Waddinxveen - Wethouder Dirk Lont opent maandag 3 september om 16.30 uur officiéél het Leer- Werkbedrijf MisterDo aan Coene- coop 91-A. MisterDo is een nieuw bedrijf dat, ondersteund door het bedrijven- loket van de gemeente Waddinx veen, is opgericht voor mensen die langere tijd van de arbeidsmarkt zijn geweest. Op 3 september opent MisterDo haar deuren en houdt van 15.00 tot 17.00 uur open huis. MisterDo biedt een combinatie van werken en leren binnen een regu lier bedrijf. Bijna alle functies binnen de orga nisatie worden vervuld door voor malig uitkeringsgerechtigden: van de leermeester tot de telefoniste, van de webdesigner tot de finan cieel medewerker. Indien er kennis of vaardigheden ontbreken wor den deze met opleiding en training aangevuld. Mensen kunnen zich bij MisterDo ontwikkelen tot volwaar dig en zelfstandige medewerker. Als zij zover zijn, is het doel bereikt en kunnen ze uitstromen naar de reguliere arbeidsmarkt. Waddinxveen - Luisteraars in Wad dinxveen en wijde omgeving kun nen sinds maandag 27 augustus weer om 7.00 uur 's-Ochtends luisteren naar 'RTW Vroeg' met info, weer en verkeer en gezellige muziek. Voor info op de radio kan men mailen naar vroeg@rtw.nl. Op donderdagavond om 22.00 uur kan men luisteren naar The Long Hard Ride, met veel countryrock, blues, en rootsmuziek. Tevens kun nen lokale bands weer mee doen, via longhardride@rtw.nl. Op de vrijdagochtend kan men ook weer luisteren naar 'Koffie Verkeerd' van 08.00 tot 12.00 uur met info, cabaret en leuke muziek. Voor informatie over alle RTW- programma's: www.rtw.nl. RTW is te beluisteren in de ether op 105.8 fm, via de kabel op 103.4 fm en via de stream van www.rtw.nl. Waddinxveen - Binnenkort starten de balletlessen voor beginnende en gevorderde leerlingen bij Kre- ater/SWW aan de Kerkstraat on der leiding van Nicolette Hovius. Kleuterballet vindt plaats op dins dagmiddag van 16.15 tot 17.00 uur, vervolgens is de groep 7- en 8-jarigen aan de beurt van 17.00 tot 18.00 uur. De groep van 9 tot en met 12 jaar en de volwassenen kunnen klassiek ballet volgen van 19.30 tot 20.45 uur. De lessen wor den gegeven in de balletzaal van Kreater/SWW op de Kerkstraat. De leerlingen kunnen ook aan diverse resentaties meedoen. Voor meer informatie en aanmelden: 0182- 614422 of info@kreater.nl. Waddinxveen - De workshop Black Gospel Muziek wordt op zater dag 15 september om 19.30 uur afgesloten met een concert in de Ontmoetingskerk tegenover win kelcentrum Groensvoorde. Een gedeelte van de avond doet er ook een aantal kinderen mee aan het concert. Het concert staat onder leiding van de dirigente Edith Cas- teleyn. Zaal open vanaf 19.00 uur. Kaarten zijn aan de zaal verkrijg baar en kosten 3,-. Waddinxveen - In bibliotheek de Groene Venen is van 4 september tot 13 oktober een expositie te zien van het werk van Marieke Stapelkamp-de Koning. Ongeveer twee jaar geleden schilderde Marieke met acrylverf een koningin op papier en al schilderend ontstond vanzelf een verhaal over vallen en opstaan: het verhaal van Koningin Jacoba. Het resultaat is een soort pren tenboek, maar dan in negentien losse schilderijen. De kunstwer ken vertellen het verhaal van Ko ningin Jacoba, een koningin op skates die struikelt over een erwt en niet meer op wil staan. Lukt het de dokter, de kok of de stoe re ridder om de Koningin weer op het been te krijgen? Naast haar schilderijen zijn ook bijpassende voorwerpen in vitri nes tentoongesteld, waaronder een pot met erwten. Kinderen tot 10 jaar mogen raden hoeveel erwten in de pot zitten. Voor die gene die er het dichtst bij zit ligt een leuke verrassing klaar. De tentoonstelling van Marieke is te bezichtigen tijdens de ope ningstijden van de bibliotheek. Door Elias van der Plicht Waddinxveen - Op dinsdag 21 augustus vierden de heer en me vrouw Romeijn-Vrijenhoek hun zestigste trouwdag. Loco-burge meester Dorenda Gerts feliciteer de het diamantenpaar namens het college van burgemeester en wet houders. De heer Romeijn heeft zijn leven lang in Waddinxveen gewoond. Zijn vrouw komt oorspronkelijk uit Nieuwerkerk aan den IJssel. Op za terdag 5 augustus 1939 leerden de heer en mevrouw Romeijn elkaar kennen, 's Ochtends werd prinses Irene geboren. In Nieuwerkerk werd deze gebeurtenis gevierd met een groot feest met muziek. Een aantal jongens uit Waddinx veen was op het evenement af gekomen. Onder hen bevond zich de heer Romeijn, die op deze dag kennis maakte met zijn toekom stige vrouw. Als metaalbewerker was de heer Romeijn werkzaam bij de firma Verwaal. Na het uitbreken van de Tweede Wereldoorlog ontkwam hij niet aan de Arbeitseinsatz. Door de bezetters werd hij nabij Berlijn te werkgesteld. In deze periode hiel den de heer en mevrouw Romeijn contact door middel van het sturen van brieven. Na de oorlog trouw den de twee. Het paar kreeg twee kinderen en twee kleinkinderen. De heer en mevrouw Romeijn heb ben op verschillende locaties in Waddinxveen gewoond. De lang ste periode - veertig jaar - woon den ze aan de Lijsterbesstraat. Twaalf jaar geleden verhuisden ze naar de Kerkweg-West. In de flat naast de Petteplas hebben ze een prachtig uitzicht over Waddinx veen en omgeving. Mevrouw Ro meijn vertelt dat ze bij helder weer de Brienenoordbrug kunnen zien. Bij voetbalvereniging Waddinx veen voetbalde de heer Romeijn van zijn tiende tot zijn veertigste. Op een weiland aan het Noordein de werden de wedstrijden ge speeld. Voordat er gevoetbald kon worden, moest eerst het veld worden schoongemaakt aange zien doordeweeks koeien van het veld gebruik maakten. Na afloop van een thuiswedstrijd konden de voetballers zich wassen onder een kraan, maar bij wedstrijden bui ten Waddinxveen gebeurde het dikwijls dat de spelers zich in een sloot moesten afspoelen. Na zijn tijd als metaalbewerker kwam de heer Romeijn terecht op de Verffabriek Boonstoppel, waar hij een aangename tijd beleefd heeft. Op 62-jarige leeftijd ging hij met de VUT. "Soms denk ik wel eens: wat zijn de sociale voorzie ningen hier goed, want ik krijg nu al 23 jaar mijn centen, zonder er voor te hoeven werken," aldus de heer Romeijn. Mevrouw Romeijn zorgde thuis voor de kinderen. Twee keer per week fietste ze naar haar geboor teplaats om daar haar moeder en zus te bezoeken. Ze beleefde veel plezier aan het bakken van taarten en eierkoeken. Toen haar man nog werkte en vroeg de deur uit ging, stond ze vroeg op. Tegenwoordig houdt de heer Romeijn van vissen. Hij is lid van de hengelsportvereni ging Waddinxveen en staat soms om 5.00 uur op om aan de water kant zijn hengel uit te werpen. Me vrouw Romeijn: "Als mijn man naar zijn werk moest, zorgde ik ervoor dat ik 's ochtends vroeg op stond, maar als hij nu gaat vissen doe ik dat niet. Dat is zijn eigen keuze." Waddinxveen - Kreater/SWW or ganiseert voor kinderen diverse cursussen, zoals muziek, drama, tekenen en schilderen, streetdan- ce en klassiek ballet. Bovendien zijn er op verschillende gebieden ook meerdere keuzes te maken. Bij muziek kan gekozen worden uit: kleutermuziek (groep 1 en 2), spelen met muziek (groep 3 en 4) en instrumentverkenning (groep 5 t/m 8). Instrumentale lessen zijn er voor piano, keyboard, vi ool, cello, gitaar (akoestisch en elektrisch), saxofoon, klarinet, trompet, bugel, trombone, tuba, etc., dwarsfluit, blokfluit en slag werk/drums. Bij drama is er aanbod in Toneel les voor kinderen van 4tot en met 7 jaar, 8 tot en met 12 jaar en 13+. Dit geldt ook voor Musicallessen en Bewegingstheater. Het Drama-aanbod komt tot stand door een samenwerking tussen Kreater/SWW en Theater de Toverketel. Streetdance wordt ook gegeven in Kreater voor de leeftijden 8 tot en met 12 jaar, 13 tot en met 15 jaar en vanaf 16 jaar. Bij klassiek ballet kan ingeschre ven worden voor de cursussen Klassiek ballet voor 6 en 7 jarigen, 7 en 8 jarigen en 9 tot en met 12 jarigen en kleuterballet voor 4 en5 jarigen. Voor meer informatie en inschrij vingen: tijdens kantooruren bij Kreater/SWW aan de Kerkstraat 13, op 0182-614422 of via www. kreater.nl.

Hart van Holland | 2007 | | pagina 12