COUNTRYBAND 'CHANGE OF KEY' BRENGT CD UIT de Haij van der Wende advocaten PTfcf L I T I E BERICHTEN Waddinxvener Waddinxveen leeft! WADDINXVEEN VLINDERMIDDAG BIJ DIERENDAL EERSTE JONGE DUIF BINNEN BIJ VAN DER MADE SAMENSPELPROJECT Z0MERDRIVE BRIDGECLUB COLLECTEWEEK KWF KANKERBESTRIJDING Thuis in de regio. WERK OF GEKKENWERK: DE LESSEN VAN BURN-OUT in het nieuws... Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 29 augustus 2007 pagina 13 Waddinxveen - Kinderboerderij Dierendal organiseert voor woens dagmiddag 5 september van 14.00 tot 16.00 uur een inloopmiddag met als thema 'vlinders'. Op het terrein is er een korte rondleiding en binnen is er een video te zien over dit thema. Voor de kinderen zijn er spelletjes en een opdracht. Waddinxveen - De jonge duiven van Postduivenvereniging De Sper wer werden afgelopen zaterdag vanuit Ablis, 438 kilometer, om 10.10 uur gelost. In concours zaten 118 duiven. Met een noordwesten wind vlogen ze een gemiddelde snelheid van 76 kilometer per uur. De eerste jonge duif was van A. van der Made die om 15.52 uur thuis kwam. Verdere uitslag: 1,2, 3,4,5,6,8,10,11,12,13,14,15,16,17 - A. van der Made; 7,18,20 - K. Hofman; 9 - D. Breedijk; 19 - W. Breedijk. Ook vlogen de jongen en oude dui ven gezamelijk mee met de natour en deze werd vanuit Duffel 106 km. gevlo gen. In concours deden 276 duiven mee en ze werden om 14.55 uur gelost. De eerste duif was van D. Breedijk die om 16.14 uur zijn hok binnen vloog. Verdere uitslag: 1,7 - D. Breedijk; 2,3,4,5,6,8,12,15,17 - W. Breedijk; 9,20 - J. Marijt; 10,11,14,16,18,19 - A. van der Made; 13 - M. Verbeek. Waddinxveen - Kreater/SWW start vanaf september met een 'Samenspelproject' voor kinde ren in de leeftijd van 8 tot en met 11 jaar, waarvan 30 lessen/ weken instrumentaal en 8 les sen/weken samenspel. Wat is er zo bijzonder aan dit project? Kinderen die willen kiezen voor viool, dwarsfluit, gitaar of key board kunnen zich inschrijven voor een heel schooljaar. Indien noodzakelijk kan Kreater zor gen voor een huurinstrument. Zij krijgen op basis van een groep van vier kinderen weke lijks op het instrument een half uur les of eventueel acht kin deren in een uur. Aan het eind van het cursusjaar (laatste acht lessen), worden alle groepen samengevoegd en wordt een groot orkest gevormd. De kin deren studeren een aantal stuk ken in, die op een presentatie ten gehore worden gebracht. Basiscursus, alleen voor begin nende leerlingen. Voor meer informatie en in schrijven: 0182-614422 of op afspraak op kantoor, Kerkstraat 13. Waddinxveen - De zomerdrive van 23 augustus werd in de A-lijn ge wonnen door Guus Kok en Frans van Duppen met 67,68%; in de B-lijn was ere en gedeelde eerste plaats voor Henny van der Neut en Lenie Goor én Marina Speetjens en Maja van Termeij met 61,98 en in de C-lijn wonnen Alie van der Flier en Paul van Pinxteren met 60,42%. Op 30 augustus kunnen belang stellenden, leden zowel als niet- leden, nog één keer deelnemen aan de zomerdrive bij Bridgeclub Waddinxveen. Men kan zich tot 19.15 uur aanmelden in de zaal van het Anne Frank Centrum, Jan van Bijnenpad 1, tegen een kleine ver goeding van 2,-per persoon. Op 3 september start het competitie seizoen weer. Waddinxveen/Gouda - Aanko mend weekend staat de Goudse Garenspinnerij volledig in het teken van countrymuziek. De band 'Change of Key' viert het uitkomen van de eerste cd met familie, vrienden en countrylief- hebbers in het Goudse theater. Op zaterdagavond doen ze dat met een theatershow, waarin wordt teruggeblikt op het mu zikale leven van de bandleden. Op zondag staat naast de muziek ook de dans centraal. "Deze dag heeft een wat informeler karak ter," vertelt Marijke de Jong. Zij vormt samen met haar man Joop en Danielle Poot de country band Change of Key. "Het moet een groot feest worden, waarin onze nieuwe cd centraal staat, maar waarin we ook terugblik ken op de 25 jaar die Joop en ik in het muziekvak zitten. Ook het muzikale verleden van Danielle wordt belicht. We spelen oude en nieuwe nummers en ook Peter Vermeer, die regelmatig gastop tredens verzorgt, geeft acte de présence. We hebben al heel wat toegangskaarten verkocht, maar er zijn nog wel wat vrije plaatsen over." Muzikaal gezin Marijke de Jong is een geboren en getogen Waddinxveense. Tot aan haar 19e woonde ze met haar broer Geert en haar ouders aan de Brugweg. "We waren een mu zikaal gezin. Onze vader speelde goed mondharmonica. Hij had een geweldig muzikaal gevoel en het is jammer dat hij in zijn jongste jeugd niet de mogelijk heid heeft gehad om dat verder te ontwikkelen. Hij gaf zijn gezin wel alle ruimte daartoe. Ik maak muziek vanaf mijn zesde jaar. In ons huis was onder meer een or gel, gitaar en accordeon aanwe zig. Mijn broer had privé-les en leerde mij alles wat hij in zijn les had geleerd. Omdat ik vrij slechte ogen heb en daardoor moeilijk de notenbalken kon lezen, heb ik geleerd om heel goed te luis teren naar de melodie. Toen ik la ter zelf nummers ging schrijven is dat me goed van pas gekomen." Marijke speelde in haar tienerja ren met onder meer haar broer in een combo in de Immanuëlkerk. Haar broer verhuisde naar Gou da, waar hij in de band 'What's new' ging spelen. Toen hij later uit deze band stapte, nam Ma rijke zijn rol als gitarist over. "Dat was wel even wennen, want het we de droom, dat we volledig van de muziek zouden kunnen leven. We zegden onze banen op en repeteerden drie maanden lang vrijwel onafgebroken. Joop was fysiotherapeut in een zorgcen trum geweest en wist dat er veel behoefte was aan muziekgroe pen, die optredens verzorgden voor ouderen. De programma's moesten echt op de bewoners van die huizen toegespitst zijn, dus met muziek uit de jaren der tig en veertig. We gingen optre den onder de naam Joop en Ma- gezelschap bestond buiten mij uit negen mannen. Ik heb veel van mijn tijd bij 'What's new' geleerd. Het belangrijkste was wel dat ik een echte voorliefde had voor countrymuziek. Op mijn 24ste ben ik daarom begonnen met mijn eigen band 'Tension'. Ik was gitarist, toetsenist en zanger. De band heeft niet veel naamsbe kendheid gekregen. Ik ontdekte wel dat ik zelf nummers kon schrijven en dat ik dat ook erg leuk vond om te doen. We repe teerden in De Gonz, een Goudse jeugdsociëteit. In deze tijd heb ik mijn latere echtgenoot Joop ontmoet. Hij was bassist, speelde drums en gitaar. Samen hadden rijke en werden een groot succes. Later pasten we de programma's aan. De ouderen van nu hebben een voorliefde voor muziek uit de jaren '50, '60 en '70. Joop en Marijke treden nog steeds op. Daarnaast hadden we een band 'the Marykee Music Company'. Daarmee traden we vooral op bij feesten en partijen. In 1996 zijn we daarmee gestopt. Onze voor liefde voor countrymuziek was té groot om vaak met een algemeen repertoire op te treden. We wa ren in die tijd ook al een aantal maal naar Nashville (Amerika) ge weest en deden daar onder meer inspiratie op in songwritercafés. In 1991 heb ik zelfs nog een op- Waddinxveen - De collectant van de KWF Kankerbestrijding komt in de week van 3 tot en met 8 september weer met de collecte bus aan de deur. Het thema van de collecteweek 2007 is 'Je kunt (n)iets doen tegen kanker'. Met het geld dat de collectanten ie der jaar ophalen, kan de missie van het KWF waargemaakt wor den, te weten minder kanker, meer genezing en een betere kwaliteit van leven voor kanker patiënten. Elke collectant kan zich legitime ren. KWF Kankerbestrijding is te herkennen aan het rood-wit- blauwe logo met de krab en aan het Keurmerk van het Centraal Bureau Fondsenwerving. Konin gin Beatrix is Beschermvrouwe. Uw steun is onmisbaar. Wie de collectant mist, kan een gift overmaken op giro 26000. Wie vragen heeft over kanker en kan kerbestrijding kan (gratis) bel len met de KWF Kanker info lijn 0800-0226622 (van maandag tot vrijdag van 10.00tot 12.30 en van 13.30 tot 16.00 uur) of op www. kwfkankerbestrijding.nl. Waddinxveen - Bibliotheek De Groene Veenen organiseert voor dinsdagavond 4 september om 19.30 uur een lezing over burn out. Annegreet van Bergen, schrijf ster van bestseller 'De lessen van burn-out' vertelt die avond een persoonlijk verhaal waarin zij laat zien hoe moeilijk het is bij jezelf de symptomen van burn-out vast te stellen. In haar lezingen vertelt ze over haar eigen ervaringen met burn- treden op een Amerikaanse tele visiezender gehad. Een jaar later brachten we een eigen cd uit. Die werd tijdens een groot Country Festival op de Goudse Markt ge presenteerd en was in mum van tijd uitverkocht. Naast country hadden we overigens inmiddels ook de kracht van de muziek uit Hawaï ontdekt. We verzorgden met Peter Vermeer optredens en hadden veel plezier in ons werk. In 2001 werden we tijdens een benefietconcert gevraagd om de countryzangeres Daniëlle Pootte begeleiden. Het klikte meteen en vanaf 2002 vormden we samen de formatie Trio Marykee. Peter Vermeer, die naast zijn werk in de muziek ook een fulltime baan heeft, stapte als vast bandlid uit, maar was nog steeds beschikbaar als gastspeler. In 2006 gooiden we het roer om. Er kwam een nieuwe naam, Change of Key, die sym bool stond voor een aantal ver anderingen. Daniëlle trad steeds vaker op als leadvocal. Ik leg me steeds meer toe op het schrijven van nummers en Joop is onze mu zikale duizendpoot. Onze kracht zit vooral in onze flexibiliteit. Da niëlle schrijft inmiddels ook num mers, terwijl Joop en ik ook lead vocal kunnen zijn. De CD 'Home is where my heart is', die we nu hebben uitgebracht, komt écht recht uit ons hart." Meer informatie over Change of Key op www.changeofkey.com out, maar ook over de economi sche en organisatorische verande ringen in de westerse wereld die tot een epidemie van psychische arbeidsongeschiktheid lijken te lei den. Verder gaat zij in op de ma nier waarop mensen evenwichti ger en effectiever met hun energie omgaan. De toegang bedraagt €3,50 voor leden en €5,00 voor niet-leden. Aanmelden is gewenst. Voor meer informatie: 0182 640572 of waddinxveen@bibliotheekde- groenevenen.nl. Barbizonlaan 82 2908 ME Capelle a/d IJssel telefoon 010-2204400 fax 010-2204499 Motorrijder botst tegen auto's Waddinxveen - Een 28-jarige mo torrijder uit Waddinxveen hield zaterdag 25 augustus rond 10.20 uur in een bocht van de Onder weg zijn motor met zijspan niet onder controle en botste tegen twee daar geparkeerde auto's. De motorrijder liep schaafwon den en vermoedelijk een hersen schudding op. Hij werd voor on derzoek overgebracht naar het Groene Hart Ziekenhuis. Bromfiets niet in orde Een 19-jarige jongen uit Wad dinxveen reed zaterdag 25 au gustus rond 09.15 uur zonder helm op een bromfiets over de Juliana van Stolberglaan. De poli tie liet hem stoppen en ontdekte dat hij niet in het bezit was van een bromfietscertificaat en/of rijbewijs en dat het framenum mer niet te vinden was. Ook is er vermoedelijk sprake van dat de bromfiets niet verzekerd is. De bromfiets wordt verder onder zocht. Tegen de jongen maakt de politie proces-verbaal op. Snelheidscontrole De politie heeft woensdag 22 augustus van 19.28 tot 20.23 uur op de Noordkade op snelheid gecontroleerd. Er passeerden 40 voertuigen. Zes hiervan overtra den de maximumsnelheid van 60 km/h. De hoogst gemeten snel heid was 103 km/h. De overtre ders kregen een bekeuring. In Waddinxveen is iedere week van alles te beleven. Niet alle onderwerpen halen de krant. In deze rubriek laten we u kennismaken met een bijzondere 'Waddinxvener in het nieuws'. En ziet u wat er allemaal gebeurt in ons dorp... Door Karin Jongkind (Tekstueel)

Hart van Holland | 2007 | | pagina 13