"DEZE PRACHTIGE KINDEREN VERDIENEN EEN TOEKOMST!" SUPPORT AWARD BIJ REUMAFONDS P^LITI E BERICHTEN EN DAN STA JE ER ALLEEN VOOR waddïnxWenTboskoöp I Elles van der Willik uit Boskoop VEELBELOVEND NIEUW SEIZOEN VOOR DE GOUWESTEM OPEN DAG KINDER CENTRUM DE BOEMEL BORSTVOEDING TEKEN- EN SCHILDER CURSUSSEN JAN NEVEN NIEUW ZANGSEIZOEN VOX JUBILANS pagina 14 Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 29 augustus 2007 muziekles geven op een school in hetzelfde dorpje. We hadden in strumentjes meegenomen en dat was maar goed ook, er was niet veel in het klaslokaal. Ik leer van deze prachtige kinderen heel veel, ze zijn gelukkig met de kleine din gen in het leven. Ik heb tekeningen die 'mijn' kinderen op de Reho- bothschooi in Boskoop hadden ge maakt in Kaliau uit en ik zag alleen maar koppies vol trots. Ze hebben zo weinig, maar genieten wel!" Ambassadeur voor Sambas Elles van der Willik is lid van de Choir Company, een christelijk koor. Deze groep is komend jaar ambassadeur voor het ontwikke lingsprogramma in Indonesië. De koorleden willen bezoekers van hun concerten enthousiast maken om een kind te gaan sponsoren, zodat de kinderen hoop krijgen op een betere toekomst. In het district Sambas, in het westen van Indone sië en tegen de grens met Maleisië, is een derde van de bevolking heel erg arm. In het gebied zijn basisscholen, maar sommige zijn slecht bereik baar. Een aantal kinderen is onder voed en de kindersterfte is hoog. Er is een tekort aan schoon drink water en een gebrek aan kennis over hygiëne wat weer allemaal gezondheidsproblemen geeft. In het gebied is mensenhandel en kinderhandel niet ongebruikelijk. Hoop voor kinderen en hun leefomgeving Elles: "Samen met de lokale bevol king wil World Vision een ontwikke lingsprogramma opzetten waarbij in maximaal vijftien jaar tijd het ge bied structureel wordt ontwikkeld. Er is daarbij veel aandacht voor de gezondheid en scholing van kinde ren, beroepsopleidingen, schoon drinkwater, landbouw en voedsel zekerheid en de economische ont wikkeling van het gebied." World Vision World Vision, één van de grootste particuliere ontwikkelingsorga nisaties ter wereld, wil kinderen in ontwikkelingslanden, en in het bijzonder de meest kwetsbare kin deren, helpen door ze te voorzien van schoon water, goed voedsel, medische voorzieningen, scholing en een veilige leefomgeving zon der onderscheid te maken naar ge loof, ras of politieke overtuiging. World Vision is een christelijk geïn spireerde ontwikkelingsorganisatie en werkt samen met de lokale be volking, die daarna in veel gevallen zelfstandig verder kan. World Vi sion opereert in bijna 100 landen in nauwe samenwerking met andere lokale en internationale organisa ties, waaronder Unicef, het Wereld Voedsel Programma en de Wereld bank. World Vision is houder van het CBF-Keur voor verantwoorde fondsenwerving en -besteding. Boskoop - "Enorm indrukwekkend en 'life changing'!" Dat zegt Elles van der Willik die net terug is van een reis naar Indonesië. De reis was geen leuke vakantie, maar had als doel een nieuw ontwikkelings programma te bekijken van World Vision in de streek Sambas in West Kalimantan en toekomstige spons orkinderen zelf te ontmoeten. "Ik vind het een groot voorrecht dat ik van heel dichtbij de nood heb ge zien en ik begrijp nu ook nog meer hoe belangrijk het is om kinderen te sponsoren." Elles: "Tijdens het bezoek hebben we een nacht bij mensen thuis in Kaliau Village geslapen, in een houten hutje op de vloer in je la- kenzak. In de huiskamer geen meubels, maar gewoon een kale vloer. Aan de muur geen dure schilderijen, maar kranten als de coratie. Dat schokte me echt. Het eten dat je krijgt, bestaat uit rijst en wat groenten en is zowel diner als ontbijt. Voor vlees is geen geld. Maar wat een gastvrijheid De volgende morgen mocht ik een Waddinxveen - Voor Christelijk Mannenkoor De Gouwestem onder leiding van Martin Mans wordt de tweede helft van 2007 een drukke periode. Al direct op 3 september wordt begonnen met de repetities voor de tv-op- name van 'Nederland Zingt' die op 3 oktober plaatsvindt in de Eusebiuskerk in Arnhem, een groots concert met het Rijssens Mannenkoor op 13 oktober in de Bovenkerk te Kampen en op 10 november een uniek concert met de Jostiband in het Planta- riumgebouw in Hazerswoude- dorp. Voorts repeteert men voor een 'In Memoriam Con cert' in Bergschenhoek op 14 november en voor maar liefst vijf Advents- en Kerstconcerten in de regio in de maand decem ber. De koorrepetities op de eerste twee maandagavonden, 3 en 10 september, zijn open bare repetities. Iedere man die van zingen houdt is welkom, want het koor is nog op zoek naar nieuwe leden. Interesse? Mannen tussen de 18 en 88 jaar zijn welkom van 20.00 tot 22.00 uur in de Bethelkerk aan de Bilderdijklaan 1. Voor meer informatie: 0180-328854 of 06- 13585106. Ook is veel informa tie te vinden op onze website www.degouwestem.nl. Boskoop - Eén van de ergste din gen die een mens in zijn leven kan meemaken is, naast het ver lies van een kind, het verlies van een partner. De rouwperiode die daarop volgt is voor veel mensen een ingrijpende gebeurtenis. Contact met lotgenoten kan dan een grote steun zijn. Het uiten van gevoelens, het (h)erkennen hiervan bij anderen die hetzelfde hebben meegemaakt, kan troos tend werken en het kan een extra ondersteuning zijn op weg naar herstel. Waddinxveen/Boskoop - Het Reu mafonds reikt dit jaar voor de vijfde keer de Support Award uit, een onderscheiding voor collega's en werkgevers die er samen voor zorgen dat iemand met reuma kan blijven werken. Gebrek aan steun en begrip op de werkvloer is name lijk een van de grootste uitvalsrisi- co's. Het Reumafonds doet een op roep aan mensen met reuma die in Waddinxveen en/of Boskoop wer ken, om collega's op te geven via www.supportaward.nl. Werken met reuma Reuma is aan de buitenkant vaak niet te zien en kent een grillig ver loop. Periodes waarin de ziekte nauwelijks actief is, worden afge wisseld met maanden van pijn en Waddinxveen - Kindercentrum De Boemel organiseert voor za terdag 8 september een Open Dag. Van 10.00 tot 13.00 uur zal er op de Beukenhof 5 een groot westernfeest losbarsten waarbij ouders en kinderen van De Boe mel samen de zomerperiode zul len afsluiten. Ook zijn de inwo ners van Waddinxveen van harte welkom om eens een kijkje te ne men in ons kindercentrum. Vanaf vrijdag 5 oktober start, bij voldoende belangstelling, een gesprekskring verliesverwerking, die voor de héle regio is bedoeld voor zowel mannen als vrouwen. De acht bijeenkomsten zijn één maal per veertien dagen op de vrijdagmiddag of de vrijdag avond. Er zijn geen kosten aan verbonden. Voor meer informatie en aanmel den: 0172-216420 of j.smit@zon- net.nl. beperkte energie. Als steun en be grip op de werkvloer dan ontbre ken, is het moeilijk om te blijven werken. Maatschappelijk belang Uit recent onderzoek van TNO in opdracht van het Reumafonds blijkt dat bijna 2,5 miljoen Neder landers last hebben van reumati sche klachten. Tweederde van al deze mensen is jonger dan 65 en bevindt zich in de productieve fase van hun leven. Gezien dit grote aantal is het van maatschappelijk, economisch en sociaal belang dat werkkracht, vakkennis en ervaring van deze grote groep niet verloren gaan. Kosten voor de maatschappij door zorg én verlies aan arbeidsproduc- Inbraak voetbalkantine Waddinxveen - De politie doet onderzoek naar de inbraak in de voetbalkantine van de vv. Wad dinxveen aan de Sniepweg. In de nacht van zaterdag 25 op zondag 26 augustus werd daar ingebro ken. Uit de kantine is van de bar een fooienpot gestolen. Van de dader(s) ontbreekt nog ieder spoor. Buizen dwars op fietspad, fietsers ten val Waddinxveen - Twee fietsers zijn zondag 26 augustus rond mid dernacht ten val gekomen door een buis die dwars over het fiets pad van de Baarjeskade lag. En kele achterop fietsende jongens stopten bij de gevallen fietsers en meldden dat ze een stukje terug ook een buis van het fiets pad hadden gehaald. Kennelijk waren de buizen daar opzettelijk door onverlaten op het fietspad gelegd. Een van de slachtoffers liep blauwe plekken en meerdere kneuzingen aan een arm op. Bei de fietsen raakten beschadigd. tiviteit bedragen bijna 13 mil jard per jaar. Hebt u reuma en wilt u uw collega's en/of baas in het zonnetje zetten? Geef ze op voor de Support Award 2007. Aanmelden kan tot 30 sep tember op www.supportaward.nl. De winnaar wordt op 9 november bekend gemaakt door Alexander Rinnooy Kan, voorzitter van de Sociaal Economische Raad, tijdens het openingscongres van de Week van de Chronisch Zieken. Thema dit jaar is Samen Beter. Over het hele land verspreid zijn er die week honderden (beweeg)activiteiten en bijeenkomsten voor mensen met een chronische aandoening of handicap. Voor meer informatie: www.chronischziek.nl. De buizen zijn afkomstig van wegwerkzaamheden daar. De politie verzoekt getuigen die iets verdachts gezien hebben zich te melden via 0900 - 8844. Fietsenkijkdag (herhalingsbericht) Waddinxveen/Boskoop - De po litie van Waddinxveen/Boskoop houdt op zaterdag 1 september een fietsenkijkdag. Van 10.00 tot 13.00 uur kan men terecht op het politiebureau in Waddinxveen aan de Limaweg 35 om te kijken of hun verloren fiets daar staat gestald. Op deze locatie staan alle aangetroffen fietsen uit het werkgebied van het team Wad dinxveen, waaronder ook Bos koop valt. Personen die net buiten het ge bied hun fiets zijn kwijtgeraakt kunnen ook komen kijken. Het is belangrijk dat men kan aan tonen dat er aangifte is gedaan van vermissing. De politie vraagt de aangiftes mee te nemen. Het is niet mogelijk om de fietsen die dag te kopen. Waddinxveen - Moeders en aan staande moeders uit Waddinxveen en omgeving kunnen elke maand naar een informatiebijeenkomst van Borstvoedingorganisatie LLL. Deze wordt gehouden bij LLL-leid- ster Nel Veenman thuis. Ook baby's zijn welkom. Alle facetten van het geven van borstvoeding komen aan de orde en de aanwezigen krij gen de gelegenheid om vragen te stellen of ervaringen te vertellen. Op donderdag 6 september start een nieuwe serie van vier informa tie-bijeenkomsten van 20.00 tot 22.30 uur aan de Prinses Beatrix- laan 98. De toegang bedraagt 4,- per avond. Tijdens de avonden zijn er boeken te leen en kolven te huur en te koop. Voor meer informatie en aanmelden: 0182-619964. Waddinxveen- Wie wil leren teke nen of schilderen, kan een teken- of schildercursus volgen bij kunst schilder Jan Neven. In september kan een nieuwe groep cursisten starten. De lessen worden gege ven aan groepjes van drie, zijn in hoge mate gericht op individuele erwachtingen, duren een uur en vinden plaats in zijn atelier aan de Staringlaan 16, zakencentrum Waddinxveen nr 16. Voor meer informatie: 06-40195244 of 0182-610198. Opgeven kan ook op de eerstvolgende Open Atelier dag op zaterdag 1 september van 14.00 tot 17.00 uur. Zie ook www. janneven.eu. Waddinxveen - Het nieuwe sei zoen van Vox Jubilans, voor het eerst onder leiding van André van Vliet, start op dinsdagavond 4 sep tember. Belangstellenden tussen de 21 en 55 jaar, die houden van het zingen van psalmen, geeste lijke liederen en klassieke werken zijn welkom in de Morgenster aan de Sterrenlaan van 19.45 tot 22.00 uur voor het bijwonen van een re petitieavond.

Hart van Holland | 2007 | | pagina 14