BOSKOOP'S FIRST LADY SPEL AAN HUIS ZOEKT VRIJWILLIGERS IN BOSKOOP LEKKER IN JE VEL PfifLITI E BERICHTEN CREATIEVE OCHTENDEN KINDERBINGO LOFPRIJZINGSDIENSTEN BRUIN CAFÉ IN ZORGCENTRUM pagina 17 Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 29 augustus 2007 boskoop Behoefte aan extra modezaken in Boskoop. Door Erwin Versleijen Boskoop - Op woensdag 5 sep tember opent ondernemer Arjan van Willigen zijn nieuwe dames mode zaak voor het publiek aan de Burgemeester Colijnstraat te Boskoop. De avond ervoor zal First Lady officieel geopend worden door de vrouw van burgemeester Rijsdijk. De nieuwe winkel komt in een gedeelte van het oude pand van Van der Linde midden in het centrum. U bent van harte welkom Boskoop - Bibliotheek de Groe ne Venen organiseert voor don derdag 13 september om 19.30 uur een lezing met als thema 'Lekker in je vel'. De lezing is er één uit een serie lezingen en workshops die in het kader van de themamaand gezondheid plaatsvindt in de zes vestigin gen van Bibliotheek de Groene Venen. Om te leren zelf invloed uit te oefenen op situaties, heeft de Vierstroom de cursus Lekker in je vel ontwikkeld. Kennis over en inzicht in het eigen handelen zijn de middelen om die invloed gericht toe te passen. Hoofd doel is het vergroten van de weerbaarheid en te leren op een gezonde manier met situaties om te gaan. Door prioriteiten te stellen en keuzes te maken, kan men gevoelens van machteloos heid tegengaan. Marjanne de Boer van de Vier stroom behandelt tijdens deze avond een aantal onderwerpen als 'Hoe krijg ik meer zelfver trouwen?', 'Moet je woede be heersen of juistuiten?', 'Positief denken' en 'Hoe kom ik van die sombere gevoelens af?'. De lezing is bedoeld voor ie dereen die de ups en downs van het leven beter wil leren hante ren om zo de kwaliteit van het leven te verbeteren De toegang bedraagt 3,50 voor leden en 5,- voor niet-le- den. Voor informatie en aanmel den: 0172-213170 of boskoop@ bibliotheekdegroenevenen.nl. om rond te kijken en te genieten van een kopje koffie. Tijdens de opening krijgen klanten een exclu sieve tas cadeau. De zaak, een franchiseformule, zal zeer snel wisselende casual col lecties gaan voeren waardoor de klant telkens iets nieuws geboden wordt. Naast de door inkooporga nisatie geboden merken binnen het franchiseassortiment, zal van Willigen ook ruimte hebben voor eigen inbreng. Die komt onder an- Boskoop/Regio - Alle kinderen willen spelen. Spelen is leuk, spe len is gezond, spelen is leerzaam. Sommige kinderen komen niet aan spelen toe. Dat kan bijvoorbeeld gebeuren als een kind met zijn ou ders uit een heel ander land komt. Uit een cultuur waar spelen een andere plaats inneemt of waar op een hele andere manier gespeeld wordt. Of als het gezin het eigen land heeft moeten ontvluchten en schokkende ervaringen heeft mee gemaakt. In deze gevallen heeft een kind soms niet leren spelen, of is het spelen door de nare gebeur tenissen naar de achtergrond ver drongen. Soms kent het kind het dere door de uitgebreide lingerie corner, welke verhuist van het aan de overkant liggende pand naar de nieuwe eigentijdse zaak in zwart/ grijs en metallic tinten (een van de kleuren van het komende herfst/ winter seizoen). Zeven vestigingen Van Willigen wilde al sinds zijn twaalfde de zaak van zijn vader overnemen. Na de middenstands opleiding werd hij op 19 jarige leeftijd samen met zijn zus in het speelgoed hier niet en weet niet hóe het in Nederland kan spelen. JSO expertisecentrum voor jeugd, samenleving en opvoeding is voor het programma Spel aan Huis op zoek naar vrijwilligers. Spel aan Huis heeft als doel de spelontwik- keling van kinderen in voorname lijk migranten- en vluchtelingen gezinnen maar ook in Nederlandse gezinnen te stimuleren door spel in huis te brengen of op de bestaan de spelervaring voort te bouwen. JSO zoekt vrouwelijke vrijwilligers die geïnteresseerd zijn in gezinnen met kleine kinderen en zelfstan- diepe gegooid door het plotseling overlijden van zijn vader. Inmid dels telt de onderneming zeven vestigingen in de regio en zijn de ervaren en deskundige verkoop ster hun steun en toeverlaat. "Oudgenoegomjongtezijn" ishet credo van de formule, dat wordt ingevuld met een privat label en de bekende merken Cecil en Street One. In de lingerie corner kom je onder andere Triumph en Passio- nata tegen. De collecties zijn vrou welijk, modebewust, functioneel en kleurrijk. Ondanks de wat don kere paars, bruinrode en groene winterkleuren, zal First Lady trach ten wat extra kleurnuances aan te brengen om het geheel toch wat frisser te laten overkomen tijdens de donkere dagen van het jaar. Monique Klassiek Aan de overkant van de straat ver andert Monique Lingerie in Mo nique Klassiek. Van Willigen richt zich hiermee op een andere doel groep, welke door veel onderne mers vaak vergeten wordt, de wat oudere klant en vrouw met een maatje meer. De collectie bestaat uit mooie combinaties van onder andere Setter Lady, Roberto Sar- to en Gardeur. Na een korte ver bouwing zal ook deze winkel op woensdag 5 september haar deu ren weer openen. Volgens de ondernemers is er be hoefte aan extra modezaken in Boskoop, de omzet van Monique Lingerie was groeiende en er werd in eerste instantie alleen gezocht naar uitbreiding. Uiteindelijk zijn het twee zaken geworden en groeit het inmiddels meer dan 75 jaar bestaande familiebedrijf ge staag verder van generatie op ge neratie. dig ervaring willen opdoen in het werken met gezinnen uit andere culturen. De vrijwilligers gaan een jaar lang één keer per week bij de kinderen thuis spelen. Ter voorbe reiding op de spelbezoeken in de gezinnen krijgen vrijwilligers eerst een introductiecursus, daarnaast wordt er begeleiding op maat ge boden. Belangstellenden kunnen als vrij williger terecht in Boskoop. Voor meer informatie of aan meldingen kunt u terecht bij Elsa Ubags, coördinator Spel aan Huis Boskoop, telefoon 0182 547888 of e.ubags@jso.nl Boskoop - In Ons Jeugdhuis aan de Julianastraat 50 kan men zich op donderdag 6 september vanaf 10.00 uur inschrijven voor diverse activiteiten, welke worden geor ganiseerd voor de woensdag- en donderdagochtenden van 9.30 tot 11.30 uur. Inschrijven kan on der meer voor aquarelleren, per- gamano, kalligraferen, hardanger borduurwerk en 3D-kaarten ma ken. Voor meer informatie: 0172- 213834. Boskoop - Buurtverereniging 't Zuiden organiseert voor vrijdag 31 augustus om 14.00 uur een kinder bingo in Ons Jeugdhuis aan de Ju lianastraat 50. Niet-leden betalen 0,50. Boskoop - De lofprijzingsdiensten gaan zondag 2 september weer van start. Iedere eerste zondag van de maand worden deze dien sten afwisselend gehouden in de Zijdekerk aan de Zijde en in de Dorpskerk naast de hefbrug. De samenzang wordt altijd begeleid door een combo van zangers en in strumentalisten. Onder het motto 'Ik heb u bevrijd' zullen in het ko mende seizoen de Tien Geboden centraal staan. Komende zondag gaat het over het eerste gebod: Ver eer naast mij geen andere goden. Voorganger is dominee De Reuver. Aanvang 18:30 in de Zijdekerk. Boskoop - Het Bruin Café in Zorg centrum Boskoop aan de Boezem laan 4 is vanaf 7 september weer iedere vrijdagmiddag geopend van 14.30 tot 16.30 uur. Senioren uit Boskoop en omgeving kunnen op deze middagen terecht voor een hapje en een drankje en live muziek. Voor leden van Comfort a la Carte kost deze activiteit 3,-, voor niet-leden 4,50. In samen werking met de Stichting Boskoops Ouderenvervoer kan vervoer van en naar het centrum aangeboden worden. De kosten hiervoor bedra gen 1,- per rit. Voor meer infor matie: 0172-235101. Dronken man doet valse meldingen via 112 Boskoop - De politie heeft woensdag 22 augustus rond 00.45 uur een 40- jarige man in zijn woonplaats Boskoop aan gehouden. De politie deed dit omdat hij het alarmnummer 112 bleef bellen en valse meldingen deed. Zo meldde hij ondermeer dat er iemand voor zijn woning was neergestoken. Het bellen begon op dinsdag 21 augustus. Om zijn bellen te stoppen en omdat het doen van valse mel dingen strafbaar is, greep de politie in. De man bleek dron ken te zijn. De man beledigde de agenten die hem naar het poli tiebureau overbrachten. Terzake deze belediging zal ook proces verbaal worden opgemaakt. De verdachte is voor het verdere onderzoek ingesloten. Politie vordert rijbewijs in De politie heeft het rijbewijs ingevorderd van een 62-jarige vrouw uit Waddinxveen. Dit ge beurde nadat bij een alcoholcon trole werd vastgesteld dat zij te veel had gedronken. De waarde die de ademanalyse liet zien was 725 ug/l. (limiet 220 ug/l.). De controle gebeurde op woensdag 22 augustus rond 06.10 uur op de Zuidkade. Kinderen leren spelen.

Hart van Holland | 2007 | | pagina 17